Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?

Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?  

2695 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kupiłbyś CD-Action w edycji BluRay?

    • a) tak, czekam na to niecierpliwie
      171
    • b) może, zależy od zawartości
      290
    • c) nie, nie mam napędu BluRay
      2059
    • d) a po co komu takie wydanie?
      171


Polecane posty

Wg mnie napęd Blu-Ray jest zbyt mało rozpowszechniony. Szczerze, nie widziałem na oczy ŻADNEGO odtwarzacza ani w komputerze, ani w sklepie. Kiedyś na pewno przejdę na nowy napęd, ale to "przechodzenie" zajmie mi jeszcze trochę, tzn do spadku cen owych napędów do ok 200zł.

Inna sprawa, że trzeba czymś te Blu-Raye zapewnić, toteż liczę, że po przejściu na nowy nośnik nagrodzicie nas nowszymi grami, lub większą ich ilością. Podsumowując: jestem na tak, ale obecna cena napędów Blu-Ray to dla mnie i tak za drogo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie kupiłbym CDA w takim wydaniu, bo po prostu takiego napędu nie posiadam. Poza tym, po co zmieniać coś, co co miesiąc kupują tysiące osób? Chcecie kogoś na siłę uszczęśliwić? Dajcie lepszego pełniaka lub wiącej stron, bo podejrzewam, że z tym Blue-Ray'em cena by wzrosła...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, po co zmieniać coś, co co miesiąc kupują tysiące osób? Chcecie kogoś na siłę uszczęśliwić? Dajcie lepszego pełniaka lub wiącej stron, bo podejrzewam, że z tym Blue-Ray'em cena by wzrosła...

Odrobina historii:

Dawno temu CDA oferowało wybór 4 CD lub 1 DVD. Najpierw jednorazowo, później wiele miesięcy pod rząd były dwie równolegle wersje aż w końcu DVD zostało na stałę. Cena była wyższa, ale wtedy CDA i tak kosztowało 18,99zł więc obecne 14,99zł to i tak cena powiedziałbym prawie że zaniżona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93
Ponad 80% nie che :/

A powodem jest brak napędu :/

Mi to szczerze obojętne bo i tak nigdy z płyty dołączonej do CDA nie korzystam a powodem jest to że dajecie gry które już mam lub są słabe.

CDA tylko i wyłącznie kupuje po to by poczytać zresztą Playa tak samo.

Strasznie mnie dziwi że aż tyle osób kupuje CDA dla płyty :/ Po co grać w takie stare gry w które się już grało i w dodatku do najlepszych już nie należą? Przecież tyle nowych gier wychodzi? Nierozumiem tego.?!

NecroVisioN jest niewątpliwie starą grą (tak, na pewno)... DMC4 jest stary i już nie należy do najlepszych (tak, na pewno x2 !!!) i mógłbym podać jeszcze z 10 takich przykładów... Człowieku! Nie każdy ma czas i kasę na to, żeby grać w premierówki i nie każdy uważa, że jak gra ma rok czy dwa, to już jest słaba, bo są nowsze, czyli lepsze... W jakim Ty świecie żyjesz i jaki masz w ogóle pogląd na świat... I poza tym nikt tu nie mówi, że kupuje CDA dla płytek, a nawet jak kupuje to to jest osobista sprawa i nie widzę sensu tłumaczenia, że w CDA nie pełniaki są najważniejsze... A jeżeli Ty masz tyle kasy i czasu, żeby kupować i grać w premierówki, to wcale nie musisz się tym tak chwalić... Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem za :)

Pamietam czasy gdy wchodzily DVD jako covery i bez wachania takie kupowalem, pomimo tego, ze mialem jedynie nagrywarke cd...

ale wiedzialem, ze predzej czy pozniej ja kupie :)

Od dwoch tygodni jestem posiadaczem napedu comba z BD - bo sens kupowania nagrywarki BD byl dla mnie zerowy... Lepiej kupic jakiegos twardziela 2TB i gromadzic na nim dane :)

A BD mi jest potrzebny bo kupilem pare filmow na DB... i to z jakis rok temu :)

Poza tym ktos musi byc pierwszy we wprowadzeniu BD jako cover. Czy nie chcielibyscie, aby Wasza ukochana gazeta byla pierwsza? :)

Fakt... co pakowac na dysk BD?

