Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Forumowy Plebiscyt na Piłkarza Roku 2010 w Polsce i na świecie

Polecane posty

1. Wesley Sneijder - Świetny sezon 09/10, bardzo dobry występ na MŚ(5 goli, a napastnikiem nie jest. Pozostała trójka która też miała 5 goli była w ataku.), reżyserował grę Interu i wygrał w sumie wszystko co było do wygrania. Jeśli się nie mylę.

2. Diego Forlan - Ogromny udział w sukcesie Urugwaju, strzelał piękne gole, celnie podawał, asystował - może Athletico nie dostało się do LM(w sumie, nie był to ich cel, chyba), ale wygrali Ligę Europejską. Poza tym - ciekawe, czy bo było, gdyby Forlan NIE trafił w tą cholerną poprzeczkę, tylko ciut niżej...

3. Keisuke Honda - Dziwcie się, ale facet to odkrycie roku, na mundialu pokazał klasę(Ośmieszył obrońców w meczu z Kamerunem, szkoda, że mecz z Paragwajem był nudny i źle się skończył dla kraju Kwitnącej Wiśni), co zauważyli włodarze rosyjskiego CSKA Moskwa i zakupili go. Wyszkolony technicznie, dobrze podaje - zasłużył na tą nominację.

Polscy piłkarze:

1. Robert Lewandowski - Sądziłem, że w Borussi nie będzie wiele grał. Jednak Jurgen Klopp dał mu szansę - zasłużenie. O ile się nie mylę to 5 goli strzelonych, ogólnie najlepszy Polak tego roku. Dla mnie.

2. Artur Boruc - Zasłużył sobie, bo powrócił w wielkim stylu i teraz nieraz ratuje Fiorentinę. Kto wie, czy nie zostanie bramkarzem #1?

3. Łukasz Piszczek - Nie wiem, czy będziecie się dziwić, ale w życiu bym nie stwierdził, że Piszczek będzie występował najczęściej z tej tójki Polaków w Dortmundzie. Naprawdę. Widać go w prawie każdym meczu w którym gra.

Trener: Mourinho. Za zwycięstwo LM, i Ligi Włoskiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat

1. Leo Messi - może i nie błysnął MS w RPA, ale jak dla mnie to w pełni zasłużył na to miejsce strzelając niczym karabin maszynowy bramki w lidze, no i kocham jego drybling.

2. Xavi Hernandez - kluczowy, genialny, niezawodny można wymieniać jeszcze długo uważam, że bez niego ani Barca ani reprezentacja nie osiągnęłaby sukcesów w tym roku. Co tu gadać wystarczy oglądnąć jeden mecz z jego udziałem żeby ogarnąć o czym mówię.

3. Cesc Fabregas - za to co robi dla Kanonierów pomnik się należy, niestety trapiony kontuzjami, także z tego powodu nie zaszalał latem w Afryce.

Polska

1. Jakub Błaszczykowski - dobrze w tym roku sprawował się w Borussii jak i reprezentacyjnie mimo tego, że często pauzuje z powodu kontuzji.

2. Robert Lewandowski - druga pozycja przede wszystkim za jego świetną grę z Kolejorzem, ale i za coraz to pewniejszą postawę w Bundeslidze.

3. Łukasz Fabiański - może i popełnia dość dużo błędów (z tego powodu brytyjska prasa okrzyknęła go Flappyhandskim), ale zawsze widać, że się stara i często popisuje się pięknymi interwencjami.

A trener no to wiadomo Mourinho, chociaż nie za bardzo go lubię to trzeba mu przyznać, że jest świetny w tym co robi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŚWIAT:

1. Messi- za te wszystkie piękne bramki, Złotego Buta, za ogólnie całą grę daję 1 miejsce. Zresztą jakby mogło być inaczej :wub: To ty jesteś moim idolem!

