Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

thenat17

The Elders Scrols : OBLIVION

Polecane posty

GeForce 2 GTS 32 mam, nie pogram :( ... po co ja bluetooth i pad kupowałem...

Jaką najtańszą kartę byście mi doradzili, która udźwignie Obliviona?

Serie Radeon X850, X800, X700, X600, 9800, 9600, 9700 itd. oraz cała linia GeForce FX. Jest w czym wybierać. :) Polecałbym R9600 lub 9800 z tych "najtańszych".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym R9600 lub 9800 z tych "najtańszych".

Dziś zakup używanego Radeona 9800 jest już kompletnie nieopłacalny, sporo szybsze i do tego bardziej zaawansowane technologicznie są oferowane w podobnych cenach używane GeForce'y 6600 lub nawet 6600GT. Na któreś z tych kart nawet Oblivion będzie śmigał aż miło, w dodatku nie będziesz musiał na nią wydawać majątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście o ty modzie do Obliviona??

Strfa Gier:

Uruchom Obliviona na swojej archaicznej karcie!

niedziela 23.04.2006Nie od dzisiaj wiadomo, że czwarta odsłona cyklu The Elder Scrolls stawia przed graczem kolosalne wymagania sprzętowe. Nic więc dziwnego, że część użytkowników postanowiła odpuścić sobie najnowsze dzieło Bethesdy Softworks, widząc nie najnowszą konfigurację swojego peceta. Jednak dzięki pewnemu programowi Oblivion może zagościć również na mniej potężnych maszynach.

Wszystko za sprawą narzędzia o nazwie Oldblivion, stworzonego przez grupkę fanów. Umożliwia ono uruchomienie, tudzież przyśpieszenie działania RPG-a na następujących kartach graficznych, z których większość (z racji swego wieku) nie obsługuje bibliotek DirectX 9.0:

* seria Geforce 3

* seria Geforce 4 (bez MMX)

* seria Geforce FX 5200

* Geforce PCX 5300

* Geforce FX 5500

* seria Geforce FX 5700

* Radeon 9550

* seria Radeon 9200

* seria Radeon 9000

* seria Radeon 8500

Jak widać na powyższych obrazkach, grafika nie jest rozkoszna, ale należy docenić, że TES IV w ogóle daje się uruchomić i wygląda dość przyzwoicie. Więcej o fanowskim narzędziu dowiecie się z oficjalnej strony Oldbliviona.

autor: Vercetti

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakup używanego Radeona 9800 jest już kompletnie nieopłacalny, sporo szybsze i do tego bardziej zaawansowane technologicznie są oferowane w podobnych cenach używane GeForce'y 6600 lub nawet 6600GT.

Oczywiście, wiem o tym. Zważ jednak na to, że pisałem odpowiedź dla erbello, kótry pytał o najtańszą kartę, która udźwignie Obliviona (czyli obsługuje ShaderModel 2.0, a do takich kart należy właśnie Radeon 9800). Sam posiadam GF6600GT i nie obawiam się, że gdy kupię sobie kiedyś Obliviona, to pójdzie mi on bez problemu ponieważ ma on SM 3.0, a erbello pytał o coś najtańszego z 2.0, bo takie są potrzebne do uruchomienia Obliviona.

Na któreś z tych kart nawet Oblivion będzie śmigał aż miło, w dodatku nie będziesz musiał na nią wydawać majątku.

Oczywiście, śmigać musi. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Hawk

Używany 660 jest minimalnie droższy od 9800, moim zdaniem nie ma sensu kupywanie czegośo 50,- tańszego i o kilkanaście procent tańszego.

>>>nfsu2racer

No niby wszystko fajnie, ale przecież grafika to (obok wolności, klimatu i ogólnie grywalności) największy atut Obliviona. To tak samo, jakbyś kupił sobie Ferrari z silnikiem od Poloneza. Na pierwsz żut oka wszystko jak najbardziej w porządku, ale jednak to już nie jest to samo :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na GForce'ach z serii FX w ogóle nie da się w Obka grac, tak mają wszyscy posiadacze tych kart.

BTW. Czy R9550 jest gorszy od R9500? W spisie obsługiwanych kart programu Oldblivion jest właśnie R9550, a on przecież obsługuje Shadery w wersji 2.0 i biblioteki Dx 9.0b.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na GForce'ach z serii FX w ogóle nie da się w Obka grac, tak mają wszyscy posiadacze tych kart.

BTW. Czy R9550 jest gorszy od R9500? W spisie obsługiwanych kart programu Oldblivion jest właśnie R9550, a on przecież obsługuje Shadery w wersji 2.0 i biblioteki Dx 9.0b.

IMO Radeon 9550 górą. A to ze względu na dużą podatność na overclocking, który to pokazuje, jaki zapas mocy drzemie w każdej karcie graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Strfa Gier:

Uruchom Obliviona na swojej archaicznej karcie!

niedziela 23.04.2006Nie od dzisiaj wiadomo, że czwarta odsłona cyklu The Elder Scrolls stawia przed graczem kolosalne wymagania sprzętowe. Nic więc dziwnego, że część użytkowników postanowiła odpuścić sobie najnowsze dzieło Bethesdy Softworks, widząc nie najnowszą konfigurację swojego peceta. Jednak dzięki pewnemu programowi Oblivion może zagościć również na mniej potężnych maszynach.

