Jump to content
  • entries
    61
  • comments
    543
  • views
    108,732

[FREEWARE]Hard Hat 2- War Ensemble


Arturzyn

1,447 views

 Share

Tx3i6I0.png

-Panie majster, panie majster, kolega znowu bawił się w Megamana na budowie!

-Szlag! Nie wie, że zabrakło kasków?

-Właśnie wie- nie jest tym zachwycony...

-Dobra, dajcie mu kask rowerowy, niech ma chłopak uciechę...

Każdy, kto grał w Megamana, musi znać Hata- najbardziej rozpoznawalnego przeciwnika serii. Postać ta jest tak popularna, że zrobiono 4-częściową serię gier na jej podstawie. Choć ja zagrałem tylko w 2. I tą część recenzuję. Zapraszam na jubileuszowy, 50 wpis bloga!

W mieście nie dzieje się za dobrze- zaatakowało je 8 mistrzów robotów. Dr Willy nie jest tym zachwycony- wysyła do walki Hard Hata, który ma położyć kres tym swawolom! Tak prezentuje się fabuła gry, w której znajdziemy paru znajomych przeciwników i zupełnie nowych bossów.

Już na początku muszę powiedzieć, że więcej krwi napsuł mi poziom Acid Mana, niż jakikolwiek mistrz robotów. Są oni (w większości) prości, nie trzeba używać ich słabości. Ale trudniejsi przeciwnicy również się zdarzają- wspomniany Acid Man czy Tornado Man.

aDFtf7H.png

Szaro-buro i niefajnie- plansza Smoke Mana.

Sam Hat nauczył się paru sztuczek- jest odporny na białe pociski- wystarczy, że się schowa w kasku. Jednak szare kulki nadal robią mu kuku. Może strzelać on jednak tylko 3 kulkami naraz- zupełnie jak Megaman.

Fajny jest system zapisu w grze- po pokonaniu bossa i zebraniu jego mocy wystarczy, że zasejwujemy grę na jednym z kilku slotów. Proste i wygodne. Ale checkpointy... Plansze są długie, niektóre zajmują 20 min, a checkpoint jest w połowie etapu (i chyba przed komnatą z bossem, ale przy bossie nie zginąłem, więc nie wiem), więc łatwo o sytuację, gdy giniemy i zaczynamy od początku. A że niektóre plansze są perfidnie trudne...

EzODSAn.png

Po spacji możemy skorzystać z Energy-, Power Tanków lub zmienić broń.

Grafika jest przyjemna, bo 8-bitowa. Muzyczka również daje radę- po prostu się jej słucha, ale gdyby ją wyłączono, gracz by się zorientował. Do broni również nie można się przyczepić (oprócz jednej, ale ciiii...), jest obowiązkowa tarcza, fala i miotane pociski.

Wszystko składa się na grę prostą, łatwą (prawie) i przyjemną. Jeśli lubisz te klimaty i jesteś Megamanofilem, zdecydowanie polecam. Jeśli lubisz platformówki, ta gra jest dla ciebie. Tylko pamiętajcie, że podczas przechodzenia poziomów można walnąć głową w biurko. Załóżcie więc lepiej kask. wink_prosty.gif

9/10

+klimat Megamana

+Hat jako bohater

+nowi mistrzowie

+za friko

-niektóre poziomy

-checkpointy...

Link: http://www.instalki....r_Ensemble.html

Jak w każdej części Megamana, każdy boss ma swoją słabość. Oto wykres, który może wam się przydać. Dwa kolory zostały dodane przypadkowo.

sdf97dd.png

 Share

1 Comment


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...