Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Forumowy Plebiscyt na Piłkarza Roku 2010 w Polsce i na świecie

Polecane posty

Wybierzmy wspólnie piłkarza roku w Polsce i na świecie! W temacie o piłce nożnej toczy się zażarta dyskusja o tym, kto powinien dostać złotą piłkę FIFA dla najlepszego piłkarza świata, i wiele osób jest niezadowolonych z nominacji Światowej Federacji Piłkarskiej, więc dlaczego nie możemy sami wybrać swojego piłkarza roku?

Głosujemy na trzech piłkarzy polskich i trzech zagranicznych (KONIECZNIE Z UZASADNIENIEM) wg następujących zasad:

1. W każdej kategorii nominujemy trzech piłkarzy np.

a) Xavi, bo?????..

b) Messi, gdyż????.

c) Iniesta, ponieważ??

Podobnie z graczami z Polski (są więc dwa osobne głosowania, jedno na piłkarza polskiego, drugie "światowe").

2. Piłkarz nr 1 otrzymuje 3 pkt., zawodnik nr 2 dostaje 2 pkt., a trzeci z nominowanych jeden punkt.

3. Głosowanie trwa do 19 grudnia. Wyniki ogłosimy jeszcze przed świętami.

4. Ten temat służy jedynie do podawania swoich typów i uzasadnień. Dyskusje prowadzimy w temacie Piłka Nożna.

5. Posty bez uzasadnienia nie będą brane pod uwagę przy liczeniu głosów.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

by Castiel

EDIT: Prosimy także o nominowanie JEDNEGO TRENERA!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat:

1. Wesley Sneijder: Doprowadził Inter Mediolan do największych sukcesów w historii oraz Holandię do wicemistrzostwa świata. Jednocześnie został jednym z najlepszych strzelców drużyny grając w środku pomocy.

2. Diego Forlán: Najpierw z Atletico Puchar Euro, potem kilka pięknych bramek na mundialu (najlepszy piłkarz imprezy). Szkoda, że jego kariera się potoczyła tak a nie inaczej - pewnie gdyby trafiał do innych klubów to byłby znacznie popularniejszy i być może uważany za najlepszego napastnika na świecie.

3. Xavi: Na pewno za ostatni sezon zasługuje bardziej na tą nagrodę niż jego boiskowy brat Iniesta. Świetnie asystuje, biega i co ważne myśli. Mistrz Hiszpanii i świata.

Polska:

1. Jakub Błaszczykowski: Niepodważalny lider wśród polskich grajków. Nawet gdy mu nie idzie to gryzie trawę i ambitnie walczy.

2. Łukasz Piszczek: Pozytywnie zaskoczył grając ciągle w podstawowej jedenastce zespołu walczącego o mistrzostwo Niemiec.

3. Artur Boruc: W sumie podaje go żeby się miejsce nie zmarnowało. Polskiej ligi nie oglądam, a widziałem nie dawno co Artur wyczyniał w meczu z Juventusem i jestem pod wrażeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat:

1. Xavi: za dowodzenie grą Barcelony i reprezentacji Hiszpanii, oraz za utrzymywanie dobrej formy przez cały rok.

2. Wesley Sneijder: za doprowadzenie Interu do zdobycia Ligi Mistrzów i Holandii do finału mundialu.

3. Leo Messi, za mnóstwo strzelonych goli w tym roku i z powodu mojej ogromnej sympatii do tego piłkarza.

Polska:

1. Kuba Błaszczykowski, bo bez niego kadra traci ponad połowę swej wartości, a i w Bundeslidze jest cenionym zawodnikiem.

2. Robert Lewandowski, był królem strzelców Ekstraklasy, strzelał gole dla reprezentacji, a teraz odblokował się w Niemczech, więc zasłużył na nominacje.

3. Adrian Mierzejewski, najlepszy aktualnie piłkarz ekstraklasy, gdy nie gra lub ma słabszy dzień to Polonia w ofensywie jest dużo gorsza. Ostatnio z powodzeniem wszedł również do kadry.

Trener roku: Vincente Del Bosque, za mistrzostwo świata z Hiszpania i z tego wzgledu, że nie chce nominować J.M., którego nie specjalnie lubię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat:

1. Iniesta - wraz z Xavim niepodważalny podstawowy skład Barcelony. Iniesta jest po prostu świetny technicznie, rozgrywa piłkę jak mało kto i widzi naprawdę dużo na boisku.

2. Gianluca Zambrotta - od czasów Juventusu jeden z najlepszych ofensywnych obrońców/pomocników w historii. Do dziś podstawowy skład Barcelony. Dobry technicznie, precyzyjny, szybki - ideał.

3. Ronaldinho - może kogoś zdziwi ta nominacja, ale od czasu gry w Milanie chłopak zaczyna wracać do swojej nominalnej formy. Nie jest już takim kozakiem, ale piłkę rozgrywa bezbłędnie. Precyzja z jaką dogrywa piłki jest nadal godna podziwu. Poza tym zawsze go lubiłem i lubić będę.

