Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

thenat17

The Elders Scrols : OBLIVION

Polecane posty

Witam, kupiłem grę dziś i dopiero stawiam pierwsze kroki w Cyroldii, gram czymś w rodzaju złodziejo-maga, i mam pytanie, gdzie do #@?!* znajduje sie gildia złodzieji?! I jeszcze jaki quest warto przejść na początek (mam za sobą już dwa, z książką z gildii magów i z farmą jakiegoś Odina czy cuś) i gdzie ukraść jakiś dobry przedmiot?

Do Gildii Złodziei to musisz dostać zaproszenie, mając na swoim koncie kradzież i odsiadkę w więzieniu. Do mnie się dopiero dziś zgłosili, choć gram od poniedziałku, ale raczej nie kradłem. Co do questów, to po prostu chodź po świecie odwiedzając kolejne miasta i wypytując ludzi, po czym wykonuj co ciekawsze zadania, które cię zainteresują. Myślę, że nie ma recepty na to, które najpierw wykonać, bo ja na przykład ten z farmą Odilla wykonałem tez dopiero dziś, a nie na początku tak, jak ty. A żeby zdobyć dobre przedmioty po prostu rób zadania i eksploruj świat, wtedy najpiepiej można się obłowić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Eagle, już sobie poradziłem, spełniłem już pięć zadań dla gildii złodzieji i powiem wam jedno WARTO już samo wejście do gildii jest zupełnie niekonwencjonalne, a potem te questy, każdy inny nie żałuje ani chwili że wybrałem złodzieja! :D

PS. JaqbS jak wejdziesz na forum to napisz gdzie znaleźć jakieś fajne artefakty na początek, albo gdzie ukraść DOBRĄ lekką zbroję.

(do postu wyżej)

EDIT: Nie do końca, możesz tez dać łapówkę żebrakowi i jak będziesz miał z nim stosunki koło 70 i zapytasz o Grey Fox'a to ci powie gdzie iść, a co do tych questów to zgadzam się ale takie rozwiązanie niesie ryzyko "zaśmiecenia" dziennika, dlatego zawsze staram się wykonywać zadania kolejno. Teraz np nie wykonuje zadań tylko włamuje się do domówi i biorę wszystko co ma jakąś wartość :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. JaqbS jak wejdziesz na forum to napisz gdzie znaleźć jakieś fajne artefakty na początek, albo gdzie ukraść DOBRĄ lekką zbroję.

Zasadniczo Jakub nie kradnie, ale jak chcesz dobrą lekką zbroję to przy bramie Leyawiin stoi strażnik, który prosi o zlikwidowanie człowieka odpowiedzialnego za handel skoomą. Idziesz do wskazanej lokacji, kasujesz kolesia (jak za trudno będzie, zawsze możesz go pod bramy miasta podprowadzić), a on ma na sobie mithrilową zbroję, która się zalicza właśnie do lekkich. No chyba, że przedmiotu przeciwników też są poziomowane albo losowa i trafisz na coś innego. Póki co z lepszą lekką zbroją się nie spotkałem, choć faktem jest że nie zwracam na nie zbytniej uwagi, bo interesują mnie przede wszystkim ciężkie pancerze - taki już los woja.

A co do artefaktów, to jak już mówiłem, rób zadania, ja właśnie na nich się wzbogaciłem. Prędzej czy później trafisz na coś takiego, że przeciwnik będzie miał całkiem potezny artefakt, który albo sprzedasz za grubą kasę, albo użyjesz. Ja dziś w związku z zadaniem w gospodzie Roxey (chyba tak się zwie, nie jestem pewien w tej chwili, w każdym bądź razie chodzi o tę przy The Red Ring Road na północ od Cesarskiego Miasta) polazłem do jaskini pełnej neromantów i tam parę ciekawych rzeczy znalazłem: od cholery zaklęć, niezła szatę i pierścień oraz kilka szklanych buzdyganów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, a mi na kompie chodzi pięknie, nie licząc otwartych terenów z ogromną ilością trawy, bo wtedy zwalnia tak ze 3 razy :P Ale ogólnie na grafice ładnej gram i w ogóle ;] Czy jest jakiś sposób, aby spowolnić niszczenie przedmiotów? Ja wykonując quest z odbijaniem miasta Kvatch zniszczyłem w sumie 3 miecze :/ A ciągłe kupowanie młotków do naprawy nie brzmi najciekawiej, tym bardziej, że w środku odbijania miasta raczej nigdzie nie kupię. A - i alchemia jest bardzo przydatna w tej części ;D Nie ma to jak eliksiry uzdrawiające własnej roboty :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z plikami z rozszerzeniem .bik. To są te wszystkie filmiki w grze - u mnie one się przycinają, mniej więcej co sekunde na krótki moment w każdym filmiku w formacie .bik dzwięk mi sie przycina. Kiedyś miałem podobną sytuacje ze Spellforce, ale na innym kompie, więc ogromnie mnie zdziwiło, że tutaj to samo. Może jakaś klątwa na demną ciązy ? :)

