Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Crysis (seria)

Polecane posty

Black trochę zapędziłeś się z tą trylogią ;p. Nie przypominam sobie, by Crytek mówił o uczynieniu trylogii z Crisisa.
Na razie pewnikiem jest część trzecia więc pozwalam sobie dokonać podobnego założenia ;) Nie wątpię, że EA w przypadku dobrych wyników sprzedaży będzie chciała kontynuować cykl, ale mam nadzieję, że nie będą specjalnie rozwlekać fabuły, bo ileż razy można ratować/odbijać dany teren z rąk Obcych? W sumie outro dwójki daje bardzo szerokie pole manewru do tego gdzie może być następna część serii ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mam obawę, czy ujrzymy trójeczkę na pecetach.

Crytek to dalej developer tworzący głównie pod PC. W dodatku tworzenie nowych oddziałów firmy i wielkie zainteresowanie CryEngine 3 świadczy o tym, że spółka ma się naprawdę dobrze. W najbliższym czasie światło dzienne ujrzy też pierwsza maszynka Crytek do robienia pieniędzy oparta na modelu f2p - Warface. Beta dla zachodu w lutym, a sama gra wygląda naprawdę zachęcająco. Strach o kondycję finansową Crytek jest nieuzasadniony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie już o trzeciej części, a jak patrzę, jak Crysis i Crysis 2 zostały spiracone, to mam obawę, czy ujrzymy trójeczkę na pecetach.

ACTA zrobi swoje... Tak na serio, to myślę, że co by się nie stało, to Crysis 3, 4 i może nawet 5 zostaną wydane na PC. Zawsze była to ich platforma docelowa i potrafili zrobić na komputery arcydzieła pod względem technicznym. Nie wyobrażam sobie Crysisa tylko na konsole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nomad nie wróci na 14567%.

Bo według Crysis Comic który jest kanoniczną częścią serii zginął na wyspie, a konkretnie uratował kolegów. Ponadto ta pani doktor również nie żyje już

Nie chce mi się opisywać zdarzeń które zaszły na wyspie po zakończeniu pierwszego Crysisa ale tak faktycznie jest

@Black Shadow

Coś mi się wydaje że pociągną wątek Alcatraza, który pojedzie w inny punkt zapalny. Chociaż te durne ośmiornice mogłyby coś nowego wymyślić bo chyba 2 raz nie dadzą się ograć w ten sam sposób

@ShadowNinja

Crytek wspominał o tym baaardzo dawno temu miały być trzy podstawki: Crysis, Crysis 2, World in Crysis. Ale czy to nadal aktualne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się opisywać zdarzeń które zaszły na wyspie po zakończeniu pierwszego Crysisa ale tak faktycznie jest

Ale może opisz bo to bardzo ciekawe. Co się konkretnie stało z głównymi bohaterami Crysisa ?

Co się wydarzyło pomiędzy Crysis, a Crysis 2 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że pociągną wątek Alcatraza, który pojedzie w inny punkt zapalny. Chociaż te durne ośmiornice mogłyby coś nowego wymyślić bo chyba 2 raz nie dadzą się ograć w ten sam sposób
Naturalnie, zresztą nie jeden raz pisałem już, że outro drugiej części dosyć jasno taki obrót zdarzeń sugeruje :D Nie będę zgadywał co wymyślą Cephy, wszystko zależy od tego czy twórcy mają kolejny pomysł na ich ewolucję tak jak było to między jedynką a dwójką (zmiana wyglądu = możliwość przetrwania w ciepłym klimacie ;]). Raczej coś wymyślą, inaczej walka byłaby zbyt jednostronna ^_^

Tak zerknąłem sobie na angielską wikię poświęconą serii i przeczytałem co nie co o komiksie. Pomijając dziwne rzeczy w historii (

podróż w czasie o osiemnaście godzin

) wiem już co stało się z

Nomadem

... szkoda :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up może to nie tyle ewolucja co po prostu inna rasa Cephów...tak jak u ludzi murzyni, zółci i biali....koloru skóry i swojej fizjonomii aż tak łatwo zmienić się chyba nie da....

Zastanawiają mnie natomiast te małe robaczki cephów które przenosiły w jakimś celu

przetopione mięso ludzi nie wiadomo gdzie. Po co ośmiornicom ludzka biomasa?

