Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 05/2011 zawartość

Polecane posty

Jestem Wam niesamowicie wdzięczny za Torchlight na DVD :) Ta gra jest niesamowita ^^

Fajnie, że ten numer doszedł do mnie tak szybko (poprzedni przychodził 3 tygodnie ;] ).

Okładka na żywo wygląda nieźle, dyskobol dość pomysłowo ukryty ;p

Zawartość jak zawsze godna uwagi (fajny felieton, Panie Smuggler :) )

No ale w ogóle to byle do maja. Wiedźmin nadchodzi.

Może na plakacie będzie Triss...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma uwagi na temat artykułu o Maksie Paynie? To mój pierwszy tekst na łamach CDA i miło byłoby usłyszeć jakieś opinie :)

W prawdzie niczym wyróżniającym nie ujmuje, ale jest rzetelny i lekko napisany.

Polemizowałbym z fragmentem "(...)Max miał przenieść się z mrocznego Nowego Jorku do słonecznego Sao Paulo, co wiązało się z nieuchronnym rozrzedzeniem gęstego klimatu poprzednich odsłon". To nie jest przesądzone, Rockstar są mistrzami w swoim fachu i nie potrzebują dosłownego mroku by ich gry były klimatyczne. Red Dead Redemption też jest słoneczne, a czy brakuje mu atmosfery? Ogólnie cały czas byłem i jestem pełen wiary w nowego Maxa. W przeciwieństwie do większości świata nie czuję szczególnie wielkiego przywiązania do "kontynuowania tradycji" - jeśli będę chciał pograć w starego Maxa, pogram w starego Maxa, nowy zaś może sobie oferować dowolną ilość NOWOŚCI, byle by pozostał dobrą grą. Wyrwanie się ze schematów filmów sensacyjnych mogłoby mu tylko pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

@Smuggler

Czyli w razie czego można spolszczyć City Life? Bo Ghost mi mówił, że nie każdą grę można sobie legalnie spolszczać, chyba że licencja na to pozwala ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numerek kupiony oczywiście w dniu premiery, niestety z braku czasu dopiero wczoraj wieczorem i dziś troszki poczytałem.

Myślałem, że będzie słabiej ale jest super ;] Zacznę od początku czyli od okładki, która miała być nie fajna ale z bliska jest całkiem ok :D

I ukryty przekaz jak co miesiąc:

dyskobol tak jak myślałem jest ukrytym przekazem i jest jeszcze drugi (trzeba go przy lustrze czytać)

.

Z recenzji jak na razie przeczytałem recke Crysisa 2, troszki zawyżyliście ocenę jak na moje oko... I te recenzje gier które dostały skandaliczne niskie oceny. Aha i TNBT :)

Przeczytałem również publicystykę o serii Max Payne, oczywiście podobało się. I pytam czemu tak mało? xD

AR i NL również przeczytane, w tym miesiącu niestety nic specjalnego :/

Ale wielki plus za felietony szczególnie ten Smugglera był fajny ;] A ostatnio narzekałem na brak felietonów... Widzę że Smug wziął sobie to do serca xD Oby za miesiąc też były, fajne by było gdyby w numerze specjalnym każdy redaktor napisał taki mały felieton :)

O pełniakach nie będę się wypowiadał ponieważ zrobiłem to już wcześniej. Tylko je ocenię 7+/10 a pismo 9/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę moje "3 grosze".

Ten numer bardzo mi się spodobał. Okładka milusia, a

jakie miłe zaskoczenie z "niewidzialnym" dyskobolem

:D

. O pełniakach się nie wypowiadam, bo żadnego nie zainstalowałem(Torchlight mam już od premiery a reszta mnie nie interesuje), choć trzeba przyznać, że dla kogoś kto lubi h'n's a nie grał w TL to CDA podarowało świetny prezent :). Natomiast zawartość pisma- świetna! Super felietony(spodobała mi się taka wersja :D), bardzo przydatny test kieszonsolek, ciekawe recenzje, super artykuł o Max Payn(stare czasy się przypomniały...). Ogółem numer, moim zdaniem, bardzo udany.

NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ PIERWSZEJ RECENZJI WIESIA 2 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od dawna czytelnikiem pisma CD-ACTION. W najnowszym numerze 05/2011 na płycie DVD zamieszczony został magazyn Action Mag (nr 140). Jeden z artykułów nosi nazwę: THIS IS A HATE SPEECH. Czy ktoś z redakcji CDA czytał ten artykuł? Kto to dopuścił?

Wg mnie jest to oklaskiwanie nienawiści i wrogości do imigrantów (a przecież ŻADEN CZŁOWIEK NIE JEST NIELEGALNY!). Pojawiają się teksty: "pan Hitler wymyślił był świetny sposób na pozbycie się problemów z rasami, narodowościami, wyznaniami, orientacjami, poglądami i innymi dewiacjami. Sposób był bardzo prosty: zabić wszystkich."

Oburza mnie, że ktoś tutaj wyśmiewa wspólnotę której nie obchodzi narodowość. Przecież wszyscy jesteśmy ludźmi! Mam znajomych z Anglii, Słowacji, Czech i to porządni ludzie z którymi można żyć jak z braćmi.

A tutaj napotykam na treści "Wszystko grało dopóki jakiś idiota (...) wykoncypował sobie że wszystkie ludy świata winny zasymilować się ze

sobą w imię jakichś wyższych, choć oczywiście bliżej nieokreślonych idei. Że powinien Murzyn stąpać po tej samej ulicy co Biały, (...)" lub rasistowskie "Tak więc dając pieniądze cygańskiej żebraczce wspierasz cygańską mafię" SZOK! Co za bzdury! Mogę udostępnić cały artykuł - proszę o kontakt mailowy. Zgłosiłem moje oburzenie do pisma CD-ACTION. Ale proszę, to nie moze przejsc bez echa!

Zgodnie z prawem polskim zabrania się namawiać do nienawiści na tle rasowym, religijnym czy innym. A po przeczytaniu tego artykułu taki odnosi się wydźwięk, szkoda mi autora tekstu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Puncol

Nie wiem o co Ci biega? Przecież samą prawdę napisali. Zresztą nie czytałem więc nie do końca wiem o czym jest ten artykuł...

Mam znajomych z Anglii, Słowacji, Czech i to porządni ludzie z którymi można żyć jak z braćmi.

No widzę że w niemczech nie masz znajomych.... Osobiście nic do Angili, Słowacji czy Czechów nie mam bo niby czemu miałbym coś mieć? Ale co do nie których naszych "sąsiadów" na pewno nigdy nie polubię. Bo nie mam za co, no chyba, że za wspaniałą 2 wojnę światową i za super luksusowe obozy w których "wypoczywali" nasi dziadkowie.

NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ PIERWSZEJ RECENZJI WIESIA 2

Ja też ;] Pewnie będzie miała z 10 stron ;] Możliwe że pojawi się pierwsza część Wiedźmina na płytce jak jeden z pełniaków...

Magazyn wyśmienity jak zawsze. Mam jednak pytanie jak odpalić Shoguna 2

Znajdź folder ze steamem i zobacz w którym miejscu w nim są gry. A następnie tam zainstaluj Shoguna 2 i po krzyku ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elf, podawałem tylko przykłady gdzie mam znajomych i przyjaciół. Wiadomo, że w każdej nacji znajdą się zarówno ludzie porządni jak i "chamy". Nie chodzi więc kto jest skąd. Dlatego wkurzyłem się na ten artykuł i postanowiłem odreagować ;)

PS. Jeżeli chodzi o II WŚ to mój Dziadek jechał sobie w wagonie do obozu, ponieważ ktoś uznał, że jest gorszą rasą (PL, nawiasem mówiąc) więc dziwne jest porównywanie na poziomie narodowości kto lepszy a kto gorszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Puncol

Ja nie mówię że Polska jest lepsza od niemiec. Po prostu ich nie lubię. Chyba mam do tego prawo nie każdy z każdym musi się lubić. I nie wygłaszam tego wypisując jakieś bazgroły na murach czy wyzywając na forach...

