Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

thenat17

The Elders Scrols : OBLIVION

Polecane posty

Sorry że statsuję :) ale chcialbym się tylko upewnic: czy konieczne jest dokupienie 1gb ramu na obliviona? W tej chwili mam 512mb ramu, gf 6600gt 256mb i athlona 2600xp. Pytam bo to nie male pieniadze trzeba wydac na 1gb pamieci, a musze kniecznie kupic tego gigabajta w jednej "kostce"ramu bo moja plyta glowna pozwala na ddr400 ale tylko w jednym slocie, zatem... 300 zł do tyłu:)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co by było jak byście wszyscy zakończyli swoje cierpienia związane z działaniem Obliviona, tym, że najprościej konsultowalibyście kupno poszczególnych czści do waszych sprzętów, z kimś kto lepiej się na tym zna. Odkąd mam kompa, to co roku zmieniam jedną, niekiedy dwie części i zawsze proszę o pomoc jakiegoś admina. Spróbujcie się raz nie bawić w złote rączki i zrozumieć, że całe ..... umiecie zrobić. Nigdy nie miałem problemów z działaniem gier, mimo kiepskich funduszy na sprzęt, to też i teraz z wielką radością pogrywam sobie w Elder Scrolls IV, na średnich właściwościach. Systematyka-to klucz do prawidłowego działania waszego kompa i braku wyżucania waszych pieniędzy w coś, co się nie sprawdzi. I życie stanie się prostsze i milsze....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kogo i do czego pijesz? Ten temat powinien ludziom służyc do rozeznania sie w sytuacji: ja np. wiem że piszą tu tacy co w Obliviona sobie juz pocinają i dzięki temu że poznam na jakich sprzętach grają i jak im gra chodzi będę mniej więcej wiedział czego się spodziewać kiedy odpalę Obliviona na moim sprzęcie. Nie wiem czy dobrze cię rozumiem :) ale jeśli poprzez swoj post chcialeś wyrazić że jesteś przeciwnikiem grzebania w różnych *.ini itd. żeby poprawić dzialanie gry zamiast systematycznie ulepszać swój sprzet to sie zgadzam.

Systematyka-to klucz do prawidłowego działania waszego kompa i braku wyżucania waszych pieniędzy w coś, co się nie sprawdzi. I życie stanie się prostsze i milsze....

komp może działać prawidlowo nawet jeśli na pokladzie ma urzadzenia sprzed 6 lat; obecni tutaj gracze mają zresztą o wiele lepsze sprzety; każdy coś raz na jakiś czas ulepsza, ale co z tego skoro raz na jakiś czas ukazuje się gra do której trzeba ponad -przeciętnego sprzetu? Bo do cieszenia sie Oblivionem trzeba czegoś więcej niż standardowa polska konfiguracja. Stąd tyle tu postów związanych z dzialaniem gry.

