Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Crysis (seria)

Polecane posty

Mam monitor FullHD i taką ustawiłem rozdzielczość w grze. NPC, bronie, roślinność jest ok, pikseloza występuje tylko na elementach budynków (ścianach, betonowych konstrukcjach) oraz różnych gratach w ich wnętrzu, gdy się do nich zbliżę. Korci mnie, żeby ściągnąć maldohd, ale pewnie wymagania wzrosną drastycznie. Testował ktoś jeszcze tego moda? Podobno działa z DX9, ale czy bardzo zwiększa wymagania i jak się go instaluje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze w Twoim profilu masz Pentium 4 i HIS HD 5670 512MB. Być może ta opcja wysokiej jakości tekstur i ich wyglądy leży właśnie w nienajlepszym już i jednordzeniowym procku i karcie ? Chodzi Ci na tym w Full HD na Ultra ?

Co do samego Crysisa to czekam zdecydowanie na C3 właśnie ze względu na połączenie pewnych elementów z 1 i 2. Liczę też , że multi wciagnie mnie na dłużej nić to miało miejsce w C2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi w DX9, ale to nie w procku leży problem. Na jednej stronie znalazłem info, że zarówno tekstury, jak i maldohd powinny działać na systemie 32-bitowym i tym się cały czas sugerowałem, jednak prawda okazała się inna. Sam maldohd działałby na xp, ale tekstury Cryteka potrzebują systemu 64-bitowego z kartą z DX11, która do tego musi mieć 768MB pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimum System Operating Requirements for PC:

? Windows Vista, Windows 7 or Windows 8

? DirectX 11 graphics card with 1Gb Video RAM

? Dual core CPU

? 2GB Memory (3GB on Vista)

? Example 1 (Nvidia/Intel):

? Nvidia GTS 450

? Intel Core2 Duo 2.4 Ghz (E6600)

? Example 2 (AMD):

? AMD Radeon HD5770

? AMD Athlon64 X2 2.7 Ghz (5200+)

Recommended System Operating Requirements for PC:

? Windows Vista, Windows 7 or Windows 8

? DirectX 11 graphics card with 1GB Video RAM

? Quad core GPU

? 4GB Memory

? Example 1 (Nvidia/Intel):

? Nvidia GTX 560

? Intel Core i3-530

? Example 2 (AMD):

? AMD Radeon HD5870

? AMD Phenom II X2 565

Hi-Performance PC Specifications:

? Windows Vista, Windows 7 or Windows 8

? Latest DirectX 11 graphics card

? Latest quad core CPU

? 8GB Memory

? Example 1 (Nvidia/Intel):

? NVidia GTX 680

? Intel Core i7-2600k

? Example 2 (AMD):

? AMD Radeon HD7970

? AMD Bulldozer FX4150

No to Crytek wziął sobie do serca narzekania na to, że drugi Crysis nie był benchmarkiem i robi wersję PC od zera nie zważając na tworzone gdzieś na boku konsolówki. Porównując rekomendowany setup podany teraz do tego z dwójki widać przepaść. Swoją drogą czy Crysis 3 będzie pierwszą grą DirectX 11-only? BF3 chyba miał DX10 jako minimum. Tak czy inaczej nie jestem pewien czy mój 7950 jest gotowy na ustawienia ultra. :<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy Crytek znów chce zrobić taką optymalizację, jaka była w przypadku jedynki? Przypomnę, że nawet mając super komputer, podstawka i tak za bardzo nie działała płynnie, nawet mając karty w trybie SLI. Nie rozumie, po co takie gigantyczne wymagania, i tak trójka nie ma tyle bajerów do wyświetlania, co jedynka, nie mówiąc o rozmiarze map. Mogę się mylić, lub nie. Jednak jeśli naprawdę będzie miała takie wymagania, to mogę sobie na razie o tej części zapomnieć, gdyż sądziłem że trójka od dwójki nie będzie tak wysoko poprzeczki postawiała.

