Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Total War (seria)

Polecane posty

Jedynym mankamentem jest to, że gra dziwnie gryzie się ze sterownikami do radeonów - mam 4.8 - jakieś dziwne przebłyski na ekranie itd... Czy ktoś jeszcze miał takie problemy?

Aha - z tego co pamiętam w Mediavalu szarża konnicy także tratowała piechotę choć bezdyskusyjne jest, że w R:TW jest to zrobione dużo lepiej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera Rome ma być już we wrześniu :)

Ech, to jest piękne. Grałem tylko na niskich detalach (Duron 1.4, 256 DDR i GeForce 2 Mx 400 64 MB), ale chodziło bardzo dobrze. Wczesniej faktycznie konnica stawała i walczyła... Teraz przelatuje niczym huragan przez oddziały lekkiej piechoty i potem zawraca i znowu na wpada na niedobitki. A te dźwięki. Zróbcie sobie zbliżenie na maszerujący oddział, że o walce nie wspomnę. Dodam jeszcze, że w tej bitwie jest nieco ponad 2000 jednostek, a mój komp o konfigu podanym powyżej ciągnął to bez problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zla wiadomosc. Premiera 22 wrzęsnia, tyle ze na zachodzie. U nas dopiero 21 paźdzernika. Powód? Activision musi zrobic test polskiej wersji jezykowej ( czy teksty są tam gdzie trzeba, czy czegoś w kodzie gry nie zmieniono itp.) Podobno taki test jakosci przechodzi każda lokalizacja, tylko w krajach anglojęzycznych nie musża się tym martwić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co :?: Toś mnie rozbroił teraz :) Poprzednie części seri nie były jakoś specjalnie rozbudowane, jezeli chodzi o dyplomację i takie rzeczy, ale w Rome będzie tego wszyutkiego więcej i ja się bartdzo cieszę, że będzie wersja pl. Na dodatek o cenie niższej, dużo niższej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra zapowiada się świetnie, ale chyba CA nie było stać na dobrego konsultanta historycznego, a oto bzdury:

3x Gladiatorzy, 3x Kobiety, opancerzone wielbłądy, świnie, psy, germańska falanga, większość jednostek egipskich i kartagińskich, Arcani i wiele innych, ale i tak ją kupię :twisted:

tak przy okazji zła wiadomość - przewidywana data premiery - 29 października... Czyli w naszyj pięknym kraju dostaniemy Rome na święta 2005 :)

1. BfM-E nie ma szans zagrozić Rome'owi ponieważ jest robiona na podstawie badziewnego filmu, a to już samo w sobie przekreśla tę grę (no i głos O.B. ;))

2. ---> Cardinal (wiem, że dawno to napisałeś, ale co tam)

Czyli Twoim zdaniem bezładna szarża zaślepionych własną pychą rycerzy była przełamałaby falangę spartańskich hoplitów? Poza tym trzeba zauważyć, że Rzymianie nawet jeśli przegrywali pierwszą bitwę to zawsze wygrywali wojnę, a nieważne czy robili to za pomocą taktyki czy sakiewki :twisted:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijek - może byś nieco rozwinął swoje zarzuty, bo niewleie z nich da się zrozumieć...

To nie jest temat na rozmowę o jakości filmu na podstawie "Władcy Pierścieni", wspomnę tylko, że nie masz racji, ale do takiego zdania prawo masz smile_prosty.gif Jakbyś miał ochotę kontynuować, to zapraszam do topicu o filmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostek mozna sie czepiac. Jednak ich obecnosc nie wplywa na jakosc gry. Gdyby twórcy zapowiedzieli, ze zrobią z Rome ultraralistyczny symulator starożytnych bitew to wtedy ok, takie jednostki byly by wadą. Ale to miaa być strategia i te wszystkie jednostki dano po to, aby kazdą bnacja gralo się przyjemnie i żeby każda miała szanse. Tu po prostu realimzm ustapil pola grywalnosci. Mi osobiscie lekko przeszkadza tylko Germańska falanga i opancerzone wielbłądy, reszta moze być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 17 przyszła przesyłka z Timsoftu :) a więc nie dość, że mam tę grę wcześniej niż Wy to po angielsku :):):). Sorry za chwalenie się, ale nie mogłem się powstrzymać. A oto wrażenia:

+Genialna mapa strategiczna (Wulkan na Sycylii, zaznaczenie ważnych bitew skrzyżowanymi mieczami itd.)