Eh... myślę że powinienes sprecyzowac o co ci chodzi bo ja nie kumam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem precyzuję. Po prostu niektórzy przesadzają, uciążliwie narzekając na to, że coś im nie działa. Ja, jak najbardziej rozumiem, że często nie ma pieniędzy na nowe części, ale (dobrze zrozumiałeś) grzebanie w ini, itd. nie prowadzi do niczego jeśli po prostu, ma się zbyt wiekowego sprzęta. Ne wiem jak ty, ale po prostu czytanie użalań kolesi, którzy myślą, że w nieskoczoność można podkręcać kompy, staje się nudne, męczące i do niczego nie prowadzące. Jakiej odpowiedzi udzielić kiedy gość pyta się: a jak uruchomić Oblivona bo ja mam procek sprzed 7 lat i archaiczną kartę graficzną... ? Jak coś nie jasne to pisz. Na pewno odpiszę... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze chyba nie do konca masz racje... Oblivion jest dosc specyficzny i nawet na nowym, zupelnie przyzwoitym sprzecie, trzeba znalezc odpowiednie ustawienia, zeby gra chodzila plynnie, bez zbytniego zanizania efektow wizualnych. Jakos mojego sprzetu archaicznym bym nie nazwal, a po ustawieniu wszystkiego na najlepsza mozliwa jakosc uzyskam calkiem ladny pokaz slajdow. I wlasnie po to istnieja miejsca takie jak to: co zmienic, zeby gra wygladala jak najlepiej i dzialala z przyzwoita iloscia FPS na sprzecie takim to a takim. A wymiana sprzetu nie zawsze lezy w zasiegu forumowicza (nawet nie chodzi o pieniadze, niektozy maja lat 14 czy 15 i musza liczyc na przychylnosc rodzicow - a jak tu powiedziec starszym - mama, kup mi karte za 800 PLN, bo gra mi nie dziala. Sadze, ze w wiekszosci przypadkow wniosek zostanie rozpatrzony negatywnie...). W takim przypadku instalowanie mod'ow i grzebanie w plikach .ini moze byc przez jakis czas jedyna mozliwoscia, by troche pobuszowac po Cyrodiil. A pytania czy bedzie dzialac na starociu tez sa oczywiste. Mam starocia, chicalbym pograc, ale zanim wydam 129 zl chcialbym wiedziec czy nie beda to pieniadze wyrzucone w bloto. To w sumie chyba nie takie dziwne...

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze chyba nie do konca masz racje... Oblivion jest dosc specyficzny i nawet na nowym, zupelnie przyzwoitym sprzecie, trzeba znalezc odpowiednie ustawienia, zeby gra chodzila plynnie, bez zbytniego zanizania efektow wizualnych. Jakos mojego sprzetu archaicznym bym nie nazwal, a po ustawieniu wszystkiego na najlepsza mozliwa jakosc uzyskam calkiem ladny pokaz slajdow. I wlasnie po to istnieja miejsca takie jak to: co zmienic, zeby gra wygladala jak najlepiej i dzialala z przyzwoita iloscia FPS na sprzecie takim to a takim. A wymiana sprzetu nie zawsze lezy w zasiegu forumowicza (nawet nie chodzi o pieniadze, niektozy maja lat 14 czy 15 i musza liczyc na przychylnosc rodzicow - a jak tu powiedziec starszym - mama, kup mi karte za 800 PLN, bo gra mi nie dziala. Sadze, ze w wiekszosci przypadkow wniosek zostanie rozpatrzony negatywnie...). W takim przypadku instalowanie mod'ow i grzebanie w plikach .ini moze byc przez jakis czas jedyna mozliwoscia, by troche pobuszowac po Cyrodiil. A pytania czy bedzie dzialac na starociu tez sa oczywiste. Mam starocia, chicalbym pograc, ale zanim wydam 129 zl chcialbym wiedziec czy nie beda to pieniadze wyrzucone w bloto. To w sumie chyba nie takie dziwne...

Pozdrawiam.

Myślę, że są sposoby aby ktoś, kto musi i potrzebuje rozbudować sprzęt, mógł to zrobić nie martwiąc się zbytnio o pieniądze. Najlepszym przykładem byłaby wymieniona wyżej karta graficzna. Po co najlepszą? Kupiłem ostatnio Raedona 9700pro i dzięki temu Oblivion idzie przy 512 RAM-ach i procesorze Celeron 2,4, na średnich właściwościach bardzo dobrze. Cena tegoż Raedona wynosi około 350 zł. Zatem 14-15 latkowie nie powinni się martwić zbytnio pieniędzmi, jeśli pomyślą o tym, że zbliża się dzień dziecka. Rodzice i dziadkowie z radością złożą się aby kupić synkowi, córeczce, wnusiowi, wymażony prezent. Jeśli i to nie wypali, to 14-15 latkowie powinni wiedzieć że właśnie rozpoczyna się sezon koszenia trawy, zatem możliwość zarobku istnieje. To też ciekawa opcja. Czyż nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Oblek chodzi prawie plynnie, na kompie:

Athlon 2000XP+

VIA KT400

256 MB RAM-u

Radeon 9200

Chodzi na serio, lekko tnie.