Polska:

1. Robert Lewandowski - jestem pełen podziwu dla jego gry. W Borussi gra praktycznie same końcówki meczów, a ma już strzelonych 5 bramek. Poza tym potrafi pięknie uderzyć piłkę z "woleja". O niewielu Polskich piłkarzach można powiedzieć to samo.

2. Kuba Błaszczykowski - długo się zastanawiałem. Ale trzeba przyznać, że nie ma nikogo w reprezentacji kto mógłby go zastąpić. Robi swoją robotę i za to go cenię. Najbardziej drażni mnie w nim jego styl gry. Więcej farta niż umiejętności. A że jest szybki, to błędy czasami uchodzą mu na sucho. Poza tym walczy do końca, czego o wszystkich reprezentantach powiedzieć nie można. Aha! no i całkiem nieźle radzi sobie w lidze Niemieckiej.

3. Sebastian Mila - zawsze go lubiłem. Poza tym w fifie 11 zza "szesnastki" młóci bramki jak mało kto. A tak na serio, to całkiem nieźle sobie radzi w Śląsku. Od czasu kiedy przestał grać w reprezentacji pewnie wielu zapomniało o jego istnieniu. A on grał swoje, w międzyczasie pyknął sobie 2 córeczki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat:

1) Wesley Sneijder, ponieważ nikt tak nie zasługuje jak on. Rozegrał sezon życia i niestety śmiało można powiedzieć, że go nie powtórzy - ani w klubie, z braku takiego trenera jak Mourinho, ani w reprezentacji, bo Euro to impreza mniejszej rangi, a na MŚ już nie dojdą do finału.

2) Diego Forlan. Dałbym nominację Xaviemu, ale niestety często pomija się takich cichych bohaterów jak Urugwajczyk. Xavi do pomocy miał całą Barcę lub reprezentację Hiszpanii, a Forlan sam jeden (no, w Atletico z Aguero, w Urugwaju z Suarezem) pociągnął Atletico do wygranej w LE a Urugwaj na 4 miejsce na świecie

3 ) Thomas Muller. Jest Niemcem, więc nie czuję do niego sympatii, ale nominuję za niesamowitą grę na Mistrzostwach Świata oraz bycie cichym bohaterem drużyny Bayernu, która doszła do finału Ligi Mistrzów a w Bundeslidze zdobyła dublet

Polska

1) Jakub "Kuba" Błaszczykowski, ponieważ został kapitanem reprezentacji, regularnie gra i strzela/asystuje w drużynie lidera Bundesligi, jest najlepszym polskim piłkarzem obecnie, i gdyby nie kontuzje, zaszedł by znacznie dalej

2 ) Łukasz Fabiański. Nominuję go za grę w lidze angielskiej. Zapomniał już o swoich koszmarach z wcześniejszych miesięcy i obecnie jest jednym z piłkarzy którzy sprawiają, że Arsenal kręci się tuż za plecami Manchesteru United. Kto wie, może zadomowi się na stałe i będzie też podporą reprezentacji, na pewno jeden z 3 najlepszych polskich bramkarzy i europejska czołówka

3 ) Waham się między Piszczkiem a Mierzejewskim... ale skoro poziom ekstraklasy jest niski, postawię na Łukasza Piszczka. Jest podstawowym zawodnikiem Borussii, człowiekiem od brudnej roboty i uniwersalnym (pomoc-obrona) graczem, na którego trener czy to w klubie, czy reprezentacji, zawsze może liczyć

Poza konkursem wyróżniam Tomasza Frankowskiego. Za osobowość, styl bycia na boisku i za to, że dał Jagiellonii PP, dostał się do klubu 140+ i z wiekiem coraz lepszy.

A gdzie nominowanie trenerów ? Jak plebiscyt FIFA ( Futbol I Forum Actionum ) to plebiscyt na całego :)

EDIT nr 2 : Treneiro - Jose "The Arogant One" Mourinho. Osobiście go nie lubię, mimo paru zalet osobowości, ale jako trener Interu udowodnił swój zmysł taktyczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat:

1) Andrés Iniesta- zawsze uważałem go za jednego z najlepszych pomocników na świecie. W zespół z Xavim tworzy duet marzeń. Udany sezon w Barcelonie, mistrz świata. Cały czas przed oczami mam gola z dogrywki i piękny gest Iniesty.

2) Wesley Sneijder- kolejny świetny pomocnik. Jego gra podobała mi się już, gdy kopał piłkę w Ajaxie. Kapilalny sezon, lider Interu i reprezentacji Oranje zwycięstwo w LM i finał MŚ.

3) Leo Messi- niesamowite umiejętności tego zawodnika przyprawiają o zachwyt kibiców na całym świecie. Gdyby Messi doprowadził Argentynę do lepszego miejsca na MŚ, zastanawiałbym się czy nie umieścić Argentyńczyka wyżej.

