Jump to content
  • entries
    192
  • comments
    3,216
  • views
    226,868

Obstawiamy wyniki wyborów


Lord Nargogh

905 views

 Share

Z ciekawości postanowiłem stworzyć wpis w którym kto będzie chciał, będzie mógł obstawić wyniki wyborów parlamentarnych do Sejmu. Zastrzegam tylko, że 'obstawiać' będzie można jedynie do północy dzisiejszego dnia - po tym wpis zostanie zablokowany. Nie chcemy ryzykować złamania ciszy wyborczej.

Moim zdaniem wyniki wyborów będą następujące:

PO - 32%

PiS - 26%

SLD - 7%

PSL - 8%

RPP - 11%

PJN - 5%

KNP, PPP i inne (do podziału) 9%

Pozostałe 5% jako granica błędu po przecinku wyniku.

Rząd stworzy koalicja PO, PSL, RPP i PJN. PJN jest teoretycznie prawicowe, ale praktycznie niesamowicie lewicowe pod względem swoich przekonań odnośnie wsparcia socjalnego, więc nie będzie konfliktu. RPP będzie przyjęty niechętnie, ale nie będzie innego wyboru, żeby uzyskać większość w Sejmie.

A Wy co 'obstawiacie'?

 Share

27 Comments


Recommended CommentsJak żeś to określił, z dokładnością do 1%?

Ja ci powiem tak: gdybym mógł głosować (a nie mogę, za co mogą pocałować mnie) wrzuciłbym do urny pustą kartę. Albo na kandydata spoza układu, tj. Geralta. Dlaczego? Bo uważam, że żaden z kandydatów nie zasługuje na mój głos. Mam ich tam, gdzie oni mnie, tylko jeszcze trochę głębiej. Ja nie mam zamiaru wybierać między mniejszym czy większym złem, bo tym właśnie dla mnie są te całe wybory, po prostu nie wybiorę (a raczej WYBIORĘ) nikogo.

EDIT: Co obstawiam? Myślę, że wygra PO, bo wygląda na to, że pan prezes sobie nagrabił bardziej niż premier.

Link to comment

Moim zdanie wybory wygra PiS. Dlaczego? Bo wszyscy obstawiają, że wygra PO. Ludzie są o tym przekonani. Sądzą, że to już pewne. Ci co chcą ponownie PO u władzy mając to przekonanie niekoniecznie się ruszy z domu, aby zagłosować. Pójdzie za to elektorat PiSu, który może mu zapewnić zwycięstwo - ledwo co, ale zawsze. Dziś widziałem spot w którym się pokazuje jakiś ludzi z pod krzyża oraz z innych miejsc, którzy zachowują się agresywnie po czym pada hasło - oni pójdą na wybory, czy ty też? Nie wiem kto to zrobił, ale pokazuje to strach ludzi przed PiSem.

Link to comment

Znowu te same mordy, które mam nieprzyjemność oglądać od samego dzieciństwa. Wygrałby w końcu ktoś nowy, co z tego, że bez doświadczenia - nauczą się. Widzę jednak, że Polacy nadal wolą głosować na tych samych "polityków"... Jedyny z tego plus, że nie wygra obłudny PIS, który najpierw pokazuje nowe kandydatki na wszystkie ich spoty i plakaty wyborcze, a później spycha je na jakieś podrzędne ostatnie miejsca na listach. Nie chcę poza tym sobie wyobrażać co bo było gdyby taki Macierewicz i inni chorzy od nienawiści ludzie dorwali się do jakiś poważniejszych funkcji w państwie. Tak, wiem to typowe dla nas - głosować przeciwko komuś, ale cóż poradzić. ;)

Link to comment

Abyss - argument z doświadczeniem stosowany przez starych wyjadaczy jest całkowicie chybiony. Skoro są tacy doświadczeni, to dlaczego żaden z nich gdy miał swoją szansę - nie sprawdził się? Głosowanie na 'doświadczonego' i marnego polityka zakrawa na masochizm ;)

Link to comment
Nie chcę poza tym sobie wyobrażać co bo było gdyby taki Macierewicz i inni chorzy od nienawiści ludzie dorwali się do jakiś poważniejszych funkcji w państwie.

