Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

thenat17

The Elders Scrols : OBLIVION

Polecane posty

Ja mam AMD Sempron Processor 2800+ ramy 512 RADEON 9600 SERIES (ATI RADEON 9600 Series AGP i mi całkiem ładnie chodzi.

Gram sobie rzycerzem Bretorianem(chyba tak) i jest po prostu cudo.

Grałem w LoTR:BoME 2 ale chyba musi pujść w odstawke.(Gdzie można kupić DUŻO wytrychów bo mi sie skończyły jestem w Imperial City)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img329.imageshack.us/my.php?image=morrek5mp.jpg . Moja wypasiona postać ;] Spróbujcie zgadnąć rasę, płeć i klasę :P To nie byłby głupi temat, żeby otworzyć nowy tylko na screeny z Morka, albo też innych gier :)

Takie rzeczy wrzuca się do komentarzy...

Mam kłopot z ostatnim zadaniem dla Gildii Złodzieji w którym mam ukraść legendarne Elder Scrolls, w podziemiach mając wszystkie klucze nie mogę dziwnym trafem użyć klucza na posągu... Klikma klikam i nic się nie dzieje...

Ciekawe kto gra złodziejem i zaszedł tak daleko, rozumiem że JaqbS i Mastermiśek odpadają bo grają wojami...

EDIT: Dołącz do gildii złodzieji z będziesz kupował pio 100 wytrychów na raz za grosze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto gra złodziejem i zaszedł tak daleko, rozumiem że JaqbS i Mastermiśek odpadają bo grają wojami...

EDIT: Dołącz do gildii złodzieji z będziesz kupował pio 100 wytrychów na raz za grosze...

No ja gram zlodziejem, ale az tak daleko nie jestem jeszcze. Bo mimo ze powinienem krasc to zdobywam rekomendacje w Gildii Magow. I zacielem sie w Leyawiin. Mam znalesc Seers Stone, tylko, ze nikt juz nie chce o tym gadac, nie odstalem markera na mapie i nie wiem co dalej. A w gildii Zodzieji poczatek poczatkow, czyli odzyskac Podatki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto gra złodziejem i zaszedł tak daleko, rozumiem że JaqbS i Mastermiśek odpadają bo grają wojami...

EDIT: Dołącz do gildii złodzieji z będziesz kupował pio 100 wytrychów na raz za grosze...

No ja gram zlodziejem, ale az tak daleko nie jestem jeszcze. Bo mimo ze powinienem krasc to zdobywam rekomendacje w Gildii Magow. I zacielem sie w Leyawiin. Mam znalesc Seers Stone, tylko, ze nikt juz nie chce o tym gadac, nie odstalem markera na mapie i nie wiem co dalej. A w gildii Zodzieji poczatek poczatkow, czyli odzyskac Podatki.

Już moje poprzednie posty są nieaktualne, zostałem mistrzem gildii Złodzieji, teraz zabieram się za questy z Mrocznego Bractwa, jakbyć coś Reaper się chciał dowiedzieć na temat zadań złodziejskich to służę pomocą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x:Oblivion FolderOblivion_default.ini < otwórz notatnikiem

ctrl + f

bAllowScreenShot=0 < wpisz

zmień 0 na 1.

______________

Dodatkowo:

iScreenShotIndex=0 < zamiast 0 mozesz wstawic liczbe od ktorej screeny maja byc numerowane.

SScreenShotBaseName=ScreenShot < tekst 'ScreenShot' mozesz zastapić np 'obrazek' i screeny beda sie nazywac nie 'oblivion screen shot' ale 'obrazek'. dalej beda im przydzielane cyferki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie moge wytrzymac, wiec podziele sie swoim problemem. Im dłużej gram w obliviona, tym częściej ten ma zwyczaj sie wywalać do windowsa... I to już nie tylko w kontakcie z wampirem :/ Jedyne co ruszałem, to zainstalowałem to coś co Dark Budyń podał w linku i nic więcej. Właściwie do tej pory wszystko chodziło dobrze, a potem zaczęło się walenie :) .

