Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

zatem dlatego ocenili Wiedźmina niżej niż polskie media.

Ja tam uważam, że ocenili go niżej, bo nie są Polakami i patrzyli na to z boku. A nasi rodzimi recenzenci sikali w oczekiwaniu na Wiedźmina przez co najmniej rok i kiedy w końcu już go dostali, to zawyżyli nieco ocenę. Nie mówię, że to zła gra, ale na pewno nie na 9+, a jakieś 7+/8. Nie ma tam nic przełomowego, jedynie ciekawe dla nas, Polaków dialogi. Strasznie irytuje walka, o Wiedźminie mówi się jako o powrocie do tradycyjnych RPG. A gdzie takich grach było bzdurne zaklikiwanie przeciwników i czekanie na "ten" moment, żeby bohater fiknął koziołka? Jedyne zastrzeżenia jakie mam do zagranicznych recenzji to to, że zarzucali brak broni i zbroi. Zanim napisali coś takiego mogli się zapoznać z realiami Wiedźmina, bo nie wyobrazam sobie Geralta w pełnej paladyńskiej płytówce +5 do siły i walczącego młotem 15% szansy na wyprucie flaków. Poza tym - jak na współczesne gry, w Wiedźminie było za mało swobody. Już w pierwszym Baldur's Gate mogłem zwiedzić większe obszary niż w tej produkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak Wam, mi niektóre przygody działają dosyć dziwnie. Na przykład w "Weselu" w czasie rozmów Geralt nie ma tekstur stroju. Poza tym zdarzyło mi się tam kilka uporczywych bugów w tym jeden, przez który musiałem powtarzać zabawę. Normalna gra za to podobała mi się bardzo i jest jednym z najlepszych moich zakupów. To jest nie do opisania jak doszedłem to tego, kim był Alvin, jak przeżywałem tą końcówkę pierwszego aktu. Miazga.

Ciekawy jestem wiedźmina 2, będzie na ich autorskim silniku, więc o ograniczeniach nie ma mowy- gra (mam nadzieję) w pełni wykorzysta potencjał silnika. Widziałem walkę z bossem w dwójce, olbrzym!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zdarzyło takie coś, że po medytacji Geralt jakoś dziwnie fruwał co mnie rozśmieszyło.Raz nawet był pod teksturą.Lecz po wczytaniu poprzedniego zapisu to się już nigdy nie powtórzyło, bo wtedy gra straciłaby wiele w moich oczach, a tak ma ona bardzo mało błędów i niedociągnięć.Muszę ją przejść jeszcze raz i wykonać wszystkie questy poboczne, by się trochę obłowić i kupić jakąś porządną broń i zbroję.Chociaż broń i zbroja, która mamy na początku starcza do samego końca gry.Nawet ani razu nie użyłem petard, ale mikstury mają niezłe efekty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozśmieszył mnie jeden z postów, ktoś zaproponował wiedźmina z łukiem???? Przepraszam ale to chyba obraza w stronę Sapkowskiego, wiedźmin i łuk to się jakoś nie łączy, to się po prostu nie może połączyć.

Edytowano przez MAti1992stalker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin z łukiem również mi się nie podoba, ale nie bardziej niż wiedźmin-alchemik. W którym miejscu cyklu Sapkowski wspominał, że Geralt sam warzył potrzebne mu eliksiry? Czy, co jeszcze dziwniejsze, wymyślał nowe ich receptury? Równie dobrze mógł zaopatrywać się w ich zapas w Caer Morhen. O petardach nawet nie wspomnę.

Twórcy gier na podstawie filmów, czy książek, często pozwalają sobie na odstępstwa od kanonu w imię grywalności. Powinni się jednak liczyć, że dla dla oczu fanów często będą one oznaczać zmiany na gorsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mindstorm, zgadzam się co do łuku, to zupełnie nie pasuje do książkowego Wiedźmina. Geralt nigdy nie walczył tego typu bronią, choć nie widzę przeszkód aby pojawił się element walki dystansowej. Jednak nie jestem w stanie zgodzić się jeżeli chodzi o alchemię. Wprawdzie chyba w żadnej książce o Geralcie nie mamy jasno napisane, że wykonywał własnoręcznie eliksiry ale jakoś nie widzi mi się, żeby przebywał drogę z Temerii do Kear Morhen żeby uzupełnić zapasy...

Tu akurat imć Sapkowski pozostawia miejsce dla wyobraźni czytelnika, tak jak to robił w np. części o podwodnych schodach. Nie było wyjaśnione gdzie prowadzą, jak zwie się rasa zamieszkująca je itd. Czytelnik sam sobie to dopowiada.

Alchemia była zawsze nieodłączną częścią sagi o Geralcie i dlatego widzę dla niej miejsce w egranizacji. A co do mieszania - przecież Geralt znał składy eliksirów, wiedział jakich składników do nich używać...

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin z łukiem to jest można by powiedzieć jak.... po prostu nie mam słów. Co do alchemii to ona jest tam chyba dlatego żeby:

1.Urozmaicić grę (ale petardy rzeczywiście nie bardzo pasują)

2.W Temerii przeciez nie było osób znających wiedźmińskich receptur (nie chce spoilerowac)

Ja jestem fanem wiedźmina, ale ta alchemia mi nie przeszkadzała

Gdyby Geraltowi dałoby się łuk (co byłoby porażką), byłby on w zasadzie bezbrony. Wiedźmińskie style nie obejmują walki na dystans.

To tyle :happy:

Aha... Murezor przecież w grze Geralt stracił pamięć, no nie? Więc jak miał znać receptury?

Edytowano przez modernwitcher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, Geralt stracił pamięć, ale, ale... Jaka była sytuacja ze starszą mową (ci którzy poznali pewną półelfkę powinni wiedzieć o czym mówię)? Po krótkiej powtórce Geralt przypomniał sobie (prawie) wszystko. A o ile pamiętam, to miał dostęp do kilku receptur (podajże Berengara) więc...

Jako że, Wiedźmin jest moją ulubioną egranizacją pokładam ogromne nadzieje w sequelu (czy może prequelu?). Już z trailera możemy wywnioskować, że sporo aspektów gry ulegnie poprawie. Cieszę, się że gra w której jakość oprawy audiowideo idzie w parze z grywalnością...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to, niezła walka, potwór trochę przypominał mi Zegula z kanałów w wyzimie,z którym walczyłeś bodajże w ostatnim rozdziale, szczerze marzy mi się kolejna walka z strzygą w wiedzminie 2. Ogólnie to opowiadanie Sapkowskiego o strzydze najbardziej mnie urzekło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...