Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

thenat17

The Elders Scrols : OBLIVION

Polecane posty

Raynor na forum GOLa napisał, że na kompie

Athlon 1600xp, Radeon 9500 128bit, 384DDR@266MHz ma takie ustawienia:

800x600 cienie off, bloom jest, zasięg na max, reszta na 1/3 lub 1/2.

Gra wygląda u niego tak:

[TU BYŁA TA KOBYŁA]

Nie wygląda to najgorzej :)

Wiem, że 11 FPS na screenie to nie za wiele, ale ponoć zazwyczaj ma ok 20-25 FPS.

Na twoim kompie powinno być nawet lepiej.

11 fps w stanie 'spoczynku'? Ładnie łanie. Współczuje twojemu koledze, bo kiedy przyjdzie do zamkniecia GREAT OBLIVION GATE, gdzie twoja 'armia' (40npc) z Lordem Martinem na czele tłucze sie z daedrami, będziesz miał bardzo ciężką przeprawe. Wtedy te 11fps-ów bedzie wydawało się szczytem płynności ;)

Ale naprawde, karta z obsługą PS 3.0 daje dużego kopa grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam geforce 5700 256 mb i jestem dobrej myśli - licze na ustawienia medium.
Przykro mi ale raczej zapomnij... Gra podobno wyjątkowo źle chodzi na FX-ach. Mój kumpel ma FX-a 5500 i ledwo co mu działa na najniższych ustawieniach (wszystkich, nawet z rozdziałką). Do tego bardzo się tnie nawet na 5900!!! Wiele osób musi teraz pomyśleć zapewne o zmianie karty na nie-FX-a.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Athlon64 3000+X2(2 procesory3GHz), 2 GB RAM, 2 karty graficzne w układzie SLI Geforce7800RSX(obie karty with 512MBvram) :lol: i padło biedaku? to sobie nie pograsz, na wymarzonym sprzęcie trudno pograć, zwłaszcza jeśli nadal pozostaje w sferze marzeń :P Sorry za OT, ale wqrza mnie jak ktoś ściemnia bez pomyślunku athlon x2 najwolniejszy to 3800+ i pójdzie na KAŻDEJ płycie na 939 :P A co do obliviona, gierce na imieniny dopiero dostanę.. ale z innych forów łatwo wywnioskować, że na FX-ie nie ma co odpalać. Rozbawiło mnie PS min. 3.0 :lol: A jest wyższa wersja?? PS 2.0 wystarczy, patrz chociażby radki od 9550 do x850, które właśnie 2.0 mają, a na x800, czy 850 nikt problemów z graniem nie ma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nareszcie Uruchomiłem po naprawie Mojego POTWORA tego co jest w podpisie , gra mi wreszcie działa :):D gra chodzi płynnie, niedługo wstawie TUTAJ(forum) zdjęcia z mojej gry :)

To cudo z podpisu thenta niby padło, a NIE CHODZI o to że to JEST padło. Cała rzecz w tym, że Thenat ściemnia w podpisie. Sprzętem się nie jaram, do niedawna miałem pIII 550, to w podpisie to specjalnie pod obliviona składałem od początku roku, nie wątpię że na sprzęcie twojego qmpla, chodzi, sam napisałem, że na x800/850 żadncyh problemów nie ma, a to przecież słabsze grafy :P pozdrawiam i radzę uważnie czytać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kompie z raderonem 9600 pro procesorem amd sempron 2500+ podkręconym do 1,8 ghz i 512 ram pomyka pięknie w rozdzielczości 800 na 600 chciałem włączyć w 1024 na 768 ale nie chciał się włączyć co do ustawień to mam włączone wszystko poza antyanalisingiem na średnim poziomie (poza detalami krwi te mam na maxa) i działa dobrze na samym początku troche się tnie ale po ok. 5 min załapuje i idzie jak złoto xD co do jakości gry jest ona istotnie BAAARDZO rozbudowana walczy sie świetnie (trzeba trochę poćwiczyć) a system magi to po prostu cudo wyobraźcie sobie taką sytuację: leci na was facet z wielkim 2-ręcznym toporem wrzeszczy jakieś WAAHY i inne EEHY chowacie się za tarczą facet uderza z niezwykłą mocą i zabiera wam mimo tarczy prawie 1/4 zycia wychylamy się zamachujemy mieczem (toporem, laską czymkolwiek) facet dostaje po głowie pasek jego życia zmniejsza się gwałtownie (nad "krzyzykiem") atakuje znowu tym razem nie zdążyliśmy zareagować z tarczą dostajemy toporem po klacie siła uderzenia odpycha nas korzystamy z okazji wciskamy klawisz c i facet dostaje z ustawionego wcześniej (przed walką lub hotkeyem) flara (mała zabujcza ognista kulka) ginie siła zaklęcia odpycha go w ścianę i i nabija go na stojącą obok włucznię (może troche upiększone ale zdarzyła mi się taka sytuacja)

tak wygląda przeciętna walka w Oblivionie xD.

z minusów należy powiedziec o troche zbytniej nadgorliwości npc (przesuniemy coś i musimy płacić karę jak za kradzierz) i o dość wkurzającym fakcie że tak na prawdę wtu nie można nic zniszczyć dla przykładu mamy miecz i chcemy uciąć coś co wisi na linie np jakieś wiadro albo coś lina okazuje się niezniszczalna :? tak samo jak większość przedmiotów w grze ale to mała wada na którą nie zwraca się uwagi.