Jak ktoś wie co sie dzieje to help.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja Mam problem otoż jak gram w obka to chodzi pięknie bez problemow nie rwie itp , ale czasem po 5h grania ,czasem po 20 min , a nawet 5min grania wyskakuje niebieski ekran śmierci treści nie jestem w stanie przytoczyć ,pisało coś (tyle wyłuskałem z tych krzaczkow) że cosik z pamięcią fizyczną i trzeba ją zwolnić ,powiększyć (?) . Zna ktoś rozwiązanie tego problemu?? .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witma wszystkich. Otóż mam problem z oblivionkiem. Kiedy zbliżam się do potwora albo do kogoś kto chce mnie zaatakować gra się zawiesza i pozostaje tylko restart :(. Jak znacie przyczyne to piszcie :) Sprzet amd athlon 2,8Ghz Ati radeon 9600 PRO 768 DDR RAM płyta główna Via kt 600 i karta sieciowa :) Gra oryginał także to nie tego wina :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś innych sterów do karty graficznej?Najnowsze nie zawsze znaczą najlepsze.

Może spróbuj powyłączać niektóre detale graficzne i spróbuj wtedy podejść do jakiegoś "stworzęcia" :D

nie

Ja mam dokładnie ten sam problem i sprzęt o klasę niższy, w dodatku konkurencyjnych firm (przeciwienstwa amd - intel, ati.. itd.) i komp też się resetuje u mnie. Oblivion nie jest pierwszą grą w której występuje ten problem. U mnie przyczyną jest po prostu za słaby zasilacz. U Ciebie może być też to. Ale dla pewności zrób tak:

PPM Moj komputer » zakładka Zaawansowane » Uruchamianie i odzyskiwanie/Ustawienia » Automatycznie uruchom ponownie (odznaczyć)

bsod0xf.jpg

Wtedy zobacz co mówi BSOD. Czy to driver czy hardware.

Możesz jeszcze zrobić tak:

Wiec zaczynamy:

Najpierw pobieramy Debugging Tools for Windows ze strony Microsoftu Plik ma ~13 MB.

Po zainstalowaniu, przechodzimy do:

Start - programy - Debugging Tools for Windows - WinDbg

Okienko główne programu prezentuje sie następująco.

Przechodzimy do:

File - Open Crash Dump lub skrótem klawiszowym CTRL + D

Pojawia sie okienko, w którym mysimy wskazać plik *.dmp.

Najcęsciej znajdują sie one w %windir%minidump

Wybieramy plik (np.: Mini082205-01.dmp) najlepiej żeby data odpowiadała BSOD'owi.

Na pytanie:

opcja9aw.gif

Odpowiadamy No.

Gdy debuger sobie już przetworzy cały plik dostajemy coś podobnego:

**************************

Bugcheck Analysis

*******************************************************************************

Use !analyze -v to get detailed debugging information.

BugCheck 86427532, {1db, 2, 3, b} <--To jest kod naszego błędu STOP

Unable to load image pavdrv51.sys, Win32 error 2

*** WARNING: Unable to verify timestamp for pavdrv51.sys

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for pavdrv51.sys

Probably caused by : pavdrv51.sys

Followup: MachineOwner

Uwaga: Sposób ten służy tylko do rozwiązywania problemów sprzętowych z oprogramowaniem, wadliwymi sterownikami itp.

Jesli informacje będą niejasne lub podane będą pliki systemowe typu ntoskrnl.exe to prawdopodobnie mamy problem sprzetowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z drugą misją od Gray Foxa, a mianowicie Arrow of Extrication mam ukraść strzałki magowi w Bravil po rozmowie z biedakiem kompas pokazuje drzwi chronione przez 2 ludzi. Nie mam jak tam wejść, dziennik mówi jeszcze o tajnym przejściu, wie ktoś gdzie ono jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oblivion wywala się niektórym osobą z powodu konfliktu z jakims kodekiem do wyświetlania filmów. Problem ten miało wiele osób. NBiektórym nawet nie pomagała reinstalka windy i granie na "pustce" (nie instalowali zadnytch kodeków etc). Rozwiazanie znajduje sie na forum adamentowej wieży. Wysatrczy coś zmienic w pliku .ini ale nie pamiętam co... Musicie sobie sami poszukac na forum :P