Właśnie przeczytałem w ActionMagu ten artykuł i muszę powiedzieć, że mi się podobał ;] Nawet nie wiedziałem że takie coś jak AM jest dołączone do płyty. Widzę, że można troszki ciekawych artykułów wyłowić. Na pewno z tego numeru coś poczytam i powęszę na starszych płytach.

@Suchy

To raczej nie miejsce na dyskusję o C2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puncol jesteś tolerancyjny przynajmniej według siebie dlaczego odmawiasz więc prawa do zamieszczania takich artykułów.W tym kraju jest wolność wypowiedzi ale dla niektórych kończy się w momencie gdy wkracza rasizm

Nie można mieć własnego zdania o innych należy ich tylko kochać no chyba że są białymi rasistami to wtedy należy im odmówić prawa do czegokolwiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem artykułu, ale ogólnie uważam, że nikt nie powinien zabraniać głoszenia żadnych poglądów - nawet rasistowskich, komunistycznych itp. Na tym polega wolność słowa i tolerancja. A jeśli po przeczytaniu artykułu staniesz się rasistą, to jesteś większym debilem niż autor. Natomiast nawet w najbardziej ekstremalnych poglądach można się czasami doszukać czegoś dającego do myślenia. Począwszy od tego, że możesz sam sobie powtórzyć, że na pewno się nie zgadzasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią: zawsze muszą być dwie strony dla równowagi, więc żeby nie było jednostronnie to nadrobiłem ten artykuł.

PS. Odchodząc od "mojego wątku": Torchlight świetny, zainstalowałem tylko, żeby zobaczyć jak się gra i przepadłem na 2 godziny ;) A jeszcze chciałem City Life docenić bo to dla mnie jest główna gra tego DVD. Chociaż jak na "symulator miasta" niezłą pojemność zajmuje na HDD.

PS. Dyskobol jest... na okładce DVD :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy numer - nic ciekawego jak dla mnie. Znowu. Nawet teksty Smugga jakieś takie wyjątkowo nudne i płytkie, pisane po łebkach. I to AR - proszę -każecie mi czytać jakiegoś byłego narkomana (co to w ogóle jest, kącik terapeutyczny u doktora Memento?), podczas gdy Smug sam się od tego odżegnywał i twierdził, że nie ma na to miejsca w piśmie, a ludzie swobodnie wypisują na blogach teksty typu "palę ale się nie zaciągam".

Pełne wersje też nieciekawe - Torlight ma tyle wspólnego z Diablo co minister z ministrantem. A reszta to typowe zapchajdziury. Naprawdę, za ponad milion złotych, jakie stanowi zysk z nakładu, można chyba załatwić coś lepszego. Na przykład Wojowniczą Księżniczkę do kompletu:) Dobrze, że przynajmniej są dwie płyty. Niedobrze, że tylko od święta. I jak widać, niektórzy nie wiedzą o istnieniu tanich pudełek na dwa DVD, podpierając się prostacką tekturką (oczywiście pod hasłem powrotu do korzeni:P - żart miściąca).

W ogóle CDA ma coraz więcej różnych wstrętnych baboli i niedoróbek - poharaczone płyty, pełne błędów recenzje (których autorzy przyznają się, że nawet nie zagrali w daną grę do końca -to tak jakby przeczytać pół książki i na tej podstawie wyrokować o całości.) Dawniej z waszych recenzji można się było dowiedzieć czegoś konkretnego, a teraz to takie lanie wody (co nawet nie ominęło Gema, czy pewnego posiadacza certyfikatów). Większa, obszerniejsza recenzja w necie, czy na blogu, mówi mi o wiele więcej o grze niż actionowe pisanie.

Ale recenzje sprzętu tu już prawdziwy szczyt. Test dźwięku miał dobre intencje, lecz nie one się liczą, tylko rzetelne wyniki. W nowym numerze zupełnie niezasłużenie wygrało jabłko. Ale dla redakcji - lekka recenzja sprzętu na wysokim poziomie to piętnaście linijek tekstu, o niczym, bez konkretów.

