Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Ciekawe, czy teraz CDP przyspieszy premierę dla legalnych użytkowników. Bo przecież po to wprowadzili securoma, żeby piraci grali ostatni. Dodatkowo miało nie być ograniczenia w ilości licencji a podobno te 5 komputerów to właśnie limit aktywacji... Pisze o tym jakiś gość na gram.pl który zrobił FAQ o wiedźminie. Cieszę się z kolekcjonerki, ponieważ zawiera mnóstwo gadżetów, ale już sama gra jako aplikacja zaczyna mi się mniej podobać.

Najbardziej ciekawi mnie jak rozwiążą kwestie DLC. Idealnie pasowałoby mi rozwiązanie bioware - konto, do którego przypisane są wszystkie dodatki i osiągnięcia.

Edytowano przez buggeer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam, na zabezpieczeniach i tak po tyłku ZAWSZE dostają ludzie, którzy grę kupili. zawsze trzeba coś dodatkowego zainstalować, zawsze trzeba czekać, choć grę już masz, zawsze coś, a znając zycie crack będzie w weeken, albo już jest ... JA tam idę we wtorek rano, przed pracą do tesco po wiedźmina, w dniu premiery jest za 79 zł ;) Ale będę miał gula, jak gra będzie leżała 8h w samochodzie :D

@radek1990 hehe u mnie też nie ma, ale mam 15 km do marketu, kawałek za pracą ;p Do tego dla pierwszych 50 osób dają jakis plakat, mam nadzieję, że przed 7 rano będę jednym z pierwszych ;p

Edytowano przez teken
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem Geralda i Triss które już złożyłem a z Draug'a nawet nie śmiem się zabierać. Mam też problem z gram pl jak

wchodzę w szczegóły zamówienia to pojawia mi się strona główna może wiecie co robić ? Mam kolekcjonerkę nr 9346 ło a przeciesz zamawiałem w grudniu

Numer kolekcjonerki był już wyjaśniany, dlaczego jest taki a nie inny. Pierwsze tysiąc osób, które zamówiło ma kolekcjonerkę według daty zamówienia, reszta jest przydzielana losowo. Mogłeś mieć z przedziału 1001 - 9999. Nie zależy to od Ciebie. Zresztą czy to ważne jaki ma się numer? Im mniejszy tym gra jest lepsza? ;)

Ja figurki złożę dzisiaj, jak będę miał czas i ochotę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy jest składać, przynajmniej na razie... I tak nie mam gdzie je teraz postawić. Jak je złożycie to dajcie zdjęcia bo bym chciał widzieć jak wyglądają.

Po za tym co przeczytałem na pudełku z grą (to tak dla tych co mają coś przeciwko zabezpieczeniom): "Instalacja wymaga polączenia z internetem (nie jest ono wymagane do uruchomienia i samej gry)", "Podczas instalacji gra ściągnie plik o rozmiarze 50 MB", "Grę można zainstalowac dowolną ilość razy na dowolnej ilości komputerów. Jedyne ograniczenie: gra może być zainstalowana na maksymalnie 5 komputerach naraz".

Tak więc nie ma utrudnień i niemożliwych warunków... Tak więc dlaczego część użytkowników zrezygnowała z zakupu z powodu zabezpieczeń? Głupota?

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zacytować tutaj usera o nicku Mariusz Saint, który w temacie o Team Fortress 2 zwrócił na coś uwagę...

Wygląda na to, że mocna promocja Wiedźmina 2 nie ograniczy się tylko do Polski. W Team Fortress 2 grają osoby z całego świata, a takie itemy promocyjne (zapewne tylko dla ludzi z pre-orderami) świetnie reklamują grę. Cieszę się, że CD Projekt jednak nie zaspał, no i ogromnym zaskoczeniem jest dla mnie ta sytuacja... pozytywnym zaskoczeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra tylko mi się wydaję, ale czy nie jest tak że pudełkowy Wiedźmin 2 nie jest przepisany do steama? Z tego co pamiętam to Wiedźmin 2 steam version miał mieć tylko acziki i inne takie pierdoły, a pudełkowy nie/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buggear - ale przecież limit instalacji nie istnieje... Chyba, że chodzi Ci o instalowanie na wielu komputerach? To powiedz, serio, instalujesz gry na więcej niż 5 maszynach...?