Na razie spróbowałem zdefragentowac dysk, ale nie dało to rezultatu. Ktoś może wie jak poradzić sobie z takim problemem?

EDIT:

Madennhell gadać o grze możesz w tym temacie: http://www.cdaction.pl/agora/viewtopic.php?t=706

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niesamowity problem, zaraziłem się jakimś paskudnym choróbskiem ktore po spaniu zamienia mnie w wampira! Nie chcę być wampirem!

I tu pojawia się mój problem, otóż moja sława wynosi 3 a "niesława" wynosi 17 (efekt zadań dla gildii Złodzieji i Mrocznego Bractwa) i w świątyni nie chcą mnie uleczyć! U alchemików nie mogę znaleźć mikstury wyleczenia ze zwykłej choroby a nie mogę kupić zaklęcia bo mam za mało many :/ Proszę bardziej doświadczonych graczy o pomoc, tzn kto będzie miał miksturę bądź zechce mnie niegodźiwca wyleczyć!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, tak bywa jak się kradnie :P w ogóle, który ty masz poziom, że jużwampirem sie stajesz? Ja na 8 jestem i wampira nie spotkałem :D A gram już 12 godzin ;P A miksture ci dam, jak bedzie mozliwosc grania w oblivion przez neta. Nie ma to jak knight alchemik ;) A tak bardziej serio - jesli juz naprawde nie masz zadnego sposobu zeby sie wyleczyc... Uzyj kodow. Wiem, wiem... :P Ale w takiej sytuacji to chyba naprawde jedyne wyjscie.

Problem z cieniem rozwiązałem :P

Jak do cholery ukończyć śledztwo w zamku w Chorrol!? Zmarnowałem na to ze 2 godziny i nic! :/ Gadałem ze wszystkimi, znalazłem ukryty obraz, ukryte przyrządy do malowania i tyle! Więcej ni ch...olery znaleźć nie mogę :/ Help please ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi nikczemny stolcu :) Ja bym proponował ściągnąć nowe codeki i powinno chodzić :P

Widzisz drogi mastermiśku problem w tym, że te filmiki nie są odtwarzane przy pomocy kodeków tylko bezpośrednio aplilacja - w tym przypadku gra, je odtwarza. Na wszelki wypadek odinstalowałem pakiet kodeków k-lite, żeby sprawdzić co się stanie i problem nie zniknął. Może sprawdzenie dysku w poszukiwaniu błędów coś da...

Ktoś ma może jeszcze jakieś pomysły co z tym fantem zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, tak bywa jak się kradnie :P w ogóle, który ty masz poziom, że jużwampirem sie stajesz? Ja na 8 jestem i wampira nie spotkałem :D A gram już 12 godzin ;P

>>>Mam poziom 5 bo nie mogę sie wyspać z powodu choroby!! A wampiry są w którymś queście dla złodzieji chyba, nie wiem, ja zabijam je jednym ciosem skradając sięi zadając cios w plecy, ale któraś męda musiała mnie zarazić:/

A miksture ci dam, jak bedzie mozliwosc grania w oblivion przez neta. Nie ma to jak knight alchemik ;)

>>>Marzenia ściętej głowy...

A tak bardziej serio - jesli juz naprawde nie masz zadnego sposobu zeby sie wyleczyc... Uzyj kodow. Wiem, wiem... :P Ale w takiej sytuacji to chyba naprawde jedyne wyjscie.

