Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action SPEC 2011 zawartość

Polecane posty

Strona 78 - recenzja gry "Hector" napisana przez Papkina.

W rubryce plusów i minusów można przeczytać taki o to minus

" w 30 sekundzie słychać strzały" jakaś aluzja do nagrania z katastrofy prezydenckiego TU-154? Teraz CDA zajmuje się komentowaniem katastrofy prezydenckiego samolotu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, kiedyś w cda też zwróciłem uwagę na jeden podpis - tym bardziej, że numer wyszedł przed katastrofą. Może napiszę wielką książkę o takich przypadkach chyba, że Richard Kelly nagra o tym film (w sumie to chyba już nagrał).

Wracając do tematu - bardzo dobry, rzeczowy artykuł o Quake. Reszty jeszcze nie czytałem. Fajnie przygotowany artykuł o L.A. Noire

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście dodawać pudełka na wasze płyty (takie cienkie dvd). Fajnie mieć kolekcje z oryginalnymi grami a z waszymi "kopertami" nic nie można zrobić, tylko się walają, zamiast być ładnie wyeksponowane.

Super mieć Arme 2 na półce a tak znowu ląduje w szufladzie.

Możecie zrobić ankiete w stylu dodatkowe 1zł za pudełka czy coś w ten deseń

Pozdrawiam

Jestem za. Nawet gdyby 2/3 zł droższe było

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mkulpik1996

Pomimo tego, że jeszcze nie zakupiłem tego numeru, to muszę przyznać, że zawartość jest świetna. W każdym dziale na pewno znajdę interesujące artykuły. Zawartość płyty również przypadła mi do gustu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę pochwalić was za niecodzienną recenzję L. A. Noire. I nie chodzi mi o poziom tekstu, tylko o doznania graficzne. Tym, którzy ją spłodzili, należy się dodatkowa pizza z podwójnym serem. Jednak to sprawia, że powraca temat waszych okładek, które zawsze są robione w ten sam deseń. Dlaczego się nie wysilicie i zrobicie coś stylizowanego, jak w wypadku LA? Nie chcecie modyfikować loga? Skąd ta niechęć? Może czas na zmiany i eksperymenty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę pochwalić was za niecodzienną recenzję L. A. Noire. I nie chodzi mi o poziom tekstu, tylko o doznania graficzne. Tym, którzy ją spłodzili, należy się dodatkowa pizza z podwójnym serem. Jednak to sprawia, że powraca temat waszych okładek, które zawsze są robione w ten sam deseń. Dlaczego się nie wysilicie i zrobicie coś stylizowanego, jak w wypadku LA? Nie chcecie modyfikować loga? Skąd ta niechęć? Może czas na zmiany i eksperymenty?

Moze dlatego, ze logo jest niezmienne? Moze dlatego, ze mamy ustalone zasady tworzenia okladek?

Na eksperymenty jest miejsce w srodku pisma, nie na okladce.

Stary, poważnie myślałeś, że dołączyliśmy do CDA drukowany podręcznik o objętości 360 stron? Co jeszcze? Twarda oprawa, kredowy papier i pełny kolor? :)

No nie ;] Ale jakby był kupon rabatowy np 60-70 % rabatu na ten podręcznik zamiast jego zamieszczenie w pdf'ie to zapewne nikt by się nie pogniewał...

No to zalatw. 60-70% rabatu oznaczaloby, ze wyadwca ksiazki g... by z tego mial, tzn. nie tylko by nie zarobil ale nawet nie dostalby zwrotu kasy za druk takiej ksiazki (podpwiem: druk takiej ksiazki DUZO kosztuje).

Czyli pewnie by oczekiwal, ze to my mu za to zaplacimy. Jesli uwazasz, ze pismo kosztuje 15 zl z pelna wersja gry (tez nie za darmo) moze doplacic po np. 10 zl od kazdego kuponu wydawcy i wyjsc na swoje, to coz.

Pewnie, ze byloby fajnie jakby KTOS sprzedal mi Lambo za 100 zl. Tylko jakos chetnych do takiej transakcji brak. Ciekawe czemu.

Chciałem wiedzieć czy konfiguracja z numeru 185 (tzw Mocny III) będzie bardziej wydajna (lepsza?) niż ta która zagościła w najnowszym numerze (PC optymalny) i czy cenowo ta starsza po takim czasie może być tańsza? Ogólnie to która lepsza ? :)

Zwykle nowsze jest lepsze...

I do tego czy na tych konfiguracjach Wiesiek 2 pójdzie bez ścinek na max detalach czy mimo wszystko będą spadki płynności?

