Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Co do gry w kości to nie była zbyt trudna, no ok za pierwszym razem przegrałem ale tylko raz :tongue: Walka na pieści za to była śmieszne prosta, nie pamiętam żebym choć jedną przegrał.

A co do wcześniejszego pytania, wiedźmina przeszedłem 2 razy, dwa razy sprzymierzony z zakonem, jakoś mnie do elfów nie ciągnęło, obydwa razy na Hardzie, niedawno znów zainstalowałem wiedźmina tak więc szykuje się do trzeciego przejścia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile zarabiasz na wygranej zależy od przeciwnika - trochę byś poćwiczył i gra w kości przestałaby sprawiać ci problem :] To zdecydowanie najszybszy sposób na zarabianie w początkowych rozdziałach, kiedy potrzebna ci kasa na różne książki, czy lepszy pancerz. Oczywiście, trzeba też wiedzieć z kim grać, bo niektórzy mają śmiesznie mało kasy, inni natomiast całkiem przyzwoite ilości. Osobiście polecam granie przeciw Carmen w drugim rozdziale - ma przy sobie sporo kasy jak na ten etap gry, łatwo z nią wygrać, no i jeśli pamiętam, to jej pula szmalu odnawia się po wyjściu z pomieszczenia :)

Edytowano przez HidesHisFace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gre w kości to raczej nie ma co ćwiczyć bo około 70% sukcesu zależy po prostu od szczęścia

W sumie racja, ale od penwnego wyczucia zależy, jakie kości w drugiej rundzie rzucić :] No i niektórzy przeciwnicy są mniej fartowni od innych (znaczy się komp mniej oszukuje ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Najszybszy sposób na zarabianie w początkowych rozdziałach, kiedy potrzebna ci kasa na różne książki, czy lepszy pancerz"

What?! Jaki pancerz jest co prawda ulepszona kurtka ale nie jest ona wcale lepsza od standardowej. Natomiast zbroję kruka mamy za free oczywiście jeżeli dostarczymy odpowiednie surowce do odtworzenia owego pancerza.

Edytowano przez Wiedzmin0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem:

-pięści: bardzo łatwe, ale jako minigra i przerywnik ciekawe

-kości: według mnie dużo bardziej nużące niż pięści (przeszedłem całe, więc wiem, o czym mówię), i generuje problem zbyt dużej ilości pieniędzy.

Tutaj moje pytanie: co Wy robiliście z nadwyżką finansową?

Ja dokładnie nie pamiętam, wydaje mi się, że kupowałem za to nową broń, nawet jeśli jej statystyki były o 5% lepsze od aktualnie posiadanej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak byś to Wiedzmin0 nazwał? Przecież żaden wiedźmin nie chodziłby w zbroi płytowej...

Nawet zbroja Kruka była w większości skórzana.

Nie zrozumiałeś mnie, kolega mówi że za zdobyte pieniądze kupujemy sobie książki, nową zbroję przecież to nie Morrowind! gdzie wymieniasz sobie pancerz w każdej chwili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie, kolega mówi że za zdobyte pieniądze kupujemy sobie książki, nową zbroję przecież to nie Morrowind! gdzie wymieniasz sobie pancerz w każdej chwili.

Dlatego napisał jak sam zacytowałeś nowĄ zbrojĘ a nie nowE zbrojE.

Swoją drogą zdobywanie kasy na zakupy w Wiedźminie jest najtrudniejsze jakie do tej pory widziałem w RPG. 5k na ulepszoną skórę dopiero w 3 rozdziale uciułałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kośćmi to wszystko zależy od wersji gry i wersji patcha. W pierwszej edycji z patchem 1.3 bodajże kości były wręcz dramatycznie proste. Nie dało się wręcz w nie przegrać, wystarczyło tylko ciągle obstawiać maksymalne stawki. Skutek tak, że na początku drugiego rozdziału dysponowałem gotówką, która pozwalała mi kupić cokolwiek tylko zechciałem. Za dużo mi to gry nie ułatwiło, bo używać ulepszeń broni, czy mikstur mi się zwyczajnie nie chciało, ale tak być nie powinno.

