Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Darksiders (seria)

Polecane posty

Skoro temat przeszedł już "seryjną" przemianę, to rzucę (więcej niż) parę słów o "II"

Czterokrotnie większy obszar gry. Forma Ponurego Żniwiarza. Przemodelowanie rozgrywki z dodaniem rozwoju postaci i ekwipunku. Wspaniałe bronie ("SZPONY"!!!). Rewelacyjny art design. Więcej elementów akrobacyjnych. Teraz doszła wieść, że twórcą soundtracka jest Jesper Kyd.

A ja się pytam - czemu muszę czekać do 29 czerwca?! Chcę to natychmiast! "Jedynka" pozytywnie mnie zaskoczyła, choć było w niej parę średnich fragmentów (mała różnorodność finisherów, średnia mobilność naszego oportunisty, gubienie tempa w postaci przydługich i mało urozmaiconych zagadek, jak ta z wagonami). Jednakże Śmierć będzie zbierać żniwa, tak jak to zwykła robić, na oszałamiającym poziomie. Każdy kolejny zwiastun mnie coraz bardziej nęci i kusi. Muszę te 4 miesiące czekać. Szkoda tylko, że stoję między kupnem gry za tańszą cenę w wersji pudełkowej a zamówieniem preordera z dodatkowymi misjami pobocznymi i obszarami (choć to pikuś w porównaniu z oszustwem zwanym Prototype 2 - RADNET).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat zamarł, a premiera opóźniona. Nie mogę się doczekać aż wcielę się w śmierć i będę siać zniszczenie jako Ponury Żniwiarz :D A tak na serio to bardzo czekam na Darksiders II. Tak jak Ciebie princefan jedynka pozytywnie mnie zaskoczyła i byłem bardzo zadowolony z jej zakupu, a wieści internetu niosą że dwójka będzie jeszcze większa i jeszcze lepsza ( z elementami RPG!! :D) Ulepszony rozwój postaci, jeszcze bardziej monstrualni bossowie, zwinniejszy bohater (i to właśnie mój ulubiony Śmierć! ^^) fabuła w jakimś stopniu ponoć powiązana z książką Abomination Vault którą mam zamiar również przeczytać. No po prostu jaram się jak Rzym za Nerona :D Jeszcze tylko trzy tygodnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącznie mamy już 4 recenzje drugiej części serii. Średnia? Boska, dość powiedzieć, że dwie oceny są powyżej 90 proc.

Na razie mowa o niezbyt znanych magazynach, ale i tak gra zapowiada się smakowicie. Szczegóły: http://www.gram.pl/news_9wvjHuq0_Nowe_recenzje_Darksiders_II_potwierdzaja_ze_dostaniemy_hit.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mamy premierę. Niestety światową, nie w Polsce. Bo u nas dopiero za tydzień. Nie chcę robić OT ale powiem, że nie rozumiem polityki polskiego wydawcy. Opóźnienie o tydzień oznacza iż spora liczba osób które grę chciały kupić ściągną pirata. Dlaczego jestem pewien, że to będzie pirat a nie kupno na Steam? Bowiem cena Darksiders II na Steam jest ponad połowę wyższa niż wersja pudełkowa.

W ten sposób ludzie, którzy po części pierwszej czekali na dwójkę, zamiast kupić w dniu premiery to ściągną pirata i jeżeli gra się spodoba to może kiedyś na wyprzedaży kupią oryginał. No ale Cenega będzie mogła znów zacznie narzekać na niską sprzedaż. Dla Cenegi EPIC FAIL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze większa porażka to jest dla CD Projekt'u, który stracił dystrybucję gier THQ...

A ja tam poczekam tydzień i kupię tą grę - trzeba wspomóc wydawców WH40K czy serii Saints Row.

Tym bardziej, że samo Darksiders II, mimo błędów i powtórek z rozrywki, przez co nie zbiera samych 9 i 10 w recenzjach, według graczy i mnie generalnie łoi i to porządnie :) .

Mam nadzieję też, że Ci, co spiracili ten tytuł, zakupią oryginał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leon - Co ma polski wydawca do faktu, że Darksiders II debiutuje W CAŁEJ EUROPIE 21 sierpnia? Już widziałem wiele komentarzy ludzi mających pretensje do Cenegi, a nikt nie raczy sprawdzić, że to nie jest kwestia Polski, tylko całego regionu EU...