Dzięki za odp i pozdr ;)

Ubersamplingu to na razie nic nie wytrzyma ale jesli pozostaniesz na "zwyklych" ustawieniach "Wysokich" to czemu nie.

No co prawda tez się troszkę zdziwiłem, że mówicie o PRAWDZIWEJ grze rpg, a dołączacie na płycie..

TO jest wlasnie PRAWDZIWA gra RPG. Te w komputerze sa tylko podrobkami - tak jak inteligencja postaci w grach to tylko (nedzna) symulacja ludzkiej inteligencji

. W końcu numer specjalny, spodziewałem się czegoś specjalnego, a tak naprawdę to nic w nim specjalnego... Poprzedni numer był imo lepszy :)

W w numerze list-opadowym bedziesz oczekiwal opadnietego liscia? Mowilem juz 100x, ze nazwa "specjalny" nie oznacza SPECJALNEJ zawartosci, a tylko oznaczenie numeru, ktory nie jest ani czerwcowym ani lipcowym.

Strona 78 - recenzja gry "Hector" napisana przez Papkina.

W rubryce plusów i minusów można przeczytać taki o to minus

" w 30 sekundzie słychać strzały" jakaś aluzja do nagrania z katastrofy prezydenckiego TU-154? Teraz CDA zajmuje się komentowaniem katastrofy prezydenckiego samolotu?

CO sie komu kojarzy, to jest jego problem. Niektorym wszystko kojarzy sie z jednym, a innym z drugim...

Poza tym nie slyszalem, zeby papkin byl rzecznikiem prasowym CDA. To, co mowi, mowi w swoim imieniu. A dopoki nie narusza to prawa, nie widzimy powodow zeby stosowac jakakolwiek cenzure.

Czy moglibyście dodawać pudełka na wasze płyty (takie cienkie dvd). Fajnie mieć kolekcje z oryginalnymi grami a z waszymi "kopertami" nic nie można zrobić, tylko się walają, zamiast być ładnie wyeksponowane.

Super mieć Arme 2 na półce a tak znowu ląduje w szufladzie.

Możecie zrobić ankiete w stylu dodatkowe 1zł za pudełka czy coś w ten deseń

Pozdrawiam

Jestem za. Nawet gdyby 2/3 zł droższe było

To dlaczego sami sobie takich pudelek nie kupicie? Za te 2/3 zl...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, też zwróciłem w sumie uwagę na ten tekst Papkina. Jak rozumiem, to miało być dla żartu i na luzie? Kiedyś Hut coś próbował się wykazać obśmiewając krzyże, więc rozumiem, że taka półka jest teraz też chętnie widziana....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, też zwróciłem w sumie uwagę na ten tekst Papkina. Jak rozumiem, to miało być dla żartu i na luzie? Kiedyś Hut coś próbował się wykazać obśmiewając krzyże, więc rozumiem, że taka półka jest teraz też chętnie widziana....

Oczywiście, że jest. A to źle, bo CDA mieszający się do polityki, to CDA paprający się w błocie i wprowadzający podziały.

A z tym żartem to się nie wysilili: tego typu dopowiedzenia były słyszalne w różnych sytuacjach (choćby jako komentarze na YouTube) już od katastrofy, więc to tak naprawdę nic oryginalnego, bez polotu krótko mówiąc. I słabo na dodatek.

Muszę pochwalić was za niecodzienną recenzję L. A. Noire. I nie chodzi mi o poziom tekstu, tylko o doznania graficzne. Tym, którzy ją spłodzili, należy się dodatkowa pizza z podwójnym serem. Jednak to sprawia, że powraca temat waszych okładek, które zawsze są robione w ten sam deseń. Dlaczego się nie wysilicie i zrobicie coś stylizowanego, jak w wypadku LA? Nie chcecie modyfikować loga? Skąd ta niechęć? Może czas na zmiany i eksperymenty?

Moze dlatego, ze logo jest niezmienne? Moze dlatego, ze mamy ustalone zasady tworzenia okladek?

Na eksperymenty jest miejsce w srodku pisma, nie na okladce.

Może czas to zmienić. Wszyscy mają jakieś zasady tworzenia i problem w tym, że są one do siebie podobne.