Tak sobie patrzę na gameplay'e dwójki, i trójki, i zasadniczo nie widzę różnicy w wyglądzie, gdybym nie wiedział że oglądam najnowszą część, pomyślałbym że to dodatek do dwójki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykłe wytwarzanie hajpu, 90% graczy będzie robić kupę bo do rozdzielczości 4k i 100 monitorów rozłożonych 360 stopni wokół gracza potrzebna jest high-endowa karta graficzna...

Natomiast podanie w minimalnych karty z obsługą DX 11 to już będzie przegięcie, jeśli się potwierdzi... Na kartach pokroju 3870hd czy 4850hd ma się nie uruchomić trójka, skoro jedynka działała na nich całkiem nieźle? Już raz w historii było takie wydarzenie przy okazji Splinter Cella: Double Agent, gdzie mocarze typu X800 nie mogły jej uruchomić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że wymagania są zawyżone, tak jak w przypadku nowego FC3. Tam też miały być gigantyczne, a gra jest fantastycznie zoptymalizowana. Mam nadzieję, że C3 również będzie hasać, tym bardziej że ani dużo lepiej od dwójki nie wygląda, a dwa nie będzie oferować jakiś ogromnych terenów. Mam nadzieję, że się nie mylę... A jak się mylę, to cóż - nowego Crysisa sobie odpuścimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony też masz trochę racji, producenci gier często zawyżają wymagania sprzętowe danej gry, dlatego owa gra hula bez problemów na minimalnych, a np. na pudełku piszę że nasz komputer nie spełnia wymagań na minimum. No ale tych nowinek w trójce za dużo nie widzę, nie ukrywam że lubię tą serię, mimo średniego przyjęcia od czasu jedynki, ale łuk, kilka nowych przeciwników, czy zmienione scenerie (pół dżungla-pół miejska dżungla) to nie wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżo po przejściu jedynki z instalującym się Warheadem postanowiłem napisac co nieco o " pokonanej" już dawno dwójce.

Crysis 2 to słaba kontynuacja , z dwóch głównych powodów : obcięto ją z rozwiązać , które w dużej mierze czyniły podstawkę epicką.

Ograniczenie skafandra i brak otwartego świata. Dżungla była bardziej klimatyczna niż Nowy Jork , ale głównie przez to , że misje wykonywaliśmy jak chcieliśmy , nie zaś jak nam się narzuca. Jeśli mieliśmy taką wolę , mogliśmy w ogóle nie zabijać żadnego z wrogów i przejść dalej , w dwójce oczywiście też można było próbować , ale z wiadomym skutkiem ;).

Co do kombizeonu : jedynka stawiała sprawę taktycznie , mieliśmy dowolność jak chcemy bić wrogów. W dwójce obcięto wszystko by grało się "szybciej" , bardziej intensywnie , niestety nie wyszło to na dobre.

Podsumowując : wszystko co w jedynce było wspaniałę , w dwójce obcięto. Niszczony Nowy York jest nudniejszy i brzydszy niż dżungla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz prężniej rozglądam się za Crysisem. Chodzi mi oczywiście o część pierwszą i drugą. Jakoś tak zrobiłem sobie ochotę na tą serię. Teraz pytanie, czy któraś z tych części ma jeszcze w sobie aktywnych graczy multiplayer, czy może jedyna zabawa na jaką mogę liczyć po zakupie to single?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bestplayer98

Zgadzam się z Tobą, że 2 jest słabsza od pierwszego Crysisa. Rzeczywiście wyjście z typowej dżungli na rzecz tej miejskiej nie było dobrym posunięciem. Do tego nie dokończyli historii, bo ja na przykład wolałbym, żeby Crysis 2 toczył się na tej zlodowaciałej wyspie, na którą poleciał Prorok. Zresztą fabuła dwójki też nie jest najwyższych lotów, jak dla mnie. Bo to, że