Trener:

Jose Mourinho- zastanawiałem się czy nie postawić na del Bosque, ale według mnie zwycięstwo w LM z Interem budzi większy szacunek niż zdobycie MŚ z Hiszpanią.

Polska:

1) Jakub Błaszczykowski- motor napędowy biało-czerwonych. Świetny drybling, szybkość to sprawia, że sieje popłoch na prawym skrzydle. Mimo, że nie gra pełnych 90minut w Borussi Dortmund, jest jej ważnym ogniwem.

2) Ireneusz Jeleń- znakomity ubiegły sezon w Ligue 1. Wprowadził Auxerre do LM. Szkoda, że teraz Irkowi przytrafiły się kłopoty zdrowotne.

3) Łukasz Piszczek- dla mnie ogromne zaskoczenie. Przechodził do BVB jako zmiennik Owomoyely. Wobec kontuzji Niemca, wskoczył do pierwszego składu i spisuje się bardzo dobrze. Podstawowy obrońca rewelacji Bundesligi musi znaleźć się w tym rankingu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat:

1. Xavier Hernandez Creus, czyli Xavi - innego wyboru nie może być. Świetny sezon zarówno w Barcelonie (1/2 LM, zwycięstwo w lidze) jak i reprezentacji Hiszpanii (RPA). Zarówno w jednej, jak i w drugiej drużynie absolutnie kluczowy gracz, bez którego nie byłoby sukcesu. Genialny pomocnik, który łączy pracę defensywnych pomocników i obrońców z napastnikami. Piłki, które posyła można oglądać całymi dniami. Jestem pewien, że takiego zawodnika w formacji pomocy Barcelona nigdy nie miała i mieć nie będzie. Absolutny geniusz i żywa legenda.

2. Wesley Sneijder - inny świetny pomocnik, chociaż obecnie przez geniusz Beniteza nieco w cieniu. Ale nie można nie docenić jego zasług, odbudował się po pobycie w Realu i zanotował sezon, o którym się długo będzie mówiło. Do szczęścia zabrakło jedynie triumfu nad Hiszpanami. Ale jeśli wróci do dawnej formy, a Inter zatrudni normalnego trenera to będzie znów wielki, to pewne.

3. Gareth Bale - to trochę na wyrost, ale uwielbiam grę tego chłopaka. Naprawdę, Walijczycy raz na jakiś czas chyba tak mają, że wypuszczają bardzo utalentowanego zawodnika. Wiem, że porównanie do Giggsa jest odważne, ale potencjał ma ogromny. Byle tylko nie robił głupstw i nie przechodził np. do Man City. Jedynie wyjście to zostanie pod skrzydłami świetnego trenera, który go pokieruje. Czyli albo Redknapp albo Ferguson.

Polska:

1. Robert Lewandowski - szczerze mówiąc sądziłem, że szybciej niż przybył do Dortmundu wyląduje na trybunach. Na razie nie odgrywa może takiej roli jak Barrios, ale swoje zadania wykonuje w 100%. I tak na polskiego kopacza ma dużą chęć do pracy nad sobą. Zobaczymy co będzie tylko po powrocie Zidana.

2. Tomasz Frankowski - w wieku 36 lat większość naszych kopaczy myśli już o ciepłych kapciach i oglądaniu meczu przez telewizorem. A Franek jest najważniejszą postacią obecnego lidera ekstraklasy. Owszem, zdarzają mu się słabsze mecze, ale nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu.

3. Sebastian Mila - ale to raczej nominacja zbiorcza dla paru graczy Śląska, którzy nie są Polakami a których chciałbym nominować. Przede wszystkim dla Vuka Sotirovica. Uwielbiam gościa. Serb, ale czasami odnoszę wrażenie jakby się urodził w Polsce. Jego radość po strzeleniu gola bodaj Zagłębiu Lubin (gdy wkroczył na siatkę i świętował z kibicami) najlepiej go charakteryzuje. To także nominacja dla kluczowych zawodników, Śląska, którzy wydźwignęli go z kryzysu - Kaźmierczaka, Celebana i Kelemena. Ale skoro ma być jeden to niech będzie to właśnie Roger, kapitan zespołu i najlepszy gracz. Bez niego jak bez Xaviego Barcelona - byłaby dużo gorsza.

Trener: Vincent del Busquets. No cóż, kandydatów było tylko dwóch z czego Mourinho nie ma za grosz klasy, więc niech będzie przybrany ojciec Sergio (by Szpaku). Poza konkursem nominacja dla trenera Oresta Lenczyka, wiadomo za co. Nie wierzyłem w niego, ale zebrał rozbitą po Tarasiewiczu drużynę i zrobił z niej coś, co da się oglądać bez niestrawności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wesley Sneijder

Za 15 mln euro Inter ściągnął czołowego pomocnika świata i wg mnie on zasłużył na nagrodę. Był mózgiem drużyny, która w tamtym sezonie wygrała wszystko, taką samą rolę pełnił z powodzeniem na MŚ w reprezentacji Holandii. Teraz również jest jednym z niewielu jasnych punktów na tle słabej gry kolegów.

