Jump to content
miron1500100900

W co teraz gracie lub jaką grę ostatnio przeszliście?

Recommended Posts

Dzisiaj ukończyłem główny wątek Assassin's Creed Origins. Myślę, że gra podobała by mi się bardziej gdybym wcześniej nie grał w Odyssey. Przez to czułem się jakbym grał w nieco uboższą wersję gry. Fabularnie lepiej wypada starsza część. Historia jest mroczniejsza. Choć pewnie w Odyssey to zależy od obranej ścieżki. Ja przeszedłem "dobrą" i jak dla mnie była zbyt sielankowa i... głupia w kilku elementach.  Jedynie w historii Aleksiosa bardziej mnie zaskoczyła tożsamość "głównego złego". Z samej rozgrywki jednak większą przyjemność odczułem grając w nowszą część. Może są zbyt podobne do siebie i przy kolejnym podejściu pojawia się pewne znużenie. W każdym razie nie chciało mi się wykonywać zbyt wielu zadań pobocznych. Głównie robiłem je na początku i na późniejszych etapach by dobić do odpowiednio wysokiego poziomu by spokojnie móc wykonać kolejne zadanie z wątku głównego. Podobnie było z ulepszaniem pancerza. Na pewnym etapie stało się to po prostu męczące gdy trzeba zdobyć kolejne 20 sztuk skóry krokodyla itp. Wolałbym zamiast tego wykonywać zadania z polowaniem na określone zwierzęta i z nich wykonywać ulepszenia. Walka jest przyjemna i wymaga skupienia przy większych grupach. Męczyły mnie tylko starcia z łowcami głów i kilkoma przeciwnikami, których głównym problemem był długi pasek życia. Lubię gdy starcie jest wymagające ale gdy trudność nie wynika jedynie z ilości ciosów jakie trzeba zadać do ubicia przeciwnika bo wtedy robi się nudna. Tak jak w Odyssey nie podoba mi się ślepota przeciwników i jak łatwo ich wykończyć po cichu. Szkoda też, że patrolujący strażnicy nie zachowują się jakoś bardziej sensownie i czasem np. ustawiają się w narożniku ścian. Rzadko kiedy cicha eliminacja stanowi wyzwanie. Przyzwyczaiłem się do orła skanera ale nadal uważam, że ta mechanika daje zbyt dużą przewagę i jest niepotrzebna. Zwłaszcza nie rozumiem konieczności szukania celu zadania za pośrednictwem orła np. Mam znacznik, że mój cel znajduje się 500 m ode mnie. Wsiadam na konia i jadę, gdy jestem około 100 m wyskakuje komunikat, że cel jest niedaleko i trzeba namierzyć orłem niczym wykrywaczem metalu. Dla mnie jest to kompletnie bezcelowe i po jakimś czasie wkurza, zwłaszcza gdy celów jest kilka.  Ogólnie jednak bawiłem się dobrze i zakładam, że gdybym zagrał w Origins przed Odyssey to zrobiła by na mnie dużo większe wrażenie. Z tego też powodu raczej nie prędko zagram w Valhallę gdyż podejrzewam, że tak jak tu szybko wkradnie się tam rutyna. Teraz robię sobie chwilkę przerwy i już niecierpliwie czekam na Cyberpunka :D

Ja powoli kończę Assassin's Creed: Syndicate, wątek główny, oczyszczanie dzielnic i zadania od królowej Wiktorii mam za sobą. Obecnie bawię się w DLC Kuba Rozpruwacz, atmosfera jest w nim gęsta, mroczna, zaś Evie z nowym uzbrojeniem i wyszkoleniem stała się bardziej drapieżna. Wcześniej w podstawowej historii jej animacje ruchów były bardziej takie delikatne, w tym dodatku są one brutalniejsze.

Ogrywam Kangurka KAO 2, bo skoro dali za darmoszkę to chętnie przygarnąłem. I aż mi wstyd że dopiero teraz wziąłem się za ten tytuł, bo gierka jest świetna. Wcześniej jakoś mało słyszałem o tym tytule i nawet ciężko było z dostępem do niego, a w piraty się nie bawię, więc dopiero teraz. Chociaż może to i lepiej, bo teraz wszystko jest dopieszczone i przyjemnie się gra. Mam nadzieję że nowa odsłona będzie równie dobra.

Obecnie gram w GTAV od epic Games strasznie mnie wciągnęło  kilka godzin przegranych testuję  GTA On line. Jestem prawie na finiszu w fabule 

W związku z kłopotami technicznymi z Assassin's Creed Origins pykam w Anno 1404 w wersjo gold na gogu.

Dwie gry rpg, które ostatnio przeszedłem

Pillars of Eternity - polecam o ile ktos lubi totalnie klasyczne przegadane rpg, moim zdaniem historia nie jest tak kompleksowa, jak to bywa w Baldurs Gate, do którego mam sentyment, ale i tak gra się bardzo dobrze. Grafika jest izometryczna ale całkiem ciekawa. Moim zdaniem w kolejnych częściach powinni na pewno postawić na rozwój drużyny oraz lepsze kontakty pomiędzy poszczegolnymi członkami

Divine Divinity  - gra z nieco gorsza fabułą ale moim zdaniem ma świetną mechanikę gry. Na początku trzeba się do walki przyzwyczaić, potem jednak walka przynosi bardzo wiele przyjemności.

Obie gry obecnie są do kupienia za niewielkie pieniadze w dystrybucji elektronicznej. https://www.gamivo.com/pl/ Na gamivo było ostatnio sporo promocji. 

Edited by kamdo

Ogralem TLoU 2 i moge powiedziec, ze Naughty Dog w koncu nauczylo sie robic dobry gameplay. Dla mnie skonczyli sie na Jak II na PS2, ale TLoU 2 daja nadzieje na lepsza przyszlosc. Zamiast jechania na fabule odrobili prace domowa i zaserwowali swietny system skradankowy, swietny system walki (zaden cover shooter, fajne starcia wrecz) i calkiem urozmaicona rozgrywke (mogloby byc czesciej i bardziej). Widzacym ta gre jako survivalowe doswiadczenie polecam zaczac od poziomu trudnego. Ginie sie troche zbyt trudno, przeciwnicy w starciu (nie skradaniu) troche zbyt tepi, a surowcow przy oszczednym sadzeniu headshotow zdecydowanie za duzo, wiec po paru godzinach podbilem te trzy kwestie na poziom najwyzszy i gralo sie w sam raz. Pod wzgledem graficznym to najpiekniejsza gra, w ktora gralem, a cisne w wiekszosc nowosci zwykle na mocnym piecu. Mistrzostwem jest jak odmienne odczucia budza w Tobie protagonisci i antagonisci. Tym gra pod wzgledem ogolem takiej se fabuly stoi.

Czasem mnie nuzyla, wiec daje 8,5/10.

Ogrywam scenariusze w dodatku do Anno 1404 Wenecja, szkoda, że nie ma w niej kampanii.