Poza tym okazuje się że Alcatraz dalej chyba jest

Alcatrazem bo w nastepnym komiksie czyli Crysis Legion jest zaznaczone że był przesłuchiwany przez jakąs radę na temat wojny ludzi i Cepidów z perspektywy posiadacza nanokombinezonu. Czy więc jego jedyne słowa czyli " Mówią na mnie Prorok" odnoszą się do tego że za Proroka uważała go większośc "służb" w grze, a jego świadomość wcale nie została nadpisana przez świadomośc Proroka? To dziwne bo Alcatraz wydawał się przez większość gry zombie("przejęcie systemu" i Alcatraz nie może się nawet poruszyć).

To że pociągną wątek Alcatraza wydaje się być oczywiste też dlatego

że kombinezon połaczył się z jego ciałem i nie można go z niego zdjąć, z powodu braku powłoki ochronnej jaką miał na sobie Prorok po zdjęciu Nanosuita gdy się zastrzelił. Chyba teraz oczywiste jest dlaczego ma ksywkę Alcatraz. Jest uwięziony w nanokombinezonie

A co do Nomada

to faktycznie go szkoda bo był to chyba mój ulubiony bohater tej serii i chciałem go koniecznie jeszcze zobaczyć. Ale przynajmniej wymyślono mu bohaterski zgon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając angielską wikię raczej nie skłaniałbym się do teorii, że to dwie różne rasy zaczynając chociażby od tego, że sami autorzy stosują niezmienioną terminologię... a dalej zalinkowany wyżej artykuł dosyć klarowanie przedstawia sytuację - w jedynce gracz miał naprzeciw sobie bardziej zmechanizowane siły Cephów co w sumie by się zgadzało, bo przecież ich aktywność była widoczna zanim jeszcze

Nomad dotarł do wnętrza ich głównego okrętu i na własne oczy widział jak się budzili

;] W dwójce natomiast obcy de facto wzięli sprawę w swoje ręce dostosowując się do ziemskiej atmosfery przez zastosowanie egzoszkieletu a przy okazji imitując strategię stosowaną przez ludzkie siły zbrojne, przykładowo podział na piechotę, siły pancerne i lotnicze. To przy okazji pokazuje, że Cephy po kolejnej porażce spróbują zastosować inny patent w pokonaniu ludzi, ale o tym się jeszcze przekonamy. Słowem kończącym trochę dziwi mnie to, że dosyć ważne kwestie fabularne, a taką na pewno jest

los Alcatraza po outrze drugiej części

, załatwia się przez komiksy a nie czeka na trzecią część :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio postanowiłem sobie odświeżyć pierwszą część. Jednak ta wolność, ogromna przestrzeń to jest to czego w Crysis 2 brakowało.

Nie ma to jak rozwalić cała bazę koreańców z wieżyczki uzywając karabinu z lunetą i tłumikiem, a oni nawt nie wiedzą gdzie Cię szukać :D Do tego to szukanie najlepszej możliwej drogi do celu. Nikt nas nie goni wszystko możemy przemyśleć/ zaplanować SAMI z punktu obserwacyjnego całą akcję. No i Nomad jest normalnym oddzywającym się człowiekiem. Gdyby nie liczne Bugi z updatem zdań, zacinaniem się przeciwników itp, gra byłaby idealna.

Niestety w Crysis 2 brakowało mi elementów skradankowych, do tego te podpowiedzi , z której strony oflankować, co rozwalić, czego użyć... to wg mnie psuje klimat i sprawia , że gracz nie czuje tej wolności. Mimo iż zakres ruchów (wślizgi) lub sterowanie skafanderm jest lepsze w C2 to uważam, że jest gra gorszą.

Mam wielką nadzieję, że Crysis 3 powróci na jakąś wyspę/dżunglę tylko z minimalnymi zabudowaniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni. Crysis 2 to najbardziej niedoceniona gra 2011 roku. Jak dla mnie to zdecydowanie najlepszy FPS zeszłego roku i bez problemu łapie się na mój zeszloroczny top 5 co zważywszy na inne wielkie tytuły łatwe nie było. Przeszedłem grę dwa razy i za każdym razem bawiłem się rewelacyjnie. Kapitalna grafika i co najważniejsze świetny gameplay. Cudny nonosuit i fantastyczne uzbrojenie. Dodatkowo ciekawa fabuła i dobry multi. Ale gracze woleli Battlefield'a i MW3. :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo MW3 i battlefield to takie komercyjna. Robią to samo od kilku lat ,a ludzie dalej to kupują.