2. Arjen Robben

Podobnie jak jego rodak - najważniejszy piłkarz swojej drużyny, czyli Bayernu. Bez niego na pewno nie byliby w finale LM. Mimo kontuzji, zawsze kiedy wracał dawał coś drużynie i strzelił wiele ważnych goli. Wystarczy sobie przypomnieć cudo z Manchesterem United, które dla mnie jest bramką roku. Jego pojawienie się w Monachium sprawiło, że już prawie nikt nie pamięta o kimś takim jak Ribery. Najbardziej przyczynił się do powrotu Bayernu na szczyt w poprzednim sezonie. Na MŚ też radził sobie nieźle, chociaż w finale trochę pękł, gdyby nie jego słabe zachowanie i Casillas, to Holendrzy cieszyliby się z mistrzostwa.

3. Xavi

Najważniejsza postać środka pola w Barcy i Hiszpanii. Pomógł swoim drużynom w zdobyciu wielu trofeów.

I trener - Jose Mourinho. Tutaj nie może być innego wyboru. Z drużyny, w której nie było wielu supergwiazd jak w Barcy czy Realu zrobił najlepszy zespół Europy, z którym wygrał wszystko. Jak wielką rolę pełnił w drużynie można zobaczyć teraz, kiedy Benitez objął po nim Inter i regularnie stacza się w tabeli mając do dyspozycji tych samych piłkarzy.

------------------------------------

1. Robert Lewandowski

Niby ławkowicz, ale pokazuje, że wchodząc na parę minut też da się coś zrobić dla drużyny. W Polsce mamy piłkarską biedę, więc dobry i rezerwowy w Bundeslidze. Może z 8-10 goli uzbiera.

Innych nie nominuję, bo nędza totalna. Właściwie polskich piłkarzy miałem sobie odpuścić, ale Lewandowski, któremu wróżyłem dość szybki powrót do naszej rzeczywistości, jednak potrafi się utrzymać w dobrej drużynie niemieckiej. Tak więc za zaskoczenie mnie - 1. miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wesley Sneijder - totalny numero uno na Świecie, lider drużyny, która zdobyła wszystkie trofea, niesamowity strzał, podanie, na dodatek świetna gra na MŚ 2010, tylko niestety jego Holandia uległa w finale przeciwko Hiszpanii.

2. Didier Drogba - dla mnie wysunięty napastnik roku nr 1 w poprzednim sezonie, 29 goli w trudnej lidze angielskiej oraz liderowanie Chelsea, która sięgnęła po dublet (mistrzostwo Anglii, Puchar Anglii).

3. Iker Casillas - wg mnie dzięki niemu reprezentacja Hiszpanii sięgnęła po MŚ 2010, wiele razy ratował skórę właśnie kadrze oraz swojemu klubowi - Realowi Madryt.

______________________________________________________________

1. Ireneusz Jeleń - pokazuje klasę w Ligue, tylko niestety te ciągłe urazy, ale mimo wszystko jak gra - to gra świetnie

2. Łukasz Piszczek - w Herthcie nie grał pierwszych skrzypiec, która spadła do 2. Bundesligi, przeszedł do lepszej Borussi w roli zapchajdziury, wszedł do pierwszej jedenastki jako prawy obrońca i gra naprawdę świetnie, wielki zwrot kariery!

3. Artur Boruc - wielkie przełamanie kariery, powrót do kadry, szansa we Fiorentinie (niestety kosztem kontuzji), lecz Król Artur pokazuje, że nadal jest polskim bramkarzem numer 1 w Europie.

Trener - Jose Mourinho - Wszystkie klubowe puchary, wielki sezon Portugalczyka, to zdecydowanie więcej niż osiągnięcia Del Bosque, który według mnie nic wielkiego w reprezentacji nie robił, a piłkarze Hiszpanii za pomocą swojego geniuszu wygrywali mecze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

Świat:

1. Xavi, bo to jeden z większych mózgów Barcelony, robi świetną robotę.

2. Carlos Tevez, bo pokazał ładne gole w MŚ, a strzela całkiem często w Manchesterze City

3. Artjoms Rudnevs - dla mnie wystarczy hattrick Starej Damie na stadionie Juventusu i gol w meczu na Bułgarskiej.

Polska:

1. Łukasz Piszczek, bo robi przepiękne, szybkie rajdy skrzydłem i choć jest obrońcą, odzywa się w nim instynkt byłego napastnika

2. Tomasz Frankowski to jeden z przykładów, jak świetnie wracać do naszej Ekstraklasy. A tą pokazuje w Jagiellonii, będąc jednym z królów strzelców.