Do tego pełna błędów publicystyka - przykładowo z tekstem o polskich komputerach i o prawie. Ten niby prawnik, który popełnił te ostatnie nie potrafił mi odpowiedzieć na najprostsze pytanie o udowodnienie faktu napisania czegoś przez taką, a nie inną osobę. Nawet artykuł o Maksie sprawia wrażanie pisanego po łebkach i na podstawie informacji z netu. To ma być ten super poziom, objaw tej potencji intelektualnej? To jest poziom, ale dna panowie.

W ogóle coś wydaje mi się, że intencją Chłopa będzie "powolne" eliminowanie CDA. Stop. Zamiast eliminowanie powinienem napisać przekwalifikowanie na czasopismo zupełnie causalowe i konsolowe w jednym. To zresztą nawet odpowiadałoby chyba dużej części składu redakcyjnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

Nie podoba ci sie CDA to nie kupuj a nie narzekasz jak dziecko kktore nie dostało nowej zabawki:P

Uwierz mi ,naprawde od ciebie nie zaleza losy CDA .

Cos ci nie pasuje to zostaw to dla siebie anie wypisujesz głupoty ze nic sie ci nie podoba bo mało to kogo obchodzi:P

A pozatym zauwazyłem po twoich p[ostach ze narzekasz tak co numer:P

Uspokoj sie człowieku,powtarzam cos ci nie pasuje CDA to nie kupuj a nie wylewal zali na forum!

Nie cytuj w całości poprzedzającego posta, zwłaszcza takiej kobyły. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy numer - nic ciekawego jak dla mnie. Znowu. Nawet teksty Smugga jakieś takie wyjątkowo nudne i płytkie, pisane po łebkach.

Sorki. Zajrze na twoj blog, poducze sie i bede pisal lepiej.

I to AR - proszę -każecie mi czytać jakiegoś byłego narkomana (co to w ogóle jest, kącik terapeutyczny u doktora Memento?), podczas gdy Smug sam się od tego odżegnywał i twierdził, że nie ma na to miejsca w piśmie, a ludzie swobodnie wypisują na blogach teksty typu "palę ale się nie zaciągam".

A przepraszam - kto ci KAZE czytac? Jak narzekasz na poziom AR, podbij go swoimi tekstami - mowie to bez ironii. Nalepiej i najprosciej jest stac z boku i tylko narzekac.

Pełne wersje też nieciekawe - Torlight ma tyle wspólnego z Diablo co minister z ministrantem.

Wbrew pozorom oba slowa maja ten sam zrodloslow, tak jak obie gry maja tych samych tworcow - ironia ci nie wyszla. :)

A reszta to typowe zapchajdziury. Naprawdę, za ponad milion złotych, jakie stanowi zysk z nakładu, można chyba załatwić coś lepszego.

Mlion zlotych z nakladu zysku. Heh. Naprawde to wystarczy zeby ryknac smiechem. Panie ekspert, jak pan potrafisz wyciagnac z 1 nr CDA milion zl zysku to zapraszamy - mysle, ze od razu zostaniesz co najmniej wiceprezesem Bauera. Serio.

Na przykład Wojowniczą Księżniczkę do kompletu:) Dobrze, że przynajmniej są dwie płyty. Niedobrze, że tylko od święta. I jak widać, niektórzy nie wiedzą o istnieniu tanich pudełek na dwa DVD, podp

ierając się prostacką tekturką (oczywiście pod hasłem powrotu do korzeni:P - żart miściąca).

Mister eskpert - skoncz pan. naprawde, zalosc bierze jak sie slucha kogos, komu sie zdaje ze sie zna na tym, co mowi, a ty wiesz ze wali takie brednie, ze mozg staje.

W ogóle CDA ma coraz więcej różnych wstrętnych baboli i niedoróbek - poharaczone płyty, pełne błędów recenzje (których autorzy przyznają się, że nawet nie zagrali w daną grę do końca -to tak jakby przeczytać pół książki i na tej podstawie wyrokować o całości.)

