Skocz do zawartości
Gość kabura

Half Life (seria)

Polecane posty

Gdzieśw tym temacie widziałem że ktoś sie skarżył że HL2 potrzebuje mocnego kompa. To ja mam Mocny Komp albo po prostu silnik gry jest baaaaaardzo skalowany... A mam C 1GHz, 384MB RAM i GF fx5200 128MB. I zaznaczam że odpaliłem gre na wszystkich Full detalach w rozdzielczości 800x600 i dało sie przyjemnie grać. Tylko trzeba było czekać chwile na załadowanie poziomu. No i przy większej ilości wrogów troche zwalniało. A sama gra chodziła przy 30-20 Fps...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o czym tu mówić! Ja mam Celerona 800Mz 192ramu GeForce 4 Mx 440 64mb i np: Most Wanted śmiga! Na najniższych detalach, ale się nie tnie... :lol: :lol: :lol: :lol:

Moze i masz maxymalne detale, ale to nie sa maxymalne twoja karta nie ma px 2.0 antyaliasingu itp. Co do wypowiedzi Rezneck to 20- 30 fps to jest malo. Gralem na tylu w css i gralo sie slabo, czesto ginolem bo cielo. W HL2 tego juz tak bardzo nie widac, ale gra nie chodzi plynnie na 20 fps.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież mówie że na NAJNIŻSZYCH. Ciekaw jestem jak hl2 by na tym historycznym sprzęcie działało... Ale nie długo Boże narodzenie, będzie hajs zainwestuje w Althona 2.0 Xp I może GeForca FX 5500. Będzie wypas. Na nic innego mnie nie stać... :cry: Zresztą wiem że Geforce nie ma Pixel 2.0 LG 1.6 i Antyaliasingu i tych innych bajerów. Chyba zakupie na allegro konto stema. Sprzeda ktoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tym co ostatnio wprowadzil steam to naprawde trzeba uwazac na zakupy z drugiej reki. Jezeli chodzi o mnie to bym sie bal, lepiej dolozyc troche pieniedzy i zakupic noweczke w folii niz pozniej zalowac ze chcialo sie zaoszczedzic pare "miedziakow":P

Kurcze no, naprawde piszesz dwuznacznie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ze odkrywam stary temat ale mnie już głowa boli od próby przejścia. Otuż kupiłem se dzisiaj HL2 game of the year edition i doszedłem do http://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=331&a...T=90&PAGE=1 klikam na następna strona i pisze żebym wysłał esa za 9 zł + vat:evil: Nie wiem co dalej robic :!: A do tego serwer steam skąd pobieram update do CS:S i Half Life lost coast ściąga z pędkoscią dla obu gry maksymalnie 20 kbs/s :x

Wiecie jak to przejsc nie znalazłem nigdzie bezpłatnego poradnika w goglach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie zapytasz na tym forum? :) Napisz gdzie dokładnie jesteś i w jakim miejscu utkwiłeś to postaramy się pomóc.

A co do solucji to naprawdę nic trudnego: Google + solucja (one tam są, trzeba tylko dobrze poszukac), a jeśli angielski ci nie obcy to wpisz "walkthrough". Polecam stronę link Nie ma tam prowadzenia za rączkę i spojlerowania tylko praktyczne wskazówki ze screenami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz innych stron takich ze screnami gdzie jesteś i gdzie isc, może źle w goglach szukałem. Jestem na levelu ,,chapter 6 We dont go to Ravenholm..'' w takim miasteczku z zombie które sie odradzają.

Ide noobsko grac w CSa bo na razie nie umiem za dobże :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka rad co do Ravenholm:

1. Jeśli tylko możesz kożystaj z Gravity Guna (piły, pudła, butle z gazem. Itp. ) Headcraby (te wstrętne skaczące) można zabic "strzelając" z GG.

2. Broni palnej używaj w ostateczności :)

3. Opisz nieco dokładniej miejsce w którym się zablokowałeś, a najlepiej zrób screenshota. Wstaw go na stronie imageshack.com lub wyślij mailem na

djsound@voodooguild.com

A co do stron z solucją do HL2 to niestety nie znam żadnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Też miałem problemy z jego znalezieniem bo zapomniałem adresu strony. Oto on:

http://www.hl2-pl.info/

Serdecznie polecam. Spolszczenie jest pierwsza klasa.

A skoro już się odezwałem to polecam mod "Substance". To najlepsza modyfikacja jaką do tej pory widziałem. Teraz czekam na wersję 1.5 czy jakoś tak. Wprowadza ona kilkanaście rewelacyjnych broni (katana!) czy starych znajomych z HL1. Nie pamiętam adresu ale wpisanie w google "HL2 Substance" nie jest chyba aż takie trudne ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy FPS wszechczasów, o ile Doom mógł zawieść, to jak dla mnie HL 2 nie tylko jest udanym następcom osławionej "jedynki", ale równierz wprowadza nowe standardy. Odrazu jak tylko gra wyszła, pognałem do sklepu i zainstalowałem... Urzekł mnie każdy aspekt tej gry i nie rozumiem jak kogokolwiek HL 2 mógł zawieść?! Far Cry jest bardzo dobry, lecz powiedzmy szczerze, czy gdyby FC zamienilibyśmy nazwą z Half-Life'm 2 i reklamami to dalej Far Cry był by wyżej przez wielu ceniony?! Niestety jeden wielki babol jest, mianowicie Steam którego jestem kolejną ofiarą... Mimo że grę posiadam od tak dawna to tylko raz po zainstalowaniu weń grałem! Jestem tym faktem sflustrowany, poniważ panowie w sklepie po wysłuchaniu mojego problemu uśmiechneli się tylko szyderczo i powiedzieli że mam problem. Ale mimo wszystko, warto było!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie dał bym mu miana najlepszy FPS wszech czasów.Nie ma startu chociażby do pierwszego Unreala,Quake,czy chociażby Far Cry.Oprócz ekstra-fizyki rewolucji raczej nie ma,a ten przeklęty Steam to najgorsza rzecz jaką mogło zrobić Valve.Naszcześćie nie jestem jeszcze ofiarą tego nieporozumienia.

