Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

thenat17

The Elders Scrols : OBLIVION

Polecane posty

Od razu napiszę, że nie grałem, ale jeżeli o to chodzi, czy pójdzie to wejdź na www.srtest.com i wybierz z listy Obka - od razu uprzedzam, że test wykona się należycie tylko przez IE, no a przynajmniej moga byc problemy w Mozilli przy ściąganiu plug-in'u. Wyniki nie będą w 100% prawidłowe, ale zawsze jest to "na oko". Ogólnie na takiej konfiguracji można by pewnie ustawic na medium grafę, ale jedno mnie zastanawia - czy to, że jest to laptop, a nie zwykły PC ma znaczenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu napiszę, że nie grałem, ale jeżeli o to chodzi, czy pójdzie to wejdź na www.srtest.com i wybierz z listy Obka - od razu uprzedzam, że test wykona się należycie tylko przez IE, no a przynajmniej moga byc problemy w Mozilli przy ściąganiu plug-in'u. Wyniki nie będą w 100% prawidłowe, ale zawsze jest to "na oko". Ogólnie na takiej konfiguracji można by pewnie ustawic na medium grafę, ale jedno mnie zastanawia - czy to, że jest to laptop, a nie zwykły PC ma znaczenie?

Dzieki za adres stronki Tomek:)

Co do tego ze jest to laptop a nie PC to coz - ma to znaczenie, chocby dlatego ze laptop jest jakby "szyty na miare" tzn wszystko co w niego jest wpakowane, jest tak wpakowane by dzialalo jak najwydajniej...podczas gdy normlany PC moze byc skladany niemalze "jak wlezie"

W dodatku Mobilny X700 w laptopie jest wydajniejszy niz jego Pc-towy X700 odpowiednik, ale chodzi o to czy na takim laptopie ta gra dzialalaby przyzwoicie, w koncu laptop jest nowy i np. FAR CRY chodzi mi na nim doskonale ze WSZYTKIM na HIGH (woda na ULTRA HIGH), jedynie cienie mam na LOW

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...podaj resztę sprzętu, albo lepiej - sprawdź na www.srtest.com - to test Obka lub wielu innych gier(wybierasz z listy). Radzę tylko włączyc go przez Internet Explorera, bo inaczej mogą byc problemy z instalką plug-in'u.

BTW. Oblivion potrzebuj karty z shaderami w wersji 2.0, a nie wiem czy GForce 3 je obsługuje, ale wątpię - wprawdzie jest sposób na uruchomienie gry z shaderami 1.x, ale wtedy ta gra to już nie to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś z Was gdzie można zdobyc Silver Longsword?? Uparłem sie na ten mieczyk lecz nie moge go znalezc ani u kupców ani w zaden inny sposób...

Imperial, Knight, 4 lvl

Moim zdaniem, jeśli masz 4 lvl a w grze występuje to ****** w ***** skalowanie skarbów... musisz pakować postać, żeby dostać lepsze rzeczy... eh... taki grzech i dali dyszke :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO ta gra to żadna rewelacja... Przyznaje, że to najlepszy RPG w jakiego grałem ale słabo zoptymalizowany engine odbiera całą przyjemność... W takim F.E.A.R Grafa jest DUUUUUŻO lepsza (z wyjątkiem HDR ale on akurta mi odbiera jakies 5FPS...). Trawe takiej jakośći widzielismy w Far Cry. Fizyke w HL2... jedyna rzecz jakiej nie widzielismy to tak ****** zoptymalizowany engine. Sorka, że tak krytykuje ale najpierw gra chodziła bardzo słabo na zewnątrz... i czego bym nei zmniejszył to i tak sie ciela... Dopiero jak wzialem wszystko na Low ze nizej sie nei da to bylo jakies 50FPS ale jak sie podchodzi do jakiegos obiektu dużego to zara spadało do 30... IMO engine tragedia ale gra superowa... Dopóki nei wydjzier patch albo jakeis drivery dobre co zwieksza wydajnosc o 100% :P to nie gram.

F.E.A.R chodził mi na maxa w 1024x7costam ze spadkami do MINIMUM 40FPS na multi.

Sprzęt:

P4 3.00GHZ HT

1024RAM

GF6800GS 512RAM 1.4ns GAINWARD OC 500/1400

PS: W oblivku jak bylem w tym miescie co jest pożar (po zamknieciu bramy do oblivionu) najczesciej bylo 5FPS w porywach do 15... Tragedia i lepiej przemilczec...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam Szanownych forumowiczów ze względu na mój poniższy post, poniewaz lekko mija sie z tymczasowym teamtem.. (choc na początku byl "obgadywany") Pragnę przeprosic za za chwile powiedziany post Smugglera, Moderatorów i innych i pragnę uchronic sie przed banem lecz..:

Buahahhahahah! Pójdze mi! A do tego mój komp jest prawie w wym. rekomendowanych..

