Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Total War (seria)

Polecane posty

Fanfary, radosny dzień - patch 1.2 w końcu sie pojawił. Jest we wszystkich wersjach jezykowych, wiec nie trzeba bezie czekać na jego lokalizację. Tylko jedna rzecz: kazdy, kto ma wgranego jakiegokolwiek moda do Rome niech przed instalacja patcha przeisntaluje grę. Inaczej instalator najprawdopodobniej nie bedzie potrafil rozpoznać wersji jezykowej gry i odmówi instalacji patcha. Dotyczy to każdego moda, nawet mod na wszystkie nacje uniemożliwia instalację paatcha 1.2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie czy jest jakis mod dzięki któremu można zmienić rozmiar jednostek już w czasie prowadzonej kampani??

byłbym również wdzięczny jeśli podalibyście mi strone z modami do rome total war. A co do AL w tej grze to można dużo poprawić. Gdy Scypionowie przypuścili szturm na moje miasto to po wyważeniu bramy stali do końca czasu bitwy tuż u wrótm, dosłownie 10m od moich jednostek i zupełnie nic nie robili. Gdyby chcieli to by tam pewnie roznieśli moje odziały w pył. :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kijek

To żałuj chłopie, że nie widziałeś jak obroniłem Kartaginę przed Numidyjczykami!

Ja:

2xMilitia (1pancerz, 1uzbrojenie, 2 xp), (M1 i M2)

Przywódca Frakcji (1pancerz, 1uzbrojenie, 4xp, 6 gwiazdek), (PF)

Numidia:

5xPustynna Piechota (PP)

2xNumidyjscy Harcownicy

3xNumidyjska jazda (z oszczepami)

PF stawiam niedaleko bramy, M1 przed bramą, M2 na murze naprzeciwko PP z drabinami. 3xPP z taranem idą na bramę, ale taran zostaje zniszczony przez wieże, a te tumoki stoją i też giną od wież :D! No to M2 biegnie wspomóc M1 w którym zostało 53 ludzi. M1, M2 i wieża sprawiają, że na mur weszło tylko ~100 harcowników. Ci schodzą i biegną na plac, ale generał flankuje i ich rozwala. Konnica numidyjska nie ma jak się do dostać do środka więc ucieka. :? Żałosne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji 1.2 AI dziala lepiej, o prawda są glosy, ze nadal zdarza mu siezgłupieć ale juz nie tak często. Co do modów to na www.totalwar.org.pl jest dzial z linkami do nich. Tyle że po wyjsciu patcha 1.2 mofdowanie jest ryzykowne, gdyz nie ma 100% pewnosci, ze mod zadziala. trzeba poczekac, az moderzy zrobią wersje przystosowane do nowej wersji gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem kampanie(tą dłuższą) juliuszami w 220r p.n.e i jestem troche rozczarowany bo nie mogłem przedłużyć gry aby podbić cały świat. Czy jest jakaś opcja umożliwiająca przedłużenie rozgrywki? :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, w patchu 1.2 mozna grać dalej. Ale jesli jeszcze nie masz oto recepta: aby skończyc grę musiz nie tylko podbić Rzym i 50 prowincji, ale jeszcze zniszczyc Senat ( naturalnei podbicie Rzymu go niszczy). Dlatego robisz tak: przed atakiem wysylasz dyplomatę i oddajesz Senatowi jakieś miasto na zadupiu i otaczas z je wojskiem. Teraz atakujesz Rzym. Miasto podbite, ale Senat istnieje więc gra się nie kończy. Teraz podbijasz co chcesz, a jak ci sieznudzi dobijasz Senat i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kijek

Mi to nie działa :?... Próbuję oddać Senatowi Baleary, a potem przyblokować flotą, ale oni gadają coś w stylu "Po tym jak wstąpimy na wasze ziemie to na pewno nas zaatakujecie. Musimy odmówić". Co mam zrobić? Kartaginy im nie oddam!