Pozdrawiam.

P.S Za jakiś czas napiszę większą i pełniejszą wypowiedź ponieważ jestem dosyć daleko w HL2 i już co nieco mogę o nim powiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz wiele racji, ale w końcu to moja ocena :wink: . Ale trzeba pamiętać że Unreal czy Quake miały nieco większe pole popisu jeśli chodzi o "nowatorskość" niż mają dzisiejsze FPS. A genialna fizyka wg. już jest wystarczającą nowością. Nie powiedziałbym że to tylko jeden przełom, tylko aż jeden. Powiedz mi ile dziś FPS-ów (w tym Far Cry) może się pochwalić chociaż jedną nowinką. Niestety panowie są nowe czasy, prawie wszystko w FPS już było i trzeba się z tym pogodzić... :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym sie moze FC pochwalic? A powiedz mi, widziales gdzies przedtem tak ogromne mapy? Tyle drog do celu? Bo ja sie zastanawialem nad tym i... nie. FC ma za to ogromny plus.

Jednak i tak uwazam HL2 za bardziej udana produkcje niz FC. W FC zrazily mnie mutanty i jakos nie skonczylem gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym sie moze FC pochwalic? A powiedz mi, widziales gdzies przedtem tak ogromne mapy? Tyle drog do celu? Bo ja sie zastanawialem nad tym i... nie. FC ma za to ogromny plus.

Jednak i tak uwazam HL2 za bardziej udana produkcje niz FC. W FC zrazily mnie mutanty i jakos nie skonczylem gry...

Nie jestem pewien czy można ogromne mapy, porównywać do fizyki jeśli chodzi o znaczenie w rozgrywce... Mi te mapy dużo radochy nie dały, ale to jest raczej kwestia gustu. Mi w zupełności lokacje w HL 2 wystarczają. A z tymi mutantami to masz racje, mnie też zraziły, do klimatu w Far Cry nie pasują...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi ile dziś FPS-ów (w tym Far Cry) może się pochwalić chociaż jedną nowinką. Niestety panowie są nowe czasy, prawie wszystko w FPS już było i trzeba się z tym pogodzić...

moj poprzedni post odnosil sie wlasnie do tego. Na te czasy to wlasnie FC byl IMO gra ktora jako pierwsza wprowadzala tak ogromne lokacje. A wplyw na grywalnosc to ma, moze nie tak duzy jak fizyka, ale pamietam jak sie wskakiwalo do wody i plynelo na jakas wysepke mala gdzies tam na horyzoncie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy można ogromne mapy, porównywać do fizyki jeśli chodzi o znaczenie w rozgrywce...

To zdanie mnie kompletnie rozwaliło... Człowieku nawet nie wiesz jaka to dla mnie radocha kiedy dolecę na paralotni na odległe tereny dżungli... myślisz, że to bitmapa?? a skąd wszędzie się dostaniesz :) ilekroć gram w FC to zawsze sobie myślę "dżizus, nareszcie jakaś gra w której programiści nie wydymali mnie bez mydła" takie rozległe mapy (i to mniej interaktywne) mają tylko MMORPG... no i jeszcze coś: w FC też jest świetna fizyka... dla mnie Half - Life ma ZALEDWIE tak samo dobrą fizę jak FC... w "dalekim płaczu" fizyka jest tylko mniej efektowna bo nie ma czegośtakiego jak Gravity Gun... ale oprócz tego, pełna satysfakcja... (zresztą jak to Eld pisał "5 razy loadowałem gre przed miejscem z beczkami na wzgórzu... "za każdym razem toczyły się inaczej") więc mówienie, że na tej płaszczyźnie HL ze swoimi skryptami moze się schować... co nie zmienia faktu, że wciąż jest klimatyczny... ale ten Steam... wrrr :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie Half - Life ma ZALEDWIE tak samo dobrą fizę jak FC... w "dalekim płaczu" fizyka jest tylko mniej efektowna bo nie ma czegośtakiego jak Gravity Gun... ale oprócz tego, pełna satysfakcja... (zresztą jak to Eld pisał "5 razy loadowałem gre przed miejscem z beczkami na wzgórzu... "za każdym razem toczyły się inaczej") więc mówienie, że na tej

O nie! Zgodzić się nie mogę! :P Fizyką HL 2 znacznie przewyższa FC! Tu nie tylko chodzi o beczki! (które także można ruszać jak się chce...) W HL 2 da się ruszyć praktycznie każdy obiekt w grze! A co powiesz o tym jak możemy przeciąć tarczą od piły przeciwnika? Wywalić stół i patrzeć jak wszystko finezyjnie z niego spada... Takich przykładów jest więcej. A jeśli chodzi o te mapy, to jak już mówiłem, kwestia gustu, ja nie będę specjalnie płyną do końca lokacji, na wyspę, żeby sprawdzić czy to bitmapa czy autentyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO... troche zlekceważyłeś przeciwnika... :) no cóż, najwyraźniej zapomniałem dodać, że te beczki to nie jedyny przykład z gry :) przedmiotów do ruszenia jest multum łącznie z samą dżunglą (na maksymalnych detalach udało mi się nawet zaobserwować rysy na palmie po ciosię maczetą...) więc HL2 "fizyczną" przewagę nad FC ma TYLKO Gravity Gun...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...