Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 05/2011 zawartość

Polecane posty

Poczytałem trochę i znowu mi się przytrafił kłopocik w dziale sprzętowym. Czytam o tych o-plejach mini i innych boxach, jakieś porównania ze wcześniejszymi wersjami, specyfikacje techniczną, ale ciągle nie wiem, co to właściwie jest ;P Dopiero przy 3 produkcie napisaliście, że są to odtwarzacze multimediów. Ale ja i tak z grubsza nie kapuje idei tych urządzeń, po co to? Wyjaśnilibyście szaremu ludowi, do czego to właściwie służy :P

Zwykle tak piszecie, jakby dla wszystkich oczywistym było, co właściwie opisujecie. Wystartujcie opis pisząc "ten nowy dysk zewnętrzny" czy "kolejna odsłona urządzenia do pokręcania kart graficznych.." itp, by człowiek wiedział o co kaman. Obrazki czasem niewiele pomagają... Jak piszecie o prędkościach przesyłu danych, to już czaję, że chodzi tu o dyski. Jednak jak to są to urządzenia jak te O!Play czy inne dziwadła, to czasem przyda się wskazówka.

W teście przeglądarek jak zwykle słówko o nowym Chromie, o bezpiecznym IE, o dodatkach Mozilli, a Opere zlano jak zawsze ;) Jak ona ma się podnieść z tych 10%, jak nigdy nie pisze się o jej zaletach, jakby to była oczywista oczywistość? Najszybsza, najsprawniejsza (włączanie w mig), fajne dodatki w standardzie (skróty klawiszowe, blokowanie reklam itd.), ale o tym jak zwykle nic. Jeszcze na koniec zaletę w wadę obrócić i wyzywać ją od kombajnów, normalnie foch ;)

Oprócz tego numer jak numer, niczym specjalnym nie uraczyliście, choć test konsolek może się przydać dla rozeznania w rynku...

PS

Chciałem zainstalować Crysisa, by sprawdzić czy ruszy, ale ten się wypakowuje sam na C:/ - slaby żart...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę i znowu mi się przytrafił kłopocik w dziale sprzętowym. Czytam o tych o-plejach mini i innych boxach, jakieś porównania ze wcześniejszymi wersjami, specyfikacje techniczną, ale ciągle nie wiem, co to właściwie jest ;P Dopiero przy 3 produkcie napisaliście, że są to odtwarzacze multimediów. Ale ja i tak z grubsza nie kapuje idei tych urządzeń, po co to? Wyjaśnilibyście szaremu ludowi, do czego to właściwie służy :P

Zwykle tak piszecie, jakby dla wszystkich oczywistym było, co właściwie opisujecie. Wystartujcie opis pisząc "ten nowy dysk zewnętrzny" czy "kolejna odsłona urządzenia do pokręcania kart graficznych.." itp, by człowiek wiedział o co kaman. Obrazki czasem niewiele pomagają... Jak piszecie o prędkościach przesyłu danych, to już czaję, że chodzi tu o dyski. Jednak jak to są to urządzenia jak te O!Play czy inne dziwadła, to czasem przyda się wskazówka.

Zgadza sie, uczulimy sprzetowcow na to.

W teście przeglądarek jak zwykle słówko o nowym Chromie, o bezpiecznym IE, o dodatkach Mozilli, a Opere zlano jak zawsze ;) Jak ona ma się podnieść z tych 10%, jak nigdy nie pisze się o jej zaletach, jakby to była oczywista oczywistość? Najszybsza, najsprawniejsza (włączanie w mig), fajne dodatki w standardzie (skróty klawiszowe, blokowanie reklam itd.), ale o tym jak zwykle nic. Jeszcze na koniec zaletę w wadę obrócić i wyzywać ją od kombajnów, normalnie foch ;)

No nie przesadzaj, sa zalety i wady Opery, akurat w redakcji z 90% na niej jedzie, to niby czemu mielibysmy Opere zlewac?

Chciałem zainstalować Crysisa, by sprawdzić czy ruszy, ale ten się wypakowuje sam na C:/ - slaby żart...

Tak, specjalnie sami tak przerobilismy demo, zeby sie tak instalowalo...

Czy wie ktoś jakie będzie to warte 20 zł dlc do wiedźmina 2 w czerwcowym cda ??

Tak, wie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zawiodłem się na tym tekście SMG. Bardziej by się nadawał kiedyś do minifelietonów, a nie jako duży, całostronnicowy tekst. Zawsze wolałem jak jego teksty mówiły coś nowego, niosły jakieś ciekawe informacje, albo w zabawny sposób opisywały i komentowały rzeczywistość. A taki nostalgiczno-wspomnieniowy Smuggler w ogóle do mnie nie przemawia. Za starymi czasami to zwykle Mac Abra tęskni a nie SMG. No i sam tekst w ogóle jest spóźniony o ponad rok (powinien być w CDA 2/10). Inna sprawa, że jego argumenty też do mnie nie przemawiają ale to tylko moje zdanie.