2. Xavi- bez nie Barcelona nie byłaby taka dobra jaka jest

3. Forlan- za genialną grę na MŚ

Polski nie typuję, bo mnie nie interesuje.

Trener: Pepa Guardiola za świetne prowadzenie Dumy Katalonii.

Pozwolę sobie przyznać anty-nominacje:

piłkarz: Cristiano Ronaldo- za bardziej babską grę ode mnie :tongue:

trener: Diego Maradona- może i był genialnym piłkarzem, ale na trenera sie nie nadaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat:

1.Lionel Messi - za znakomite panowanie nad piłką i pokazanie piękna futbolu.

2.Cristiano Ronaldo - za spektakularne zagrania i efektowne triki.

3.Samir Nasri - zasłużył na 3. miejsce choćby za to co pokazał w meczu z Fulham.

Polska:

1.Tomasz Frankowski - za niesamowity instynkt strzelecki i niezłą skuteczność w meczach Jagiellonii Białystok. M.in. dzięki niemu Jagiellonia jest liderem Ekstraklasy.

2.Jakub Błaszczykowski - za świetne występy w obecnie czołowym klubie europejskim, świetną technikę i niesamowite dryblingi.

3.Łukasz Fabiański - za grę dla Arsenalu Londyn, świetne parady bramkarskie i grę na solidnym poziomie. Minus za popełnianie błędów przy dośrodkowaniach.

Trener : Bert van Marwijk - za doprowadzenie Holandii do finału MŚ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener: A. Wenger - za wyciągnięcie Arsenalu (obecna pozycja tego zespołu mówi sama za siebie ;))

Świat:

1. Messi - jego gra jest przecudna i choć nie lubię zarówno go, jak i Barcy, to trza przyznać zaimponował mi :)

2. Rooney - początek roku świetny, więc się należy. Teraz jakoś podupadł, lecz wierzę, że wróci do swojej formy ;)

3. C. Ronaldo - mam do niego sentyment, bo grał niedawno w moim ulubionym klubie i co jak co, ale ManUtd miało zapewnione 1. miejsce w angielskiej.

Polska:

1. Błaszczykowski - jego gra w BVB jest genialna. Szkoda, że może się "pochwalić" niektórymi słabymi akcjami, lecz "dotrze się" :P

2. Lewandowski - obecnie także Borussia, lecz IMO lepiej grał w polskiej lidze. Zasługuje na 2. miejsce.

3. Fabiański - bohater polskiej piłki, grający obecnie w Anglii. Zaimponował mi swą grą w Arsenalu - gra w pierwszym (jak narazie) zespole w tabeli jako podstawowy bramkarz to nie lada zaszczyt :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener :

Pepe Guardiola (Barcelona) - zdobył już wszystko, a jest najmłodszym trenerem w LM, poza tym Mourinho nie cierpię :P.

Na świecie :

Samir Nasri (Arsenal) - niesamowicie utalentowany chłopak, nadzieja francuskiego futbolu, wielkie umiejętności techniczne

Gareth Bale (Tottenham) - niezwykle szybki i zdolny skrzydłowy, no i to upokorzenie Zanettiego :D

Luis Suarez (Ajax) - za świetną obronę "setki" w meczu z Ghaną, dzięki czemu dał szanse Urugwajowi na wywalczenie 3 miejsca na MŚ w RPA

W Polsce

Robert Lewandowski (Borussia D.) - wreszcie odblokował się w reprezentacji, król strzelców Ekstraklasy w ubiegłym sezonie, świetny rezerwowy Borussi strzelił już dla niej 5 goli, obecnie największy talent w polskiej piłce

Łukasz Fabiański (Arsenal) - dzięki odrobinie szczęścia wywalczył miejsce w składzie u Wengera, bardzo solidny bramkarz, poza tym polska słynię z bramkarzy to trzeba jakiegoś dać :P

Adrian Mierzejewski(Polonia W.) - na razie najlepszy ligowiec roku, potężna siła w ofensywie Polonii. W tym roku zrobił bardzo duże postępy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiat:

1.Leo Messi- Mój ulubiony piłkarz wraz z Villą i Pedro zniszczą inne zespoły

2.Xavi - Na MS był wielkim mózgiem Hiszpanii.Sezon jak zwykle dobry,moim zdaniem powinien być kapitanem FC Barcelony

3.Iniesta - Jego gol przesądził o wygranej Hiszpanii.W klubie jest także wielkim mózgiem drużyny.

