Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wiki-yu

winamp

Polecane posty

a na mnie Winamp (5.35) sie obraził i nie chce wyświetlać filmów. Znaczy czas leci, dźwięk jest ale obrazu ni cholery. Dodam że taki Windows Media Player w ogóle nie chce sie odpalić. Ściągnąłem jakieś kodeki, ale nie pomaga. Hilfe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nabazgram co nieco o nowym Winampie, czyli wersji 5.5 (x86), która to wersja ukazała się całkiem niedawno. Co się rzuca w oczy już na początku, to "Vistowy" design, czyli kolorowe bajerki, nowe okienka i tak dalej, a wszystko po to, ażeby nowy Winamp pasował do Windows Vista, oczywiście. Czy pasuje? Tego nie wiem, bo owego systemu nie mam i mieć nie zamierzam, ale sądzę, że tak. Nawet do XP pasuje, a nowoczesny wygląd odtwarzacza naprawdę może się podobać, zwłaszcza że możemy go praktycznie dowolnie zmieniać. Inną kwestią jest ułożenie Winampa na pulpicie. Po zamknięciu zbędnych rzeczy, takich jak Biblioteka Multimediów, która przesadnie nam odtwarzacz rozciąga, aplikacja układa się w poziomie, a nie w pionie, jak to miało miejsce w poprzednich wersjach. Rozwiązanie, nie powiem, ciekawe i dość szybko idzie się do niego przyzwyczaić. Przydatną funkcją są niewielkie okienka z nazwą odtwarzanego utworu, które pojawiają się w prawym dolnym rogu ekranu, jest to przydatne wtedy, kiedy mamy otwartą np. przeglądarkę i chcemy bez jej zamykania dowiedzieć się, jak nazywa się piosenka, sprawdzić czas i tak dalej. Inną innowacją jest miniaturka okładki płyty, która widnieje obok playlisty, wraz z gatunkiem albumu i innymi drażetkami. Niby mała rzecz, a jakiej radości dostarcza przy zabawie z Winampem. Wyszukiwanie informacji o utworach działa bez zarzutu, przynajmniej ja nie miałem z tym problemów. Z innymi funkcjami odtwarzacza (na razie) też nie miałem problemów, stąd moje dobre zdanie o nim. Jak mi się coś pokiełbasi, to napiszę o tym, a jak na razie pracuje się z nową wersją po prostu komfortowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh! Nowy winamp... Dziś ściągnąłem i muszę powiedzieć że całkiem niezły... Baaardzo spodobała mi się opcja z pokazywaniem minaturki płyty, tylko że winamp ma problemy z znalezieniem płyt... Tak dla przykładu, Edguy - Hellfire od razu zostało znalezione, a DevilDriver w ogóle odpadł. Musiałem w googlach szukać, a potem dopiero wskazać to winampowi... Napracowałem się, ale warto. Pięknie to wygląda...

Btw... Polizboku, hejaho!!! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie, warto bo wymyślili dźwięk w 5.1. Nie wiem jak to działa bo nie mam jak sprawdzić, ale podobno jest całkiem, całkiem... W każdym razie przy nowym winampie jest demo w systemie 5.1, a po rejestracji (bodajże darmowej) dostajemy 50 darmowych utworów od eMusic. Według mnie to dość opłacalne dla tych którzy mają karty dźwiękowe obsługujące 5.1 i wyżej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, pomóżcie.

Używam winampa 5.32 i nie chce mi odtwarzać niektórych filmów. Dziwne jest to, że właśnie tylko niektórych. Różne klipy i takie tam odtwarza, ale jeśli włączam jakiś film, to odtwarza mi tylko dźwięk, a video w żaden sposób nie chce się włączyć. Co robić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ja takowyż malutki problem. Chcąc, żeby w moimi winampie 5.32 wyświetlała się cyrylica zmieniłem w panelu sterowania->opcjach regionalnych i jezyków->zaawansowanych 'język odpowiadający wersji językowej(...)' z Polskiego na Rosyjski. Owszem, cyrylica w winampie wyswitla się poprawnie, ale już na przykład w gg zamiast polskich znaków, pojawiają się pseudoruskie znaki... Jest jakiś plug-in czy coś w tym stylu, żeby bez zmiany w panelu sterowania poprawnie wyświetlała się cyrylica w winampie?