No i tekst Qn'ka o IPod Touchu jest IMHO kuriozalny. Autor uważa, że Ipod jest najlepszy z 4 mobilnych urządzeń a zaraz potem wymienia masę wad tego urządzenia, przechodząc nad nimi do porządku dziennego i nie wpływają one wcale na ocenę urządzenia. Ja dalej nie rozumiem co ludzie widzą w tych urządzeniach Appla. Czy jest w redakcji jakiś sceptyk Applowy (jak ja) który mógłby napisać 2 lub 4 stronnicowy tekst o fenomenie marketingowym tej firmy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie ... Ale nie tyle co tego numeru ale tego następnego.Jak to jest z numerem specjalnym (no dobra nie wiem czy następny będzie specjalny ale lepiej się spytać) wychodzi on równolegle z tym z zwykłym ?? (Czyli np. w Tym miesiącu były by 2 Cd-a) czy wychodzi sam osobno ?/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zerknąłem na Markloolfa a tam wyniki sprzedaży pism komputerowych w styczniu (całych dwóch :)) No i znowu moje prognozy były nic nie warte. Zamiast dalej spadać poniżej 86 tyś sprzedanych egzemplarzy to liczba ta wyniosła aż ponad 93 tyś. I po co ja kupowałem ten styczniowy numer, no ja się pytam?? Ten kalendarz naprawdę kusił, choć teraz okazuje się, że jednak jest za mały. W przyszłym roku proszę o gorszy papier ale większy format.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Disturb

Słuchasz Disturbed ?

Ogólnie mam coraz mniej ochoty czytać CD Action. Kiedyś czytałem numer od deski do deski ( lata 2007-2008 ) Ale im późniejszy rok ( 2009 - do teraz ) coraz mniej wydaje mi się CD Action ciekawy. Nie mam samozaparcia do czytania tejże gazety , nie mam motywacji do przeczytania jej całej . Ostatni czytam tylko recenzje i zapowiedz ewentualnie przeglądam Action Redaction i Na Luzie. CD Action nie ma już takiego klimatu jak kiedyś ... aktualny numer kupiłem tylko dla Torchlighta i recenzji Crysisa 2 i Shifta 2. Naprawdę z CDA dzieje się coraz gorzej i martwię się o jego przyszłość ... Mam nadzieje że następny numer pokaże mi że się myliłem ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zerknąłem na Markloolfa a tam wyniki sprzedaży pism komputerowych w styczniu (całych dwóch :)) No i znowu moje prognozy były nic nie warte. Zamiast dalej spadać poniżej 86 tyś sprzedanych egzemplarzy to liczba ta wyniosła aż ponad 93 tyś. I po co ja kupowałem ten styczniowy numer, no ja się pytam?? Ten kalendarz naprawdę kusił, choć teraz okazuje się, że jednak jest za mały. W przyszłym roku proszę o gorszy papier ale większy format.

Da rade. Ale problemem jest to, zeformat kalendarza nie moze byc wiekszy od formatu CDA bo inaczej bedzie problem z pakowaniem zestawu.

Skladam zażalenie. Na stronie 94 miała być recenzja Rush''Attack i jej nei ma.:/

To prawda. Czasem tak bywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teście przeglądarek jak zwykle słówko o nowym Chromie, o bezpiecznym IE, o dodatkach Mozilli, a Opere zlano jak zawsze ;) Jak ona ma się podnieść z tych 10%, jak nigdy nie pisze się o jej zaletach, jakby to była oczywista oczywistość? Najszybsza, najsprawniejsza (włączanie w mig), fajne dodatki w standardzie (skróty klawiszowe, blokowanie reklam itd.), ale o tym jak zwykle nic. Jeszcze na koniec zaletę w wadę obrócić i wyzywać ją od kombajnów, normalnie foch ;)

No nie przesadzaj, sa zalety i wady Opery, akurat w redakcji z 90% na niej jedzie, to niby czemu mielibysmy Opere zlewac?

Nie zgadzam się z tym zdaniem, że Opera została olana. Po przeczytaniu tekstu o przeglądarkach sam osobiście przesiadłem się z FireFoxa na Operę. O ile dobrze pamiętam to każda miała wypisane jakieś plusy, a mnie np. przekonało to, że Opera radzi sobie najlepiej z większą ilością otwartych zakładek. Nigdy na to nie zwracałem uwagi, a nową operę też można w miarę dobrze ustawić pod siebie. Może nie ma tyle dodatków co w Foxie, ale teraz wygodniej mi się używa Opery.

