Jump to content
  • entries
    61
  • comments
    543
  • views
    108,732

[KSIĄŻKA]5 dobrych książek


Arturzyn

1,061 views

 Share

2tN7f3K.png

Ech, w porównaniu do 11 książek z zeszłego miecha (licząc lekturę i Wyspę Masek- przeczytałem ją ostatniego dnia maja, jednak piszę o niej teraz), przeczytałem w czerwcu 5 książek (wliczając Przygody Odyseusza). Ech, ciężkie czasy idą, jak mi się nie chce czytać. smile_prosty.gif

#Ulysses Moore: Wyspa Masek, Kamienni strażnicy, Pierwszy klucz (Pierdomenico Baccalario)

Rick, Jason i Julia szukają śladów Petera Dedalusa, jednego z przyjaciół Ulyssesa. Nie są jednak sami- wraz z nimi do Wenecji przedostała się również Obliwia Newton, chcąca przejąć Wrota Czasu. Dzieci znajdują zarówno sprzymierzeńców, jak i wrogów. To już nie jest zabawa, tylko misja na olbrzymią skalę!

Okazuje się, że Peter nie wie, gdzie jest Pierwszy Klucz, i kłamie Obliwii w żywe oczy. Przedostała się do Willi Argo i z bliźniętami wyrusza na poszukiwanie Blacka Wulkana. Bohaterowie znajdą niespotykanego sojusznika, który zerwie ze swoją przeszłością. Tymczasem Black przedostaje się do teraźniejszości. Żeby było fajniej, Rick odkrywa, kto jest prawdziwym Ulyssesem! Będzie się działo!

Właściwie już się dzieje, bo bliźniaki wracają do teraźniejszości, tak samo, jak ich wrogowie. Obliwia, przekonana, że klucz znajduje się na morzu, kradnie motorówkę, znikając beż śladu (jak dyrektor szkoły, który jej pomógł), Manfred

ucieka z fryzjerką do Egiptu, "przenosząc" znajomego z drugiej części

, a Jason i Julia odkrywają sekret. Równocześnie, między rudzielcem a Julią zaczyna dziać się coś poważnego...

To już koniec tej serii... Na pewno? NIE! Jest jeszcze 6 książek, ale będzie ponoć jeszcze ciekawiej!

Już nie mogę się doczekać! A wy przeczytajcie, bo to naprawdę wciąga.

WM-8/10, KS-8/10, PK-9/10

+sekret ujawniony

+wciąga

+bohaterowie

+jest więcej książek

-nie znalazłem

#Ale kino! (Maciej Frączyk alias Niekryty Krytyk)

Przyznam się- nie spodziewałem, że będzie mizernie. Dalsza część tytułu to "czyli co by było, gdyby postacie filmowe były dziećmi". Tylko w rysunkach postacie są zdziecinniałe. Tak naprawdę to tylko filmowe ciekawostki- a nie do wszystkich pasują rysunki. W dodatku ten format książki...

Żeby było fajniej, na stronie jest tylko jedna linijka ciekawostki. Jakby nie było można dać ich więcej... Krótko, bo "przeczytałem" ją w pół godziny w Empiku, zatem jeśli ją czytać, to tam, bo nie opłaca jej się wypożyczać, a zwłaszcza kupować. :down:

5/10

+ciekawostki

+rysunki dają radę

-format

-nie wszystkie rysunki pasują

-1 ciekawostka na stronę? Że wut?

#Assassin's Creed: Objawienia (Oliver Bowden)

Koniec historii Ezia, najznakomitszego asasyna świata. W jego ostatniej przygodzie wyrusza do Masjafu, aby znaleźć bibliotekę Mistrza Altaira, ale nie jest to łatwe. Podczas swojej misji znajduje klucze, wrogów i... miłość?

Tak jest-koniec historii, więc Ezio musi znaleźć sens życia. W jego przypadku to niejaka Sofia Sartor. Zanim znajdzie w niej uczucie, musi się uwolnić z Majafu, opanowanego przez templariuszy. Oczywiście, udaje mu się. Ale żeby odkryć bibliotekę, musi zebrać pięć kluczy, które pomogą mu zrozumieć przeszłość Mistrza.

...która jest przedstawiona inaczej, niż w Tajemnej Krucjacie. Szkoda, zwłaszcza, że obie książki są tego autora. Trochę to przeszkadza, ale cóż... Trzeba przez to przetrwać.

Bohater przeżywa także

śmierć Leonarda

oraz odstąpienie od zawodu "palącego haszysz" (asasyna...) Ale kłopoty czają się nadal. Musi on uporządkować wszystkie sprawy przed

śmiercią.

Koniec historii Ezia, w nast. książce rządzi inny bohater. Szkoda, że nie Connor. :)

8/10

+koniec historii Ezia

+wspaniałe zakończenie życia

+wciąga

+i to jak!

-nie wiem :D

 Share

7 Comments


Recommended Comments

Całe szczęście, że nie kupiłeś tej książki od Niekrytego, bo to tak się nie opyla... Nawet bardziej niż te cholerne albumy ze zdjęciami i króciutkimi opisami na temat Star Wars.

Prequelów.

Link to comment
Nawet bardziej niż te cholerne albumy ze zdjęciami i króciutkimi opisami na temat Star Wars.

Prequelów.

Dostałem to od sąsiada kiedyś trollface.gif.

Nie żeby coś, ale Ulysses Moore to jest seria wybitnie młodzieżowa. Chyba wiesz, co chcę przez to powiedzieć trollface.gif.

Z formalnego punktu widzenia należę do młodzieży. :trollface:

Link to comment

Protestuję! Są fajne encyklopedie Star Warsowe, nie kupiłem co prawda żadnej jak na razie, ale widziałem kiedyś w empiku encyklopedię bohaterów, do każdego było zdjęcie i opis na stronę około, były nawet takie postaci, które wystąpiły w jednej scenie. Tytułu nie podam, bo nie znam, po prostu kiedyś widziałem wink_prosty.gif

Ja też. Przeglądałem ją sobie w Empiku. ;)

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...