>>>KODOM MÓWIMY: NIE! ale fajnie bo jak grasz alchemikiem to wymień mi składniki dzięki którym sporządzę miksturę, ja sobię ukradnę taki pomocny zestawik i jestem wyleczony!

Problem z cieniem rozwiązałem :P

>>>Jak, mam to samo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, kody są złe :P Ostatnio kodów uzyłem ze 2 lata temu ;] zreszta, w morrowindzie :P Ale teraz zdecydowanie nie. Składniki zaraz zlookam, tylko wiesz, ja już mam wyższy poziom alchemii więc więcej efektów u roślinek widzę :) A co do cieni - pomieszałem co nieco z ich jakością, zwiększyłem filtrowanie i zniknely. Tak po prostu.

A co do pana stolca - może jeśli naprawde nic nie pomoze - sprobuj przeinstalowac gre :P

Do cure disease (powinno działać [apprentice level]): Mandrake Root, Elf Cup Cap. można też oczywiście inne kombinacje próbować, ale naprawde ciezko by mi było teraz improwizować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm... Czy domyśla sie ktos moze czemu cienie nakladaja sie na twarze (i tylko twarze!) wszystkich postaci występujących w grze? :P Że niby nic wielkiego, ale miło by było zmienić :D

Za to jest bodajze odpowiedzialna opcja "Self Shadows". Tylko ze przy obecnej wersji gry wlaczona opcja powoduje wiecej bledow i spory spadek wydajnosci.

Jak do cholery ukończyć śledztwo w zamku w Chorrol!? Zmarnowałem na to ze 2 godziny i nic! :/ Gadałem ze wszystkimi, znalazłem ukryty obraz, ukryte przyrządy do malowania i tyle! Więcej ni ch...olery znaleźć nie mogę :/ Help please ;]

Wyjdz z kwater prywatnych, bo tam juz nic nie znajdziesz. Zejdz do tej sali gdzie siedzi Hrabina?? ( Countess ). Po prawej znajduje sie jadalnia. Porozgladaj sie po podlodze, a przy jednym z krzesel znajdziesz slady farby. "Uzyj ich" powinna pojawic sie informacja ze masz juz wystarczajaco dowodow. No to teraz musisz isc oskarzyc wlasciwa osobe ( idziesz do osoby ktora chcesz oskarzyc i opcja Accuse ) a nastepnie zglaszasz wynkiki dla Hrabiny.

Ktoś ma może jeszcze jakieś pomysły co z tym fantem zrobić?

Defragmentacja dysku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defragmentacja dysku ;)

Jak napisałem na samym początku defragmentować już próbowałem.

No ale problemu już nie ma - obejrzałem sobie intro na drugim komputerze, przegralem plik i go sobie odtworzyłem.

Teraz mam pytanie z zupełnie innej beczki...

Czy może ktoś z was podkręca sobie karte podczas grania w Oblivion?? Ja podczas podkręcania już przy dosyć niskich warościach dla rdzenia mam artefakty. Na GF 6600GT w 3DMarku artefakty miałem dopiero przy 550 mhz dla rdzenia, a w Oblivion już przy 530 mi się czasem pokazują. Czy u was jest podobnie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież pisze że morrowinda zamówiłem TYDZIEŃ temu ale jeszcze nie przyszedł a morrowind mi się spodobał bo gralem u kolegi sorry że nie napisalem wcześniej , Morrowinda bym kupił ze 2 lata temuu tylko że teraz jak przeglądałem stare cda to zobaczyłem ze on juz ze 2 lata w extra klasyce jest :D obym w obka na srednio niskich detalach pograł w miare płynnie :) pokój...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mentalność pokoleniowa. Nie umieją docenić klasyki i ciągle brną naprzód. Ja ci powiem infernus tak - czy zanim zacząłes grac w Morrowind, to miałes za sobą Arenę i Daggerfalla? Jasne ze nie, bo i kto by chciał grać w takie brzyyydkie gry. <Piszac to wczulem sie w 13-latka, który mysli wlasnie w ten sposób>

Jesli spodoba mu się Oblivion, przejdzie go, to i na pewno sięgnie i po morro i po resztę. Ja zacząłem od Morrowinda, przeszedłem spodobał się; potem była arena i daggerfall.