Pozdrawiam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z większym formatem kalendarza, bo można by albo znów go dać na duży dwustronny plakat albo po prostu dać w formacie rozłożonego, otwartego CDA. Wtedy screeny musiały by być poziome (a nie pionowe jak we wszystkich poprzednich tego typu waszych kalendarzach) a pod nimi dni i tygodnie. Miałoby to formę 24 stronnicowego małego CDA. I jeszcze jedna prośba, czy moglibyście dodać też kto obchodzi imieniny w dane dni, tak jak w normalnych kioskowych kalendarzach ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tym zdaniem, że Opera została olana. Po przeczytaniu tekstu o przeglądarkach sam osobiście przesiadłem się z FireFoxa na Operę. O ile dobrze pamiętam to każda miała wypisane jakieś plusy, a mnie np. przekonało to, że Opera radzi sobie najlepiej z większą ilością otwartych zakładek. Nigdy na to nie zwracałem uwagi, a nową operę też można w miarę dobrze ustawić pod siebie. Może nie ma tyle dodatków co w Foxie, ale teraz wygodniej mi się używa Opery.

Pozdrawiam :D

Zlano/olano w sensie pominięto.

W akapicie o udziałach tylko ona nie trafiła na wytłuszczenie, a ?gwiazdą? był Chrome.

W drugim akapicie jako szybszy od Foxa znowu Chrome, Opera wymieniona tylko przy okazji.

Trzeci akapit wyłącznie o MS.

Czwarty akapit przełom, zaczynacie od Opery jako? króla przeszłości! Tylko czekać na następne teksty, kiedy pochwalicie skróty do poruszania się po stronach, gdy te już będą powszechne. ?Gwiazdą? i tak Chrome.

W piątym są wszyscy, ale oczywiście dłuższy opis na podstawie Chrome?a.

I w ostatnim mniej więcej po równo i wreszcie wspominacie o tym, że Opera jest najszybsza.

Jakby wybrać co napisaliście o Operze, to byłyby to zakładki i dobra szybkość (w podsumowaniu!). Cała reszta dłuższych opisów jest o pozostałych zawodnikach.

Jest to taka tendencja, której skutki widać na tej ikonografice (na której, swoją drogą, też nie umieszczono wiele opcji Opery, ale tutaj chodzi jedynie o udziały w rynku):

http://cdn.bitrebels.netdna-cdn.com/wp-con...fographic-1.jpg *

Opera może być najlepsza w obojętnie jakiej dziedzinie, a i tak będzie to wspomniane jako coś normalnego. Pytam się, why ;)

*Kliknijcie, by powiększyć. Dokładne źródło http://www.bitrebels.com/geek/the-history-...rs-infographic/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z większym formatem kalendarza, bo można by albo znów go dać na duży dwustronny plakat albo po prostu dać w formacie rozłożonego, otwartego CDA. Wtedy screeny musiały by być poziome (a nie pionowe jak we wszystkich poprzednich tego typu waszych kalendarzach) a pod nimi dni i tygodnie. Miałoby to formę 24 stronnicowego małego CDA. I jeszcze jedna prośba, czy moglibyście dodać też kto obchodzi imieniny w dane dni, tak jak w normalnych kioskowych kalendarzach ??

Nie no plakat-kalendarz da sie zrobic, ale kalendarz "klasyczny" w wiekszym od CDA formacie to juz bieda. Imieniny w kalendarzu CDA? Iiiiiiiiiiiiiiiiii....

Nie zgadzam się z tym zdaniem, że Opera została olana. Po przeczytaniu tekstu o przeglądarkach sam osobiście przesiadłem się z FireFoxa na Operę. O ile dobrze pamiętam to każda miała wypisane jakieś plusy, a mnie np. przekonało to, że Opera radzi sobie najlepiej z większą ilością otwartych zakładek. Nigdy na to nie zwracałem uwagi, a nową operę też można w miarę dobrze ustawić pod siebie. Może nie ma tyle dodatków co w Foxie, ale teraz wygodniej mi się używa Opery.

Pozdrawiam :D

Zlano/olano w sensie pominięto.

To sa jakies teorie spiskowe, nikt u nas do Opery nic nie ma... poza mna, bo mi sie ta nowa wersja od paru dni zaczela nieprzecietnie krzaczyc, nie wiadomo dlaczego.

Zatem czy recenzja Rush'n'Attack ukaże się przyszłym nr? Jestem wielkim fanem pierwowzoru w którego zagrywałem się na Pegasusie i jestem ciekaw jak wypadła jej nowa wersja.

Nie wiem, bo nie pamietam z jakich powodow nagle zniknela. Jesli tylko z braku miejsca - to jasne. Ale np. mogla sie nam wywalac albo co. Dopytam sie przy okazji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...