Z kolei w edycji rozszerzonej kości to inna sprawa kaloszy. Wyrzucić dobry rezultat jakby trudniej, a i przeciwnicy zaczęli nagle mieć pojęcie jak w to się gra. Nie zdarzają się już przypadki, gdy przeciwnik przerzuca sobie fulla tylko po to, żeby dać Ci szansę na wygraną. Wręcz przeciwnie, teraz to wygrana staje się wyjątkiem od reguły. A pieniądze na pokerze mógłby robić chyba tylko jakiś wyjątkowy maniak wczytywania sejwów. Przy prędkości, z jaką robi to Wiedźmak, życzę szczęścia. Ja jednak cieszę się z tej zmiany. Dzięki temu przynajmniej od strony ekonomicznej rozgrywka stała się bardziej realistyczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale miałem coś chyba zwalone. z każdym ogólnie za 2 razem a z Zoltanem nie mogłem. Przegrałem z nim 10tysi xP

a zbroja kruka rulezz :cool: . Moim zdaniem najlepsza Neutralna

Ja się obłowiłem w Wyzimie, a po wgraniu kilku patchów przegrywałem nawet z nowicjuszami więc pozyskanie gotówki było trudne.Ale gdy się chce coś kupić to z pewnością się na to uzbiera.Wystarczy iść do karczmy i spojrzeć na tablicę ogłoszeń.Najgorsze jest tylko to, że ich liczba jest ograniczona!Ale zawsze można iść pozbierać trochę ziółek i sprzedać tam gdzie dadzą najwięcej.Można też sprzedawać części ciała jak, np.: język i mózg utopca.Zarabianie jest pokazane dosyć realistycznie tylko często grając w kości przeciwnik nie ma pieniędzy i nie można z nim grać.Zwłaszcza z słabymi graczami :rolleyes::tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realistyce nie można nic zarzucić, bo przecież mniej więcej tak sobie wyobrażaliśmy wiedźmiński fach.

Przychodzimy do wioski/miasta szukamy zleceniodawcy, ubijamy potwora i odbieramy nagrodę.

Czasem też zdarza się, że ktoś chce kłącze echinopsa, bo jest z tego niezła herbatka :happy:

Co do zbroi, to chyba najmocniejsza jest Płonącej Róży. :wink:

Zastanawia mnie taż trochę, jak będzie z walutą w II. :icon_question:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z jakim przeciwnikiem mieliście największe problemy:

1.Azar Javed.

2.Zeugl.

3.Strzyga.

4.Kościej.

5.Dagon.

6.Przeraza.

7.Wilkołak.

8.Golem.

9.Bestia.

10.Finałowa walka :)

Mnie osobiście najwięcej problemów, ale tylko za pierwszym razem stworzył kościej a za drugim razem jakoś łatwiej było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z jakim przeciwnikiem mieliście największe problemy:

1.Azar Javed.

2.Zeugl.

3.Strzyga.

4.Kościej.

5.Dagon.

6.Przeraza.

7.Wilkołak.

8.Golem.

9.Bestia.

10.Finałowa walka :)

Żadna walka nie sprawiła mi specjalnego problemu, ale mam dwie, których nie cierpię. Bestia z podgrodzia oraz Azar Javed. Przy obu byłem wściekły, gdyż w pierwszym przypadku nie dało się ominąć sekwencji z sądem na Abigail, a w tym drugim musiałem walczyć z dwoma super-mutantami, których pokonanie kosztowało mnie wszystkie eliksiry. Za to walka finałowa była dla mnie jedną z łatwiejszych. Pokonałem za pierwszym razem i Jakuba i Króla Gonu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to walki w Wiedźminie nie sprawiły mi większych problemów, choć małe miałem z kościejem, ale to z winy że tak powiem przedawkowania eliksirów XD

Za to niektóre z walk urzekły mnie bardzo jak np z strzygą jako że opowiadanie o strzydze jest moim ulubionym oraz walka z owym kościejem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gre w kości to raczej nie ma co ćwiczyć bo około 70% sukcesu zależy po prostu od szczęścia

Mylisz się, kośćmi po wyrzucie da się sterować myszką więc szczęście to jakieś 30%. Jeśli wyćwiczysz się w tym obracaniu kośćmi to wygrasz każdą grę za pierwszym wystarczy po prostu dużo praktyki. Co do najlepszej Zbroi Kruka to moim zdaniem jest to elfia zbroja. W wytrzymałości słaba nie jest więc łatwo się nie zginie a i daję bardzo dużo mocy więc walkę można przeprowadzać bez użycia mieczy i puszczyka.

Edytowano przez nero321
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wyrzucisz kości to możesz obracać myszą kamerą przez co i kości się ruszają w daną stronę. Na pewno od razu nie będzie to super wychodzić ale kilka partyjek kości i będziesz miał wprawę. No tak zapomniałem dodać do mojej wypowiedzi z bossami że najtrudniejszym jest Bestia ale miałem z nią problemy tylko jak grałem pierwszy raz później jest już łatwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...