Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action SPEC 2011 zawartość

Polecane posty

Powiem tak, jak na te 80-100tyś ludzi żyjących w erze "łubudubu" Call of Duty i postępującej ery casualizostwa chociażby dziesięciu zostanie przy ARMA2, który jest ewenementem :D na rynku to będę zadowolony. A poza tym dobra robota, bo numer mimo to kupię, bo teksty zapowiadają się fajnie nawet nie uwzględniając materiałów na wyłączność ;] Niemniej czekam na mocne uderzenie za miesiąc po E3 ^_^

PS. Jak ktoś chce mniej więcej wiedzieć co w trawie piszczy dot. produkcji BISu a woli polskojęzyczne strony to zapraszam - http://www.armacenter.pl/ :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WoW nie spodziewałem się tak dobrego numeru ;]

Może pod względem recenzju nie jest szałowo ale dwie przeczytam na pewno: L.A. Noire, DiRT 3.

Z działu w produkcji interesuje mnie najbardziej:

Call of Duty: Modern Warfare 3

Need for Speed: The Run

BioShock Infinite

Assassin's Creed Revelations

Driver San Francisco

Max Payne 3

Batman: Arkham City

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani pełniak, ani zawartość w ogóle mi nie podeszły w tym CDA. Zamieszczenie fabularnej gry karcianej (ja o niej w ogóle wcześniej nie słyszałem) gdzie sami musimy sobie karty wydrukować, uważam za dość ryzykowny pomysł. Zobaczymy jak go przyjmą inni czytelnicy. No i są tylko 3 recki które mnie interesują - LA Noire, Dirt i może Fable 3. Ale mimo wszystko ten numer miażdży wszystkie inne z tego roku. Jest świetny, niesamowity i powalający na kolana (wiem stara i niefajna metafora) OKŁADKA jest GENIALNA!!!! Jeju robi super wrażenie. Oby we wrześniu przy premierze Batman prezentował się równie dobrze na okładce (może samo logo bez żadnych napisów?). Normalnie wielki szacun. Jak sobie ten numer kiedyś w końcu kupię to będę go hołubił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest ok. Recenzje całkiem niezłe, interesuje mnie zwłaszcza recenzja pecetowej wersji Fable 3 (co prawda już grałem i średnio mi się spodobało, ale zobaczymy co piszą o tym w CDA, w końcu miał to być "więcej niż port z konsol"), Darkspore, LEGO Piraci... i jeszcze parę innych tekstów. Publicystyka też całkiem nieźle. Chociaż cykl Quake był opisywany tyle milionów razy, że wątpię żebym się czegoś nowego dowiedział, zwłaszcza że całkiem nieźle pamiętam premierę tej gry, i jak musieliśmy kupić z bratem Voodoo Rush i kolejne 32 MB Ram żeby mi w ogóle odpaliło i działało w miarę sprawnie (co dla ośmio i dwunastolatka nie było takie łatwe :)).

Pełniak spoko. Fajnie że tylko jeden, bo się sesja zbliża i żadne niepotrzebne gry nie będą rozpraszać mojej uwagi (no, prócz dwóch części Wiedźmina które czekają na przejście :)) ARMA 2, czyli kolejna gra w którą chciałem zagrać, a na którą szkoda by mi było wydawać pieniądze. Idealna gra jako pełniak. Cieszy mnie też pełny system RPG, trzeba będzie w końcu wypróbować coś nowego. Ile można grać w Wampira: Maskaradę i Dungeons & Dragons :). Dla mnie spoko zestaw.

Zamieszczenie fabularnej gry karcianej (ja o niej w ogóle wcześniej nie słyszałem) gdzie sami musimy sobie karty wydrukować, uważam za dość ryzykowny pomysł.

To chyba nie jest gra karciana, tylko system RPG. Jedyne co trzeba mieć wydrukowane to karty postaci, tyle, ilu będzie graczy. Chociaż i to nie jest konieczne, bo jak się nie ma drukarki to karty można naszkicować samemu (w końcu to i tak tylko zlepek tekstu i parametrów postaci). Podręcznik można odpalić na kompie i czytać z monitora, wcale nie trzeba go drukować. Do tego jeszcze ścieżka dźwiękowa. Każdy fan sesji RPG wie jak ważna jest odpowiednia muzyka podczas gry (żeby wczuć się w klimat). Podejrzewam że większość czytelników nie zwróci uwagi na ten dodatek, ale mimo wszystko warto się tematem zainteresować.