W skrocie - chłopak dorosnąc musi, albo "poczuc" Elder Scrolls

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja jako jedyny ze swojej klasy gram w Morrowinda, bo reszta ludzi zraziła się do niego przez elder scrolls (tak! I to dlatego że grafika była brzydka!! Dziwni ludzie... :P). A ja skonczylem eldera, jeden raz i drugi i tera gram w obka :) No ale tez prawda - trzeba troche jezykow znac, a poziom w naszej klasie stoi... hmmm... niezbyt wysoko. Jeśli myli się stal z kradzieżą (steel - steal) to nic dziwnego że nikt obka nie docenia, przynajmniej na razie poki jest po angielsku. Ha! I nawet przez ta bariere jezykowa ladna grafika ich nie przyciaga! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shit poradzicie mi coś otóż odpaliłem grę ale niestety jako "szczęśliwy" posiadacz karty z serii GFFX giera chodzi nie za dobrze nawet na low ,nawet weszłem na strone adamantytowej wieży i tam pisali conieco no więc zrobiłem co tam napisali odpaliłem i gierka wygląda jak hm hm ale to nic gdy kończe samouczek (wychodze z kanałów) gierka mi sie wysypuje do windy "program wykonał nieprawidłową operację" czy jakoś tak ,a bez tych modyfikacji z tamtejszego forum nie było tego problemu wie ktoś co z tym zrobić??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogęprzejść questa którego nazwy nie pamiętam, ale wyjaśnię co mam zrobić, (zadanie od samego Grey Fox'a) najpierw włamałem się do jakiegoś fortu (na dole siedzi królowa, obok są strażnicy) tam zaraz obok jest pokój z którego miałem ukraść jakiś grot albo coś w tym guście, po przeszukaniu pokoju do dziennika dostaję informację że gdzieś jakiś ukryty pokój musi być w komnacie bo ten Mag ma mało żeczy magicznych, no to szukałem godzinę po pokoju i nic a zwykle takie żeczy w Oblivionie są praktycznie pod sam nos wystawione, więc proszę o podpowiedź gdzie jest ten pokój??

EDIT: problem rozwiązany, przełącznikiem jest kolumna przy ścianie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli spodoba mu się Oblivion, przejdzie go, to i na pewno sięgnie i po morro i po resztę. Ja zacząłem od Morrowinda, przeszedłem spodobał się; potem była arena i daggerfall.

WG. mnie jest to słaby pomysł, najpierw przechodzić nowsze części jakieś serii.Jak ktoś np. zagra w najnowszą część danej serii to później przechodząc jej prequel może sie srodze zawieść.

Ja tak miałem np.z GTA i Max Payn'em.Njpierw grałem w GTA VIce CIty i Max Payne 2, a dopiero później sięgnąłem po prequele(czyli MP1 i GTA 3)i się srodze zawiodłem na tych grach.Zwłaszcza na GTA 3, które jest o wiele słabsze od Vice City.A gdybym najpierw zagrał w GTA3 to kto wie.Może uznałbym ją za wielką. :idea:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli spodoba mu się Oblivion, przejdzie go, to i na pewno sięgnie i po morro i po resztę. Ja zacząłem od Morrowinda, przeszedłem spodobał się; potem była arena i daggerfall.

WG. mnie jest to słaby pomysł, najpierw przechodzić nowsze części jakieś serii.Jak ktoś np. zagra w najnowszą część danej serii to później przechodząc jej prequel może sie srodze zawieść.

Ja tak miałem np.z GTA i Max Payn'em.Njpierw grałem w GTA VIce CIty i Max Payne 2, a dopiero później sięgnąłem po prequele(czyli MP1 i GTA 3)i się srodze zawiodłem na tych grach.Zwłaszcza na GTA 3, które jest o wiele słabsze od Vice City.A gdybym najpierw zagrał w GTA3 to kto wie.Może uznałbym ją za wielką. :idea:

A ja grałem najpierw w Gothica 2 a pozniej w prequela... i byłem zachwycony! (klimacik lepszy jest w jedynce) To nie jest reguła ze zawsze sequel lepszy od prequela jest. Poza jednym czynnikiem - grafiką ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...