Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Total War (seria)

Polecane posty

sorry, już więcej nie będę pisał bez sensu!

Trudno Grekami? LoL! Ja gram na vh/vh realism mod 2.0. i Tracja, Dacja i Macedonia zostały zmiażdżone! A oto garść porad

1. Z Sycyli wycofujemy się na statek, bo obrona i tak nie ma sensu. Tak samo z prowincji na lewym brzegu płw. Bałkańskiego.

2. Pamiętamy by zatrudniać tylko najlepszych najemników, a w początkowym etapie są to Cretan Archers i Bastarne Merc. Potem Sarmatian Cavalry i wszystkie rodzaje konnych/wielbłądzich/słonich łuczników

3. W Sparcie i Atenach nie bawimy się w Militia Hoplites/Hoplites tylko na samym początku budujemy City Barracks i robymy Armoured Hoplites.

4. Staramy się nie tracić Spartan Hoplites, których dostajemy na początku.

5. Nawiązujemy kontakt handlowy z południem i wschodem - Numidią, Egiptem, Partią, Seleucydami (chociaż oni lubią atakować prowincję leżącą w dzisiejszej Turcji), Armenią, Pontią, Scytią.

p.s.

Demilisz co robić by miasta nie przynosiły minusowych dochodów? np. Ateny dają mi -2453 :o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak. Ten minus pojawia sie po odliczeniu kosztu urzymania armii i agentów. Sama przychód, jaki generuje miasto zalezy od liczby ludności. Oczywiscie mozna sprawić, aby ten minus byl mniejszy. Mozna rozbudowac miasto (o ile nie ma juz największego poziomu) albo dac do niego dobrego gubernatora. Samo miasto nic nas nie kosztuje.

A jesli chcesz dokładnie poznać ilosc pieniedzy, jakie generuje miasto to musisz wejsc w: ekran miasta -> szczegóły -> trade

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paladyn

No, No, NO! Rome wymiata, aż miło. Fajnie się Scypiuszami grało, no ale ten realism mod to dopiero wymiata! Teraz tłukę się Seleucydami z rodem Brutusów. Che, Che fajnie było zostać cesarzem, ale chyba fajniej jest go ubić :twisted:

P.S.

Browar- Spox zakupiłem wlasny egzemplarz, bo rzeczonemu kumplowi gra się nie spodobła

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Odyseusz

Gra Wymiata!!!!! Jest jeszcze lepsza niż medieval. Dużo zmian na lepsze np. Mapa strategiczna :P Gra ma niesamowitą grafę i muzę, a przede wszystkim grywalność!!! :!: :!: W sumie 9 lub 9+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bil-u - toś się wypowiedział...

Przeczytałem sobie recenzję w CDA i patrzę, że jest jeden bardzo dziwny minus - że w grze wystepuje "zwierzyniec". Mnie on osobiscie nie przeszkadza. Gra miała odwzorowywać realizm pola walki, ale nie całkowity rezlizm historyczny. Coś Eld wspomniał, że jeszcze rozumie słonie. A to niby czemu? Hanibal miał słonie, kiedy wyruszał na Rzym. Ale podczas przejscie przez Alpy padły wszystkie, poza jednym, co spowodowało, że nadawał się do tego, aby wjechać na jego grzbiecie do zdobytego Rzymu, ale nie do tego, aby puscić go do walki. Jaki jest Wasz poglad na tę sprawę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzecy to te słonie też zbyt realistyczne nie są, bo Hannibal Barca dysponował słonia północnoafrykańskimi (nie jak pisze na pudełku "kartagińskimi :)"), a one nie były na tyle szerokie, żeby zrobić na nich zabudowania takie jak na Mumakilach w LotR. Eld nie wymienił wszystkich głupich jednostek - Czarna Falanga, gladiatorzy i kilka innych, ale, żeby KoH i R:TW dostały tyle samo za grafikę??????????? LoL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gatunek słoni to juz szczególiki. Prawda jest taka - obecnie najbardziej chłonnym rynkiem jst rynek amerykański. A Jankie sa zbyt tępi, żeby docenic takie szczególy. Dla nich słoń to słoń, gatunek nie ma znaczenia.

Co do czarnej falangi. Masz na mysli Nubian Speramen u egipcjan?

