Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

http://www.gamespot.com/xbox360/adventure/...e/video/6313680

:D Najwięcej komentarzy jest w przypadku nadchodzący premier nie o L.A. Noire, a o Wiedźminie 2. Ojj, coś mi się zdaje, ze sprzedaż będzie duża... Ale to bardzo miłe, ze i zagranicą bardzo naszą grę doceniają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Filo93 - Obyś miał rację. :) Podejrzewam również, że ją masz... Tego 16 maja na imprezie premierowej mam nadzieję, że będę mógł zaspokoić swoją ciekawość w tej sprawie i że będzie można zadać tak głupie pytanie twórcom gry.

EDIT: Chyba jednak nie masz racji. Tak wiki tłumaczy "direct3d": http://pl.wikipedia.org/wiki/Direct3D.

Edytowano przez proud
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje Ci się, że będziesz miał narzuconą decyzję z góry? W grze, gdzie Twoje własne decyzje się liczą i mają konsekwencje? :D Zobaczymy, ale mam nadzieję, że wraz z przechodzeniem fabuły, będą chwile, gdy będzie się głowiło, co teraz zrobić, co się przez to stanie, żeby potem nie żałować. To daje nam świadomość takiej ingerencji w świat i wydarzenia, coś niesamowitego ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro 16:9 jest tą natywną rozdzielczością to czemu XP go nie obsłuży :zly: :zly: :zly:

Jeśli to jest prawdą, to znaczy, że albo twórcy nieudolnie przeprowadzili "konwersję" z DX 10/11 na DX 9, albo im się po prostu nie chciało i olali sprawę. Trzeba było jednak wyjaśnić tę sprawę, ponieważ nie jedna osoba przejedzie się na tym, a takie postępowanie RED'ów jest nieuczciwe względem nabywców, ponieważ informacja taka powinna być dodawana do wymagań gry i ogłoszona publicznie, a nie chowana po plikach readme gry. Porażka na całej linii...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje Ci się, że będziesz miał narzuconą decyzję z góry? W grze, gdzie Twoje własne decyzje się liczą i mają konsekwencje?

Myślisz, że autorzy scenariusza uśmierciliby tak ważną postać dla sagi jaką jest Filippa...? ;) Czy będziesz ją bronić, czy nie, to nie ma znaczenia. Ona i tak przeżyje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że autorzy scenariusza uśmierciliby tak ważną postać dla sagi jaką jest Filippa...? wink_prosty.gif Czy będziesz ją bronić, czy nie, to nie ma znaczenia. Ona i tak przeżyje wink_prosty.gif

Tym bardziej, że okoliczności śmierci Filippy Eilhart

została już opisana w książkowej sadze

, więc twórcy raczej nie zdecydują się pozostawić decyzji o jej losie w gestii gracza... A przynajmniej tak mi się wydaje.

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po obejrzeniu tego Intra przedstawiającego sytuację polityczną. Coś wspaniałego. Głosy są świetne. Odwalono kawał dobrej roboty. Wiadomo mamy tutaj tylko 3 próbki, ale jak reszta ma choć zbliżony poziom... To jest po prostu raj dla uszu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki, kolekcjonerkę odebrałem wczoraj, dostał link do szczegółów zamówienia, który nie działa (pokazuję się strona sklepu gram.pl) więc jak do [bip] mam sobie pobrać kody DLC?

Stary link z zamówieniem ten przed dostarczeniem działa i są szczegóły ale kodów nie ma... Jakieś rozwiązania?

Edytowano przez Sphinxyro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki, kolekcjonerkę odebrałem wczoraj, dostał link do szczegółów zamówienia, który nie działa (pokazuję się strona sklepu gram.pl) więc jak do [bip] mam sobie pobrać kody DLC?

Stary link z zamówieniem ten przed dostarczeniem działa i są szczegółu ale kodów nie ma... Jakieś rozwiązania?

czytasz to co jest na stronie produktu?

