Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Doom (seria)

Polecane posty

1) resident evil, silent hill - to są dla mnie survivale (klimat, kamera itd). W Doomie nie czuję klimatu zagrożenia a jedynie wkur...zenie, że nic nie widać i nie wiem w co strzelam.

2) nie chodzi o ilość przycisków - mam tu na myśli kolorystykę PDA, rozmieszczenie w nim różnych elementów, które sprawiają, że jest mi niewygodnie. Od razu jednak mówię...dla mnie aktualnie istniejące telefony dotykowe są niewygodne w użyciu, więc to jest bardzo subiektywna ocena. Po prostu interfejs tej gry nie przypadł mi do gustu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam i telefon dotykowy i monitor dotykowy i bardzo mi doom przypadł do gustu :D

szczególnie po dorobieniu się owego dotykowego monitora :D

a na poważnie:

Fajny jest ten doom, naprawde..

w kwestii latarki: grałem z modem, który latarkę do broni dołączał i było zbyt prosto..

Tzn. i tak gram na poziomie veteran, choć wolałbym na wyższym - lubie sobie "wyczyścić" plecy, a na nightmare cały czas się nowe poczwary wykluwają

w kwestii sterowania: jest naprawde ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Doom 3 się nie spodobał... Był całkowicie inny, niż sobie go wyobrażałem przed premierą... Ma iny klimat niż jedynka i dwójka, troszkę przynudza, i ogólnie jest dosyć kiepsko. Gra miała bardzo plastikową grafikę i troszkę dziwną fizykę. Może i gra jest horrorem, ale straszy na zasadzie "BOOM!" i jakiś potwór wyskakuje z szafy... Może gdyby wyszedł jakiś rok wcześniej to można by na prawie wszystkie zarzuty przymknąć oko, a tak jest kiepsko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można arcydzieło jakim jest Half-Life porównywać do tego [beeep] jakim jest Doom 3. Pierwsze Doomy były super do grania ale to co zaprezentowała 3 to już dno. Myślałem że może będzie dobra gra skoro poprzednie części takie były ale okazało się że było to wielkie, naprawdę wielkie, olbrzymie wręcz [beeep]. Gra nie straszy w żadnym momencie więc nie jest to horror. Przeżyć było czasem (tylko czasem) trudno więc survival to też nie był. A FPP tylko dlatego że widok z oczu bohatera. Grafika może by jeszcze dała radę ale co z tego skoro cała rozgrywka jest taka nędzna że na prawdę nie zachęca do gry. Ja jestem wielkim fanem gier FPP, FPS, survivali, ale tak jak już mówiłem - ta gra to zmarnowany CAŁKOWICIE potencjał poprzednich Doom'ów. Fajnie że się komuś podoba, jednak na pewno nie Mi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można arcydzieło jakim jest Half-Life porównywać do tego [beeep] jakim jest Doom 3.

Jak można porządną grę, jaką jest Doom 3 porównywać do tego [beeep] jakim jest Half-Life? Swoje narzekania zawierałem w miarę obszernie w tamtym temacie, ale podsumowując, Rankin was not amused and promptly returned to Unreal. W razie czego można temat odkopać.

Gra nie straszy w żadnym momencie więc nie jest to horror.

Bo ja wiem, w paru miejscach byłem bliski zawału. Ale może to ja taki strachliwy jestem.

A FPP tylko dlatego że widok z oczu bohatera.

A są jakieś inne warunki? Bo mi się zdawało że FPP znaczy dokładnie tyle że jest widok z oczu bohatera :^)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moża ja też się dołączę do polemiki...

Przyznam, D3 nie uważam za grę wybitną... ale jest to nadal całkiem przyjemny FPS, kontynuuje tradycje pierwowzorów, choć w nowszej oprawie. A jakież to tradycje?

Demony są? Są.

Marine jest? Jest.

Arsenał jest? Jest.

Mars jest? Jest.

Piekło jest? Jest.

BFG jest? Jest.

Piła łańcuchowa jest? Jest.