Nie musisz nurkowac w szambie do samego dna, zeby wiedziec ze jest w nim tylko g...

Dawniej z waszych recenzji można się było dowiedzieć czegoś konkretnego, a teraz to takie lanie wody (co nawet nie ominęło Gema, czy pewnego posiadacza certyfikatów). Większa, obszerniejsza recenzja w necie, czy na blogu, mówi mi o wiele więcej o grze niż actionowe pisanie.

No to czytaj te teksty, ktore ci "wiecej mowia". W czym problem twoj?

Ale recenzje sprzętu tu już prawdziwy szczyt. Test dźwięku miał dobre intencje, lecz nie one się liczą, tylko rzetelne wyniki. W nowym numerze zupełnie niezasłużenie wygrało jabłko.

No, skoro TY tak mowisz, to naprawde nie trzeba ZADNYCH dowodow na taka teze. To oczywista oczywistosc.

Do tego pełna błędów publicystyka - przykładowo z tekstem o polskich komputerach i o prawie. Ten niby prawnik, który popełnił te ostatnie nie potrafił mi odpowiedzieć na najprostsze pytanie o udowodnienie faktu napisania czegoś przez taką, a nie inną osobę.

Ten niby prawnik ma dyplom. Ale ty jestes madrzejszy i wiesz lepiej. A jesli nie potrafil ci udzielic odpowiedzi... jak w tym tekscie z piekielnych.pl "widzialem kiedys taki teledysk: jedzie murzyn na rowerze i spiewa. Macie te plyte?".

I jakie to bledy popelniono w tekscie o polskich komputerach? (Szczegolnie w tym numerze, gdzie w ogole takiego tekstu nie bylo).

Nawet artykuł o Maksie sprawia wrażanie pisanego po łebkach i na podstawie informacji z netu. To ma być ten super poziom, objaw tej potencji intelektualnej? To jest poziom, ale dna panowie.

Wez przyjedz do redakcji i daj nam pare lekcj dobrego dziennikarstwa. Bo widze ze znasz sie na wszystkim, wiesz wszystko lepiej itd. No i jak prawdziwy profesjonalista nie musisz w zaden sposob udokumentowywac swych zarzutow, wystarczy ze powiesz "nie tak, zle, niezasluzenie, bez polotu, bledy" - a juz to my powinnismy udowadniac, ze wcale nie?

W ogóle coś wydaje mi się, że intencją Chłopa będzie "powolne" eliminowanie CDA. Stop

Jak wiadomo kazde wydawnictwo lubi "eliminowac" pisma "dajce milion zysku z jednego numeru". :laugh: To przeciez logiczne, ze skoro pismo duzo zarabia, to trzeba je zlikwidowac.

. Zamiast eliminowanie powinienem napisać przekwalifikowanie na czasopismo zupełnie causalowe i konsolowe w jednym. To zresztą nawet odpowiadałoby chyba dużej części składu redakcyjnego.

Ple-ple=ple. Wstales lewa noga, czy Anka dala ci kosza? Bo widze tu takie marudzenie sfrustrowanego nastolatka - zero jakichkolwiek dowodow, tylko narzekania, "analizy" ekonomiczne na podst. postawowki "maja 130.000 po 15 zl = 1.950.000, wiec niech te 950.000 to koszta, to daje zysk... AAAAA!!!!" etc. etc.

Jesli CDA nagle przestal ci sie podobac - to trudno. Ale przeciez nikt cie na sile do niego kajdankami nie przykul.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekam, ale po prostu pewne rzeczy mi się nie podobają i nie zmierza to według mnie w dobrym kierunku. A mam jakieś porównanie, bo w końcu już dłuższy czas obcuję z redakcją raz w miesiącu.

Jak nie narzekasz, jak narzekasz?

Przy czym samo narzekanie grzechem nie jest i w zaden sposob tego nie zabraniamy robic. MERYTORYCZNA krytyka jest wrecz mile widziana, bo pozwala sie nam uczyc na wlasnych bledach.