3. Łukasz Fabiański - naprawdę świetnie gra w tym sezonie w Arsenalu. W poprzednim robił przeogromne błędy, ale jak dla mnie się już odkupił za swoje interwencje, te pozytywne :P

Trener? Jacek Zieliński za poprowadzenie (wprawdzie na spółkę z Bakero) Lecha do awansu w Lidze Europy. Co z tego, że to nie Liga Mistrzów, ale mamy naszego reprezentanta w LE, który się bardziej niż dobrze prezentuje na tle Manchesteru City i Juventusu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat:

1. Wesley Sneijder - Mistrzostwo Włoch, Puchar Włoch, Liga Mistrzów, Wicemistrzostwo Świata. I absolutny mózg swoich zespołów.

2. Diego Forlan - Masa bramek w Lidze Hiszpańskiej, Zwycięstwo w Lidze Europejskiej i najlepszy piłkarz Mundialu w RPA.

3. Leo Messi - Może nic znaczącego nie wygrał i może słabo gra z silnymi rywalami, ale nie często strzela się 47 goli w sezonie.

Polska:

1. Robert Lewandowski - Król strzelców Ekstraklasy, nieźle radzący sobie w Dortmundzie.

2. Jakub Błaszczykowski - Może ten rok nie był jego rokiem, ale cały czas trzyma równy, niezły poziom.

3. Adam Matuszczyk - Przebojem wdarł się do składu klubu z Kolonii, strzelając przy tym kilka ładnych bramek i zagościł na stałe w reprezentacji.

Trener: Jose Mourinho - The Special One ; ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Xavier Hernandéz. Choć goli na pęczki nie strzela, to od jego podań rozpoczynają się zabójcze akcje Barcelony i La Roja. Nie zawodzi, gdy jest najbardziej potrzebny.

2. Diego Milito. Jeden z autorów wywalczenia potrójnej Korony. To raczej ostatnia szansa na zdobycie złotej piłki.

3. Leo Messi.Wielki, mimo, że mały :) . Wystarczy pooglądać jego grę i aż chce się tak grać :) .

1. Robert Lewandowski.Nie wierzyłem w niego, ale pokazał, że daję sobie radę. Za dobry sezon i tytuł super rezerwowego.

2. Artur Boruc. Częściej się o nim słyszało skandale niż dobre nowiny. Mówiło się również o nadwadze, a mimo to Borubar pokazał charakter i nadal prezentuje światowy poziom. Kto nie widział, niech obejrzy

.

3. Jakub Błaszczykowski. Za serce jakie wkłada w kadrowe mecze.

Treneiro: Vicente del Bosque za mistrzostwa świata i obalenie mitu Hiszpanii ładnie zaczynającej, a kiepsko kończącej. Na drugim miejscu, choć już poza głosowaniem postawiłbym na Michała Probierza za pokierowanie dobrze spisującej się Jagiellonii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat :

1.Wesley Sneijder - w głównej mierze dzięki jego świetnej grze Inter :angry: zdobył LM, Scudetto itd. a na Mundialu pokazał że to on zasługuje na Złotą Piłkę - genialna gra. Geniusz

2. Diego Forlan - dzięki jego bramkom Atletico zasłużenie zdobyło Ligę Europejską. W RPA potwierdził swoją świetną formę, zdobywając bardzo ważną bramkę z Ghaną

3.Andres Iniesta - motor napędowy Barcy i Hiszpanii. Decydujący gol w finale Mundialu.

Polska :

1.Jakub Błaszczykowski - świetna gra w S-kadrze nawet wtedy kiedy jej nie szło ... czyli prawie zawsze. Bardzo wysoki poziom trzymany w Bundeslidze. Bardzo ważny jest awans na pozycję kapitana kadry. Oby tak dalej.

2.Robert Lewandowski - W poprzednim sezonie w Ekstraklasie dla Lecha zdobył 18 goli , nie najgorsza postawa w Borussii.

3.Marcin Kikut - nie powaliło mnie :wink: Jak dla mnie Objawienie Ekstraklasy 2010. Z przeciętnego ligowca stał się wyróżniającym się zawodnikiem Lecha, potwierdzając to w meczach grupowych Lecha w LE. W przyszłości podstawa kadry Polski.

Trener : wybór może być tylko jeden ... Jose Mourinho - zwycięstwo w Lidze Mistrzów z Interem, świetnie prowadzony Real. Pogratulować :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat:

1 Wesley Sneijder - Wygrał w lidze wszystko co było do wygrania. Lider Interu. Świetne asysty i ważne bramki. Przyćmił każdego wroga w środku pola. Król strzelców Holandii na MŚ.

2 Arjen Robben - Podwójna korona. Swoimi bramkami pomógł Bayernowi dotrzeć do finału LM. W MŚ jego wejście na boisko robiło różnicę, przez co Holandia zagrała w finale.

3 Thiago Silva - Choć nie jest na ustach wszystkich to swoim spokojem był pewnym filarem obrony w poprzednim sezonie. Na Mundialu nie grał dużo. W tym sezonie bywa lepszy od Nesty. Duży spokój, ambicja, wielki duch drużyny. Kilka ważnych bramek na koncie, lecz bardziej istotniejsze jest " czyszczenie" przed polem karnym Milanu.

