Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Darksiders (seria)

Polecane posty

http://www.youtube.com/watch?v=22_7HzjF3_Y - świetna "parodyjka" trailera Darksiders 2.

@Pankamilek: Krótszy? A w ileż to można było przejść jedynkę? Nie próbując za pierwszym razem maksować achievementów(grałem na Xboxie) skończyłem w bodajże 15 godzin. Za drugim razem - już maksując - zajęło mi to podobną ilość czasu pomimo tego, że musiałem kosą i rękawicą siekać wrogów przez kilkadziesiąt minut. Albo jeżdżenie w kółko Ruiną. Chociaż nie powiem, jak na obecne standardy gra ma całkiem przyzwoitą długość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam właśnie zakup tejże gry. Po GamePlay-ach stwierdzam, że może być na prawdę interesującą produkcją, z racji tego, iż uwielbiam gry tworzone w klimacie tych starych "siekanek" na PSX. Kurcze, no i przekonujący jest także fakt, aktualnie bardzo niskiej ceny, chyba warto spróbować. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loffciam Steam - od paru h gra leży i nie mogę jej aktywować -_- Pisze ze serwery steam nie odpowiadają mimo ze znajomi działają, zero problemów w grach steamowych itp....to jest chore.

Sie dziwia czemu ludzie piraca.... Sam mam wielka ochote teraz kopnac Steama w tyłek -_-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Casioner rzeczywiście warto. Mnie na PieCu przejście zajęło około... 26h. Kombinacje są przednie i łatwe do wykonania. Nie wiem jak na peesie i iksie, ale na PC, jak dla mnie, znajduje się w ścisłej czołówce gier H'n'S. W dodatku sterowanie jest bardzo proste. Mam nadzieję, że pomogłem? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dzisiaj ją przeszedłem (a gram w nią od połowy maja). Naprawdę godna polecenia. Devil May Cry to przy tym mini-gierka. Mi tam kosa bardzo odpowiadała. Fajne ciosy mieczem są. Przyjemniej gra się mi na padzie, ale klawiatury twórcy też nie spieprzyli. Dobra, wciągająca fabuła. Szkoda, że niektórzy bossowie byli tacy ciężcy do pokonania dla mnie :happy: Zachęcam wszystkich, którzy się wahają nad kupnem i czekam na dwójkę...... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Po obczajeniu trailera dwójki*

tym razem zamówię preorder albo znajdę kolekcjonerkę. Darksiders to jedno z zaskoczeń roku 2010 a dwójka zapowiada się tylko lepiej - Śmierć z dwoma ostrzami, kosą, zjazdami po ścianach - tym razem wzięli na warsztat Prince of Persia :D Wcześniej w jedynkę wrzucili Portala, Dark Sector, Bionic Commando i God of Wara (i jeszcze parę innych z pewnością też). Myślałem więc, że temat "co by tu za ficzery dać" już się wyczerpał...a tu proszę :) No i jak się świetnie wstrzelili - gra o apokalipsie? Dajemy w 2012 xD

Czy wulgarny Vulgrim wróci?

Cóż, Wojna odciął mu rękę (a gdzie "aarrgh" Marku Hammilu? xD), ścisnął główkę jak mięciutki, dojrzały owoc, także ciężko będzie

tylko jak teraz by się miał pojawić? Rada wysłała by go znowu tym razem do pilnowania drugiego jeźdźca?

Posiłkując się tylko tym trailerem wnioskuję, iż brat Wojny będzie wolnym strzelcem, niezależnym od innych. Będzie próbował posprzątać cały zamęt, jaki wywołał poprzednik. Wciąż jest jeszcze pewnie paru Wybrańców do skopania, choć przypominają dość mocno bossów z jedynki.

Wygląd głównego bohatera jest świetny, głos też mu chyba dobrze dobrali. Liczę na jeszcze więcej zabawy - bieganie po ścianach, zjazd po nich, system walki rodem z PoP WW... nie no przesada. Ten z D1 był dość prosty w obsłudze, ale wyglądał mocarnie. W każdym ciosie czuło się potęgę, zaś Wojna był napompowany do granic możliwości, ciągle jakby wkurzony. Śmierć przy nim wygląda na wyluzowanego, do tego ma coś wspólnego z Vulgrimem - jest mniej humanoidalny :D