Niestety istnieje. Wypowiedział się o tym człowiek z CDP na gram.pl.

Klucz gry Wiedźmin 2 możemy aktywować na 5 jednostkach jednocześnie.

Informacja - pod nazwą jednostka kryje się 1 stacja robocza z 1 systemem.

Dla przykładu - Jeśli na komputerze są zainstalowane 2 systemy operacyjne (np. Windows XP i Windows 7) i jeśli użytkownik pragnie grać na obydwu systemach, to dla każdego systemu przeprowadzić musi aktywację. Podobna sytuacja może mieć miejsce w przypadku posiadania kilku kont użytkowników w danym systemie Windows.

Klucz gry można dezaktywować, co skutkuje uwolnieniem danej licencji.

Informacja - jeśli planujemy przeformatowanie komputera, należy dezaktywować grę, aby "odzyskać" aktywację. W przypadku, gdy użytkownik aktywuje grę, po czym sformatuje dysk bez dezaktywacji gry, utraci on daną aktywację z puli. W skrajnym wypadku, gdy użytkownik zablokuje wszystkie 5 aktywacji, będzie musiał skontaktować się z działem pomocy technicznej wydawcy, aby odblokować klucz.

Mnie taka sytuacja średnio bawi, bo jeśli Wicher spodoba mi się tak jak np. Fallout 2 to chciałbym sobie w niego pograć za 15 lat a nie wiadomo, czy CDP będzie jeszcze wtedy istniał i utrzymywał serwer aktywacji albo przydzielał nowe aktywacje po wyczerpaniu obecnych:P

Edytowano przez buggeer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk, już widzę jak wracasz do Wiedźmina za 15 lat... Szczególnie że wtedy gry bedą już pewnie na innym "poziomie". Po za tym za 15 lat jeśli nie będzie sie dało już gry aktywować z powodu braku serwera to bedziesz mógł sobie ściągnąć cracka (czy co tam chcesz) i będzie to w porządku bo gre będziesz mieć oryginalną a nie będziesz mógł grać tylko z winy producenta. Po za tym może się stać tak że oni wymyślą coś co umożliwi rozgrywkę bez kombinowania czy coś. Z resztą czy myslisz że przeżyjesz te 15 lat? Szczególnie w Polsce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk, już widzę jak wracasz do Wiedźmina za 15 lat... Szczególnie że wtedy gry bedą już pewnie na innym "poziomie".

Od premiery fallouta 1 minęło chyba 14 lat a w te wakacje przeszedłem go znowu. A ten inny poziom to co? To, że będą się same przechodziły tak jak nowy CoD?

Po za tym za 15 lat jeśli nie będzie sie dało już gry aktywować z powodu braku serwera to bedziesz mógł sobie ściągnąć cracka (czy co tam chcesz) i będzie to w porządku bo gre będziesz mieć oryginalną a nie będziesz mógł grać tylko z winy producenta. Po za tym może się stać tak że oni wymyślą coś co umożliwi rozgrywkę bez kombinowania czy coś.

No tak, CDP może coś wymyślić. Ale przykład innych wydawców pokazuje, że raczej nikt się tym nie przejmuje.

EDIT: Zmieniam zdanie po tym jak zapowiedzieli darmowe DLC. Myślałem, że z Witcherem 1 tylko robili sobie PR, ale okazuje się, że to chyba ostatnia firma która troszczy się o klienta.

Z resztą czy myslisz że przeżyjesz te 15 lat? Szczególnie w Polsce?

Nacisnąłem ci na jakiś odcisk czy może ten tekst miał być śmieszny?