Swoja droga CDA mogloby sie dogadac z jakims sklepem/siecia handlowa, ze czytelnicy CDA (z jakims tam kuponem) Maja te 20% znizki na zakup czytnika BD, czy napedu combo-BD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie posiadam takiego napędu, bo mi nie potrzebny? Mam na nim oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości? Nie... nie jestem kinomaniakiem i nie patrze na takie rzeczy. Nie zamierzam kupić takiego napędu chyba że stanie się to koniecznością, a puki co, znajomy z pracy który się tym para miał problem żeby zdobyć nagrywarkę 12x. Także nie wróżę szybkiego wdrożenia do polskich mieszkań takowych napędów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93
Tak tak, kiedyś zmienialiśmy CD na DVD (był krzyk) teraz DVD na BD (jest krzyk), a ciekawe kiedy będziemy zmieniać BD na HVD? (oj będzie krzyk :tongue: )

Krzyk jest, bo troszkę za wcześnie na taką metamorfozę... Wydawcy gier na PC nawet nie wydają ich jeszcze w edycjach BluRay, bo się nie opłaca... A nawet jeżeli niedługo zaczną to czynić, to będą wydawać gry w dwóch wersjach (DVD i BluRay)...

PS A najlepiej od razu zapytajcie, czy może gierek nie dawać na twardych dyskach... Każdy se będzie mógł podłączyć i nie będzie problemu xD (dla tych bez poczucia humoru mówię, że to żart)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, niech ktoś spopularyzuje ten format w końcu!

Nagrywarki można już dostać za 350 zł, a czytniki za 250, to w czym problem? Na gry za 100 zł to sobie można pozwolić, a na sprzęt już nie? Śmieszne. Jeżeli do CDA byłby dołączany Blu-ray, to w końcu więcej osób by kupiło ten napęd, co z kolei spowodowało by szybsze obniżki cen sprzętu. Jak się coś nie ruszy to sprzęt nie będzie taniał. To nie karty graficzne, że co rok mamy nową generację. Kiedyś Bluray był po 2000 zł za czytnik, a jeszcze wcześniej DVD. Nie tak dawno patrzyłem, to sprzęt ten był za minimum 600 zł. Świat musi iść do przodu.

Inna sprawa to to, że CDA rzadko kiedy pewnie będzie wypełniać te gigabajty pełniakami ( co mnie bardzo smuci), a zazwyczaj demami i "innym darmowym internetowym dobrem" jak tu ktoś już napisał. Co do filmów, to ja mówię stanowcze: NIE!, bo CDA to pismo dla graczy, nie dla maniaków kina. Zresztą licencji na filmy nie dają za darmo i lepiej kasę przeznaczyć na lepszy pełniak. Więcej fun'a jest, bo film to tylko 1,5 h rozrywki, a gry to kilkanaście lub kilkadziesiąt (RPG).

No i kolejny problem to cena. Nikt nie napisał ile się zwiększy, bo i po co? A ta technologia kosztuje. Sądzę, że jeżeli byłoby to 19,95 (niedługo znikną 1, 2 gr) to jeszcze byłoby to do przełknięcia, ale wtedy nie mogła by sobie redakcja pozwolić na żadne podwyżki, a więc zero dodatków, plakatów i innych pierdół - czyli w sumie dobrze. Przy takiej cenie to i pełniaki byłyby lepsze. Naprawdę moglibyśmy podgonić czeskiego level'a. No i CDA stało by się sławne, jako że (chyba) pierwsi w Europie wprowadzili by Bluray do gazety. A to już jest coś.

No i konkurencja nie miałaby nic do powiedzenia. Bo teraz w pełniakach to bym powiedział, że PLAY to spokojnie konkuruje z CDA ( od numeru lipcowego).

Nikt nie napisał, że postęp jest łatwy i tani, ale ktoś musi ponieść jego kaganek.

Jednak, jak znam życie, to redakcja ugnie się pod naciskiem płacowym, czyli nie wprowadzamy, bo mniej zarobimy. Przykre, ale prawdziwe. Ja jestem 3xTAK.