A to z grafika to dobija. Nie wiem, Eld oczekiwał czegos na miarę Far Cry czy jak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądz taki pewien ja bym bardziej stawiał na warcharmera 40.000 Dawn of War -- wg mnie najlepszego RTS-a tego roku.

Co do RTW zraziło mnie to że jest tak mało nowości prawie wszystko jest ściągnięte z MTW i STW mało RTW dołożył swego.

Ja mimo pędzącego świata wciąż wole Medievala (GSA;..... mmm... :wink: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wh40k:Dow i R:TW to zupełnie inne gatunki... To może porównamy Serious Sama i Rainbow Six? W końcu obydwóch się strzela.

2. Tiaa, Nubian Spearmen... Może gdyby gra toczyłaby się około 1000 roku p.n.e. czyli w czasach potęgi Zjednoczonego Egiptu to super, ok, świetnie, ale gra zaczyna się chyba w 270 p.n.e, a wtedy Egiptu już właściwie nie było, tylko Państwo Ptolemeuszy założone przez jednego z diadochów Aleksandra Macedońskiego - Ptolemeusza. Co oznacza, że na terytoriach Egiptu panowała kultura hellenistyczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądz taki pewien ja bym bardziej stawiał na warcharmera 40.000 Dawn of War -- wg mnie najlepszego RTS-a tego roku.

Co do RTW zraziło mnie to że jest tak mało nowości prawie wszystko jest ściągnięte z MTW i STW mało RTW dołożył swego.

Co do RTSa roku to radze poczekać na LOTR: Battle for Middle-Earth.

Mało nowosci w Rome? Wyybacz: grałeś w grę, czy wyrażasz swoja opinie na podstawie recenzji Elda? Jeżeli dla ciebie zmiana praktycznie całej czesci strategicznej to malo, to czego ty oczekujesz? Calkowicie nowej gry?

A Rome i Warhammera nie ma sensu porownywac. Obie są strategiami, ale należacymi do odrębnych podgatunków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem BfM-E będzie przeciętne, bo:

- Będziemy musieli znosić idiotyzmy w stylu Haldira w HD, Umarłych na Polach Pelennoru i innych babolków. No, chyba, że pojawi się jakiś mod.

- Około 800 jednostek na polu bitwy :)... Po R:TW to trochę mało (240x20x2 = 9600 (słabsza piechota), ewentualnie 160x20x2 = 6400 (piechota) lub 108x20x2 = 4320 (kawaleria)

- Jedynie część bitewna bez mapy strategicznej

- Możliwe, że usłyszymy głos (biiiiiiiiiiiip) homoseksualisty Orlando Bloom'a :)

Co do R:TW to nadal uważam, że Kartagina powinna być znacznie wzmocniona!!! Sorry, ale wtedy to było największe mocarstwo! Miało najpotężniejszą i najliczniejszą flotę!

P.S.

Polecam Realism Moda gdyż oprócz urealnienia dodaje także nowe skiny i prowincje (dzisiejszą Szkocję i Skandynawię, Korsykę odłączoną od Sardyni i kilka innych, a w R.M.4.0 mają się ukazać prowincje aż do INDI!!!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie, że w BftME bedzie mało jednostek nie ma sesnu. Kiedy ostatnio widziałeś dobrego RTS'a z dobrą grafą i takim Al (jeżeli Al pokazywane w filmiku na HYPER'ze bedzie w grze, to wbija w fotel) i z limitem 800 jednostek? Standart to 200-300. Nie można też powiedzieć, że bedzie gorszy od Rome: TW. To są inne gatunki, pozostaje kwestia gustu, koniec na tym.

Co do słoni - a widziałeś może kiedyś słonia afrykańskiego? Prawdziwego, wielkiego samca o masie 5-6 ton, nie takiego w zoo. Widziałeś? Jak zobaczysz, to mozemy pogadać, czy dałoby się tam zmiescić taką budkę.