Patrząc na wystawę kioskową można dojść do wniosku, że pisma są robione w ten sam deseń. Wszystkie się zlewają w jedno, np.

cdaspec111mini.jpg

ks1211mini.jpg

ksgews211mini.jpg

ksg411.jpg

Dużo napakowanej treści, wszystko się zlewa. W gąszczu tego wszystkiego to właśnie okładki niestandardowe wyróżniają się. Przodują w tym Czesi, okładki z ich magazynów są przepiękne. Ale żeby nie być gołosłownym...

level411mini.jpg

levelrom511mini.jpg

levelrum111mini.jpg

leveltur411mini.jpg

leveltur511mini.jpg

scorez611mini.jpg

No i mistrzostwo świata IMO, okładka z L. A. Noire

levetur611mini.jpg

A teraz spójrzcie na to z punktu widzenia kupującego. Z żółto-czerwono-ciemnej papki wyjawia się artystyczna okładka, która z pewnością intryguje i wyróżnia się, co zwiększa szansę na zakup.

Okej, przyjmuję do wiadomości, że nie chcecie modyfikować loga. Ale nie trzeba od razu zaczynać z grubej rury, może logo czarno-białe, albo w sepii. Poza tym na okładce nie musi być morza słów i stwierdzeń tą samą czcionką i w ten sam sposób, miesiąc w miesiąc. Już sobie to nietykalne logo zostawcie, ale wysilcie się jednak trochę, co? Powyższe przykłady pokazują, że się da. Pozycja największego pisma o grach w Polsce zobowiązuje...

PS. Dawno nie było (albo w ogóle nie było) okładki a la Game Informer.

PPS. Jak ktoś chce obejrzeć większe wersje tych okładek, to zapraszam do archiwum Markolf.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do assassin2601:

Te okładki czeskich czasopism o grach, to jest po prostu wypas. Minimalistyczne, ale jakże wyróżniające się z tłumu. Również uważam, że przeładowanie informacjami, już się trochę przejadło. Niech każdy z ręką na sercu powie, czy czyta DOKŁADNIE całą okładkę CD-Action przed otwarciem i pobieżnym zapoznaniem się z treścią w środku?

Smuggler? Nie odbieraj tego, jako jakiejś uwagi lub co gorsza - żądania. To tylko takie moje luźne przemyślenia :) .

P.S. Mój faworyt, to ta z 1970 Dodge Challenger R/T z gry Driver: San Francisco :cool: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Mnie też się ta podoba. Ładnie wyglądałaby na półce. Ale jest to też świetny przykład na to, w jak ciekawy sposób można umieszczać napisy na okładce.

Czyli jak widać społeczność chce pewnych zmian w tej sprawie. Takie okładki mają jedną zasadniczą zaletę, która może być decydująca. Oprócz walorów artystycznych, okładki te wyróżniają się z tłumu. A przecież na tym chyba powinno zależeć wydawcy i samej redakcji, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak z polskich czasopism dla graczy CDA wyróżnia się najbardziej wśród bliźniaczo podobnych do siebie innych magazynów na sklepowych/kioskowych półkach. Choć przydałoby się zrobić coś bardziej niekonwencjonalnego, ale i tak od czasu do czasu okładki z CDA zaskakują. I jeszcze ten patent z napisami widocznymi "pod światło" - miód :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedź moją stronęodnośnie pudełek . Dlaczego

sami nie kupimy - bo nie mamy okładek !

Dla was i drukarni to pikuś dla nas nie.

I naprawde wyglądało by to super fajnie

Wystarczyły by takie jak z numeru 162 i 163 - 03 i 04.2009

I bylibyście najlepsi, uwierzcie mi

zdjecieodnośnie pudełek . Dlaczego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mamy od dawna ustalony styl i sposób tworzenia okładek".

I jest on oczywiście jedynie słuszny - taaaak.

I niby logo jest niezmienne a jednak wycięliście dyskobola. I tak jest u was ostatnio z wieloma rzeczami - zamiast poprawić coś na lepsze, zmodyfikować, popracować nad tym to wy to usuwacie. Ja przepraszam, ale od ukonsolowienia CDA ciągle natykam się na drobne przykłady tego, że redakcji mniej się chce pracować nad tym pismem. Że piszecie, tworzycie, odbębniacie niezbędne minimum konieczne do publikacji i nic więcej. Może to są drobne różnice tu czy tam, ale sumując to wszystko MI też się już nie chce czytać takiego CDA. Nowe numery gorzej "wchodzą, niż choćby te z 2008 czy 2009. Takie jest moje odczucie i zdanie. Ale jeśli CDA znowu sprzedaje się dobrze pewnie jestem w błędzie.

Ostatnie minimalistyczne piękne okładki były na 6 i 7 urodziny. Ta z Batmanem też jest świetna ale te napisy psują cały efekt. Czy chociaż części tych napisów nie dałoby się przenieść tylko na folię??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Mnie też się ta podoba. Ładnie wyglądałaby na półce. Ale jest to też świetny przykład na to, w jak ciekawy sposób można umieszczać napisy na okładce.