PS. Istnieje programik dzięki któremu możliwe jest odpalenie Obka na karcie z shaderami w wersji 1.0. Link do niego też powinien być na forum ale nie pamietam gdzie. (opcja szukaj nie gryzie)

Miłego grania życze :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z drugą misją od Gray Foxa, a mianowicie Arrow of Extrication mam ukraść strzałki magowi w Bravil po rozmowie z biedakiem kompas pokazuje drzwi chronione przez 2 ludzi. Nie mam jak tam wejść, dziennik mówi jeszcze o tajnym przejściu, wie ktoś gdzie ono jest?

Musisz poczekać aż strażnicy sobie pójdą a potem wejść do komnaty i popchnąć któryś z kamiennych prętów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja Mam problem otoż jak gram w obka to chodzi pięknie bez problemow nie rwie itp , ale czasem po 5h grania ,czasem po 20 min , a nawet 5min grania wyskakuje niebieski ekran śmierci treści nie jestem w stanie przytoczyć ,pisało coś (tyle wyłuskałem z tych krzaczkow) że cosik z pamięcią fizyczną i trzeba ją zwolnić ,powiększyć (?) . Zna ktoś rozwiązanie tego problemu?? .

Po pierwsze mógłbyś podać konfig. swojego sprzętu, sterowniki, system itp. itd. (to tak na następny raz :wink: ). Co do samego problemu. Miałem kiedyś podobny problem, wprawdzie nie z Obkiem, ale błąd krytyczny był taki sam. W moim przypadku była to awaria sprzętu, konkretnie płyty głównej (kompletnie padła po jakimś miesiącu od kiedy zaczęły wyświetlać się te errory). Początkowo były żadko, tylko przy obciążaniu sprzętu(czytaj: graniu ;)), z czasesm coraz częściej. To jest scenariusz pesymistyczny - szykuj kase na nowe części. Drugi scenariusz - jeśli bawiłeś się z overclockingiem procka i jednocześnie pamięci (zwiększałeś timingi itp.) mogłeś "trochę" przesadzić, stąd niestabilność kompa - spróbuj wrócić do ustawień domyślnych. Trzeci scenariusz, najoptymistyczniejszy - przecholowałeś z ustawieniami grafiki, może przeceniłeś swój sprzęcik - zmniejsz jakość grafiki, efektów i różnych bajerków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to chcialbym zaczac od tego ze jeszcze tydzien temu nie mialem pojecia o istnieniu tej gry :) (dowiedzialem sie o niej z recenzji CDA 10/10 - dzieki ci o wielkie CDA za oswiecenie:P - pokazujesz mi droge moj mentorze:P) i z racji tego ze jestem milosnikiem gier RPG mysle powaznie o zakupie jej - tymbardziej ze ocena 10/10 mowi za siebie w CDA, wszedlem wiec na rozne fora popatrzec co ciekawego o tej gierce ludzie wypowiadaja i zauwazylem od razu ze przewaznie ludzie zala sie na wymagania i nawet na problemy z uruchomieniem tej gierki z racji jej wymagan sprzetowych i tutaj nasowa mi sie pytanie, bo powiem szczerze ze nie moge w koncu sie zorientowac czy moja konfiguracja pociagnie ta gierke z tego co mowia ludzie o swoich konfiguracjach na forach bo kazdy mowi niemalze co innego, w kazdym razie kieruje pytanie wlasnie do tych ktory juz GRALI w ta gierke i wiedza jak ona chodzi - czy taka konfiguracja -- Laptop Acera wyposazony w :

-procesor AMD64 Turion ML30 (1.6GHz/1M/HypTr)

-2 x 512 MB RAM

-karta graficzna ATI Mobility Radeon X700 128 MB

-100 GB HDD :)

-Win XP Service Pack 2

-Sluchawki:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...