Gorzej, ze ty stawiasz rozmaite zarzuty nie podajac ZADNYCH dowodow swoich racji poza tekstami w stylu "pelne bledow" (jakich?), "niezasluzenie wygralo" (dlaczego niezasluzenie? Przekonaj nas!), czy trudnych do sensownej analizy stwierdzen "bez polotu". Takie zarzuty mozna smialo postawic pod dowolnym tekstem i TEZ beda pasowac. A ja bym prosil KONKRETY. Jesli bledy - to wymien jakie.

Zabij nas naszymi wlasnymi slowami, gdzie udowodnisz, ze piszemy bzdury.

I na milosc Boska nie wypowiadaj sie o kosztach/zyskach i tym podobnych ekonomicznych zawilosciach w momencie, gdy w ogole nie orientujesz sie w temacie, bo naprawde jak sie to czyta, to czlowiekowi od razu wlacza sie tryb "troll-alarm!" i zaczynam byc zgryzliwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny Smugg odpisał mi, pobijając nowy rekord. A teraz my

1. Nie mogę ciągle chwalić Twoich tekstów, więc od czasu do czasu muszę niecoś ponarzekać - akurat w tym numerze jest to uzasadnione.

2. Co do AR - tu faktycznie masz w jakimś stopniu rację, Jak trochę się uporam ze szkołą, to może coś skrobnę.

3. Może i mają ten sam, ale znaczą coś zupełnie innego, i funkcjonują w zupełnie innych środowiskach. Tak więc ironia wyszła mi, niestety:)

4. Przepraszam ekonomie, gwoli miałem raczej na myśli dochód - proste wyliczenie ok. 80 tys. sprzedanych egzemplarzy raza 15 daje nam właśnie tyle i tyle (i to bez wpływów reklam). Jasne, że są miesiące lepsze i gorsze pod względem sprzedaży. Także kasa jest, ale to wszystko (tzn część po opłaceniu kosztów druku, wydawnictwa i zagranicznych wycieczek członków:P) idzie na zakupienie kilku gier, a nie jednego hita. Ale rady na to nie ma chyba nijakiej, przynajmniej na razie z tego co mi Ghost pisał.

5. Kiedy napisałem o pudełkach i płytach to akurat prawiłem całkiem rozsądnie, na co ty z kolei nie znalazłeś żadnego argumentu, posuwając się do tego, do czego się posunąłeś.

6. Co spraw kanalizacyjnych - a co, jeżeli na dnie szamba tkwi coś naprawdę wartościowego?

7. W tym problem mój (swoją drogą ostatnio ktoś tu polubił szyk przestawny) że wolałbym, by CDA królowało pod tym względem w branży. Ale wtedy recenzja musiałaby mieć więcej stron, opinie innych redaktorów - te czasem się wprawdzie trafiają, acz nie za często.

8. Mam pewne dowody. Przykładowo jeden z forumowiczów pytał się, czy te Creative t20 II naprawdę jest takie super. Wobec tego odpisałem mu całkiem kompetentnie w tym temacie, jako, że sam takowe posiadam. Wśród minusów wymieniłem m.in. słabej jakości i długości przewody dołączone do zestawu, ekstremalnie krótki kabel zasilania i zbyt mocno nagrzewający się sam zasilacz, problem z piszczeniem z lewego głośnika (tu nawet sami spece z Creativa rozkładają bezradnie ręce), problem z dobrym rozmieszczeniem instrumentów w przestrzeni, sztucznie podbity bas, wymagający korektora - co wpływa jednak dość niemile na pogorszenie całości dźwięku, zniekształcenia przy kręceniu gały od głośności, dysproporcje pomiędzy brzmieniem głośników. Wad jest jeszcze parę, ale jednym słowem ten zestaw na pewno nie zasługuje na miano zwycięzcy.