Czyli jak widać społeczność chce pewnych zmian w tej sprawie. Takie okładki mają jedną zasadniczą zaletę, która może być decydująca. Oprócz walorów artystycznych, okładki te wyróżniają się z tłumu. A przecież na tym chyba powinno zależeć wydawcy i samej redakcji, prawda?

Droga społeczności chcąca zmian. Bardzo przyjemnie czytać zdanie kogoś, kto ma podobne poglądy do moich. Bo uwierz, że nie ma w redakcji większego fana "zagranicznych" okładek niż ja. Dlatego z wielkim zadowoleniem swego czasu przyjąłem wygląd numerów 4/10 i 12/10, a i zwykle demonstracyjnie burmuszę się przy okazji wspólnego oceniania różnych projektów okładek do kolejnych numerów, gdy wydają mi się one nazbyt "typowe" (dla przykładu chociażby, art okładkowy obecnego numeru był w dwóch wersjach - tej, którą wykorzystaliśmy oraz czarno-białej, z zacienioną połową twarzy Batmana, która mnie się akurat bardziej podobała. Ale takie dylematy i redakcyjne głosowania pojawiają się przy dosłownie każdej okazji. Jeszcze inną sprawą jest, jak często wybuchamy niekontrolowanym chichotem na widok niektórych projektów okładek, które są do nas podsyłane).

Ale

Zapewne potrafisz sobie, społeczności, wyobrazić, że zniknięcie informacji o opisywanych grach (a tym bardziej tytułów pełnych wersji) niechybnie wiązałoby się ze spadkiem sprzedaży danego numeru. A to dlatego, że choć złożyło się szczęśliwie, że wiernych czytelników "4 evah!" mamy grube tysiące, błędem byłoby zakładać, że składają się oni na 100% tych, którzy co miesiąc kupują numer. CD-Action jest zafoliowane (zauważ, że i to podchodzi pod definicję "wyróżniania się z tłumu" i to całkiem skutecznie!), wobec czego nie ma jak zajrzeć do spisu treści, by przekonać się, "czy zrecenzowali już wyczekiwaną przeze mnie grę". Wielu czytelników sięga po numer np. dzięki podanej na okładce informacji o recenzji najnowszego sprzętu albo - dajmy na to - megakonfiguratora. Dlatego też mimo wszystko u nas okładka musi przede wszystkim przekazać informację o najciekawszej zawartości numeru. Nasmażyłem tyle tekstu, bo - jak widzisz - nawet w redakcji zdania i emocje związane z różnymi jego elementami potrafią być różne. Nie chcę wpadać w apokaliptyczny ton Smugglera ;] ale będę pierwszym, który zakrzyknie w tryumfie na widok kolejnej eksperymentalnej okładki pisma. Póki co jednak podziękuję tym dotychczasowym za to, że to pismo istnieje.

PS Logo uległo jednak małej zmianie - porównajcie wygląd płytki pod nim ze starszymi numerami.

PS2 Dyskobol musi odejść ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh, widzę, że tutaj nagle rozgorzała dyskusja nt. okładek a ja powiem, że o ile ta z fanartem z GTA jest naprawdę zacna :D (jej twórca ma profil na devianART i po prostu wymiata) to jest cholernie oszczędna w informacje i bez możliwości zajrzenia do środka kupuje się kota w worku. Załóżmy, że nie każdy ma Internet aby przeczytać zapowiedź...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperymentalne okładki nie muszą automatycznie oznaczać rezygnacji z napisów. Mogą one być mniejsze (np. LINK1), ukazane w cwańszy sposób (np. LINK2) lub zajmować nawet całą (!) okładkę (jak np. tutaj LINK3), a nawet składać się praktycznie z samych napisów (okładka z L. A. Noire LINK4). Do wyboru, do koloru ;). Więc to nie jest tak, że trzeba rezygnować z informacji na okładce. Jedyne co trzeba, to przyciśnięcie grafików - za coś otrzymują kasę co miesiąc, co nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okładek to powiem, że te które serwuje nam CDA są naprawdę dobre i nie ma co narzekać na pstrokatość czy nawał napisów. Choć z drugiej strony muszę przyznać, że to co zaserwował ostanio Level w czarnobiałej szacie to mistrzostwo świata. Ostatnia okładka z Batmanem w CDA jest jedną z najlepszych od długiego czasu a dokładnie od JC 2 z 04/2010. I tak oglądam wstępniak do recki LA Noire i myślę że ucięcie tego arta i zostawienie a zarazem wstawienie jako okładki części z policjantem mogłoby też być dobrym rozwiązaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...