(mój komp= Pentium 4 3.0GHz 512 RAM (ddr) Radeon 9600Series (;/)

Shadery 2.0 itd.) A w czerwcu upgrade!... (mmm... GF 6800XT i 1.5 GB RAM)

Odejdź...

Czamu dyche....?!!

***wa mać. Przegrałem pół litra! A niech to diabli!

Ale podobno strata materialna przed egzaminem jest gwarancją jego zaliczenia (ZDAM MATURE!^^)

btw - IMO wymagania nie powinny być wadą gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw - IMO wymagania nie powinny być wadą gry.

"To się chyba kur.. zdziwisz" ;-). Dla mnie na przykład nie są problemem, jednak mam wielu qmpli (fanów TES), którzy zwyczajnie wręcz marzą żeby pograć sobie w Obliviona... a nie mają jak. To może być duża wada - uwierz mi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No się nie zgodzę. Nie można mieć wzsystkiego - pięknej grafiki + niskie wymagania. Wtedy to narzekaliby na marną grafikę...

Oceniamy samą grę, a nie to co jest potrzebne zeby ją odpalić, a do Obliviona nie potrzeba przecież sprzętu z kosmosu.

To tak samo jakby powiedzieć że np

wadą Ferrari Enzo jest to, że nie pojeżdzę sobie nim po polskich drogach.

Ja mieszkam w USA i dla mnie to nie problem, ale mam wielu kumpli w Polsce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła, mechanika, postaci (dla mnie sprawa wazniejsza nawet od fabuły) to sprawa dyskusyjna i wypowiem się o niej dopiero kiedy zagram
Przyznajesz w ten sposób, żę w Obliviona nie grałeś! Nie wypowiadaj się więc wogóle na jego temat!
Prawdziwie konsolowe są JRPG jak np: finale, które są dokładnym przeciwieństwem Obliviona. Czyli rozbudowane postaci, dobra fabuła, dużo walki, ale z kolei prawie zupełny brak nieliniowości, mniejszy wpływ na rozwijaną postać itp.
Czyli niby w Oblivionie nie ma rozbudowanych postaci, dobrej fabuły, wielu walk... tak?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesłuchaj stary tych bredni szalonych kolesi.

Ja mam Athlona 1900+ z radkem 9500 i 512 ramu(u cholera nie spełniam wymagań minimalnych) a gra chodzi mi uwaga...płynnie.I to nie kit,jak ktoś chce sprawdzić to zapraszam.Więc nie słuchaj kretynów ,którzy ci mówią że masz za słaby sprzęt ,bo gwarantuję ci że nie masz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpitor > Na jakich konkretnie ustawieniach grasz i lie FPS'ów wyciągasz?

Bo ja osobiście powątpiewam, czy mi Obek pójdzie, a mam R9550 i AMD Sempron 2200+ oraz 1GB RAM i nie wiem czy warto kupywac, bo jednak jak bym chciał pokaz slajdów, to bym sobie pooglądał screenshoty z np.GOL'a.

BTW. Co do tych wymagań, to z różnych wypowiedzi na ten temat ciekawie prezentują się takie typu:

"Ja mam(tutaj podany sprzęt) i mi Oblivion chodzi naprawdę dobrze! Mogę spokojnie grac!"

Ktoś potem pyta o konkrety i wychodzi:

"Obek chodzi świetnie tzn. w interiorach mam od 20-25 FPS'ów w miastach 10-18 FPS'ów, poza miastem 1-7 FPS'ów..."

Mnie na prawdę chodzi o to czy na low-endowym sprzęcie(do którego zalicza się pewnie mój sprzęt) mogę wyciągnąc bez jakiegoś zbędnego kombinowania minimum 15-20 FPS'ó w exteriorach. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat dobry sprzęt (6800GS, 3.2 Pentiumik, 1Gb Twinmoss) i działa mi "prawie" na najlepszych, ale mam qmpla który ma 1.7 r9600 i 512ram i działa mu płynnie na medium (co sam widziałem), sugeruję ci podkręcić nieco kartę graficzną i spokojnie popykasz sobie na LOW i nawet zaszalejesz sobie i trawe włączysz :P

PS: PŁYNNIE rozumiem jako PŁYNNIE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...