Oj będzie warto. I znowu poświecę jakieś 23 godziny na przejście całości. D1 było fajne, że można było zebrać masę, masę przydatnych rzeczy. Nie mówiąc o upgradach i zbieraniu Abyssala. To była duża gra, w którą pykam też i dziś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj miałam przyjemność przejść WcaleNieGodOfWarSiders*. I tak, podaruję sobie uszczypliwości, nawet mimo tego, że kolejną grę z serii GoW także zaliczyłam w tym miesiącu, więc podobieństwa bardzo silnie mnie uderzyły... Ale tylko dlatego, że Darksiders okazało się naprawdę fajną grą, zasługującą jednak na trochę więcej niż na łatkę "klona". Przede wszystkim - zaskoczyło mnie tło, którego się nie spodziewałam (

rzucanie w demony samochodami? @_@

), ilość zagadek, a także ich typ (

znacznie więcej, niż oczekiwałam. A seria zagadek 'think with portals!' już całkiem mnie rozbroiła

:D

). Dodatkowo, jestem mile zaskoczona fabułą, a tym bardziej sposobem, w jaki zamierzają połączyć ją z nadchodzącymi częściami.

Aha, i gdy patrzę na to, jak wygląda Śmierć w Darksiders 2 zastanawiam się, czy Głód i Zaraza też będą tak przypakowani ;]

* - a teraz przechodzę po raz drugi, na poziomie trudności Apocalyptic. Ku mojemu zaskoczeniu, jest prościej, niż na poziomie normal @_@

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to dużo pisać wreszcie mamy pożądnego pecetowego slashera ;] Niby do God of Wara 3 nie ma startu bo tamten jest tak epicki że bardziej nie można ale Darksiders również daje radę. Szczególnie pochwalić trzeba świetnie dobrane głosy postaci i system walki. Oczywiście grafika również jest bardzo dobra ale nie powala jak dla mnie tekstury np. budynków są słabe podobnie jak w Prototype. Co prawda jeszcze gry nie skończyłem (dopiero 5 godzin gram) ale już mogę stwierdzić że to tytuł godny polecenia ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to dużo pisać wreszcie mamy pożądnego pecetowego slashera ;] Niby do God of Wara 3 nie ma startu bo tamten jest tak epicki że bardziej nie można ale Darksiders również daje radę. Szczególnie pochwalić trzeba świetnie dobrane głosy postaci i system walki. Oczywiście grafika również jest bardzo dobra ale nie powala jak dla mnie tekstury np. budynków są słabe podobnie jak w Prototype. Co prawda jeszcze gry nie skończyłem (dopiero 5 godzin gram) ale już mogę stwierdzić że to tytuł godny polecenia ;]
Nie zawiedziesz się :) Darksiders właśnie został moim 5. pełniakiem na x-klocu (co zajęło mi ok. 42 godziny) i nie żałuję ani jednej :) Jestem gotowa też wybaczyć twórcom zmianę Jeźdźców :wink: Tym bardziej, że jeśli legendarne dodatki do broni naprawdę odzwierciedlają kolejne postaci, to Strife i Fury mogą się okazać naprawdę interesujący :)

W każdym razie - rzeczywiście, bardzo przydatne okazało się wcześniejsze granie w

Portala, żeby zrozumieć część zagadek

;) . Do tego jeszcze inne nawiązania do Half Life'a i PoPa...

- miks, którego nie można nie polubić ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem grę za około 30zł i cóż... jestem szczęśliwy, że nie kupiłem Darksidersów w dniu premiery. To, że gra jest podobna do Devil May Cry 4.. to plus. Jednak jakoś nie przypadło mi do gustu. Grało się dosyć fajnie, jednak brakowało mi tego "czegoś". Przyjemnie się gra na klawie i myszce, co w DMC jest niemożliwe dla mnie. Grafika idzie za bardzo w stronę LoL'a i Heroesów, jednak zbroje Aniołów i Wojny są wykonane pierwsza klasa. Gorzej z demonami niestety.