9. Co o Maksie zdania nie zmienię. Nie ma tu zbyt wiele czegoś, co by mnie zaskoczyło.

9,5. Nigdy nie pisałem, że nam się na wszystkim lepiej. Jako Twój stały czytelnik raczej tylko czytam, porównuję, analizuję i krytykuję o ile jest potrzeba.

10. A co do zmiany profilu - jeżeli rynek będzie się zachowywał w taki a nie inny sposób, to tak się kiedyś stanie. Sam pisałeś o potrzebie brutalnego dostosowania do wymogów, wskazując choćby na przykład ew obecności gier typu RTS/RPG na cover cd/dvd/. I nie piszę, tego z zadowoleniem, ale ból mam w tym i wielką żałość. Zresztą nietrudno zauważyć, że wiele osób z redakcji siedzi po prostu bardziej w temacie konsol i tyle.

A co do Anki - to przepraszam, ale mnie w ogóle to nie interesuje co ona robi. I trudno, żebym nie pisał jak nastolatek, skoro nim jestem. Czyż nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, kolego PeCI, ale z boku brzmisz jakbyś nagle wstając rano postanowił sobie, że od dziś wszystko wiesz LEPIEJ i musisz to udowodnić całemu światu. Nie będę wchodził w szczegóły, by nie wyręczać Smugglera, ale kilka kwiatków pozwolę sobie skomentować.

"4. Przepraszam ekonomie, gwoli miałem raczej na myśli dochód - proste wyliczenie ok. 80 tys. sprzedanych egzemplarzy (...)" -> w biznesie nie ma prostych wyliczeń. Twoje tezy brzmią jakbyś stwierdził, że "skoro Pan Kowalski zarabia 2000 miesięcznie to powinien sobie kupować 20 nowych gier w miesiącu". I w dodatku próbujesz o tym przekonać Pana Kowalskiego we własnej osobie. Zapewniam Cię, że redakcja i wydawca lepiej wiedzą ile pismo zarabia i na co można przeznaczyć te pieniądze.

To, że nie trzeba przejść gry do końca, by napisać recenzję, leży w sferze wiedzy powszechnej. Zresztą wynika ze sposobu, w jaki gry są tworzone (developer nie wciśnie zupełnie nowej mechaniki na sam koniec). Sam miałeś kiedyś do czynienia z tytułem, którego ostatni level całkowicie odmienił Twoje zdanie o nim? (Swoją drogą, niektórzy mogliby się upierać, że nie wystarczy zobaczyć napisów końcowych - trzeba zaliczyć wszystkie bonusy i sekrety, by stwierdzić, że przeszło się grę!).

Tekst o Maksie to przypomnienie klasycznej gry. Jakiego zaskoczenia oczekujesz? Facet powinien go napisać wspak?

Torchlight jest nieciekawy, bo Ty tak uważasz i z tego powodu nie powinien zostać dodany do pisma?? Mnie się podoba, dlaczego chcesz mi odebrać pełną wersję? Zresztą jeśli jesteś tak pewien swego, to może spróbuj walczyć ze średnią ocen na Metacritic. Powodzenia.

Żeby nie było, iż jestem całkiem przeciwko Tobie - z tych głośników Creative'a też nie jestem zbyt zadowolony.

PS

Stwierdzasz, że jesteś nastolatkiem, ale w profilu napisałeś sobie, że masz 25 lat? Hmmm... po co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiek - Ktoś mi poradził, że w ten sposób Cię lepiej potraktują. Nie wydaje mi się jednak, żeby ten ktoś miał rację. Gdybym miał 25 lat (jak mój starszy brat) to nie siedziałbym teraz w domu tylko se poszedł do pracy:) Bo po co iść na studia?

Co do recenzji. to tu nie ma zgody - gra musi być przechodzona do końca, na możliwie wiele ze sposobów - bo tylko to gwarantuje rzetelność tekstu. Tym bardziej teraz, gdy gry są na ogół krótkie.

Przepraszam bardzo, ale nikomu nie odbieram prawa do cieszenia się jakąś pełną wersją. Po prostu gra jest taka sobie, i nie przywiązywał bym tu wielkiej wagi do słupków poparcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...