Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

@almech

50 zł za to, że ktoś nie mógł sobie pograć przez 12 godzin to mało?! No proszę Cię...jak czytam ton niektórych wypowiedzi w sieci, to wygląda to tak, jakby brakowało jeszcze z 5 dodatkowych minut czekania, a ludzie zaczęliby popełniać samobójstwa...

Taka rekompensata to baaaaaaarrrrrrrdzo dużo, zwłaszcza, że wiele osób właśnie koszulkę chętniej widziałaby w kolekcjonerce zamiast popiersia. I nie zapominajmny, że jakby nie było, najbardziej zdesperowany gracz zdąży dziś przejść pół gry, nim reszta uczciwych w ogóle zacznie :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co do pewnego filmiku. Akurat na nim miałem małe zacinki i musiałem go przyspieszyć, a był chyba dosyć ważny. Chodzi mi o ten filmik, kiedy

Geralt przypomina sobie końcówkę swojej śmierci podczas rozmowy z Vernonem (kiedy mu daje te akta)

Potem na pewno było nawiązanie (to kiedy

Geralt mówi Triss, że ma mu powiedzieć wszystko o Yennefer i jego śmierci, na statku Roche'a

) Czy miałby go ktoś jakimś cudem nagrany, ew. mógł streścić w spoilerze jego treść ?? Niech go tylko jakoś oznaczy, bym wiedział, że o niego chodzi. I stwierdzam, że siłowanie na rękę jest fajne, kości trochę mniej (nie widać wyrzuconych oczek ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie oddałbym głowę w zamian za koszulkę :) świetna sprawa

choć inna rzecz mnie zdziwiła, jest DLC do pobrania: Troll Trouble

tymczasem w poradniku jest opisane zadanie poboczne: Kłopoty z trollem

Odniosłem wrażenie że twórcy wycięli kawałek gry i opublikowali jako DLC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, po 5 reinstalkach i zabawach z secuRomem wreszczecie mi się udało odpalić grę. Odczucia? Grafika olśniewająca i zapowiedź dobrego scenariusza ( za wczesnie by wiecej o nim mówić dla mnie). System walki ciekawy, chociaż aż tak intuicyjny jak niektórzy mówią nie jest dla mnie ( szczególnie kwestia bloków). Tak jak ktoś wcześniej powiedzial - na normalu w prologu umarłem wiecej razy niż przez całą kariere w wiesku 1 ;). W sumie porównanie do Black opsów jest w pewnej sprawie trafne - tu też jest filmowo i pewne sceny aż grają się za nas samych. Mi to nie przeszkadza o ile zakończy się to na prologu.

Odczucia jak narazie bardzo pozytywne (chociaż nie rozpływam się tak jak niektórzy - troszke obiektywizmu sie przydaje), pogramy dalej, wiecej sie powie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce wam pokazać różnice w grafice pomiędzy uberpróbkowanie on/off. Zrobiłem kilka screenów porównań, ale w BMP, dla lepszego poglądu sprawy. Znacie jakiś darmowy serwer, który dopuszcza pliki zdjęciowe w okolicach 6mb? :)

Różnice są większe, niż niektórym się zdają.

PS: To prawda, że gra na WinXP chodzi dużooooo lepiej niż na Win 7?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne niektórzy szczęśliwi posiadacze Edycji Kolekcjonerskiej mieli już okazję ukończyć Prolog w nowym Wiedźminie, więc mam pewne pytanie: jak wyglądają starcia z bossami, oceniając po walce ze

smokiem

(bo, jeśli dobrze rozumiem, to właśnie

smok jest głównym antagonistą w Prologu

)? Chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej na ten temat, ponieważ w pierwszej odsłonie Wiedźmina starcia z unikalnymi przeciwnikami, z którymi walczyliśmy w końcowych etapach poszczególnych Aktów były zazwyczaj bardzo proste, a z informacji zamieszczonych na stronie głównej CD-Action wynika, iż w drugiej części jest podobnie..

w prologu

nie walczymy z żadnym dużym potworem, uciekamy przed smokiem, jest to qte

łatwo? ja miałem problemy z trójką chłopów którzy zaczepili mnie na ulicy :)

ataki nie "zjadają" za dużo zdrowia przeciwnikom, trzeba się namęczyć, zwłaszcza jak wróg ma tarczę czy zbroję

gra wyjątkowo nie zachęca do zwiedzania świata, chociażby jak wiedźminowi przyjdzie po drabinach chodzić czy domek zwiedzać i drzwi otwierać, strasznie grę zwalniają

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka galeria porównawcza. Post będę aktualizował na bieżąco.