Kody na DLC Kurtka Niebieskich Pasów i Tajemniczy Kupiec znajdziesz w szczegółach swojego zamówienia po wpłynięciu do nas płatności za nie.

źródło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak płaciłem kartą więc do [bip] nędzy po 5 minutach mają pieniążki i to już dawno, a link ze szczegółami zamówienia nie działa, czytasz ze zrozumieniem czy robisz się na proroka podając oczywiste źródło z którym logicznie że się zapoznałem...

Miło, że się sam cenzurujesz, ale każdy średnio rozgarnięty człowiek może domyślić się, o co Ci chodzi. Odpuść sobie wulgaryzmy. [Turambar]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zbyt dużo osób nie śledzi wątku Wiedźmina 2 na innym serwisie. Sam tego nie robię, ale wciąż zastanawia mnie ten XP i 1080p, więc poszukałem w google i wyskoczył mi link do ciekawego posta. Otóż, użytkownik Pietro87 pisze:

"720p jest tylko odnośnikiem do grupy rozdzielczości 16:9.

Brak wsparcia dla rozdzielczości 1280/720 = brak wsparcia dla każdej 16:9 bo format i proporcje obrazu i tak sie rozjadą.

Ciekawe, że w readme nie napisali nic o 16:10.

Czyli albo 16:10 działa na XP i Win Vista/Win7 albo nie działa na żadnym.

Suma summarum wszystko na oko wygląda tak :

XP : w 16:9, rozciągnięty spłaszczony obraz lub pasy, 16:10 wcale nie wspierana, 4:3 rozciągnięty spłaszczony obraz lub wcale nie wspierana [w info na forum zanim je wyłączyli redzi była mowa o braku wsparcia dla 4:3 w readme sugeruje się te rozdzielczości, jednym słowem jaj sobie robią]

Win Vista/Win7 : 16:9 jedyna rozdzielczość w jakiej da się grać, 16:10 nie wspierana, 4:3 nie wspierana.

Suma summarum - masz monitor panoramiczny na xp lub win7 z proporcjami 16:10 masz problem.

Na xp masz monitor hd - to nie pograsz bo gra nie wspiera formatu, bo to taka nowa "kosmiczna technologia" co to ją wspiera tylko 95% nowych gier, więc CDP nie podołało z jej implementacją [ironia mode off]

Pozostanie tylko oczekiwanie na fale aukcji na allegro i "ciepłe" podziękowania dla cdp jak znów ruszy ich forum [ciekawe, 3 dni przed premiera je wyłączyli... czyżby obawa przed shitstormem jaki readme gry może wywołać ?]"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zkamknęli forum thewitcher.com w temacie "Pytania do CDPRED" były odpowiedzi twórców na ten własnie temat. Ktoś z RDEów pisał że 4:3 i 16:10 nie będą wspierane więc bedą czarne paski aby uzyskac 16:9. Obiecywał tez że zaraz popremierze bedzie patch który doda wsparcie dla 4:3 i 16:9

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecywał tez że zaraz popremierze bedzie patch który doda wsparcie dla 4:3 i 16:9

To tego patcha nie mogli dodać "zaraz przed premierą"? Przecież to jak teraz twórcy/wydawcy traktują graczy (konsumentów!) zakrawa o ironię... To my jesteśmy dla nich, czy oni dla nas?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tóż, użytkownik Pietro87 pisze:

Suma summarum wszystko na oko wygląda tak :

XP : w 16:9, rozciągnięty spłaszczony obraz lub pasy, 16:10 wcale nie wspierana, 4:3 rozciągnięty spłaszczony obraz lub wcale nie wspierana [w info na forum zanim je wyłączyli redzi była mowa o braku wsparcia dla 4:3 w readme sugeruje się te rozdzielczości, jednym słowem jaj sobie robią]

Win Vista/Win7 : 16:9 jedyna rozdzielczość w jakiej da się grać, 16:10 nie wspierana, 4:3 nie wspierana.

Suma summarum - masz monitor panoramiczny na xp lub win7 z proporcjami 16:10 masz problem.