Roma delesta est!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kijek

Tia... Kiedyś jak grałem Julkami bodajże senat zlecił mi zadanie by Dacja została moim protektoratem. Próbowałem dać im 10000 nic. 15000 nic. Obiecałem zaatakować frakcje z którymi mieli wojnę (Macedonia, Tracja) nic. Dałem mapy - Zgadzamy się zostać twoim protektoratem. Ręce opadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość matiquert

tak to jest ja doswiadczylem tego juz wczesniej w shogunie, pieniadze to nie wszystko jak by powiedzial marek kondrat. te mozna zdobyc bez problemu samemu, gorzej z tym co wymaga duzo pracy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rome: Total War to jedna z największych gier jakie wyszły. Muzyka jak zwykle nie zawiodła, grafika i klimat.. Poza tym zdziczałem jak odkryłem (co wielkim odkryciem w sumie nie było), że oprócz Rzymian można rozegrać kampanię jedna z wielu innych nacji np. Egiptem. Coś niesamowitego!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram w Rome dopiero od piątku, i póki co nie zauważyłem żadnych uprzykrzających dupereli (no, może zachowanie psów podczas bitwy- skaczą tak, że ludkowie zawsze zdążą uciec^^). Gra jest świetna! Trudno mi się oderwac. Co więcej mozna napisac? Ci wredni Galowie! :twisted:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze nie wiadomo o czym bedzie następna część serii. Nie wiadomo nawet o czym będzie dodatek do Rome. Za to tworzony jest mod majacy dać Rome bitwy morskie, a Napoleonic to też mod, tyle że do Medievala. Chociaż chyba wersję dla Rome też juz robią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dużo ciekawie zapowiadających się modów robią... Punic Wars, Warhammer, Fourth Age, Pike and Musket, Napoleonic, China, Chivalry, Classical, RTR, SPQR...

Ostatnio podbiłem całą mapę Pontem i muszę przyznać, że była to dla mnie najprzyjemniejsza kampania. Konni oszczepnicy, jazda kapadocka, brązowe tarcze, dobra pozycja startowa... Chociaż Macedonia też całkiem fajna była, szczególnie Lekkozbrojni Lansjerzy z potężną szarżą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych modów to najbardziej czekam na Chivalry, Warhammera i Fourth Age. Moze też w china zagram, reszta raczej mnie nie interesuje. Tyle ze przyjdzie nam poczekac, patch 1.2 wprowadził nowe pliki graficzne i teraz mody muszą zostać przebudowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modów to polecam stronę:

http://www.stratcommandcenter.com/forums/l....php/t3036.html

Są tam odnośniki do 20 bardzo dużych modów:

1)American Conquest

2)Africa: Total War

3)Blue Lotus

4)China: Total War

5)Chivalry: Total War

6)Citadel: Total War

7)Europa Barbarorum

8)Fall Of Rome

9)LOTR- The First Age

10)LOTR- The Fourth Age

11)Men and Monsters: Total War

12)Napoleonic: Total War 2

13)Peloponnesian: Total War

14)Pike & Musket: Total War

15)Sengoku Jidai

16)Total Realism

17)Viking Age

18)Warhammer

19)Westeros

20)Wheel Of Time

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rome... Wspaniała gra. Wiele godzin przy niej spędziłem. Główną kampanię grałem Scypionami, a potem jeszcze krótką kampanię Partią. Dodam, że przez Rome, zacząłem chodzic spac po północy, a to był środek roku szkolnego. Było mnóstwo roboty, a ja i tak grałem po nocach :D Nie muszę chyba dodawac, że w szkole byłem potem nieprzytomny :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medival Total War to świetny tytuł dla osób lubiące czasy środniewiecza jak i walki Napoleońskie dla których został stworzony Napoleonic: total war przoeznaczony na M:TW spewnością jest to lepszy tytuł niż Imperial Glory, ale dosyć o tym ;-)

Ostatnio na sklepowiych półkach widnieje pudełko Medival wraz z dodatkiem Vicking Invastion, za 70 złotych. Wg. mnie (wyjadacz Rome Total War) tytuł jest warty swojego choć jest to zubożała wersja Rome to jest tutaj przywiązana duża uwaga do dynasti - brak potomka męskiego kończy się erkanem The End :twisted:

Zapraszam do dyskusji :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,że Medieval to gra świetna to nikt chyba złudzeń nie ma. Mnie natomiast przeszkadza jedna rzecz - brak spolszczenia. W Shogunie było bardzo dobre,oddawało klimat. A ponieważ Medieval to gra złożona raczej,to polonizacja byłaby całkiem na miejscu. No,ale instrukcja w miare przyzoita jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...