1920x1080 - wszystko w sterownikach na MAX, wszystko w ustawieniach gry na MAX + Anizo i AA na x16

Screen 1:

Uberpróbkowanie ON: TUTAJ

Uberpróbkowanie OFF: TUTAJ

Screen 2:

Uberpróbkowanie ON: TUTAJ

Uberpróbkowanie OFF: TUTAJ

Za chwilę dalsze screeny. Przepraszam, że nie ta sama perspektywa. ;) Obraz z uberpróbkowaniem jest bardziej naturalny, i znacznie bardziej wygładzony. Tutaj tego nie widać. Ale zaraz pokaże :)

PS: na zestawie poniżej + wymuszony SLI na max detalch z Uberpróbkowaniem mam 10-18 klatek na sekundę :) Jeśli faktycznie na XP jest znacznie lepiej, to znaczy, że CDP musi szybko łatkę wydać.

Edytowano przez Graczdari91
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie naprawdę bardzo dobre. Przy detalach mocno nie majstrowałem aktualnie gram na średnio-wysokich i jest bardzo dobrze, co więcej antyaliasing mam włączony a gra śmiga jak marzenie. Wyłączyłem też rozmazania przy obracaniu kamerą - strasznie mnie to wkurzało. Mysz też jakoś dziwne szaleje. Gram na 800 dpi, a musiałem czułość zmniejszyć do 1 z domyślnych dwóch. Walka robi wrażenie. Chociaż trudno było mi się przyzwyczaić to już radzę sobie całkiem nieźle. A teraz pooglądam jeszcze raz te trailery premierowe, bo są prześwietne i lecę dalej grać co chociaż prolog skończę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa minusy, jak na razie wyłapałem. Nie są jakieś uciążliwe... jest to czepianie się, ale już wymienione kości. To jest masakra, nie widać w ogóle wartości oczek. I moim zdaniem animacja ruchu warg Geralta, wygląda też jakby nie miał połowy zębów, ale jak już mówiłem, czepiam się. A teraz zagłębiam się w I Akt. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przebojach z nowym kontem do DLC i problemami w końcu udało sie odpalić. I teraz trochę narzekania.

- oddajcie mi sterownie myszą, ja chcę strzałkę!

- używanie Z do Medalionu aby znaleść aktywne przedmioty czy składniki alchemiczne jest nieintuicyjne. Wolałem podświetlenie ALT z jedynki. Wykryte przedmioty są mało odróżnialne od reszty,

- napisy pod przedmiotami są zdecydowanie za małe,

- gra w kościanego pokera szalenie niewygodna. Latwo wyrzucic poza plansze - w dodatku kąt widzenia jest tragiczny,

- w siłowaniu na rękę miałem wrażenie iż czułość myszki się zmieniała. Ciężko utrzymac w polu,

- czemu do licha ciężkiego nie można zmienić osi Y myszy?

Nie przegłądałem jeszcze inwentory i reszty alchemii czy zdolności więc się nie wypowiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graczdari91

Przekonałeś mnie ostatecznie...ubersampling nie jest mi do niczego potrzebny, skoro gra TAK wygląda i bez niego :). A z kilku źródeł wiem już, że zbliżę się do ustawień na poziomie ultra, więc usytasy na całego :P

- w siłowaniu na rękę miałem wrażenie iż czułość myszki się zmieniała. Ciężko utrzymac w polu,

To jest chyba w sumie plus, bo gdyby ta strzałeczka chodziła dokładnie tak, jak gracz sobie życzy, to nie byłoby najmniejszego wyzwania, chociaż i tak gierki są ponoć proste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktoś pomóć ?

A mianowicie albo jestem tak tempy albo czegoś nie wiem, albo coś jest nie tak.

Gra wiedzmin 2 zainstalowała sie poprawnie oraz działa bez problemów.

Problem pojawia sie przy dlc A mianowice dlc jak najbardziej bez problemu sie instaluje ale nie wiem czy poprawnie.

Chiałbym sie dowiedzieć gdzie powinna byc kurtka niebeiskich pasów, czy wy ja macie odrazu w ekwipunku w grze ? oraz gdzie znaleźć tajemiczego kupca ?

Prosiłbym o pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

To nie ten dział, ale odpal wiedźmina i w menu kliknij na dodatki do pobrania. Tam masz zaznaczone, co pobrałeś, a co zainstalowałeś.

Btw. Z kośćmi jest rzeczywiście tragicznie. Na początku mi cały czas wylatywały i była strata. Nie można jednak szybko odczytać wartości, trzeba brać na chłopski rozum ilość boków danek figury, czyli jak trójkąt, to 3 oczka, jak kwadrat, to 4 oczka wylosowałeś. To jest nieprzemyślane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś dobry sposób na walkę z Nekkerami?

Konkretnie chodzi mi o walkę w

jaskini, w której jesteśmy, żeby sprawdzić winę elfki, pierwszy akt

.

Jest ich bardzo dużo, a obecny miecz srebrny za bardzo nie pomaga.