Polska:

1 Robert Lewandowski - Król strzelców rodzimej Ekstraklasy.

2 Ireneusz Jeleń - dobra gra w Auxerre i przebłyski w kadrze.

3 Jakub Błaszczykowski - ciągnie grę Borussi i rodzimej kadry. Dobra szybkość i wiele asyst oraz bramek.

Trener:

Jose Mourinho - wykonał coś niemożliwego - zdobył z Interem Ligę Mistrzów. Do tego rozgromił wszystkich we Włoszech. Obecnie jego Real spędza sen z powiek całej Katalonii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sondokan

1. Sneijder

Wygrane z Interem. Wicemistrzostwo Świata z Holandią. W obydwóch teamach czołowa postać. Statystyk przytaczać nie będę bo nie trzeba.

2. Forlan

Najlepszy piłkarz MŚ, 5 goli w turnieju, poprowadził niespełna 3,5 mln państwo do czwartego miejsca, znalazł się w 11tce gwiazd mundialu wg Fifa. Ponadto 18 goli w PD w zeszłym sezonie (6 goli + 2 asysty w La Liga 2010/11 + gol w LE), wygrana Ligi Europejskiej z Atlético (dwa gole dające zwycięstwo w finale a 6 w całym turnieju).

3. Messi

Nie za osiągnięcia, bo takowych ma stosunkowo mało ale za umiejętności.

Polskę sobie daruję albo dodam później.

Trener: Mou.

Sukcesy Interu mówią same za siebie. Ponadto można popatrzeć obecnie na chałę Beniteza i uzmysłowić sobie ile The Special One dawał mistrzowi Włoch.

Komentarz. Co do typów niektórych, jak można nie dać Sneijdera do pierwszej trójki? Wiem, wiem sympatie klubowe ale nie bawmy się w złodziejstwo. Już go wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świat:

1. Iniesta- za kapitalna grę w Barcelonie, w reprezentacji Hiszpanii, i przede wszystkim za bramkę w finale mundialu.

2. Sneijder - za najlepszy sezon w jego karierze. Scudetto, LM z Interem, srebro z reprezentacją na MŚ

3. Messi - za całokształt. Najlepszy piłkarz jakiego widziałem na oczy. Te dryblingi, strzały, podania... finezja.

Polska:

1. Błaszczykowski - za to, że jako jeden z nielicznych Polaków radzi sobie w mocnej zagranicznej lidze przez cały rok.

2. Piszczek - podobnie jak w przypadku Błaszczykowskiego, z tym że na swojej pozycji jest chyba lepszym zawodnikiem niz Kuba.

3. Jeleń - za bramki w Ligue 1 wiosną, za bramkę z Ukrainą przełamującą naszą fatalną passę bez bramki, i wreszcie za bramkę z Zenitem, dająca Auxerre awans do fazy grupowej LM i grube miliony.

Trener, hmmm, Mourinho nie lubię, Smuda (jeszcze) nie zasłużył, więc dam na... Berta van Marvijka. Drugie miejsce na mundialu to spory sukces, bo Holandia piłkarzy miała zawsze, ale drużyny już dawno nie miała. A tą właśnie udało się stworzyć Bertowi.

Mam jeszcze propozycję, żeby nominować do odkrycia roku, bo w ten rok obfitował w objawienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat:

Tutaj patrzę raczej jedynie na MŚ, gdyż w tym roku moje oczy są niemalże wyłącznie skierowane na polską ligę.

1.Forlan - trzeba być naprawdę kozakiem, aby zabłysnąć w drużynach, które z reguły są stawiane znacznie niżej w rozstawieniach, jemu się to udało i z mojej strony pełen szacunek.

2.Messi - coby nie robił, jak bardzo by mnie nie drażnił, to i tak trzeba przyznać że jest po prostu niesamowity.

3.Sneijder - pociągnął reprezentację Holandii oraz cały Inter, aby osiągnąć cel, trudno sobie byłoby wyobrazić, jak te dwie drużyny grałyby bez niego.

Polska:

1.Boruc - jeden z nielicznych polskich piłkarzy, który gra w jednej z lepszej lig świata i tak samo godnie reprezentuje jej poziom.

2.Fabiański - taka sama sytuacja co z Arturem, póki co w tym sezonie w Arsenalu świetnie wykorzystuje swoje szanse na pokazanie się z jak najlepszej strony.

3.Lewandowski - uznanie za to, że udało mu się szybko odnaleźć w tak klasowej drużynie, jak Borussia, żeby tylko dalej jego kariera nie potoczyła się a'la Ebi Smolarek.