Mistrz gry rzucil kostka 20-scienna, wypadlo 1.

Gwoli wyjaśnienia dla niewtajemniczonych. Wypadniecie jedynki w większości systemów RPG wiążę się z niepowodzeniem, którego haniebność zależy tylko od GM'a. Po wypadnięciu jedynki GM może wymyślić dowolną sytuację która zdarzy się pechowemu graczowi, najbardziej brutalną i niedorzeczną jaką może wymyślić. Na naszych sesjach nie raz zdarzyło się że wojownik zamachnął się mieczem, poślizgnął się i upadł tak niefortunnie że przebił sobie mieczem płuco i został mu jeden punkt życia. Albo strzelił z pistoletu, a kula tak niefortunnie odbiła się od ścian że trafiła strzelca w oko.

I jeszcze jedno, skoro już wspominaliśmy o wpadkach na sesjach RPG. Ja pamiętam jak graliśmy kiedyś w Wampira właśnie, w realiach cyberpunkowych. Trzech graczy (czyli my) mamy zlecenie na zabicie jakiegoś kolesia w starej kamienicy. Gość zabarykadował się w pokoju, nie ma jak wejść. Nie można spowodować żadnego hałasu, bo pobudzimy sąsiadów i nici z akcji. I tak dumamy przez bite 10 minut (czasu rzeczywistego :)) nad tym jak rozegrać tą akcje. Mistrz gry rzuca nam pomoc: "w waszą stronę zmierza dozorca kamienicy, słyszycie dzwoniące klucze przy jego pasie. Mija was witając się słowami "dobry wieczór". Co robicie". Na co kumpel bez zastanowienia "Dobry wieczór". I dozorca zniknął w ciemnym korytarzu, my znów zaczęliśmy dumać, a GM strzelił prawie się załamał. Było jeszcze wiele takich kwiatków, ale to już dyskusja do innych tematów. W każdym razie warto w RPG grać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc, numer nie wyróżnia się niczym specjalnym - czyli trzyma wysoki poziom, ale bez szału. Ale wiele ciekawych tekstów znajduje się w zapowiedziach, jeżeli chodzi o recenzje, to jestem ciekaw jedynie tekstu nt. Dirta 3.

Pełna wersja - raczej nie wyląduje u mnie w napędzie. Mam do przejścia jeszcze 2/3 Wiedźmina 2 i epizody GTA4, gdzie mi tam do hardkorowego symulatora walki. Ale może kiedyś się skuszę. Ogólnie, cieszy mnie, że gra od LEMa wylądowała na coverze.

Najpierw GF 460 (600 zl). Wczoraj sie z niejasnych powodow zjarala zaraz po wlaczeniu kompa, a poki co pan w sklepie "zaraz sie z panem skontaktujemy" i od 4 godzin milcza confused_prosty.gif

Potem dodatkowe 2 GB RAM (120 zl)

Potem lepszy procek (choc i tak nie za mocny ale lepszy od poprzednika) 300 zl.

A nie pomyślałeś o tym, że zasilacz może tego wszystkiego nie udźwignąć? Karta graficzna tego pokroju wymaga o wiele więcej mocy niż twoja poprzednia (bodajże 8800, tak?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer wypada dość przeciętnie w porównaniu do kilku poprzednich. Z zapowiedzi interesują mnie: Dragon's Dogma, Max Payne 3 i Batman: Arkham City. Z kolei w dziale recenzji tylko LEGO Piraci z Karaibów oraz Czernobyl: Terrorist Attack (uwielbiam kaszanki ;P). Dobrze że chociaż w publicystyce będzie co poczytać, a zwłaszcza wylewanie żółci na Wieśka. Z pełniaków to akurat Robotica wydaje mi się ciekawsza. Nie żeby ArmA była zła, ale to nie mój typ gier. Ogólnie to jest skromnie ale i tak kupię jak co miesiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna okładka, dawno takiej ładnej nie było. :wub:

W piśmie niewiele mnie interesuje, chociaż jak zwykle parę tekstów przeczytam.