Co do samej sieczki... o wiele bardziej przypadł mi do gustu Devil May Cry, dzięki o wiele większej ilości ciosów, lepszym unikom. W Devilu każdy cios przeciwnika można było poznać, wyuczyć się kiedy, kto i jaki cios wyprowadza, dzięki czemu można było nauczyć się unikać danych ciosów w odpowiedni sposób, jeszcze zanim ten cios został wyprowadzony. W Darksiders walka jest bardziej chaotyczna, wrogowie mają słaby wachlarz ciosów i o wiele więcej satysfakcji czerpałem z walki w DMC w genialnym trybie LDK (jeśli dobrze pamiętam), gdzie walczyło się z całymi hordami wrogów a sieczka była niesamowicie widowiskowa. Niestety o Darksiders nie mogę tego powiedzieć. Jak dla mnie za dużo "łamigłówek", od takiej gry oczekiwałem..hmm... sieczki, sieczki i jeszcze raz sieczki z elementami rozróby. Niektóre elementy rozgrywki, które nie polegają na machaniu mieczem są przyjemnie i ciekawie zrealizowane, jak np. sytuacje z Portala wzięte :D, jednak co za dużo to nie zdrowo.

Dźwięk... nie mam nic do zarzucenia, właściwie jest na plus, ale coś co muszę ocenić na 10/10 to dialogi. Głos Wojny to jeden z lepszych głosów jakie słyszalem, po prostu miodzio :D.

Ogólnie gra dostaje ode mnie 5/10 bo wciągnęła mnie na naprawdę mało... nieco więcej niż 10 godzin przy czym Devil May Cry 4 na ponad 100...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety o Darksiders nie mogę tego powiedzieć. Jak dla mnie za dużo "łamigłówek", od takiej gry oczekiwałem..hmm... sieczki, sieczki i jeszcze raz sieczki z elementami rozróby.
Dla mnie z kolei ta ilość łamigłówek była pozytywnym zaskoczeniem - spodziewałam się na początku tego, co oferował GoW (1 zagadka/godzinę i to banalna ;] ), a zagadki okazały się częste, wielopiętrowe i fajnie skonstruowane - wymagały nieco pomyślenia, ale nigdy dość, żeby sfrustrowały i odrzuciły od gry. Jednak wiadomo - różni gracze, różne potrzeby. Ja swoje potrzeby H'n'Sowania zostawiam na wielki powrót Diablo3 ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Darksiders przegrałem całe tegoroczne ferie zimowe i dla mnie to jedna z naj 2010 roku. Największą jej zaletą jest przede wszystkim fantastyczny system walki znakomicie przeniesiony na klawiaturę. Wyrzynanie stworów było dzięki temu emocjonujące.

Jedynym mankamentem była dla mnie szata graficzna: była zbyt szaro-bura, na czym cierpiały miejscówki (robiły się monotonne). Dlatego po oblukaniu pierwszych screenów z sequela jestem mocno podekscytowany. Szarość ustąpiła miejscu ciemnym barwom, ale w stylu mrocznym barwom, dzięki czemu gra ma unikatową, przecudowną oprawę. Cieszy też wplecenie elementów rodem z gier RPG, tj, questy poboczne, szersze przestrzenie, łupy z pokonanych wrogów, dobrze pomyślany rozwój postaci. Wygląda też na to, że Śmierć będzie ciekawszym bohaterem niż Wojna. Podsumowując: gra ma wszystko, by być jedną z najlepszych gier 2012 roku. A może i najlepszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie grę już przeszedłem na wszystkich poziomach zebrałem wszystkie sekrety ale na Steamie jest takie osiągniecie przekozak chodzi o zabicie trupa w kapeluszu znalazłem 4 może spotkaliście ta postać jak tak to podajcie jej miejsce byłbym wdzięczny:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałam go w tych 4 miejscach (jeśli się jeszcze gdzieś pojawia, to nie pamiętam)

- na ścieżce Ulthane'a (

tej z 'wyścigu w zabijaniu aniołów'

)

- na mapie z zatopionymi budynkami, w jednym z miejsc, gdzie był glif z wejściem do świata cienia

- w pobliżu Twilight Cathedral (jest miejsce, do którego się można dostać tylko używając łańcucha)

- w grobie na Choking Grounds

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych samych miejscach go spotkałem a myślałem że trzeba go dopaść bo zawsze jak sie go pokona to znika w kapeluszu, ale jak "nero321" pisze że to nie o to chodzi to sobie dam z nim spokój, w takim razie zostało mi jeszcze 100Mil przejechać na koniku i w takim razie będzie wszystko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam próbowałem najpierw pokonać ich wszystkich ale to nic nie dało. Później natrafiłem gdzieś na informacje, że trzeba mieć wszystko inne odblokowane aby zdobyć tego achika. Osobiście brakuje mi tylko zaliczenia Apokalipsy i Zabicia 150 przeciwników elementami otoczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...