Skocz do zawartości
Gość kabura

Half Life (seria)

Polecane posty

To cie zle zrozumiałem jak tak to zwracam honor poprostu myślałem, że jak mówisz high to masz na myśli max detale. Co do fabuły FC to nie jest taka tragiczna z początku wydaje się banalna porwana dziennikarka wyspa najemnicy trzeba ją uwolnic te sprawy ale czym dalej tym ciekawiej powaga przejdz całego FarCry'a a zrozumiesz o czym mówie. Fabuła FC jest bardzo zakręcona oczywiście ustępuje tej z HL2 bo tam nacisk fabularny jest priorytetem. Jeśli ukończysz HL2 a szybko się ją przechodzi to zagraj w HL2 Epizode one naprawde warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, czy rzeczywiście tak warto. Choćby nie wiem jak dobry był Episode One to jest on bardzo krótki.Przez tę całą sprzedaż epizodyczną muszę płacić 60zł za 4-5 godzin rozgrywki to jednak mała przesada. Ja sobie poczekam, aż wypuszczą wszystkie epizody i wydadzą w jakiejś wersji kolekcjonerskiej, albo generacji. Jeśli w ogóle to zrobią

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie kupno epizodów (bo na pewno dalsze powstaną xD ) pojedyńczo jest nieopłacalne... poczekam, aż wydadzą jako jeden zbiór i będzie można w nie pograć dłużej, niż jeden dzień :) Zresztą ze statystyk Steama wynika, że sporo graczy w ogóle tego epizodu nie skończyło, przerywając zabawę "w trakcie" o_O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)bo w koncu dostajemy pierwszą część pół-żywego, dwa dodatki i bodajże pierwszego cs'a. (...)

I znowu ludziom trzeba wtłaczać wiedzę. Half life - okres połowicznego rozpadu pierwiastków.

Szybki test: chcesz nadać grze Half-Life jakąś potoczną, polską nazwę. Co wybierasz?

1) okres połowicznego rozpadu pierwiastków!

2) pół-żywy :(

Odpowiedź, mam nadzieję, jest jasna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego takich tytułów się nie tłumaczy. Znaczenie tytułu jest jednoznaczne. To, że ten tytuł głupio brzmi po polsku to już tylko nasz problem i tłumaczenie tego w inny sposób byłoby wyśmiane tak jak tłumaczenie tytułów wielu filmów.

Mówię o nazwie potocznej, co zresztą napisałem w poprzednim poście, tak jak Quake'a nazywa się "kwakiem" itd. - "wtłaczanie ludziom wiedzy do głów", że "quake" to nie jest "kwak" ma tyle sensu, ile w tym przypadku :)

Szybkie streszczenie: potoczna nazwa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POjawił się nowy mod. Prace trwały nad nim ponad rok.

Można powiedzieć że to taka alternatywna wersja Episode One. :)

Tak jak pierwszy oficjalny dodatek odpowiada na pytanie "co było dalej"

Zawiera 15 map połączonych fabułą. Nie wiem na ile jest dobry bo dopiero sam zacząłem go ściagać. Gdy sobie pogram dam znać czy warto.

Mod do ściągnięcia z tej strony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epizod pierwszy w sumie nie był zły miał kilka nowych rozwiązań niedostępnych w orginalnym HL2. Jego podstawowa wada to długośc gry no ale to w końcu epizod. Przeszedłem go i muszę powiedziec, że jest bardzo dobry warto czekac na Epizode Two.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)bo w koncu dostajemy pierwszą część pół-żywego, dwa dodatki i bodajże pierwszego cs'a. (...)

I znowu ludziom trzeba wtłaczać wiedzę. Half life - okres połowicznego rozpadu pierwiastków.

Kolego też czytałem o tym w jednej z recenzji więc nie zgrywaj intelektualisty :wink: "pół żywy" - napisałem to z czystej przekory by nie pisać w kółko HL, half life itp. - jakiś problem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HL2 bardzo mi się podoba, ma gierka klimat, grafę (śliczną), ogromną grywalność! Czego więcej chcieć? AAAAA, właśnie, gra jest (strasznie) liniowa i po jakimś czasie zaczeła mi się nudzić (nie mówiąc o dodatku).

HL2 to gra bardzo dobra, dla mnie 8+, a co do Epizode One to się z oceną zgadzam :D . Takie oto jest moje zdanie :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie odnośnie HL2 Episode One, czy muszę mieć podstawkę zainstalowaną żeby pograć w dodatek? Czy bendę musiał się łączyć z netem podobnie jak w podstawce? Z góry THX.

Ja bym poczekał na Twoim miejscu aż skończy się wersja exlusive dla steam dodatku, bo póki co to mamy do czynienia z dość wysoką ceną jak na produkt przesyłany elektornicznie. A tak swoją drogą EO nie przynosi wiele do HL poza kampanią SP, dopiero zapowiadany ET ma przynieść odświeżoną wersje, TF2 i wtedy będzie rzeczywiście warto zakupić ten produkt. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wersje pudełkową EO za 49.90 w sklepie zaraz po premierze. Mówisz, że nic nie wnosi poza SP. W HL SP jest jak esencja tam fabuła dla pojedyńczego gracza odgrywa niebagatelną role a EO właśnie odpowiada co działo się z bohaterami po wydarzeniach z Cytadeli. Owszem mało jest nowego w EO ale to zakończenie HL2 i dopiero ET będzie nową przygodą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że najlepszym wyjściem dla Valve byłoby wypuszczenie na rynek HL2 nie potrzebującego Steama ( i neta). Sporo by na tym zarobili. Szczególnie na polakach by dużo zarobili. Większość Polaków niema neta :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za Steam mnie wkurza tym update plików, człowiek chce już grać a tu zonk kilkanaście minut z głowy jak net się tnie to nawet dłużej. Zdecydowanie powinni coś z tym zrobic to tylko utrudnia życie normalnym graczom, bo ci co mieli złamać dawno już to zrobili. I pozostaje kwestia dostępu do netu w Polsce z tym bywa róznie to nie USA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za Steam mnie wkurza tym update plików, człowiek chce już grać a tu zonk kilkanaście minut z głowy jak net się tnie to nawet dłużej. Zdecydowanie powinni coś z tym zrobic to tylko utrudnia życie normalnym graczom, bo ci co mieli złamać dawno już to zrobili. I pozostaje kwestia dostępu do netu w Polsce z tym bywa róznie to nie USA.

Nie czytasz uważnie update'ów - Valve już przyzwyczaiło graczy CS:S do częstych aktualek w czym się zawierają jakieś małe poprawki, owszem pewnie i mają miejsce jakieś sprawdzenia loga i innych.

Update są tym bardziej niekorzystne gdyż utrudnia to prace amatorskim modderą i tak, po każdej małej zmianie mapy ktoś musi usiąść i przystosować swój mod do ów nowinek gdyż inaczej będzie się to gryzło. :?

Co do wymaganego połączenia z internetem myślę, że jest to obecnie zaraz po SpaceForce2 najlepsza osłona przed piratami - choć nie mówię, że przez steama nie można się przebić. Steam wywoływał kontrowersje jednak Valve nie ugięcie staneło przy swoimi i obecnie jest to najlepszy przykład dla innych developer'ów jak stworzyć świetnie prosperujący system z grami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...