Polska

1.Błaszczykowski - Najlepszy zawodnik w Polsce.Jego gra w Borussi jest bardzo dobra a nieraz doskonała.

2.Fabiański - Gra w Arsenalu jak najęty,prawie wszystko broni,ale tylko zastepuje Almunię

3- Jeleń - Rok w Auxierre (chyba tak sie pisze) jest bardzo udany. W LM Jeleniowi niezbyt poszło..ale mieli 3 punkty!

Trener-El BosQue - Na MS poprowadził Hiszpanię do zwycięstwa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat

1. Wesley Sneijder - tu już większość poprzednicy wymienili. Potrójna korona, finał w RPA... Był zdecydowanie najlepszych zawodnikiem i w Interze i w reprezentacji. Jego wyśmienite podania i niemała ilość bramek zdecydowanie zasługują na uznanie.

2. Arjen Robben - że też wszyscy ciągle się nabierali na ten jakże przewidywalny zwód w prawo... ;D Wciąż mam przed oczami jego fantastyczną bramkę, która wyeliminowała MU, majstersztyk. Świetny pomocnik, tylko szkoda, że prześladują go kontuzje.

3. Bastian Schweinsteiger - dla niektórych pewnie zaskakująca nominacja, ale dla mnie to jeden z obecnie najlepszych rozgrywających. W każdym meczu stała forma, mnóstwo zabójczych podań, piękne bramki z dystansu, ośmieszanie Argentyńczyków na Mistrzostwach... Nie dziwię się, że Mourinho chciał go w Realu.

Polska

Robert Lewandowski - dobre występy w Lechu, następnie transfer do prowadzącej w lidze niemieckiej Borussii. Choć gra mało, to robi to, co powinien - strzela gole.

Jakub Błaszczykowski - w reprezentacji nie gra może zbyt dobrze, ale samemu trudno cokolwiek zdziałać. W Dortmundzie ma niezłych piłkarzy, dlatego też jego gra jest zdecydowanie lepsza. Na pewno wyróżniający się (na plus) w tym sezonie polski piłkarz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoooo ja też chcę!

Z piłkarzy zagranicznych:

1. Iniesta - dusza i siła Barcy. Bez niego też by sobie poradzili, bo Barca to fabryka talentów, ale jest to dla mnie jakiś symbol. Razem z Xavim czynią zabójczy duet. Niestety Xavi jest na zaszczytnym 4 miejscu.

2. Leo Messi - szczerze mówiąc, miałem na gościa alergię. W ogóle, to co wyczyniał Guardiola było dziwne i śmieszne jak dla mnie(obecnie jest trochę mniej :)). Obecnie mam do niego wielki szacunek za grę i za styl.

3. Hmmm. Waham się między Suarezem a Forlanem, ale wąpierza w zestawieniu nie chcę. Forlan więc, za rewelacyjną grę na mundialu. Jedyny, który potrafi uciszyć wuwuzele :)

Polacy:

1. Lewandowski - bardzo dobra gra w Borussi, oby tak dalej.

2. Kuszczak - Jako, że bramkarze to nasz główny towar eksportowy to jakiś musiał się tu znaleźć - wypadło na Kuszczaka, bo jak dla mnie miał parę świetnych sytuacji - nadal wszyscy wypominają mu te "szmaty", ale jest ich coraz mniej i to cieszy.