Mam nadzieję że jakoś pomogłem wam podjąć decyzję czy kupić Obliviona czy nie, według mnie naprawde warto.

ps. przed włączeniem gry radzę wyłączyć wszystkie nie potrzebne gg anty wirusy i inne(można też odłączyć neta dla bezpieczeństwa) dzięki temu gra chodzi bardziej płynnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wy umiecie czytać poprzednie posty? ten komp w podpisie był zepsuty ( pewna osoba go kopła czy cuś ,albo spadł z wysokości :P ) , przez 2 tygodnie, teraz jest naprawiony . Nie wiem oco wam chodzi że tak po mnie jedziecie ?, zazdrościcie ? cóż natura ludzka , po zatym niektórym musze wyjasniać że gram czasami na innym sprzecie wiec robie zdanai w stylu ,, gram na kompie z podpisu,, lub ,,gram na 1,8ghz, 1 gb ram, 5500 128mb, " pasuje taka wam odpowiedz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze pozozcie bo mam ladny probelm kupielm obliviona ale mam za malo ramu 256 myslalem ze pojdzie no i idze ale sie tnie niesamoiiwcie na min detalach mzoe macie jakis pomysly jak temu zaradzuc moj sprzet to fx5200 procek 2,6ghz intel celron ram 256

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu masz duży problem, ponieważ nie dośc, że masz za mało RAMu, to jeszcze GeForca FX, którch to FX-ów gra nie lubi.

Jeżeli zależy ci na ładnej grafice bez kombinowania - tylko dokupienie RAMu może trochę pomóc.

Jest jeszcze możliwośc wyłączenia kompletnie shaderów, prawdopodobnie ktoś już tutaj to opisał, a jak nie to poszukaj na www.elderscrolls.phx.pl na forum o Oblivionie w dziale technicznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tak sobie gadacie o tym, że niektórzy z was grają już w TES4... a ja... chlip, chlip... jedynym wymaganiem jakie spełniam jest wolne miejsce na HDD...

Aha, jak w TES4 wygląda walka? Czy tak, jak w Morrku, czyli:

Gracz: Pchnięcie mieczem

Przeciwnik: Równierz pnięcie mieczem

Gracz: Bardzo ekscytujące... pchnięcie mieczem.

I tak dalej, taka nudna walka. Jak to jest zrobione w Oblivionie??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka nie jest taka sama. Gracz może kontrolowac ciosy oraz blokowanie czy to tarczą czy mieczem. Potyczki są efektowne i co nie co zależy w nich od zręczności i taktyki gracza.

Jakiś czas temu w CD-Action był trailer pokazujący walkę i inne aspekty gry.

Można go znaleźc pod www.morrowind.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę się pochwalić że spełniam większość wymagań (!).tylko procek i karta graf za słaba.No ale cóż.Jaki co najmniej sprzęt potrzebny jest aby uruchomić to cudo na max detalach i żeby płynnie chodziło?I ile tak około by to kosztowało??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec mam problem z czarnym ekranem, długo się włącza i nic :/ (mam oryginał )

testowano na Amd Athlon xp 1800+, 1 GB ram, Geforce Fx 5500 128mb

Moze to pomoze :D

1. sprobuj uruchomic gre w wersji safe mode jezeli taka jest mozliwosc

2. c: windowssystem32dxdiag -> zakladka wiecej pomocy -> opcja direct draw i masz klawisz zastap nacisnij i ustaw tam czestotliwosc odsiezania jaka obsluguje twoj monitor

Moze to byc problem odswiezania monitora ktoz to wie jezeli masz dzwiek i nadal czarny ekran to 2 wyjscie powinno pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiał ktoś z was w cenedze w wersji kolekcjonerskiej? Długo to trwa? "Bo ja czekam i czekam i czekam", a miało być 24h-48h :/

Ja zamawiałem i mam grę już od poniedziałku. Złożyłem zamówienie jeszcze przed premierą, która była w zeszły piątek i zaraz po weekendzie Poczta Polska dostarczyła grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem grę dziś i dopiero stawiam pierwsze kroki w Cyroldii, gram czymś w rodzaju złodziejo-maga, i mam pytanie, gdzie do #@?!* znajduje sie gildia złodzieji?! I jeszcze jaki quest warto przejść na początek (mam za sobą już dwa, z książką z gildii magów i z farmą jakiegoś Odina czy cuś) i gdzie ukraść jakiś dobry przedmiot?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merib => odniośnie questów i przedmiotów pewnie coś JaqbS poradzi jak będzie, bo on grał. :) Ja jeszcze niestety nie (ale już wkrótce tak), ale ma się umiejętność szukania informacji i rzecz jasna znalazłem info, jak można się przyłączyć do Gildii Złodzieji. Temat na Adamantytowej Wieży jak to zrobić - proszę bardzo. ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...