Skocz do zawartości
org

Dyski twarde, SSD, nośniki przenośne

Polecane posty

Co do podwyżek układów pamięci, to wszystko wina Samsunga i Apple. Nie długo premiera Galaxy IV, a Apple też sobie zarezerwowało dużą partię układów, i fabryki (kilka na świecie) nie wyrabiają z produkcją. Podaż jest stała, popyt rośnie, więc cena musi pójść w górę. Wieść gminna niesie, że może to być nawet 100 i więcej procent. Włos się na głowie jeży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć . Zamontowałem Plextora 256Gb na sata 2(P7P55 Lx) i zainstalowałem Windows 8 . Czy ponizsze wyniki wyglądają normalnie ?

asssdbenchplextorpx256m.png

crystaldm.png

Chciałbym jak najlepiej zoptymalizować działanie dysku , w tej chwili jest :

- w biosie AHCI

- we właściwościach dysku wyłączyłem indeksowanie

- wyłączyłem automatyczną defragmentację

Jak sprawdzić czy trim jest włączony - szukałem w necie , ale ciężko znalezc (przynajmniej mi ...) jak to zrobić przy Win 8 ?! Co i jak powinienem jeszcze zrobić aby optymalizacja była na tip top ?

ps.

Znalazłem poradnik w sieci i wyłączyłem dodatkowo( w Usługi(lokalne) ) :

- windows search

- wstępne ładowanie pamięci

Przy sprawdzeniu czy działa Trim polecają skorzystać z programu SSD-Toolbox , ale rzuciłem okiem na licencję i użyjąc program ją złamię chytry.gif . Pozwala na używanie programu wyłącznie z dyskami firmy Intel .

http://www.pcworld.p...zytkowanie.html

Edytowano przez MrTorbson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem SSD 128GB ale chcę mieć dodatkowy dysk zewnętrzny na wszyskie dane.Z tąd moje pytanie czy taki dysk USB 3.0 pozwoli na szybkie przerzucnie plików w obie strony.Zaciekawił mne taki dysk http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe/dyski-twarde-zewnetrzne-25-cala/seagate-backup-plus-stbu1000200-1tb czy te USM pozwoli na wpięcie dysku do kompa i szybsze prędkość np do gladiusa M40 on ma stację dokującą czy żle to rozumie.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Od kilku dni jestem posiadaczem nowej stacjonarki. Mialbyc laptop, ale skonczylo sie jednak na stacji. Mam natomiast jedno pytanko. Sprzet jest mysle, ze mocarny, ale dysk wybralem 256gb SSD. I teraz pytanie czy mi to starczy? Muzyki czy filmow nie sciagam. Dysk praktycznie jest mi potrzebny do zapisywania gier kupionych np na Steam. Zatem na ile gier mi starczy? Czy moze bede zmuszony na 440% dokupic jakis 1tb HDD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zbliża się premiera jakiś nowych dysków SSD? Od pewnego czasu nic nowego godnego uwagi się nie pokazało. Procesory czy karty graficzne mają premiery co 1-1,5 roku, a co z SSD? Planuję zakup, ale to nic pilnego dlatego mogę poczekać jeżeli nadchodzi premiera nowych układów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich nowych układów?

Nie rozumiem za bardzo, o czym mówisz.

Nie ma tu żadnych premier, po prostu co jakiś czas różni producenci wypuszczają nowe produkty.

A czy warto na coś czekać?

Jeśli o ceny chodzi, to może spadną one trochę... albo wzrosną.

Ostatnio Samsung 840 Pro 128Gb kosztował 460zł, teraz już ponad 500 kosztuje.

Ale jeśli o wydajność chodzi - 840 Pro jest obecnie najwydajniejszym SSD, więc raczej nie warto - nic się w tym temacie zmienić nie powinno przez najbliższe miesiące.

BTW, ten 840 Pro ukazał się niedawno, a godny uwagi to on jest napewno :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.guru3d.co...iew_test,1.html

http://www.guru3d.co...iew_test,1.html

Są i testy... ale doszukiwanie się który jest szybszy nie ma sensu. W użytkowaniu domowym się nie dostrzeże. Może jest różnica w funkcjach kontrolera ale nie chce mi się analizować. Samsung lepiej wygląda smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...