Pełniaki - Robotica mnie nie obchodzi, za to ArmA jak najbardziej. Mam nadzieję, że na moim kompie będę mógł komfortowo pograć. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko to wytlumaczyc tym, dla ktorych RPG = gra KOMPUTEROWA.

Jeszcze trudniej tym, dla których RPG = only Wiedźmin. Takie czasy.

Hmmm... u większości to zapewnie RPG = only World of Warcraft ;)

a co do zawartości DVD - gier freeware nie będzie na tej płytce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer bardzo dobry, oczywiście kupię. Ciekawa publicystyka, recenzje dobrych gier - i kto tu mówi o sezonie ogórkowym? Szkoda tylko, że nie ma nic o Wiedźminie - jak gra działa na róznych konfiguracjach, jak to jest po wydaniu tego patcha 1.2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten numer kupie wyłacznie dla publicystyki i recenzji, gry do mnie nie przemawiają. Apropo gier dostałem jakieś kody do 2 gier na e-mail od CD-A o co chodzi? Jakaś promocja czy co:

Brothers In Arms Road To Hill 30

Ghost Recon Advanced Warfighte

To te dwie gry? Skąd mam je pobrać?

Przy okazji spytam się w tym wątku, jesli nie mam jednego numeru - chodzi mi o jubileuszowy 15 lecie, czy jest możliwość zakupienia ?

To klucze do multipleyera gier które kiedyś pojawiły się z cd-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś o tym, że zasilacz może tego wszystkiego nie udźwignąć? Karta graficzna tego pokroju wymaga o wiele więcej mocy niż twoja poprzednia (bodajże 8800, tak?).

Oczywiscie, ze pomyslalem i dlatego od dawna mam zasilacz 550 W, ktory powinien udzwignac jeszcze dwie inne karty do tego i nawet sie nie spocic przy tym.

Numer bardzo dobry, oczywiście kupię. Ciekawa publicystyka, recenzje dobrych gier - i kto tu mówi o sezonie ogórkowym? Szkoda tylko, że nie ma nic o Wiedźminie - jak gra działa na róznych konfiguracjach, jak to jest po wydaniu tego patcha 1.2.

Jak nie, jak tak :)

Polecam swoj felieton wiedzminski - jest test wydajnosci przy okazji wrazenia usera (mnie :)) z grania w wersje 1.0 i upatchowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czeka mnie kolejny poranek na przystanku tramwajowym, z dziesiątkami oczu obcych ludzi na sobie. Nie wiem, czy z takim zapałem rozrywam zębami folię, czy raczej moja radocha, która temu towarzyszy tak strasznie skupia na mnie uwagę wszystkich wokół. :rolleyes: Dodając do tego fakt, że za miesiąc dołożę sobie do mojego 32-letniego bagażu doświadczeń, kolejny rok, obrazek faceta któremu wisi u pyska pismo w folii, który niezgrabnymi ruchami głowy i rąk chce je otworzyć, musi być naprawdę zabawny. :tongue: Jak Wy to robicie?? Od tylu już lat sprawiacie mi wielką radochę wydając swoje pismo. Może to kwestia przyzwyczajenia, a może po prostu mam wiele wspomnień, w których jest miejsce na CD-Action. A okres wakacji szczególnie mnie rozczula, gdyż pamiętam, jak miałem lat naście i spędzałem beztrosko czas z moim młodszym bratem u naszej Babci nad morzem w Kołobrzegu. Lecieliśmy zawsze razem do kiosku i walczyliśmy o pierwszeństwo poczytania sobie recenzji nowych gier, sprzętu. Potem leniwe leżenie na plaży, wraz z egzemplarzem ulubionego czytadła. :laugh: To były czasy. Tym bardziej cieszę się, że w tym roku też załapię się na dzień wydania kolejnego numeru (za miesiąc, dzień po moich urodzinach), kiedy będę w Kołobrzegu u Babci. Tym razem z narzeczoną, a nie bratem. Więc pismo będzie tylko moje :)

O treści aktualnego numeru napiszę później, bo teraz się rozkleiłem :laugh:

Dzięki wielkie, że jesteście. Zawsze jakoś fajnie zabieracie mnie z dala od rzeczywistości. Wracam dzięki Wam do dzieciństwa. I moje dzieci, które mam nadzieję, że będę miał, też będą Waszymi fanami :) Zadbam o to na pewno. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...