Trener: Ryszard Tarasiewicz - za to, że jest jednym z niewielu "kołczów", z których mogę się solidnie pośmiać i poszydzić :D

A tak bardziej serio, to Orest Lenczyk, facet z niczego potrafi stworzyć solidnie grającą drużynę, dużą stratą będzie kiedy odejdzie na emeryturę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat:

1.Xavi - Znakomita gra w Barcelonie, choć tak jak w przypadku Forlana, w lidze sezon 08/09 był troszke lepszy. Jednak na MS dyrygował Hiszpanią, był jej mózgiem. Grał po profesorsku, ogromna zasługa w wygraniu MS oraz BBVA

2.Forlan - W lidze nie błyszczał jak rok temu. 18 goli w 33 meczach kontra 32 w 33 meczach z sezonu 08/09 wyglada blado... Bo i wyczyn własnie z 2008 jest niesamowity. A 18 bramek w 33 meczach to tez dobry wynik, do tego asysty, twarda gra. Bez wpadek w meczach/ W tym sezonie juz 6 goli w 12 meczach. I teraz najważniejsze, MS to arcymistrzostwo w wykonaniu Forlana, a ze w 2010 ta impreza jest No.1 tak własnie Forlan wskoczy na 2 miejsce.

3.Sneijder - Przez Forlana 2 miejsca nie dostanie... Ale równie udany sezon, w lidze wypadł lepiej niż Forlan, na MS jednak to Urugwajczyk mnie bardziej zachwycił.

Polska:

1. Błaszczykowski: Obecnie najlepszy polski zawodnik, w Borussi może nie gra 1 skrzypiec ale jest bardzo bardzo ważny.

2. Lewandowski - Znakomita gra w ekstraklasie, teraz dobrze zaczyna w Borussi.

3. Borubar - Zawsze uważalem go za dobrego bramkarza, dobry sezon w Celticu, teraz rozkręca sie w Fiorentinie.

Trener? Podrzucił mi go Braedos, oczywiście Orest Lenczyk z Cracovii grającej dno zrobił bardzo solidny zespół, który po jego odejściu znów gra dno tylko większe (no może juz nie ale za Ulatowskiego). Teraz Lenczyk zrobił ze Sląska także solidny zespól... Człowiek magik, gdzie pojawia sie Lenczyk tam pojawiają sie dobre wyniki. Przy tym mistrz ciętej riposty i dobrego żartu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze propozycję, żeby nominować do odkrycia roku, bo w ten rok obfitował w objawienia.

Jeśli bedziemy robić plebiscyt za rok to zwiększymy kategorie. Ten był robiony na szybko i nie pomyslalem o tym, a taraz juz nie chce robic zamieszania dodawaniem co troch nowej kategorii. Ale dzięki za pomysł :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat:

-Sneider - za fenomenalny sezon w barwach Interu, i bardzo dobry występ na MŚ

-Iniesta - za bramkę w finale MŚ oraz dobrą grę dla Barcy już od tylu lat

-Robben - największy przegrany tego sezonu, doszedł do dwóch finałów, żadnego nie wygrał. Grał pięknie, więc umieszczam go na mojej liście.

Polska:

-Robert Lewandowski - za to, że strzela bramki w barwach Borussii, dobrze reprezentuje Polskę za zachodnią granicą

-Kuba Błaszczykowski - jak wyżej, za godne reprezentowanie Polaków za granicą

-Artur Boruc - za to, że prawie zatrzymał Milan :)

No i oczywiście Mourinho za potrójną koronę.

PIS JOU

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto i moje sensacyjne nominacje!!!

Świat:

1. Keisuke Honda - japoński ofensywny pomocnik CSKA Moskwa był odkryciem tego roku. Najpierw niemal w pojedynkę wyeliminował z LM Sevillę, potem poprowadził swoją reprezentację do 1/8 finału Mistrzostw Świata, gdzie "Blue Samurai's" przegrali w karnych, a na końcu miał wielki wpływ w wicemistrzostwie Rosji dla CSKA. W styczniu będzie jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników.

2. Diego Forlan - Urugwajczyk miał fantastyczną końcówkę ubiegłego sezonu i Mundial. Potem trochę przygasł, ale dalej gra bardzo porządnie.

3. Chris Wondolowski - ten zawodnik raczej powinien być na liście wśród Polaków :D Objawienie za Oceanem. Jednogłośnie został wybrany MVP sezonu zasadniczego MLS. Jak najbardziej zasłużenie. 18 bramek i kilka asyst to kapitalny dorobek dla napastnika.

Polska:

1. Robert Lewandowski - 9 bramek w Ekstraklasie, 5 w reprezentacji, 5 w Bundeslidze i jeszcze jeden gol w LE. Znajdzie się ktoś lepszy?

2. Łukasz Piszczek - miał nieudaną wiosnę, kiedy jego Herta Berlin spadła z Bundesligi. Po transferze do Borussii odżył i stał się czołowym obrońcą ligi niemieckiej.

3. Tomasz Cywka - w marcu tego roku zamienił Wigan Athletic na Derby Country. Po dwóch miesiącach przeszedł do "Baranów" definitywnie, a teraz jest czołowym zawodnikiem w zespole, który walczy o awans do Premiership.

