Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

thenat17

The Elders Scrols : OBLIVION

Polecane posty

no.. ciekawą rzecz znalazłem :)

po wyłączeniu shaderow Oblivion powinien wyglądac mniej więcej TAK

Boli, wiem...

Skąd ty wziąłeś tego screena?Jak dla mnie to jakaś podpucha.To Morrowind już wygląda owiele lepiej.

Ludzie piszta jak u was chodzi Oblivion i a jakim sprzęcie gracie.

PS

To mój setny post. :D :lol: , więc jako pełne wersje daje DeusEx i Warcraft 2.A jako recke macie Far Cry. :lol: :D:) :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż...

W Oblivionie nawet w najwyższych ustawieniach to co widać w oddali wygląda po prostu brzydko... Twórcy zrobili tak dlatego iż gdyby nie to, rzeczywiste wymagania wzrosłyby niebotycznie! I mało kto by sobie pograł.

To ci widać na screenie to naprawdę Oblivion, ale na totalnym LOW.

Nic się nie poradzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblivion po wyłączeniu HDR i innych bajerów, i ustawić wszystko na low, to wygląda jak Morrowind ! zresztą przecierz to ten sam silnik graficzny ( dla nie wiedzących o tym :D ) tylko zaimpletowano w nim wyższe rozdzielczości i bajery takie jak SM 3.0 , HDR , Vertex 3.0 , Direct 10.0 (to tylko pogłoska--> dla Windows Vista ) !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się dale wydaje, że te screeny tylko wynik czyjeś pracy w photoshopie albo gimpie :wink:

Nie wiem może to tylko ja jestem taki niedowiarek.Z tym, ze sam mam kiepski sprzęt i już nieraz kombinowałem z grami by powyłączać jakieś bajery graficzne.Sporo się tez naszukałem w necie.Jedyneym wynikiem jest znalezienie programu 3DAnalyzer.Z tym, że on strasznie obciąża kompa. :( Ale kto wie może do takiej gierki ktoś stworzy/stworzył specjalnego patcha wyłączającego te wszystkie bajery. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... te obrazki to niestety nie obróbki. Po prostu Oblivion bardzo intensywnie korzysta z najnowszych shaderów, bump map, normal map itp.

Aby wszystko wyglądało w miarę podobnie jak na trailerach potrzebna jest karta graficzna pokroju Radeona 9800. Starsze modele nie radzą sobie i nawet jeśli mamy procek ze 3 Ghz i 1 GB RAM, ale np. z Radeonem 9200 lub czymś takim, to... wiadomo.

Ja już zbieram kasę na Obliviona, ale widac będzie trzeba troche pokombinowac, by wszystko wyglądało podobnie jak w Morrowindzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah... cóż za przedmówcy ;)

bykuziom >> mi kumpel opowiadał ze musial sie przez te brame przebić, wejsc do srodka, wdrapać się na wieże, zapieprzyć jakiś palący się kamień i w nogi!

C@SPER >> ty powinieneś dostać strzała. temat dotyczy obliviona i wszystkiego co z nim zwiazane, a nie tego czy pojdzie czy nie.

thenat17 >> ty to histeryk, 13-latek jesteś i nie mam podstaw żeby ci wierzyc ze masz wogole tego obliviona... co gra to dostajesz zepsuta plyte? opanuj sie...

________________________-

Optimizery juz zaczynaja wychodzic, także to tylko kwestia czasu zanim pogram na swoim sprzęcie z Obliviona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xengeyokai-temat tez nie dotyczy krytykowania omawiania cudzych problemów związanych z grą, gdy owa gra jest tematem dyskusji(ładnie mi wyszło to zdanko:] trzeba zacząć pisać jakieś mądre bajki).

Grę miałem zamiar kupić, ale na przeszkodzie staneły powyżej wymienione screeny. Kto je tu wogóle pozwolił wstawić?

Chciałem sie dowiedzieć, już z czystej ciekawości, jak rozwiązano sprawę z końmi. Czy "jeżdziectwo" zostało uwzglednione w skillach?. Jaka jest liczba "gatunków" tych cztworonożnych stworzeń*?

*napisałem "czworonożnych", bo jeszcze ktoś mógłby pomylić się o jakie konie chodzi-zboczuchy jedne!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny....dziwak z pierwszej gimnazjum...

W Oblivionie nie ma skilla odpowiedzialnego za jeździectwo. (BTW - wierzchowce maja wyłupiaste oczy nienaturalnie, co daje zabawny efekt).

WAZNE - jesli twoja karta nie obsługuje Pixel Shadera w wersji min. 3.0, zapomnij że pograsz w TES IV.

EOT

P.S.

temat tez nie dotyczy krytykowania omawiania cudzych problemów związanych z grą, gdy owa gra jest tematem dyskusji

Zdanie wcale nie jest takie piękne -_-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do panów redaktorów z cda co wy sądzicie o oblivionie czy jest faktycznie aż TAK źle (patrz Xengeyokai)

A co do pixel shaderow to w wymaganiach (oficjalnych na stronie autorów) jest zapisana karta graficzna raderon 9600 pro a ta posiada pixel shadery 2.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdzie na tej karcie na 100%, pytanie tylko jak będzie wyglądała grafa...

cóż, ja mam geforce 5700 256 mb i jestem dobrej myśli - licze na ustawienia medium.

niestety nie wiem kiedy sie o tym przekonam bo albo nawaliła cenega i nie wysłała mi gry w piątek albo nasza kochana poczta polska - w każdym razie na gre wciąż czekam :?

jak dostane dam znać jak wylgąda obek na tej - było nie było - karcie poniżej rekomendowanych ale obsługiwanych przez gre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... MadeinHell jak tylko pograsz to napisz tutaj swoje wrażenia z gry, no i opisz jak Obek chodzi i na jakich ustawieniach.

Ja problem z kasą na grę mam teoretycznie załatwiony, ale mimo, że bardzo lubię serię TES to wolę wiedziec czy na moim "na pewno nie demonie prędkości" gra ma szansę ruszyc i jakos wyglądac - bardziej wieżę w opinie grających niż SR testowi, bo z niego wychodzą w każdych grach bardzo optymistyczne wyniki, aż za bardzo...

Więc jeśli ktoś może jakoś się wypowiedziec, czy na tym sprzęcie:

AMD Sempron 2200+

1 GB RAM

Radeon 9550 128 MB

będzie można grac, to niech się wypowie, bo wolę byc pewien, czy nie wydam kasy w błoto(tzn. Obek to nie wydana kasa w błoto, ale inna sprawa miec pudełko z grą, a grac w grę z tego pudełka).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raynor na forum GOLa napisał, że na kompie

Athlon 1600xp, Radeon 9500 128bit, 384DDR@266MHz ma takie ustawienia:

800x600 cienie off, bloom jest, zasięg na max, reszta na 1/3 lub 1/2.

Gra wygląda u niego tak:

196816863.jpg

Nie wygląda to najgorzej :)

Wiem, że 11 FPS na screenie to nie za wiele, ale ponoć zazwyczaj ma ok 20-25 FPS.

Na twoim kompie powinno być nawet lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, więc mam ogólny zarys, jak będzie wyglądac. Reszta sprzętu powinna też nieco polepszyc działanie, wię o technikalia nie muszę się martwic.

Teraz tylko poczekam na spolszczenie od Cenegi i kupię grę.

Dzięki Toshi, bo właśnie o kartę graficzną mi bardzo chodziło, o to, jak na niej gra będzie wyglądac.

EDIT:

Jeżeli możesz, to podaj link do tego forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...