Jump to content
  • entries
    61
  • comments
    543
  • views
    108,732

[Flash]Akinator- the Web Genius


Arturzyn

3,034 views

 Share

ArEqYo0.png

Welcome guys (and girls)! Dzisiejszy wpis będzie się trochę różnił od poprzednich, ponieważ napiszę o... stronie internetowej, której bohater odgaduje nasze myśli! Panie i panowie, poznajcie Akinatora!

Tak jak pisałem, Akinator, odgaduje nasze myśli, a raczej postacie, o których myslimy. Ma ich w bazie mnóstwo i rzadko kiedy nie wie, o co nam chodzi. Żeby dźin do tego doszedł, musi zadawać nam pytania. Szkoda, że niektóre się powtarzają, jeśli pyta zbyt długo. Wtedy pisze, że nie wie, o co nam chodzi. Szkoda.

Wracając do strony... Jest ona darmowa, można nawet pobrać apkę na Androida i IOsa. Z racji tego, że nie mam smartfona, nie powiem wam, czy wygląda to tak samo.

8pk5h4M.png

Myślałem tu o Księciu Persji...

Nie wiem, jak Akinator czyta nam w myślach, ale jest to zabawne, gdy np. myślimy o Pepe panu dziobaku, a on po kilku pytaniach się tego domyśla.

Pisałem, że dźin nie ma wszystkich w bazie. Jeśli nie wie, o co kaman, można wpisać postać, o którą myśleliśmy, a okazuje się, że tę postać ma. Gdy moja siostra się tym bawiła, odkryła takie rzeczy, nie wiem jednak, co kliknąć, żeby to zrobić- nie powiedziała mi. :zly:

Akinator poznaje ludzi (również z Polski- wyskoczył mi raz Mezo i Mieszko :D), postacie z kreskówek, gier komputerowych (odgadł Mariana!), oraz anime. Dobry pomysł.

ljg0444.png

...no i odgadł.

:)

Jak pisałem, jest to całkowicie darmowe (przynajmniej na PC), a żeby zagrać, trzeba podać swoje imię, wiek i płeć. A potem hulaj dusza sprawdzać, czy odgadnie naszego prezydenta. W sumie, nie musicie. Zgadł. ;)

Link: http://en.akinator.com/

 Share

39 Comments


Recommended CommentsSkrypt Akinatora jest relatywnie prosty do rozgryzienia. Działa on na zasadzie bazy danych. Z każdym pytaniem wyklucza on coraz to większą liczbę pozycji z listy postaci. Warto wiedzieć, że to obusieczny miecz, bo im więcej pytań zadaje, tym bardziej się plącze i mniejsza jest szansa na poprawną odpowiedź (idealną wartością dla niego jest 10-20).

gdy np. myślimy o Pepe panu dziobaku, a on po kilku pytaniach się tego domyśla

lol noobz

Rugrats.png

Link to comment

Na stronie PZU mamy coś podobnego, tyle że po polskiemu. smile_prosty.gif

http://mocnopomocni.pl/

Ten skubaniec zna nawet postacie poboczne z gier, filmów i anime. Zgadł Isaaca z The Binding Of Isaac, Shanka, Mario. Poradził sobie z takimi osobami jak Pikej (krul ;P) czy Sasha Grey. ;)

Link to comment

Pierwsza od dawna próba, 45 pytanie i zaczyna mi się nudzić. Nie zgadł.

EDIT: Po 75 pytaniu dałem mu spokój, niech idzie się wypłakać w kącie tongue_prosty.gif.

Link to comment

Mocno Pomocny odgadnął zgadł nawet Jacketa z Hotline Miami (tak niektórzy nazywają bezimiennego bohatera tej gry) i chłopca z Limbo. Jestem pod wrażeniem.

EDIT: Nie wiedziałem nawet, że to błąd. Poprawione i idę się wstydzić w kącie. ;)

Link to comment

Całkiem przyjemny sposób marnowania czasu. :D

Dłużej testowałem ten program PZU bo pasował mi formą bardziej niż dżin. Z takich trudniejszych zgadł Johna z RDR i lidera dawnego rosyjskiego zespołu "Kino", poległ jedynie na wokaliście "Pikniku" Edmundzie Szklarskim.

Link to comment

Fajna rzecz. Odgadł Seversa Snapea i L Death Note. smile_prosty.gif

Protip: im popularniejsza postać tym łatwiej ją znajduje. Lepiej się napocić i wymyślić coś oryginalnego.

Ciężko mi uwierzyć w to, nerv0. Ja Akinatora znam od ładnych paru lat. To dość popularny zabójca czasu, więc dziwne iż się uchowałeś :P

Link to comment

Jestem internetowym Analfabetą jeśli chodzi o tanią rozrywkę. Zwykle szukam tutoriali do rysunku i grafiki komputerowej, a jednym z pierwszych miejsc, na którym się zarejestrowałem było forum kryminalistyczne. ;) Niemal obcy jest mi You Tube, czy Facebook i nawet nie wiem jak wyglądają strony takie jak Demoty, czy inne 9gagi. Moją obecną miłością jest Google Analitiks i Ad Words. ;)

Link to comment

oxs.png

Prawdę mówiąc celowałem w Yurta Silent Chiefa z Demon's Souls, ale fakt, że zbliżył się do tego stopnia jest imponujący.

LOL!

Teraz to mnie rozwalił

3lfc.jpg

Jeszcze większy LOL! Smuggler, jesteś w internecie. biggrin_prosty.gif

PS Widzę, że nie tylko ja mam XP. wink_prosty.gif

PS 2 Ech, te reklamy...

Ale pytania to on czasem takie zadaje...

Czy jest Amerykanem?

Tak.

Czy jest Brazylijczykiem?

?

Niestety, ale gdy ma już trochę zadanych pytań.

Link to comment

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...