Edytowano przez buggeer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś prosił o zdjęcie figurek więc wstawiam. Swoją drogą to te dwa jakby okrągłe płotki (?), które są przed Draugiem, to do czego? :D

http://imageshack.us/photo/my-images/215/obrazyk.jpg/

A jak ogólnie oceniacie popiersie? Moim zdaniem jest dobrze wykonane, tylko bardzo będzie podatne na uszkodzenia i ubrudzenia :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janos - a mógłbyś machnąć jakąś fotkę samych nóżek? Bo z nimi mam największy problem. Jakoś to poskładałem, ale mam wrażenie, że coś jest nie-OK. : )

Popiersie - szczerze mówiąc, trochę się zawiodłem. Miałem nadzieję, że będzie większe. Na tyle, by dało się na nim słuchawki powiesić. Takie coś, to nie wiem, do czego mi się przyda... Przycisk do papieru? : D

Kolejne zbieradełko kurzu w moim pokoju... : )

Ktoś tu pisał o problemach z płytą instalacyjną - przestraszony opróżniłem HDD i zainstalowałem Wiesia, ale na szczęście obyło się bez żadnych problemów. Teraz pozostaje czekać... God damn... : )

Edytowano przez Alaknar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadam pytanie z innej beczki, odejdę trochę od dyskusji na temat edycji kolekcjonerskiej.

Czy sądzicie, że warto przejść Wiedźmina raz jeszcze aby mieć zapisy stanu gry? Bo jeśli mają być za to jakieś dodatkowe wyróżnienia w części drugiej, to teraz jest ostatni dzwonek by się za to zabrać.

Alaknar, popiersie może służyć jako "przytrzymywacz" do gier, książek, filmów czy innych pierdół. ;)

Edytowano przez Xav
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część przedmiotów z jedynki będzie zimportowana. Podobno także decyzje jakie podjąłeś. Zaraz po premierze, kiedy fani zabiorą się za the witcher wiki, pewnie pokażą się jakieś informacje o tym co dają wybory z jedynki.

Nie cytujemy postów nad swoim w całości - Kawalorn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Triss nie chce stać, za resztę się nie zabierałem. I zapytam się o jedną rzecz - czy są różne "opcje" pamfletu Jaskra ?? Mam o Henselcie zwanym Wieprzem i jestem ciekaw, czy są np. o Radowidzie czy Folteście :) A jak widzę figurkę Drauga - masakra, jak ja to złożę ;)

Edytowano przez wahadlo200
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, po zadzwonieniu do gram.pl okazało się, że do tej pory zgłoszonych zostało tylko 10 reklamacji... Panie i panowie, zgłaszajcie swoje usterki i nie pozwólcie aby temat ucichł szybko! Reklamacje możecie składać bezpośrednio na maila dok@gram.pl (numer paczki+zdjęcia uszkodzeń+opis) lub na stronie gram.pl Pomoc>Skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta i podajcie te same informacje co podałem wyżej(tylko zdjęcia na jakimś serwerze hostingowym)

Powodzenia i nie dajmy się łatwo wykiwać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak widzę figurkę Drauga - masakra, jak ja to złożę ;)

Potrwa to z godzinę, ale dasz radę :D Nie no serio, to jest ciężko. Najgorzej jak zakładka (ta o włożenia) się zagnie to wtedy jest problem :D

@ALAKNAR

Tutaj masz fotki. Na jednej jest noga złożona, na drugiej bez włożonego elementu bodaj 25. Mam nadzieję, że pomoże. :D

http://imageshack.us/photo/my-images/861/obraz002cw.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/805/obraz001nu.jpg/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, teraz moja kolej co do oceny kolekcjonerki. ---> Jest bardzo fajna :)

W sporym, dobrze wykonanym pudle (podobnego z Wiedźmina 1 nie mam, niestety tylko podstawowa edycja :/) starannie uporządkowano wszystkie elementy. Największe wrażenie zrobił na mnie artbook: twarda oprawa, świetny papier, duży format - po prostu mistrzostwo! Pozostali wydawcy powinni brać przykład z CD Projektu i robić właśnie takie artbooki, a nie pseudo książeczki o broszurowym charakterze.