Wszystko za sprawą narzędzia o nazwie Oldblivion, stworzonego przez grupkę fanów. Umożliwia ono uruchomienie, tudzież przyśpieszenie działania RPG-a na następujących kartach graficznych, z których większość (z racji swego wieku) nie obsługuje bibliotek DirectX 9.0:

* seria Geforce 3

* seria Geforce 4 (bez MMX)

* seria Geforce FX 5200

* Geforce PCX 5300

* Geforce FX 5500

* seria Geforce FX 5700

* Radeon 9550

* seria Radeon 9200

* seria Radeon 9000

* seria Radeon 8500

Jak widać na powyższych obrazkach, grafika nie jest rozkoszna, ale należy docenić, że TES IV w ogóle daje się uruchomić i wygląda dość przyzwoicie. Więcej o fanowskim narzędziu dowiecie się z oficjalnej strony Oldbliviona.

autor: Vercetti

Błagam cię nie rób tego!!! Kiedy jeszcze miałem GeForce 3 używałem tego Oldbliviona i padłem z wrażenia- praktycznie nic nie widać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na GForce'ach z serii FX w ogóle nie da się w Obka grac, tak mają wszyscy posiadacze tych kart.

BTW. Czy R9550 jest gorszy od R9500? W spisie obsługiwanych kart programu Oldblivion jest właśnie R9550, a on przecież obsługuje Shadery w wersji 2.0 i biblioteki Dx 9.0b.

IMO Radeon 9550 górą. A to ze względu na dużą podatność na overclocking, który to pokazuje, jaki zapas mocy drzemie w każdej karcie graficznej.

Nie do końca mogę się zgodzić z Twoją wypowiedzią, 9500 ma dwa razy więcej potoków od 9550, do tego niektóre karty można zmodować na 9700Pro. Już standardowo 9500 jest sporo wydajniejszy od 9550. EOT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z Oblivionem. Ten problem się tyczy dźwieku. Jak uruchamiam gre jest wyszystk gites a potem jak kogoś zatakuje to następuje chrobotanie dzwięku. Jest on taki troche poszarpany. ..Mam zainstalowane nowe stery do dzwiekówi. Mam CMI 9739 A. Reinstalka DirectX nic nie da ponieważ ostatni reinstalowałem wina i to samo było. Prosze o help.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z Oblivionem. Ten problem się tyczy dźwieku. Jak uruchamiam gre jest wyszystk gites a potem jak kogoś zatakuje to następuje chrobotanie dzwięku. Jest on taki troche poszarpany. ..Mam zainstalowane nowe stery do dzwiekówi. Mam CMI 9739 A. Reinstalka DirectX nic nie da ponieważ ostatni reinstalowałem wina i to samo było. Prosze o help.

Wejdz do Moje Dokumenty>My Games>Oblivion>Oblivion(Configuration Settings)>w grupie Audio,we wpisie- bDSoundHWAcceleration=1 zmien na 0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AMD Athlona XP 1700+ GeForce FX 5500 896Mb DDram, gram na najniższej rozdzielczości jaką się da i gra u mnie chodzi znośnie a wygląda tak:

http://img247.imageshack.us/img247/39/screenshot31vm.png

może nie jest to super ale mnie wystarcza.

Wystarczy tylko troche pogrzebać w configu bez użycia żadnych programów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.Otóż gra instaluje mi się w niesamowicie dłuuugim tępie.Stanęła w miejscu i nic.Właśnie jestem w trakcie instalacji.Czy ktoś wie co jest przyczyną/jak temu zapobiec ?

Mój komp to Pentium 4 3Ghz,1GB ramu,radeon x800GT0.

Pozdrawiam.

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. u mnie też wystąpił tak iproblem podczas instalacji, ale na szczęscie po 0,5-1 godzinie wszystko będzie dobrze :D Ciekawe czego to wina. Mam tez Pentium 2,4, 1 GB RAm i radoena x850XT, więc dość podobne firmy. W sumie wcześniej nie miałe mtakich problemów z żadną grą. Ale warto czekać, bo gra jest genialna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "problem" może trochę nietypowy, ale może ktoś pomoże :D

Zna ktoś może sposób (moda/patch/itp. itd. ect.), który zlikwidowałby dwie bardzo denerwujące rzeczy:

1. Ograniczenie rozwoju - chodzi mi o to, że można u nauczycieli rozwinąć umiejętności ( tylko 5x na poziom.

2. Skalowanie przeciwników - czyli dostosowanie ich siły do poziomu gracza.

Sam już szukałem po sieci, ale co wiele myszek to nie jedna ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem, mianowicie po wlaczeniu "New Game" Mam animacje z wladca, a potem gra wywala mi do windy. Probowalem juz reinstalu, ale nic nie dal. (ten problem wystepuje w roznych momentach, takze przy wychydzeniu z ustawien, albo wejsciu do Creditsow... Wiec prosilbym o podeslanie mi na maila save'a w celi, lub tuz to tym. klips1@interia.pl. Z gory thx. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD Duron 1600Mhz

768 RAM

Radeon 9550

WD Caviar 80GB

Windows XP Prof.

Grałem na 800x600, ale troche czasami za mocno cieło, zmniejszyłem na 640x480, i...a zresztą zobaczcie jak to wygląda

oblivion20060427095318251bn.th.jpg - ustawienia w na których grac sie da...raczej nie bardzo

oblivion20060427105949366cv.th.jpg - a tu śmiga pięknie bez zaciochów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...