No weź nie żartuj. PO z Niesiołowskim to wzór spokoju i miłości do bliźniego? Przecież w każdej partii się znajdzie jakiś idiota lub kilku. Nie powinno się po takich osobach oceniać całościowo całej partii. Argument jak z jakiejś agitki antyPiS.

Link to comment
No weź nie żartuj. PO z Niesiołowskim to wzór spokoju i miłości do bliźniego? Przecież w każdej partii się znajdzie jakiś idiota lub kilku. Nie powinno się po takich osobach oceniać całościowo całej partii. Argument jak z jakiejś agitki antyPiS.

W każdej znajdzie się jeden albo kilku, ja po prostu dostrzegam partie w której znajduje się ich (naj)więcej. Niektórzy to najchętniej wywołaliby wojnę z Niemcami i Rosją...

Link to comment

PO - 32%

PiS - 30%

RPP - 13%

SLD - 7%

PSL - 8%

PJN - 5%

Reszta poniżej progu wyborczego. Ew. Korwinowi uda się załapać na finansowanie wynikiem w okolicy 3%

Link to comment

PO - około 35-40%

PiS - 25-30%

RPP - 8-10%

PSL - 5%

SLD - 8-10%

PJN - może z 5%

Reszta poniżej progu, być może PJN również.

Koalicja między PO-RPP-SLD byłaby najlepszym rozwiązaniem.

Link to comment

PO - 34%

PiS - 25%

SLD - 10%

RPP - 9%

PSL - 7%

PJN - 6%

KNP - 5,6%

PR - 1%

PPP -1%

inne - 1%

Tak przy okazji - żeby partia dostała się do sejmu wymagane jest 5 %, tak?

Link to comment
W każdej znajdzie się jeden albo kilku, ja po prostu dostrzegam partie w której znajduje się ich (naj)więcej. Niektórzy to najchętniej wywołaliby wojnę z Niemcami i Rosją...

Tak, masz rację. Jak Kaczyński dojdzie do władzy to wypowie wojnę Rosji. Przecież to takie oczywiste, każdy to wie. Przecież mówią o tym w TVN i GW - przecież by nie kłamali.

Link to comment

@argomaxer

Ty natomiast prezentujesz tym komentarzem poziom onetu "nie pochwalasz PIS - czytasz GW i oglądasz TVN i pewnie jeszcze czcisz szatana" Rozczaruje cię, GW nigdy nie czytałem, a TV włączam okazyjnie. Moja wypowiedź dotycząca wojny z Rosją to zwykła ironizacja, która nijak ma się do rzeczywistości, nie wyczuwasz tego - twój problem. Niektórzy chyba myślą, że każdy pogląd inny od ich własnego to manipulacja szatańskich sił masonów i oni są jedynymi oświeconymi...

Link to comment

Kłócicie się zwolennicy nawiedzania przeciętnych obywateli przez POlicję o szóstej rano, a Jarosław jest bezkonfliktowy. Nie potwierdza i nie zaprzecza.

Link to comment

@Abyss Mnie po prostu bardzo śmieszy irracjonalny lęk przed Kaczyńskim. W twojej wypowiedzi nie wyczułem ironii, ale powtarzanie pewnych sloganów, z którymi można się spotkać w części mediów. Moim zdaniem reprezentujesz grupę ludzi, która boi się PiS bez jakiś konkretnych powodów. Wiele osób mówi, że rządy PiSu były straszne, a PO to może nie aniołki, ale za to "mniejsze zło". Jak kiedyś się zapytałem jednego chłopaka co było złego w rządach PiS to dopowiedział wszystko. Polskie media opierają niestety politykę na dwóch głównych partiach. Ludzi się szczuje na siebie. Albo się jest za PO, albo za PiS. Słyszymy, że trzeba iść na wybory, wybrać mniejsze zło. Ja takie coś mam gdzieś. Ja wolę wybrać dobro, a na pewno tym dobrem nie będzie żadna z obecnych partii. Namawianie ludzi do pójścia na wybory to głupota. Lepiej żeby poszło mniej ludzi, ale za to zdecydowanych, niż tłumy, które zagłosują na przypadkową partię, bo potem mamy przypadkowe rządy.

Link to comment

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...