Pozdro dla wszystkich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ja nie wiem jak tak można myśleć... Czy każdy wydaje 100 zł na grę? Niektórzy może na PC zbierają, a niektórzy kupili teraz lub trochę wcześniej i co patrzą. Najlepsze czasopismo o grach w Polsce wprowadza BR i muszą teraz zbierać na nowy napęd jakiś czas, bo długo zbierali na PC. Nie każdego stać na wydatek 350 zł. Okaże się, że po paru miechach napęd BluRay będzie można kupić za 150 zł. Będzie sobie pluł w brodę, bo przepłacił dwie stówki. Lepiej poczekać aż napęd będzie coraz bardziej popularny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarki można już dostać za 350 zł, a czytniki za 250, to w czym problem? Na gry za 100 zł to sobie można pozwolić, a na sprzęt już nie? Śmieszne.

Ano śmieszne... To co napisałeś ;) To, że ktoś wydaje 100 zł na gry, to nie znaczy, że ma potrzebę kupować odtwarzacz za 300 zł. Nie widzę sensu kupowania odtwarzacza specjalnie dla płytki z CDA. Chyba, że o czymś nie wiem, i gry już dawno przestały wychodzić na DVD.

Jak się coś nie ruszy to sprzęt nie będzie taniał.

A więc kupujmy czytniki w hurtowych ilościach. A nuż się przyda. Może za rok w kolejnym CDA znowu dadzą BluRay, a i sam sprzęt stanieje o 10 zł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

@PrezeSS

Czy Ty naprawdę uważasz, że jak CDA będzie dodawało BluRay zamiast DVD, to to jakoś wpłynie na jakość pełniaków? CDA daje najlepsze pełniaki, jakie tylko może i jaką licencję dostaną... I nie każdy też może sobie pozwolić na gry po 100 zł, jak ty to ująłeś... I jeszcze jedno... czy uważasz, że w porządku byłoby posunięcie, w którym redakcja podjęła decyzję, z którą nie zgadza się ponad 3/4 czytelników? I kłamstwem nie jest, że po wprowadzeniu BluRay w obecnej chwili do pisma, sytuacja finansowa by się pogorszyła, bo zdecydowana większość przestałaby kupować CDA (w tym ja, bo nie widzę sensu płacić co najmniej 20 zł za CDA, na której coverek mógłbym sobie tylko popatrzeć)... Poza tym po co się tak śpieszyć? Nie rozumiem ludzi, którzy za WSZELKĄ CENĘ chcą być pierwsi, najlepsi, itd. Na BluRay w CDA jeszcze przyjdzie czas...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak, jak znam życie, to redakcja ugnie się pod naciskiem płacowym, czyli nie wprowadzamy, bo mniej zarobimy.
Przez cały post sprawiasz wrażenie człowieka nieco dojrzalszego od średniej wiekowej FA, gdzie 3/4 userów chce w przyszłości tworzyć gry komputerowe, a tu taka niespodzianka :) Nic osobistego, zwyczajnie śmiech mnie bierze, gdy czytam te romantyczne wypowiedzi "kasa jest zła", "wszystko dla kasy" etc. :)

Jestem za... D. Poważnie, po co komu blu ray? Więcej pełniaków się wrzuci? Raz, może dwa. Bądźmy realistami, za więcej gier i nowy nośnik cena pójdzie w górę, a nikt nie ma pewności, czy gawiedź będzie zainteresowana, a jeżeli już, czy posiada odpowiednie czytniki. Filmy? Z kompletnie niezrozumiałych dla mnie powodów masa userów dostaje niemalże padaki, gdy słyszy o pomyśle na wrzucenie takowych. No to nie filmy. Dema? Tu problem jest chyba nieco inny: zwyczajnie brakuje dem, albo przynajmniej to ja takowe wrażenie odnoszę. Wyjściem byłoby coś w rodzaju trailerów, gameplayów itp., aczkolwiek wtedy redakcja musiałaby się chyba powiększyć 2, 3 razy, by wyszukać coś interesującego/nagrać własnego w takiej ilości, by zapchać cały dysk.

Może i odważni pchają świat do przodu, ale ci nieco bardziej spokojni mają zazwyczaj więcej pieniędzy (pomijam rewolucje w rodzaju żarówki) :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...