3. Jeleń - Bardzo dobry sezon w Auxerre. Szkoda trochę kontuzji, które zmarnowały mu mnóstwo czasu.

Trener:

NIE Mourinho. Mam na niego alergię. Postępującą :] Guardiola? Nie wybaczę mu oddania Eto za Ibrahimovica. Nie wybaczę, ale dostrzegam jego talent i doceniam to, że utrzymuje Barcę na szczycie.

Mimo wszystko oddaję głos na Del Bosque. Obśmiewany, opluwany etc. etc. ale to on właśnie doprowadził Hiszpanów do zwycięstwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się przyłączę.

Zagranica:

1 L.Messi - Jestem fanem Realu i zawsze pozostanę tej drużynie wierny ale trzeba przyznać, że Messi to najlepszy obecnie piłkarz na świecie( chociaż tylko w klubie). Ma wspaniały drybling i znakomity "przegląd sytuacji" a do tego wspaniałe techniczny strzał. Geniusz.

2 W.Snejider - Najlepszy rozgrywający minionego sezonu. Chociaż w tym sezonie to już zupełnie kto inny to w tamtym pozamiatał wszystkich.

3 A.Robben - Za te wszystkie decydujące bramki w LM i ogólnie b.dobrą grę. Zawalił niestety finał MŚ ale i tak należy patrzeć z szacunkiem na jego dorobek.

Trener

J.Mourinho - Można go nienawidzić za jego wypowiedzi i styl gry interu ale to on wygrał wszystko co mógł w tamtym sezonie, a w tym też spisuje się b.dobrze.

Polska

1 R.Lewandowski - Znakomity sezon w lechu, potem transfer do bundesligi, potem gole w bundeslidze i 1 miejsce w tabeli. Nic tylko się cieszyć i czekać na więcej.

2. I.Jeleń - W zeszłym sezonie czołowy napastnik ligi francuskiej później jednak kontuzja i spadek formy. Ale to dzięki niemu Auxerre jest LM.

3. A.Boruc - Trochę na wyrost bo w poprzednim sezonie nic nie pokazał a w tym znowu wystąpił w skandalu, ale po transferze do fiorentiny odżył. Dawno nie widziałem tak znakomicie grającego Boruca. Wg mnie powinien utrzymać 1 miejsce po wyzdrowieniu Freya. A tak poza tym to jest z mojego miasta :wink:

Trener:

J. Zieliński - Wygrał ligę z lechem a później pokazał, że polski klub może coś pokazać w europejskich pucharach. Niestety te osiągnięcia zepsuł fatalny poziom gry lecha w ekstraklasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Xavi : Nie tak spektakularny jak choćby Messi czy Iniesta, ale to on najbardziej zasłużył na tytuł Piłkarza Roku. Potrafi zagrać każdą piłkę dosłownie na nos. Nigdy się nie męczy, nigdy nie zawodzi.

2. Messi : Ma dopiero 23 lata a przez wielu jest uważany za najlepszego piłkarza. W ogóle. Jak na tak młodego gracza to co osiągnął jest niesamowite, dość powiedzieć że ma już prawie 150 bramek w barwach Barcelony. Jest praktycznie nie do zatrzymania. Prawdziwy Bóg futbolu.

3. Iniesta : Sam przyznał że ten sezon był jednym z jego słabszych. Przez pewien czas był kontuzjowany, lecz gdy odbudował już formę odgrywał kluczową rolę na MŚ i w Barcy. No i Andrzej strzelił chyba najważniejszą bramkę w tym roku.

Trener : Pep Guardiola : Został Mistrzem Hiszpanii, w LM doszedł tylko do 1/2 finału, gdzie musiał uznać wyższość The Special One i jego murującego bramkę Interu. W tym sezonie jednak nastąpiła słodka zemsta podczas Gran Derby, gdzie piłkarze Pepa roznieśli podopiecznych The Special Five.