Problem w tym, ze wszystko jest biale, opprocz paru rzeczy na stole(jak mniemam) ;)

No w sumie problem jest. Według twórców miała być to "grafika obiecana", a nie "mlekiem płynąca"... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Oblek chodzi prawie plynnie, na kompie:

Athlon 2000XP+

VIA KT400

256 MB RAM-u

Radeon 9200

Chodzi na serio, lekko tnie.

Problem w tym, ze wszystko jest biale, opprocz paru rzeczy na stole(jak mniemam) ;)

No w sumie problem jest. Według twórców miała być to "grafika obiecana", a nie "mlekiem płynąca"... :D

No, mleka tam faktycznie jest duzo... Nawet ZA duzo...;) Chyba namaluje obraz, albo napisze wiersz pt.: "Kilka dzbanow w morzu mleka" i zadedykuje go tworcom Obliviona :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchar >No - kraina mlekiem płynąca będzie, jak się ma kartę co nie obsługuje wymaganych shaderów :)

B.A.R.T > Co do trawników, to nie każdy ma takich chojnych sąsiadów,a co do dnia dziecka(no i do 1 rzeczy też), to nie wiem czy jesteś na jakimś melanżu czy po prostu myślisz, że Polska to taka utopia, gdzie tak jak w filmach familijnych za skoszenie trawnika dostaniesz... może z 50 dych. No, ale dzień dziecka to mnie rozwalił - oczywiście - rodzice chętnie kupią kartę graficzną za 400 zł, to ja się zastanawiam, co taki dzieciak dostałby na urodziny czy święta :wink:

Jednak wciąż ma nadzieję, że ten twój post to był pisany z przymrużeniem oka(lub nutką ironii), bo jednak nawet najwięksi optymiści i marzyciele w mojej okolicy wiedzą, że to III RP... ups IV RP :) , a nie bogata dzielnica Beverly Hills...

PS. Czemu jak napisałem chojnych to wyszło pikuś? Magia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchar >No - kraina mlekiem płynąca będzie, jak się ma kartę co nie obsługuje wymaganych shaderów :)

B.A.R.T > Co do trawników, to nie każdy ma takich pikuś sąsiadów,a co do dnia dziecka(no i do 1 rzeczy też), to nie wiem czy jesteś na jakimś melanżu czy po prostu myślisz, że Polska to taka utopia, gdzie tak jak w filmach familijnych za skoszenie trawnika dostaniesz... może z 50 dych. No, ale dzień dziecka to mnie rozwalił - oczywiście - rodzice chętnie kupią kartę graficzną za 400 zł, to ja się zastanawiam, co taki dzieciak dostałby na urodziny czy święta :wink:

Jednak wciąż ma nadzieję, że ten twój post to był pisany z przymrużeniem oka(lub nutką ironii), bo jednak nawet najwięksi optymiści i marzyciele w mojej okolicy wiedzą, że to III RP... ups IV RP :) , a nie bogata dzielnica Beverly Hills...

PS. Czemu jak napisałem pikuś to wyszło pikuś? Magia?

A czemu by nie być optymistą :?: Wszędzie dookoła wszyscy mają mieć pospuszczane głowy? Ktoś musi być optymistą... A za trawnik możesz wziąć 10 zł od sąsiada. 35 trawników i masz kartę graficzną :wink: Może i dużo, ale trawa szybko rośnie i raz w tygodniu można ją wykosić no nie? Załużmy, że rodzice nie dadzą na całą kartę. Może i oni i dziadkowie choć po 25, lub 50 zł dadzą to też grosz... A co do mojego optymizmu-trzeba się jakoś trzymać przy życiu co nie? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, witam wszystim forumowiczów, to mój 1 post :o .