Co do recenzji - właściwie te najbardziej konkretne są pozytywne. GameInformer i Destructoid dały 9/10, Kotaku tylko napisało, że lepiej poczekać z zakupem, bo ponoć wersja na PS3 jest zabugowana. Eurogamer 8/10, ale jak na ten serwis to prawie tak samo jak 9 od innych :P Z tego co czytam, jest tak, jak obiecywali twórcy - więcej i lepiej oraz bardziej różnorodnie. Ja już nie mogę się doczekać. Jak dorwę tę grę za tydzień, to urządzam sobie pierwszego dnia mini-maraton :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonczone po prawie 30 h zrobiłem gre na 100 % znalazłem wszstko co sie dało. Czy ktoś spotkał śniesznego zombiaka w cylindrze ? bo ja go spotkałem dwa razy. Niedaleko katedry i miejsce gdzie tłuczemy "gołabki" z Ultahnem. Ufam, że uda mi sie odpalić darksiders 2 na moim PC martwie sie o swoja karte GeForce 9600 GT. Sądzicie że pomimo że w minimalncyh jest GeForce 9800 to odpali mi ta gra ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yep "zombiak w cylindrze" znany też jako Wicked K występuje w 4-ech miejscach w grze z czego 2 to takie, które należy odwiedzić drugi raz aby się tam pojawił.

Ja mam pecha bo akurat wyjeżdżam i będę za granicą gdy gra wyjdzie. tongue_prosty.gif Zakupię gdy tylko wrócę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi już 27 tego miesiąca. jak coś to zachęcam do przeczytania informacji w kalendarzu na temat drugiej odsłony gry. jak dla mnie jest świetna i na pewno dołączy do mojej kolekcji na półce.

A co jest w grze dodatkowym smaczkiem to to, że sterujemy śmiercią ;) Życzę miłej gry ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie natrafiłem na 3 z 4 miejsc.

1. jest w lokacji z cmentarzami - tam sa takie trzy grobowce, jak się środkowy odsunie to wewnątrz krypty znajdziemy wickeda

2. drugi jest w okolicy zalanej przełęczy (tak to się nazywa?) w pobliżu wody od miejsce gdzie zaczynamy ta loacje znajduje się taka rura prowadzaca do jaskini, tam jest wicked

3. Kolejny raz spotkalem go w miejscu gdzie bijemy z Utherem gołąbki, troche dalej nieopodal drzewa się pojawia

Czwartego miejsca nie odkryłem jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie są tam punkty zaczepne, o których zapomniało mi się smile_prosty.gif Przechodzę ta gre drugi raz, tym razem pilnując by wszystko zebrać. I drugi raz ciesze się jak dziecko grając w to. Ta gra jest dopieszczona pod każdym względem - naprawdę nie mogę doczekać się cześci II.

A przygoda z grą zaczeła się bardzo nieiwnnie - zaciekawiony stylem i klimatem po rec w CD Action, los skierował mnie do Media Markt, gdzie przed wejściem znalazłem 100 zł, wszedłem i bez namysłu kupiłem Darksiders, mimo iż kompletnie tego nie planowałem. W ogole nie żałuje wydatku, nawet gdybym miał to wyłożyc z własnych - nie znalezionych pieniędzy biggrin_prosty.gif

Gra mnie zachwyciła poziomem szczegółowości i dbałości o najmniejsze detale z strony twórców, fabułą i contentem, który jest wypchany po brzegi rozrywką, która w ogole nie nudzi, bo cały czas zaskakuje czymś nowym. A Darksiders II to nie schematyczne powielenie i ulepszenie tego co już widzielismy, tylko wiele nowych elementów, których wcześniej nie było. Widać, że twórcy gry robią ją z pasją.

Ciekaw jestem jak wyglądać będą kolejne cześci. Furia zapewne będzie posługiwać się głównie batem, czy zaś w przypadku Strife będzie głównie strzelanką? Było by miłym urozmaiceniem gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TotalBiscuit trochę zjechał pecetowy port... Faktycznie, praktycznie zero opcji graficznych :P I dziwna akceleracja myszy... I tak zamierzam grać padem, ale trochę słabo, że Vigil nie wyciągnęło wniosków po - też nie idealnym - porcie pierwszej części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie idealnym - porcie pierwszej części.

Co ty gadasz?! Konwersja Darksiders z konsol na PC jest wg mnie jedna z lepiej wykonanych. Wprawdzie nie ma zaawansowanych opcji graficznych - dla mnie to akurat nie problem bo i tak gram na pełnych detalach, czy durne "press start" - dziedzictwo z konsol, którego w ogole nie rozumiem.