EDIT:

Jakby kto pytał, problem nieaktualny, wystarczyło skopiować tytuły w cyrylicy do tagów ID3 -_-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to dość opłacalne dla tych którzy mają karty dźwiękowe obsługujące 5.1 i wyżej

Czyli na ten przykład dla mnie. ;] Jednak jak na razie rejestrować Winampa nie mam zamiaru, bo raz, że mi się nie chce ( :o ), a dwa - w sumie te darmowe utwory, które się dostaje, mimo że miły to gest, jakoś mi do szczęścia nie są potrzebne. Mimo to trza pochwalić taką opcję, bo niby czemu nie?

A po dłuższym użytkowaniu nowej wersji nadal podtrzymuję swoje pozytywne o niej zdanie, wszystko działa tak, jak ma działać, odtwarzacz wraz z miniaturkami okładek aktualnie słuchanych płyt wygląda po prostu fajnie, jeno ta playlista mogłaby być nieco dłuższa. Wtedy jednak Winamp stałby się albo bardziej rozciągnięty w dół (zawaliłby pulpit), albo "krzywy" z rozciągniętą playlistą, więc dziwnym nie jest, że aby wszystko ładnie się prezentowało, wyświetlane jest tylko pięć utworów. Twórcy mogliby jednak mimo wszystko się nad tym zastanowić, przynajmniej kombinując nad kolejną wersją, a jak na razie dobrze jest jak jest. Czyli wporzo.

A jako że filmów na Winampie nie oglądam (ktoś to robi w ogóle?!), na żadne problemy z wyświetlaniem obrazu nie narzekam. Ogólnie wychodzę z założenia, że jest to program do słuchania muzy i tak też go wykorzystuję, a do filmów są inne - lepsze! - aplikacje, jak choćby BestPlayer (rulez!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha... to jest temat o winampie. jezeli szukasz pomocy w gg to tam pisz a nie spamujesz (ze tak to nazwe) temat

Autor nie szukał pomocy z gg, tylko podał je jako przykład.

Twoja wypowiedź jest objawem syndromu moderatora - polecam lekturę zasad obowiązujących na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale tak jak przegladalem ten temat to za dużo tego gg tu. a po 2 to jesli o to ci chodzi, to nie mam zamiaru byc moderatorem- to twoja fucha wies.niak'u. po prostu taka uwaga skromna xD

ale nie zmienia to faktu, ze masz racje xD

a jesli chodzi o winampa, to nie moge znalezc przezroczystosci - fajniej wyglada na viscie... mam tego najnowszego z automatycznego update'a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli chodzi o winampa, to nie moge znalezc przezroczystosci - fajniej wyglada na viscie... mam tego najnowszego z automatycznego update'a

Klikamy gdziekolwiek na odtwarzaczu (najlepiej na jego "ramce" albo na czerwonym kwadraciku w lewym górnym rogu), aby otworzyło się Main Menu, wrzucamy "Window Settings" --> "Opacity" i wybieramy procenty. Osobiście zawsze używam 100% i nie rozumiem, jak można używać półprzezroczystego Winampa, ale jak ktoś lubi, to czemu nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejmować sie nie trzeba ale:

Możliwe ze jakis plugin to powoduje.

a.) Sprawdzamy system programami antywirusowym oraz antyszpiegowskim.

b.) Sprawdzamy pamięć programem memtest.

c.) Wadliwe mogą też być zainstalowane sterowniki nie posiadające podpisów WHQL. Jeśli problem pojawia się po instalacji nowych sterowników - już wiemy co jest przyczyną.

d.) W miare regularnie ściągamy poprawki z Windows Update.

Jeśli problem pojawia się nader często po skorzystaniu z w/w porad - jedynym ratunkiem może być format dysku systemowego."

Prawda jest taka ze sam microsoft nie wie o oc w tym biega.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...