Trener: Michał Probierz - obecnie najlepszy polski trener. Tak w tym roku pobił na głowę Franka Smudę. Jego Jagiellonia wbrew oczekiwaniom najpierw wygrała Puchar Polski, a teraz została "mistrzem jesieni" w Ekstraklasie, grając większość spotkań w fantastycznym stylu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat

1. Arjen Robben Zawodnik, którego gra podobała mi się najbardziej na MŚ, a jednocześnie jeden z największych przegranych tego sezonu...

2. Diego Forlan Na moje to dzięki niemu i jego bramkom, zespoły w których grał (Urusy i Atletico) doszły tak daleko w swoich rozgrywkach. Do tego parę ładnych bramek w Lidze Europejskiej i MŚ.

3. Gareth Bale Tutaj podpowiedział mi trochę głos, który oddał Eagle. Jak czasem oglądam grę Spurs to prawie zawsze wiodącą postacią jest ten Walijczyk.

Polska

1. Kuba Błaszczykowski Jeden z najważniejszych filarów dobrej gry Borussi Dortmund w tym sezonie.

2. Tomasz Frankowski Ze wszystkich "doświadczonych" zawodników grających w naszej lidze, to właśnie on najbardziej imponuje kunsztem, a gol strzelony Polonii - marzenie!

3. Adrian Mierzejewski W zeszłym roku w tym czasie był jeszcze jednym z wielu ligowców. W tym roku za to pięknie nam się rozwinął i jest wiodącą postacią całej ligi, wśród tych "młodszych".

Było mało kontrowersyjnie więc czas na trenera roku, którym zostaje Paweł Janas.

No dobra, to był taki mały żarcik :P

Ale moim kandydatem jest Jose Mari Bakero. Na początku utrzymał Polonię, mając na głowie narzekającego prezesa i dość słabych zawodników. W przerwie letniej dokonał paru zakupów i znakomicie przygotował zespół do rundy jesiennej co widać po wynikach osiąganych za jego czasów . Wyrzucony, znalazł sobie miejsce w Lechu, gdzie także poczyna sobie coraz lepiej.

A już poza konkursem chciałbym wyróżnić pana trenera Probierza, który dokonuje niesamowitych czynów z Jagą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiat

1. Wesley Sneijder - wygrał wszystko co było do wygrania w piłce klubowej w poprzednim sezonie, reżyser gry Interu. Później najjaśniejsza gwiazda reprezentacji Holandii, którą doprowadził do finału MŚ.

2. Diego Forlan - w lidze hiszpańskiej strzelał gole, w Lidze Europejskiej też strzelał gole i zapewnił puchar Atletico, a później na MŚ też strzelał gole. Oprócz tego cofał się dużo po piłkę i rozgrywał. Co prawda LE, to nie LM, ale ciężko powiedzieć, żeby Diego na jakimś polu zawiódł swój zespół.

3. Lionel Messi - Argentyńczyk to prawdziwa maszyna do zdobywania bramek. Wprawdzie nie zaistniał w dwumeczu z Interem, a na mundialu nie udało mu się strzelić żadnej bramki, to raczej obarczyłbym winą Maradonę za "sukces" Argentyny w tej imprezie. Tym nie mnie, myślę, że trzecie miejsce się należy.

Polska

1. Robert Lewandowski - głównie za to, że jako chyba pierwsza młoda wielka nadzieja odchodzi z ligi i nie zawodzi. W bardzo silnym klubie z Dortmundu grał głównie z ławki, a mimo to zdołał strzelić 5 goli w bundeslidze i jest trzecim strzelcem drużyny.

2. Łukasz Piszczek - ten z kolei tak wysoko za pozytywne zaskoczenie. Jak przechodził z Herthy to wydawało mi się, że będzie raczej rozgrzewał ławkę rezerwowych, a ten szybko zaskarbił sobie zaufanie Jurgena Kloppa. Solidny w defensywie i świetny w ofensywie. Oby tak dalej.

3. Kuba Błaszczykowski - nisko, z uwagi na ciągłe kontuzje jakie go trapią. Na pewno szarpie w Dortmundzie i prowadzi grę naszej kadry. Powinien trochę lepiej wykorzystywać sytuacje podbramkowe vide pamiętne pudło przy strzale na pustą bramkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat:

- Wesley Sneijder - to był jego sezon. Świetna gra w Interze, a potem na Mundialu. Do pełni szczęścia zabrakło tylko tryumfu w finale MŚ

- Andres Iniesta - za gola w finale Mundialu

- Diego Forlan - najpierw wygrana LE, potem zrobienie z Urugwaju czarnego konia mistrzostw

Polska:

- Jakub Błaszczykowski - w dalszym ciągu najlepszy polski piłkarz

- Robert Lewandowski - korona króla strzelców i tytuł z Lechem, a teraz co lepsza gra w Borussii

- Ireneusz Jeleń - świetna gra na wiosnę w Auxerre, która zaowocowała grą w LM. Kiedy jest zdrowy podstawowy zawodnik kadry.

Trener: Jose Mourinho - ostatnie Gran Derbi trochę zepsuły efekt, ale mimo wszystko ten sezon należał do Mourinho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...