Jeżeli chodzi zaś o Egipt - realizm nie jest ważny, dla mnie to plus, uwielbiam Egipt. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzeciej wojny punickiej minęło 2200 lat, a skoro człowiek się trochę zmienił to czemu nie słoń? Na Discovery Civilisation kiedyś o tym mówiono. A czytał ktoś może najnowszego Newsweeka? Za kilkaset tysięcy lat zamienimy się w Homo Futuris :)

Sorry, ale bitwa na bitwy z Władcy Pierścieni to nie potyczki tu aż się prosi o tysiące orków rozjeżdzanych przez Rohirrimów... Do tego 4 rasy/frakcje :/ Czy dodanie Easterlingów, Haradrimów, Shire'u (hobbiccy procarze 4ever!!!!!!), Krasnoludów, Ludzi Północy (Dal, Esgaroth), Goblinów z Morii było aż tak wielkim wyzwaniem? Ale w końcu na filmie były tylko 2 Krasnoludy więc przeciętny amerykański nastolatek się nie kapnie, a na Pelennorze (4usa guyz -> pole obok duzego miasta) Easterlingów nie było, a Haradrimowie mieli tylko Mumaki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BfMe moze byc skopane z powodu obecności Balroga. Praktycznie jedyna jednotską, która go pokona są Nieumarli.

Kijek, EA jest ograniczone licencja filmową, wiec nie moze dać nic, co wykracza po za film. Chociaż Gobliny i Easterlingi mogli dac, w końcu w filmie wystepowały. A to że jak chcą to moga, pokazuje konsolowe The Third Age, gdzie mocno nagięto prawa licencyjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lord Dranzer
R:TW to świetna gra.Oprawa graficzna stoi na wysokim poziomie,muza i odgłosy są świetne.Najlepsza jak dotąd odsłona serii,no i wciąąąąąga... :wink:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eld chyab sam teraz nie wie, co miał na myśli. Zwłaszcza razi narzekanie na zwierzyniec oraz stwierdzenie, że to najmniej przełomowa część serii. Cóż, gusta są rózne, ale Medieval wprowadzal chyba mniej udoskonaleń do serii. No i juz nie bede mówil, jak to "arcyodkrywczą" grą byl Age of Empires 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrywam sobie w to to juz od jakiegoś czasu, no i musze przyznać, że bez wątpienia jest to jak narazie najlepsza część Total Wara. Najbardziej rzucającą się w oczy rzeczą jest chyba zmiana na mapie świata, pokazany ruch jednostek, ukształtowania terenu itp. Podczas bitew powaliły mnie modele jednostek, w pełni trójwymiarowe - ogromne wrażenie to na mnie zrobiło, nie ma to tamto:-)

Gra wciąga, dzięki świetnej oprawie audio-wizualnej nie nudzi się szybko, stanowi świetną rozrywkę, a dodatkowo jest w niej pare elementów, dzięki ktorym mozna lepiej zaznajomić się z historią tamtego okresu.

Jedyną wadą jest chyba to, że pożera za dużo czasu;-)

Tak więc odemnie bez wątpienia 9/10.

nie wiem co eld mial na mysli ale dla mnie 9 na 10

A ile dał Eld?:>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, to prawda. Zwierzyniec nie przeszkadza, jest nawet sympatyczny, a jak nie pasuje, to nie produkuj, wróg nie używa go również w jakichś zatrważających ilościach. Komu przeszkadzają kobiety czy druidzi? Czy ktoś się czepiał takich np. orków w W3? Wiem, że W3 jest w klimatach fantasy, a R: TW teoretycznie jest odzwierciedleniem historii, ale to niema dla gry żadnego znaczenia. Nie pamietam, jakie tam jeszcze były minusy, jak ktoś napisze, to najwyzej skomentuję.

IMO gra zasługuje na 10, ze wzgledu na niesamowitą grywalność, rozległość, grafikę (i jej działanie na sprzecie sprzed lat), świetnew dźwięki i w ogóle wszystko jest świetne. Można by tylko poprawić bitwy morskie, żeby nie były tylko automatyczne. Ale nic nie jest idealne.

Tak się jeszcze zastanawiałem, co bedzie nstepne. Bardzo bym się ucieszył z kolejnej częsci osadzonej w Ameryce. Gra zaczyna się powiedzmy dwiescie lat przed kolumbem i kończy jakieś dwieście lat po. To by musiało byc niezłe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, niewiadomo, co bedzie nastepna czecia serii. W jednym z wywiadow przyznano, że CA myśli nad kolonizaja Ameryk, pdobno wielu graczy chcialoby czasy napoleońsie. Isteniej również plotka, że następna częścią będzie Medieval na enginie Rome. CA teraz powinno juz konczyc prace nad patchem 1.2, potem zapewne wezma sie za dodatke do rome i moze ogłosza rozpocżecie prac nad następną częścią serii. Trzeba poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...