Zauważyłem też, że - co mnie cieszy - walka w W2 jest zdecydowanie trudniejsza od tej w jedynce. Geralt na normalu często mi ginie :)

EDIT: OK, poradziłem sobie Quenem, uciekaniem, petardami i dobijaniem mieczem :)

Edytowano przez Harrolfo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

To nie ten dział, ale odpal wiedźmina i w menu kliknij na dodatki do pobrania. Tam masz zaznaczone, co pobrałeś, a co zainstalowałeś.

Btw. Z kośćmi jest rzeczywiście tragicznie. Na początku mi cały czas wylatywały i była strata. Nie można jednak szybko odczytać wartości, trzeba brać na chłopski rozum ilość boków danek figury, czyli jak trójkąt, to 3 oczka, jak kwadrat, to 4 oczka wylosowałeś. To jest nieprzemyślane.

własnei chodzi o to ze pisze ze niby zainstalowane ale nie moge tego nigdzie w grze znaleźć :( Tylko czy tak ma być czy jednak jest coś nei tak :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKIDROW na kilka godzin przed premierą udostępnił wiedźmina, szybko poszło

ponownie zabezpieczenia utrudnią życie uczciwym, szkoda

Sam medalion w końcu się do czegoś przydaje, jak się gracz zgubi to podświetli drzwi przez które trzeba przejść

podświetlenie zawartości skrzyni też się przydaje, nie trzeba do każdej zaglądać, można wybrać te przedmioty które nas interesują

Edytowano przez Evil Duo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roflmao

IGN (dla niekojarzących: jeden z największych, jeśli nie największy amerykański serwis o grach) nie dostał przedpremierowej kopii, żeby móc wrzucić recenzję na launch. http://uk.pc.ign.com/articles/116/1168535p1.html

Już parę razy pisałem, że promocja Wiesława za granicą jest, oględnie rzecz biorąc, taka sobie; zawsze jednak byłem przekonany, że gra ma duże szanse odnieść sukces z tej przyczyny, że świetną reklamą są znakomite recenzje i wysoka średnia na metacritics i gamerankings. Wychodzi na to jednak, że na recki sobie poczekamy, co w obliczu konkurowania z LA Noire (które recki już ma, bardzo wysokie) w zasadzie skazuje W2 na los gry drugiego wyboru dla wszystkich poza maniakami RPG. Ech.

No chyba że IGN to odosobniony przypadek i inne duże serwisy opublikują swoje recenzje lada moment... Nie jest to naturalnie wina CDP, tylko zachodniego wydawcy, niemniej: fail.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kośćmi, faktycznie trochę przekombinowali, ponieważ nie widać do końca co wypadło na planszy.

Jedynym ratunkiem jest rozpoznanie oczek, po wzorach wyrytych w kościach.

Walczyliście w karczmie z Naizdup-em?

Świetny żart udał się RED - om :D

Jeśli nie wiecie o co chodzi, to przeczytajcie jego imię od tyłu, to wiele wyjaśni.

Ze swojej strony dodam, że nawet podobne ma gabaryty.

Zaś co do samej gry, to jest wspaniała i jak na razie lepszego RPG-a tego roku nie ma. Dragon Age 2 choć wspaniały, zostaje daleko w tyle za Wieśkiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roflmao

IGN (dla niekojarzących: jeden z największych, jeśli nie największy amerykański serwis o grach) nie dostał przedpremierowej kopii, żeby móc wrzucić recenzję na launch. http://uk.pc.ign.com/articles/116/1168535p1.html

Już parę razy pisałem, że promocja Wiesława za granicą jest, oględnie rzecz biorąc, taka sobie; zawsze jednak byłem przekonany, że gra ma duże szanse odnieść sukces z tej przyczyny, że świetną reklamą są znakomite recenzje i wysoka średnia na metacritics i gamerankings. Wychodzi na to jednak, że na recki sobie poczekamy, co w obliczu konkurowania z LA Noire (które recki już ma, bardzo wysokie) w zasadzie skazuje W2 na los gry drugiego wyboru dla wszystkich poza maniakami RPG. Ech.

No chyba że IGN to odosobniony przypadek i inne duże serwisy opublikują swoje recenzje lada moment... Nie jest to naturalnie wina CDP, tylko zachodniego wydawcy, niemniej: fail.

To musi być wina Atari (Atari w USA wydaje Wiedźmina 2, prawda?). Skoro fińskie i francuskie magazyny dostały kopie do recenzji, a ze Stanów nie mamy jeszcze ani jednej... To faktycznie coś jest nie tak... Wiedz, że coś się dzieje!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasny gwint, że też nie dali demka. I mam dylemat, czy kupować, bo Wiedźmin pierwszy nie spodobał mi się. Dwójka wygląda dużo lepiej, ale też, z tego co czytam, swoje minusy ma. Nie chcę wydawać niepotrzebnie prawie stówki, a z drugiej strony mam niedosyt na RPG po DA2. Chyba trzeba będzie się z tym przespać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...