A teraz ontopic: taka myśl mnie dziś naszła, żeby zrobić coś w rodzaju forum OBLIVIONA lub ogólniej serii TES. Wszystkie osoby zainteresowane wspólnym prowadzeniem takiego forum proszę o kontakt na pm.

A teraz może coś o samej gierce. Jak narazie mam lvl 11 i jestem w gildii magów, złodziei, a także mam rangę grand championa na arenie. Nie było łatwo nim zostać, ale jest o co walczyć, gdyż jeśli pokonacie poprzedniego championa, to zyskujecie jego ekwipunek - elfen sword, dwarfen shield a także zbrojkę wartą kupe kasy :). CO jescze mogę powiedziec, jestem wampirem :( , z czego się za bardzo nie ciesze - jak tylko wyjde na światlo słoneczne zaczynam sie piec, poza tym wygldam jak stary kapeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj KubiK! Co do tego forum - na AW jest tyle wyczerpanych tematów, że nowego nie opłaca się robic.

Jeżeli chodzi o twoją wypowiedź - tego typu piszemy w dziale komentarze - chwalenie się swoją postacią i dzielenie wrażeniami z gry to nie do działu "pomocna dłoń" - to tak na przyszłośc.

A co do tego optymizmu B.A.R.T - rozmyslania na temat utopijnej Polski zostaw dla siebie - teksty typu:"Przecież zawsze rodzice i dziadkowie mogą kasę dac na sprzęt" nikomu nie pomogą - przeciez chyba wszyscy na forum są na tyle rozgarnięci, by w razie czego samemu wpaśc na taki pomysł. Lub sa juz zbyt "starzy" na takie prośby/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie teraz napiszę coś odpowiedniego do tego tematu :wink: .

Mam problem z tym wampirem. Początkowo wyglądało to dosyć fajnie - jakies skille, zwiększone atrybuty itp - ale ludzie nie chcą ze mną gadać, poza tym jestem wrażliwy na swiatlo slonczeczne. Mam do was prośbę - nie wiecie, kto daje questa na pozbycie się vampiryzmu ?? Help pls #-o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie teraz napiszę coś odpowiedniego do tego tematu :wink: .

Mam problem z tym wampirem. Początkowo wyglądało to dosyć fajnie - jakies skille, zwiększone atrybuty itp - ale ludzie nie chcą ze mną gadać, poza tym jestem wrażliwy na swiatlo slonczeczne. Mam do was prośbę - nie wiecie, kto daje questa na pozbycie się vampiryzmu ?? Help pls #-o

Myślę, że mogę w jakiś sposób pomóc. Zadanie z wampiryzmem możesz dostać w Dark Broderhood od jednego wampira. Musisz tylko wykonywać dla nich misje, a w pewnym momencie daje on propozycje Dark Gift, czyli przemienienia Cię w wampira, lub też może powiedzieć Tobie, kto może z tego wyleczyć.... Może to coś pomoże...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zaraz włącze obliviona i się zobaczy :). :)

EDIT: mam jeszcze pytanko odnośneie pewnego questo dla magic quild. Quest polega na sprawieniu sobie magic stuff <laski dla magów :P >. Najpierw szukamy jaskini, którą zamieszkują kobiety mające drewno - materiał na laskę. Okazuje się, że zostały one zadźgane przez nekromantów. Nie wiem, co powinienem teraz zrobić, skąd wziąść drewno :). Pomocy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc by gra wygłądała jak na screenach z pierwszej strony i w ogule działała na starszych kartach należy zainstalować program Tweuk Oblivion - program usuwa shadery pod kątem karty graficznej.wpiszcie na google.pl oblivion dodatki i naktórejś z tamtych będzie .a jescze jedno na stronie http://www.tessource.net/ coś koło 1000 modów do obliviona

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...