Co dalej? Reszta jest jak najbardziej poprawna i satysfakcjonująca: naklejki, karty, moneta... Największe zastrzeżenia mam do popiersia Geralta. Materiał okrutnie brudzi fajnie wyścielone pudełko, mogli zastosować inny materiał typu porcelana lub dobrej jakości plastik... Generalnie mogli zrezygnować z tego całego popiersia i dać figurkę Geralta, Triss bądź Jaskra. Z takiego patentu byłbym wręcz zachwycony. Jest jak jest.

Słowo na koniec: ani trochę nie żałuję. Taka kolekcjonerka to wielka pamiątka i dowód uznania dla CDP za tworzenie tak wyjątkowych gier jak słowiański do bólu Wiedźmin.

Tymczasem czekamy na poniedziałek i start gry.

Ktoś tu pisał o problemach z płytą instalacyjną - przestraszony opróżniłem HDD i zainstalowałem Wiesia, ale na szczęście obyło się bez żadnych problemów. Teraz pozostaje czekać... God damn... : )

No właśnie. Muszę do końca tygodnia zainstalować swojego 'Wiesława' i sprawdzić, czy wszystko jest OK. Z resztą zestawu kolekcjonerki jest w porządku: popiersie całe, artbook ma strony w prawidłowej orientacji itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem filmik przedstawiający Przewodnik po grze. Czy ten rewelacyjnie prezentujący się niby-album, ze zdjęciami, przedstawieniami postaci i opisem przejścia znajduje się w Edycji Premium (moja to Specjalna, ale różnice są tylko trzy na korzyść ES)? Jeśli tak, to ja się normalnie ze szczęścia... no nie wiem :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak w takim razie wygląda sytuacja z kolekcjonerkami przygotowanymi na rynek zachodni. Jeśli amerykanie też dostaną uszkodzone produkty to pewnie posypią się pozwy. Mogą też się kłócić o tą imitację marmuru, bo figurka niewiele ma z marmurem wspólnego.

Szkoda, że na gram.pl jakiś moderator chce zdusić dyskusje o jakości elementów kolekcjonerki, bo to tylko pogarsza sytuację. Skoro będą rozpatrywać reklamacje i pewnie wymienią figurki to po co im jeszcze afera z cenzurą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem filmik przedstawiający Przewodnik po grze. Czy ten rewelacyjnie prezentujący się niby-album, ze zdjęciami, przedstawieniami postaci i opisem przejścia znajduje się w Edycji Premium (moja to Specjalna, ale różnice są tylko trzy na korzyść ES)? Jeśli tak, to ja się normalnie ze szczęścia... no nie wiem :D .

Niestety, artbooka tam nie uświadczysz, a żałuj, bo jest czego. IMO najlepsza część zestawu mogąca śmiało kosztować kilkadziesiąt złotych w księgarni. Normalnie dech mi zaparło jak zobaczyłem gabaryty i jakość oprawy tegoż albumu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mogli zrezygnować z tego całego popiersia i dać figurkę Geralta, Triss bądź Jaskra. Z takiego patentu byłbym wręcz zachwycony. Jest jak jest.

Figurka Geralta była zawarta w jednej z Edycji Specjalnych W1 w Empiku:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fakcie dołączania figurki Geralta do edycji empikowskich Wiedźmina 1 wiem doskonale. Nie powinno być to problemem odnośnie produkcji nowej figurki przy okazji premiery Wiedźmina 2. Tak jak już wspominałem, poszczególne edycje mogłbyby różnić się rodzajem figurki np. Geralt / Triss (hell yeah!) / Jaskier / Yarpen, ale to już czyste dywagacje i marzenia ściętej głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...