Wyjdź, proszę. Nie porównuj polityki Koticka do tej prowadzonej przez ludzi z EA, Battlefield z pewnośćią jest wydawany co rok, ludzie to co rok kupują, masz 100% racji kolego ! Pogratulować myślenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod postem kolegi edzia. CoD od paru ładnych lat jest odgrzewanym kotletem. Doskonałym na to przykładem jest MW3, które wg. mnie jest zwykłym DLC. Ale nic się na to nie poradzi. Polityka pana Koticka jest wręcz bezczelna, lecz póki co skuteczna. Tak jak napisał krystianziom, Crysis 2 jest grą dobrą, aczkolwiek nie mającą szans z takimi gigantami jaki Battlefield czy gry z serii Call of Duty. Prawda jest taka, iż wymienione przeze mnie tytuły nie muszą obawiać się innej konkurencji poza sobą. Tak więc drogi kolego pazuro, nie pisz takich bzdur, bo aż w oczy razi. Owszem, zgodzę się co do MW. Ale napisanie, iż Battlefield jest z każdym wydaniem taki sam to istna HEREZJA. :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Battlefield zmienia się i to bardzo, szkoda, że niektórzy dają go na równi z cyklem CoD. Crysis jest dobry, ale brakuje mu siły przebicia aka pieniędzy twórcom. Z resztą proszę zobaczyć na datę wydania pierwszego Crysisa, a pierwszego Cod'a czy BF'a. Te gry trochę bardziej zakorzeniły się w nas i ciężko będzie je przebić nową marką w dzisiejszych czasach. Mimo wszystko życze sukcesów marce Crysis, bo kawał dobrej strzelanki z dobrą nie tylko grafiką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batlefild 3 jest lepszy od CoDa w trybie multi a reszta to zwykła sztrzelanina.

To niesą gry wibitne ale miłe do grania. Niemożna mówic że CoD to g....no a B3 jest idealny bo to nieprawda, każd znich jest kierowana do innych graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dziś w Crysis 2. To moje pierwsze zetkniecie z tą grą, podchodziłem więc do niej bez żadnego specjalnego nastawienia. Wszystko co słyszałem to że bardzo dobra i wysokie wymagania. Pograłem dwie godziny i niczym mnie nie urzekła. Zwykła strzelanka z dobra grafiką. Jak większość tego typu gier dobra by co jakiś czas pograć ze dwadzieścia minut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się z kolei bardziej podobał Crysis 2. Jedynka mnie wynudziła - ciągłe strzelanie do japońców, ileż można... Po prostu dla mnie było to zdecydowanie mniej emocjonujące, niż pojedynki z obcymi. Graficznie też bardziej podobała mi się dwójka, może dlatego że dżungli (no może poza Far Cry) w grach nie trawię i klimaty urbanistyczne w C2 urzekły mnie nieco bardziej. C2 mimo, że był bardziej zamknięty i oskryptowany (chyba jedyna większa wada), była dla mnie bardziej dynamiczny, szybszy, ładniejszy, przyjemny, po prostu lepszy niż jedynka, ale to oczywiście odczucie subiektywne. Dwójka jakoś wysoko w moich rankingach nie jest, ale grało mi się w to naprawdę przyjemnie, zarówno w single jak i w multi. Kawał dobrego kodu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy grał ktoś z Was w dodatkową mapę The Resort do pierwszego Crysisa ? Pytam, ponieważ jest to misja fabularna i jestem już na jej końcu i nie wiem co zrobić, by ją przejść do końca. Jeżeli ktoś ją przeszedł, to prosze, dajcie znać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym może być ciężko z tej prostej przyczyny, że jak zerknąłem na ModDB na przykład to jest to mapka stworzona przez członka community :D Ze święcą szukać poradników do map/kampanii czy czegoś jeszcze stworzonych przez community... spróbowałbym popytać na jakiś forach zagranicznych, na stronie mapki/jej autora albo coś ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...