To jeżeli chodzi o to co najważniejsze w konwersjach - sterowanie i optymalizacja - są dla mnie świetne. Gra śmigała płynnie nawet na moim starszy sprzecie, zaś sterowanie jest niesamowicie intuicyjne i łatwe nawe w wersji zaproponowanej przez twórców. Podłączyłem pada i musze powiedzieć, że w tą grę o wiele lepiej mi się grało na klawiaturze+mysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... Bo widzisz, ja jednak oczekuję od pecetowej wersji gry, że będzie naprawdę grą pecetową. Od tego mam PC, na którym BF3 śmiga na ultra, żeby i inne gry wyglądały na nim lepiej, niż na konsoli i żebym mógł możliwości swojego peceta wykorzystać :P

Ale nic, oczywiście DSII i tak kupię w wersji PC, po prostu podłączę sobie pada od PS3 (to już nawet nie kwestia działania, po prostu z padem mogę się rozwalić na łóżku :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dla mnie Darksiders choć technicznie działał dobrze to miał sporo bugów na PC. Np. bardzo często znikał mi model postaci, jak zakładałem Abyssal Armor; a na jednym przejściu gry nawet mi ucięło ostatniego bossa. Po prostu miałem filmik przed walką i od razu potem filmik po walce i koniec gry... Albo fakt, że gra samolubnie, nie pozwala grać ci na klawiaturze jeśli masz podłączony pad. tongue_prosty.gif Takie rózne dziwactwa. Ale jeśli chodzi o działanie gry, FPS'y, sterowanie i grafikę, to raczej się nie martwię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ja mam takie szczęście, czy inni przesadzają, ale jedynym błędem w tej grze jaki uświadczyłem to kwestia znikania modelu postaci i możliwości atakowania po zdobyciu 10/10 części Abyss Armour. Podobnie z Stalker Clear Sky i wiele innych, nie uświadczyłem nawet w 1/4 tego co inni posiadali błędy. No cóż, pozostaje mi się tylko cieszyć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! wykrzyknik.gifwykrzyknik.gifwykrzyknik.gif

W Polskiej wersji EK Darksiders 2 są podane błedne kody do aktywacji gry i do jednego DLC-ka (tego dostępnego w edycji limitowanej). Jeżeli kupicie/kupiliście EK Darksiders 2 to musicie wysłać skany, lub zdjęcia kodu do gry i kodów do DLC na adres serwis@cenega.com z opisem problemu i na waszego emaila zostaną przesłane poprawne kody/klucze.

THQ się nie popisało niestety. Kod na soundtrack i DLC z EK są poprawne. Miłego dnia - pisał to (nie)szczęśliwy posiadacz EK Darksiders 2. wink_prosty2.gif

Edit : Wersja podstawowa nie ma tego problemu. W niej klucze są poprawne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku ja nie doświadczyłem żadnych niemiłych błędów technicznych, jeżeli chodzi o jedynkę. Ale biorę pod uwagę fakt, że mam wersję cyfrową, bo z pudełkową to może być róznie.

A mówiąc o drugiej odsłonie, czy prawdą jest, że w kontynuacji jest trochę niedogodności technicznych, jak donosiły serwisy o grach, czy też sprawa jest zbytnio rozdmuchana?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@goliat jest kilka niewielkich problemów (brak większych ustawień graficznych, tekstury w bardzo niskiej rozdzielczości) ale ogólnie da się grać. Ja generalnie na razie nie szaleję, kompa trza do czyszczenia oddać, ale z tych dwóch godzin wnioskuję świetną grę. I co z tego, że musiałem na czuja naciskać przyciski z numerkami żeby odkryć gdzie jest dana moc. Po dwóch godzinach - polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w menu combo masz ustawienia klawiatury, wystarczy popatrzeć i pozmieniać dane umiejętności.

Nie wiem co za narzekanie na problemy techniczne, u mnie jedyne co nie jest idealnie to:

- w menu postaci nasz bohater i ikonki itemów są pokazane w bardzo słabej jakości (nie przeszkadza w grze)

- po wyłączeniu menu postaci albo zakończeniu rozmowy jest taki freeze gry na 2-4 sekundy (troszkę irytuje)

- albo nie wiem jak albo nie da się zobaczyć dalszego opisu umiejętności, bo jak klikniemy na suwak po prawej to nam po prostu zmienia zaznaczoną umiejętność

Ale cała reszta jest spoko, gra działa płynnie i wygląda dobrze. Chciałbym, żeby takie "problemy techniczne" miał prototype 2 gdzie gra jest praktycznie niegrywalna a nikt nie narzeka lol.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest cudowna. Fani jedynki od razu się zakochają.

Bardziej różnorodny świat, lepiej zrealizowana walka, świetny klimat i design świata, raj dla lubiących eksplorację. Raz zboczyłem z głównej ścieżki, żeby pójść po skrzynię, skończyło się na tym, że znalazłem jeszcze ukryte podwodne przejście do lokacji z ciężkim do ubicia mini-bossem. Takie smaczki są super.

Elementy platformowe płynne i fajnie zrealizowane, zagadki całkiem różnorodne. Muzyka genialna... Na bank ta gra będzie w moim TOP3 2012. No, ale dopiero zaczynam więc dokładniej się wypowiem jak ukończę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...