Na polskiej piłce się nie znam więc nie głosuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Xavi - mózg Barcy, piłkarz który wraz ze swoim bliźniakiem Iniestą potrafi zdominować środek pola jak nikt inny na świecie. Obaj robią to zarówno w Barcy jak i reprezentacji Hiszpanii, z takim samym skutkiem.

2. Iniesta - dokładnie to samo co wyżej, jednak uważam, że to Xavi jest z tej dwójki ważniejszym piłkarzem.

3. Diego Forlan - bo w przeciwieństwie do Messiego był podporą słabszego, a nie egzekutorem wśród najlepszych, na dodatek więcej ugrał na MŚ.

Trzy miejsca to za mało, warto pamiętać o Messim, Snickersie (choć go nie lubię, to jednak jedyny geniusz w Interze poza Mourinho), Robbenie, Mullerze (MŚ w jego wykonaniu - coś pięknego) i pewnie jeszcze wielu innych.

A tera prywata, kategoria "odkrycia", czyli o nich będą się bić:

1. Gareth Bale - absolutny geniusz, pełnoprawny następca Giggsa i Zanettiego. Rewelacyjna gra w Spurs. Nie wiem jakim cudem nie spekuluje się o jego transferze wartym 100mln funtów.

2. Thomas Muller - najlepszy młody piłkarz MŚ. Od rezerw Bayernu po bohatera narodowego Niemiec.

3. Luis Suarez - niedawno znany jako "Nowa Ręka Boga", obecnie znany jako "Kanibal". Na szczęście jego ekscentryczne zachowania są dodatkiem do wielkich umiejętności i woli walki.

Trener:

Dałbym Mourinho, ale ostatnie Gran Derbi pokazały, że The Special One jednak jest także Two, Three, Four, Five... czyli jest także człowiekiem. :D Ja wyróżnię Harry'ego Redknappa za kapitalną pracę w Tottenhamie i świetne wprowadzanie młodzieży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na ogłoszenie wyników plebiscytu na Piłkarza roku w Polsce i na świecie. Ja ze swojej strony podam wyniki na piłkarza światowego, a za jakiś czas Diacon ogłosi pozostałe wyniki.

6. Arjen Robben (Bayern Monachium) 11 pkt.

5. Andres Iniesta (FC Barcelona) 21 pkt.

4. Diego Forlan (Atletico Madryt) 27 pkt.

3. Xavi (FC Barcelona) 32 pkt.

2. Leo Messi (FC Barcelona) 33 pkt.

1. Wesley Sneijder (Inter Mediolan) 51 pkt.

Dzięki serdecznie za wszystkie oddane głosy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Pora na resztę wyników.

Trenerem roku został Jose Mourinho!

Tak głosowaliście:

1. Jose Mourinho- 12 głosów

2. Vincente del Bosque- 4 głosy

3. Josep Guardiola- 3 głosy

4. Orest Lenczyk- 2 głosy

4. Jacek Zieliński- 2 głosy

6. Jose Mari Bakero- 1 głos

6. Michał Probierz- 1 głos

6. Harry Redknapp- 1 głos

6. Bert van Marvijk- 1 głos

6. Arsene Wenger- 1 głos

Natomiast piłkarzem roku z Polski został Robert Lewandowski!

W tym konkursie tak oddawaliście głosy:

1. Robert Lewandowski- 55pkt.

2. Jakub Błaszczykowski- 49pkt.

3. Łukasz Piszczek- 16pkt.

4. Ireneusz Jeleń- 13pkt.

5. Artur Boruc- 12pkt.

5. Łukasz Fabiański- 12pkt.

7. Tomasz Frankowski- 9pkt.

8. Adrian Mierzejewski- 3pkt.

9. Sebastian Mila- 2pkt.

10. Tomasz Cywka- 1pkt.

10. Marcin Kikut- 1pkt.

10. Tomasz Kuszczak- 1pkt.

10. Adam Matuszczyk- 1pkt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...