Na xp masz monitor hd - to nie pograsz bo gra nie wspiera formatu, bo to taka nowa "kosmiczna technologia" co to ją wspiera tylko 95% nowych gier, więc CDP nie podołało z jej implementacją [ironia mode off]

Pozostanie tylko oczekiwanie na fale aukcji na allegro i "ciepłe" podziękowania dla cdp jak znów ruszy ich forum [ciekawe, 3 dni przed premiera je wyłączyli... czyżby obawa przed shitstormem jaki readme gry może wywołać ?]"

Nie wydaje mi się by był z tym jakiś problem, w wyborze rozdzielczości w konfiguracyjnym programie Wiedźmin 2, 16:10 i 4:3 jest, i nie przypominam sobie że Windows XP coś zmienia.

Jeśli jednak dają możliwość wyboru rozdzielczości 16:10 i 4:3 a gra będzie skalowała dziwnie obraz to porażka...

Edytowano przez Sphinxyro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak dają możliwość wyboru rozdzielczości 16:10 i 4:3 a gra będzie skalowała dziwnie obraz to porażka...

To jest porażka. Cytując FAQ z profilu RobeNa z CD Projekt:

Obecnie gra natywnie wspiera rozdzielczości w trybie 16:9.*

Informacja - Rozdzielczości w trybach 16:10, 5:4, 4:3 obsługiwane są w formacie letterbox. Oznacza to, że w wypadku rozdzielczości w tych trybach na ekranie pojawią się węższe lub szersze czarne paski u góry i dołu ekranu. Sytuacja może być również zależna od indywidualnej konfiguracji sterownika graficznego użytkownika.

Dla przykładu - Jeśli wybierzemy rozdzielczość 1680x1050 (16:10), to obraz gry zajmować będzie powierzchnię 1680x945 (16:9).

Ta gwiazdka dotyczy zapewne systemu Win XP, na którym to 16:9 nie jest obsługiwany.

Wnioski z tego jakie cyrki RED robi z rozdzielczościami nowego Wiedźmina każdy niech wyciągnie sobie sam. Jedynkę kupiłem któryś dzień po premierze, dwójkę miałem zamówić w pre-orderze (pierwszy raz w życiu). Teraz cieszę się, że jednak się wstrzymałem i na nowego Wiedźmina forsy raczej nie wydam. Jeśli mogłem wstrzymać się przed zakupem DAII (na które dużo bardziej czekałem po DA:O), tak równie dobrze mogę sobie nowego Wieśka darować. Thanks a lot, RED.

------

Źródło cytatu, żeby nie było, że jest to mój wymysł.

Edytowano przez proud
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tego patcha nie mogli dodać "zaraz przed premierą"? Przecież to jak teraz twórcy/wydawcy traktują graczy (konsumentów!) zakrawa o ironię... To my jesteśmy dla nich, czy oni dla nas?!

Widocznie nie mogli, skoro obiecali, że niedługo po premierze wyjdzie patch to o co się ciskać? I to Twoja odpowiedź zakrawa o ironię, bo CD Projekt RED to jedno z nielicznych studiów, które udostępnia DLC do gry za darmo. Już we wtorek pojawi się premierowy dodatek.

Dlaczego nie zauważasz oczywistych faktów, które mówią jasno i dobitnie o tym, jak RED-om zależy na graczach?

Wskaż mi inną grę za 80 zł w podobnym chociażby wydaniu. Przecież edycja Premium Wiedźmina 2 moglaby robić spokojnie za kolekcjonerskie wydanie takiego Dragon Age II.

Wskaż mi jeszcze dewelopera, który do swojego nowo wydawanego rodzynka wypuszcza darmowe DLC? TO wielcy powinni się uczyć od RED-ów. Tak, to do Was mówię, Bethesdo i Bioware...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie chce wierzyć w te wszystkie rewelacje o rozdzielczościach...

Serio, tyle portali i pism miało już Wiedźmina, niektóre już wersję finalną i nikt nic nie napisał o takim skopaniu rozdziałek? Hm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...