Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?

Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?  

2695 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?

    • a) tak, czekam na to niecierpliwie
      171
    • b) może, zależy od zawartości
      290
    • c) nie, nie mam napędu BluRay
      2059
    • d) a po co komu takie wydanie?
      171


Polecane posty

Jestem jak najbardziej za dodawaniem płyty Blu Rey do CD Action bo na pewno na owej płycie było by coś więcej niż na normalnej płycie DVD, technologia musi iść do przodu, prędzej czy później zamiast używać płyt DVD będzie się używało płytek Blue Rey. Nawet jakby magazyn kosztował trochę więcej to jestem za bo mogę dodać te kilka złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO jest to nietrafiony pomysł. Przynajmniej na razie. Mało kto ma napęd Blu-Ray. Poza tym pewnie cena by podskoczyła, bo takie płytki do tanich nie należą. Jeśli pismo by nie podrożało, to jak najbardziej, ale i tak u większości czytelników taka płytka będzie tylko ozdobą na półce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moim trupie :P Jestem stanowczo na NIE. Nie dość, że napędy BR są drogie to i nie jest to specjalnie rozpowszechnione na PC. Za jakieś 2 lata, może tak, bo napędy będą tańsze, ale teraz nie widzą sensu. I pytanie, czym Wy chcielibyście wypchać taką płytę? Nie i jeszcze raz nie jestem za tą inicjatywą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy - BD-ROM nie jest aż tak wiele droższy od zwykłego DVD (nawet w niezbyt tanim Komputroniku już od 250) - a nawet nagrywarkę można mieć w tej chwili już za 500 PLN... Sam się zdziwiłem...

Ja bym chętnie zobaczył takie wydanie, aczkolwiek fakt - ciekawe na ile by te materiały były sensowne i godne zainteresowania... No, pewnie wtedy oprócz kilku pełników można by też dać sporo filmów (w jakości np HD) z Gameplaya, dużo więcej (także obszernych dem), a może nawet kobyły typu SW-TFU :)

Nie oszukujmy się - to niemal 6x więcej miejsca niż zwykłe DVD... A tym bardziej BD-DL... O-ho-ho!

Edit: poza tym nie myślę by koszty pisma jakoś drastycznie wzrosły. Owszem - koszt płyty BD-R to około 20 PLN, ale przy tłoczeniu są chyba nieznacznie tylko droższe od DVD. Szacując, że koszt tłoczenia jednej płyty DVD to 10 gr, nie myślę, żeby tłoczenie płyty BD kosztowało więcej niż 1,5 PLN...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem po dłuższym wahaniu opcję c... Napędu nie mam, a do zakupu raczej się nie przymierzam. Z drugiej strony... wszystko zależy od tego, co na blurayu by się znalazło. Czy wasze fundusze(?) pozwolą na porządne wypełnienie płyty, czy raczej będzie to zapełnianie trailerami, demami i innymi darmowymi dobrami z internetu. Najlepsza opcja w ankiecie to by była między 2 i 3, czyli 2,5 ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma sensu w dawaniu płyty Blu-Ray, bo to dla nikogo nie byłoby dobre... Większość z nas nie ma takiego napędu i nie ma zamiaru go kupować. Ja zaznaczyłem C i póki co niech CD-Action pozostanie takie jakie jest... Czyli najlepsze.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym zainteresowany, ale dopiero za parę lat. Trzeba w końcu pamiętać, że u nas od niedawna napęd DVD jest standartem w komputerach, przecież tylko edycję DVD z magazynem też wydajecie od całkiem też niesporego okresu czasowego, bodajże od numeru trzynastego specjalnego z 2006 roku.

Ja bym na waszym miejscu poczekał aż napęd Blu Ray bardzie się upowszechni, ewentualnie zrobić ankietę ilu procent użytkowników tego forum ma BR. Bo w grę może wchodzić wydawanie jednocześnie edycji Bluray jak i DVD.

Tylko jedno nasuwa się pytanie - czy z ekonomicznego punktu widzenia na dzień dzisiejszy będzie się wam to opłacać i ile taka edycja miała by kosztować? Mam nadzieję, że rozważając nad edycją Blu Ray robiliście albo zrobicie dokładną analizę ekonomiczną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz napędy Blu-Ray można kupić za 200 zł, więc ewentualnie mógłbym rozważyć taką ewentualność. Ale tylko wtedy jeżeli nie byłoby dużo drożej (1 -2 zł więcej mógłbym dać więcej za CDA - oczywiście tylko też tylko na jakiś czas).

Ale uważam, że lepiej poczekać jeszcze z półtora roku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie obecna mala powszechnosc tego typu napedow dyskfalifikuje BluRaye jako Cover na starcie. Swoja droga, sa jednak takie wynalazki jak HDVMD, ktore korzystaja z czerwonego lasera. Moze warto byloby pomyslec nad takim rozwiazaniem, lub poprostu wprowadzic na stale 2 plyty? Jak dla mnie (i jak widze wielu innych userow) naped BluRay jest zbyt drogi by kupowac go w czasie, gdy na ow nosnik wychodza jedynie filmy. Moze za 3-4 do 5 lat, cos takiego stanie sie standardem. Ba, stanie sie na pewno, bo sam pamietam czasy, gdy czytnik DVD kosztowal 800zl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...