Prorok się zabił a potem jakimś "cudem" przejął ciało Alcatraza

jest dosyć dziwne i wymagałoby wyjaśnienia co się z Prorokiem stało na wyspie, skoro posiadł jakieś supermoce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolałem Crysisa 2. Jedynka zaczęła się rozkręcać w połowie i raptownie się skończyła w momencie, gdy najwięcej się działo i robiło się najciekawiej. Tego grze nie wybaczę nigdy, bo w momencie, gdy w końcu zacząłem się naprawdę dobrze bawić (czytaj w momencie gdy pojawili się obcy), to nagle pojawiły się napisy końcowe. Nie rozumiem zachwytów nad pierwszymi częściami, serio... Strzelanie do Japońców było nudne i schematyczne, wielki świat i tak był tylko umowny, bo szło się z punktu A do B, a sens tego, żeby okrążać przeciwników i nadrabiać drogi, a potem wybić ich w niecałą minutę był żaden. Warhead to już w ogóle była parodia, w 3h go przeszedłem, do dzisiaj nie wiem po co to było w ogóle wypuszczane... Nie mówię, że C2 było dużo lepsze, ale zachwytów nad jedynką nie zrozumiem nigdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@freeq52

Japończyków, nie "Japońców" - to po pierwsze, po drugie w Crysisie byli Koreańczycy i to ci północni. Mi się podobały właśnie te etapy gdzie obcych nie było, ładne widoki i wrogowie, którzy nie zabijają Cię jednym uderzeniem. Obcych nie lubiłem, bo w jednego "szeregowego" trzeba było władować cały magazynek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co mnie wkurza w wymaganiech trójki to ten na siłę wrzucony Dx 11. Dwójka w wersji 1.0. była fatalna - niezależnie od detali i rozdziałki gra miała u mnie ~15 fps. Teraz w wersji 1.9 trzyma ~23 fps na Ultra detalach w 1440x900. Można by rzec świetna optymalizacja, lecz równie dobrze zoptymalizowany pierwszy Crisis do dziś nie chodzi mi tak płynnie na najwyższych...

Rozwinięcie nanokombinezonu, też jest takie sobie. Niby jest wygodniej (jak po przejściu dwójki powróciłem do jedynki to piekielnie trudno było mu się przestawić z wygodnych literek q i e), ale tryb pancerza to krok wstecz (bo cały czas zużywa energię, a nie tylko gdy przyjmujemy pociski na klatę), tak samo tryb szybkości. W jedynce biegaliśmy jak wiewiórka na dopalaczach, a w dwójce zużywamy energię, żeby pobiec z prędkością żołdaka z byle gry).

Mimo to dwójka podbiła me serce (przez Half Life'a mam sentyment do liniowych gier i niemych bohaterów :P) - fabuła jest według mnie lepsza od średniawej pod tym względem jedynki, a i graficznie to mimo wszystko produkcja ładna. W obu częściach ujął mnie też świetny soundtrack. Trzymam kciuki, że przy trójce będę się bawił tak samo dobrze jak przy poprzednich grach z serii ( ale to dopiero jak będę miał kartę z Dx 11, ehh...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emqi

Tracimy energię by biec z prędkością żołdaka z byle gry? Serio? Idź na multi, na modyfikator "Klasyczna" i przestań na to narzekać ;). Zobaczysz o ile szybciej się biega. Pancerz - krok wstecz względem C1.

A propos C3 - jedna rzecz mnie bardzo ciekawi - jaka będzie "domyślna" opcja kombinezonu? W C1 był to pancerz, w C2 Moc. A w C3? Pancerz - nie, widać ze zwiastunów, szybkość - nie taki głupi pomysł, moc - nie, widać ze zwiastunów że jest uruchamiana osobno, niewidzialność - zacny dowcip. Aczkolwiek nie zdziwiłbym się, gdyby w tej części położyli duży nacisk na moje kochane "Cloak Engaged".

Kto nie może się doczekać startu bety C3 - 29 stycznia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro o multi mowa - ktoś w nie jeszcze pyka? Eiem od kumpla, że umarło po premierze Bfa 3-ki, a gdy nabyłem swój egzemplarz, również nie było nikogo chętnego (potem już nie sprawdzałem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...