+Genialna grafika

+Zaje***** muzyka

+Wzrost populacji

+Nie można dostać galijskich najemników w Grecji, ani Hiszpanów w Galli.

+Przemowa generała przed bitwą ++++++++++++

-"Dyplomacja"

-Bitwy morskie

-Słaba Kartagina, silny Egipt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pdejrzewam, ze zamawianie gry teraz i tak by się niespecjalnie opłaciło, niedługo będzie u nas :)

Czepianie się jednostek nie ma sensu... Powiem tylko tyle, że słoń do Rzymu doszedł jeden, reszta padła w Alpach. Co do głów, to w średniowieczu wiem, że używano głów, w celu siania paniki wśród obrońców, bodaj Tatarzy wrzucali je za mury obleganych fortec. Na filmie jednym widać, że psy same biegną na wroga. Ale co w tym złego? Można odpowiednio wytresować te zwierzęta przecież...

Słaba Kartagina, silny Egipt - mozna przełknąć, zwłaszcza, że zawszew lubiłem Egipt :) Bitwy morskie nigdy nie były mocną stroną serii, ale napisz może coś więcej. Przede wszystkim zaś opisz dyplomację, miała zostać mocno rozbudowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zagrałem w demko... No cóż, kolejna gra, którą będę miał. :) Jest ponownie fantastycznie, mój sprzęt bez trudu dźwiga grę przy maksymalnych ustawieniach, grafika jest taka, że paluszki lizać, nareszcie usprawniono interfejs i sterowanie wojskami jest dziecinnie proste i bezbłędne... Muzyczka niczego sobie. Tylko dlaczego w menu startowym widzimy grecką falangę? :P

Co do słabej Kartaginy - zależy kiedy. Jeżeli 200 lat przed Chrystusem i mamy na myśli 3 wojny punickie, to faktycznie wtedy była dość silna. Tzn. dość, bo wtedy Rzym dopiero raczkował. Silny Egipt - hmm, nie mam pojęcia czemu, ale walki Marka Antoniusza i Kleopatry z Rzymem wskazują, że nie jest byle jaką prowincją... A może jest, Akcjum wszystko zmieniło :)

Co do jednostek - cóż, w Shogunie były Gejsze a w Medievalu Asasyni... Nie czepiajmy się szczegółów, wolę zrównoważenie stron aniżeli kurczowe trzymanie się prawdy historycznej.

Czyli Twoim zdaniem bezładna szarża zaślepionych własną pychą rycerzy była przełamałaby falangę spartańskich hoplitów?
Na koniach i od tyłu? Kto wie :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się zrobiło to nie wiem, bo nie mam karty... Po prostu dałem brackiemu 2 stówy, a on to jakoś zamówił i zrobił przelew i takie tam :oops:

a dyplomacja jest na serio dobra, ale ten komp :/.... Co do siły Egiptu. Około 3 w.p.n.e. Egipt był silny, ale w tej grze jest potężny, a wtedy był to już zmierch tego mocarstwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartaginę przed pierwszą wojną punicką można mniej wiecej przyrównać do Rzymu, jężeli o potęgę chodzi. Natomiast przed trzecią to już tylko wrak państwa. Tak więc może w grze pojawiła się "wartość uśredniona"?

Cardi - muzyka niczego sobie, a nawet lepiej. Ale te dźwięki. Zbliżenie na szybko maszerujący oddział tudzież na walczace armie brzmi gienialnie... Czemu ten LEM się tak guzdrze? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kartagina przed I wojną punicką przypominała siłą Rzym, ale przed reformą Gajusza Mariusza.

2. Jeśli w menu widzisz tylko Greków to musisz zainstalować plik wmfdist.exe z katalogu ExtrasRedist z CD1 i po problemie

3. Przy okazji przypominam, że pojawił się patch 1.1, który ułatwia grę na necie i zmniejsza siłę słoni. http://download.activision.com/activision/...W_1.1_Patch.exe

4. Mod uearniający grę - http://home.planet.nl/~floor960/RomeTotalR...lRealism_v1.zip

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...