To czego wam tu konkretnie brakuje? Wygrzewu? Fakt, to nie gra, gdzie wrogów kosi się setkami. Takie czasy, jedyny ślad po tym zachował się w Serious Samie i grach o 2WŚ. :P Ale mnie na przykład bardzo się podoba otoczka fabularna. Prosta, nie przeszkadzająca za bardzo - ot, mówią nam, gdzie iść dalej, my idziemy i kosimy po drodze co popadnie. Dzienniki, filmy instruktażowe, naukowcy... to wszystko sprawia, że jednak jest pozór poruszania się po przestrzeni, gdzie ludzie żyli i pracowali, a nie po przekombinowanej strzelnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście Doom3 nie zawiódł. Nie oczekiwałem rzeczy nadzwyczajnych po tych wszystkich rozbuchanych zapowiedziach. Gra w swoim okresie nie miała sobie równych pod względem graficznym. Obronną ręką z pojedynku na płaszczyźnie graficznej wychodził tylko Half-life 2, choć to porównanie też jest nieco niefortunne...Doom3 ze swoją "plastikową" grafiką wzmacniał tylko wrażenie niebezpiecznej eksploracji baz na Marsie. H-L2 stawiał bardziej na realizm, oferując grafikę i mechanizmy rozgrywki zbliżone do rzeczywistych ( przekonująca fizyka świata; szara i brudna, a przez to urzekająca na swój sposób oprawa). Wracając do Doom-a, nazywanie go survival-horrorem jest lekkim nieporozumieniem, zważywszy na wręcz hurtowe ilości apteczek i amunicji zalegających w bazie. A propo uzbrojenia: moim ulubionym narzędziem zagłady był karabin plazmowy. Fantastycznie rozświetlał drogę pośród hord demoniszczy. :laugh: Co do sterowania: nie rozumiem narzekań, wg mnie jest to zwykłe czepianie się na siłę. Po to są opcje ustawienia sterowania, żeby każdy mógł dostosować je według własnego uznania. Same sterowanie też było dziecinne proste, Doom3 to oldschoolowy FPS, a nie symulator myśliwca bojowego z 500-stronicową instrukcją. :tongue: Największym atutem D3 był wszechogarniający swą lepkością i ciężarem KLIMAT przez duże K. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starych Doomach się wychowałem. Moge grac w te gry do dzisiaj, grafika kompletnie mnie nie odpycha. Dołujący, klaustrofobiczny klimat, klasyczne już bronie, wysoki poziom trudności, muzyka, te potwory!

W trójke nie grałem i niezbyt mi śpieszno, ale kiedyś nadrobie zaległości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem uwagę, że nic nie napisałem o Resurrection of Evil - choć w sumie nie wiem, co mógłbym specjalnego napisać. Gra IMO mniej więcej na poziomie HL2 - jest więcej dialogów i cutscenek (choć żadna nie sprawia takiej frajdy jak Marine szepczący "what the f-" na widok Cyberdemona), jest nawet lokalny Gravity Gun, i jest bardziej pożyteczny od pierwowzoru, choć może wymaga chwili przyzwyczajenia. Co ciekawe, jest też bullet time, który będzie wymagany do rozwiązania paru zagwozdek po drodze. Jakkolwiek jednak twórcy starali się jak najbardziej urozmaicić rozgrywkę, RoE nie przykuł mnie już tak bardzo, jak D3. Ot, taka mocna 7-ka ode mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starych Doomach się wychowałem. Moge grac w te gry do dzisiaj, grafika kompletnie mnie nie odpycha. Dołujący, klaustrofobiczny klimat, klasyczne już bronie, wysoki poziom trudności, muzyka, te potwory!

W trójke nie grałem i niezbyt mi śpieszno, ale kiedyś nadrobie zaległości.

Widze ze masz identycznie jak ja. Uwielbiam pierwsze dwa DOOMy, te bronie i klimat calej gry strasznie mnie kiedys wciagnely i od czasu do czasu wracam sobie do tych tytulow. Owszem, grafika jest na obecne czasy archaiczna, podobnie zreszta jak udzwiekowienie i sterowanie, ale wcale mi to nie przeszkadza ponownie cieszyc sie DOOMem. No i bez bicia przyznaje sie, ze w czesc trzecia nie udalo mi sie jak do tej pory zagrac. Kiedy miala ona swoja premiere akurat przez dluzszy czas nie mialem kompa, a pozniej zawsze jakos nie udawalo mi sie jej kupic. Co prawda gralem w nia u kumpla z godzine, ale to troche za malo by dobrze poznac gre, o jej przejsciu nawet nie wspominajac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś nadgorliwiec skasował mi posta więc powtórzę. Jeśli kogoś odpycha grafika i sterowanie klasycznego Dooma a chce go poznać w wersji odświeżonej, to jest mod legalny, bo zamieszczony na Desurze (niedawno w numerze CD-Action był opisany - Desura nie mod), wystarczy mieć oczywiście Dooma 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanatykiem Doom 1 i 2, a Dooma 3 również. Porównywać 1 i 2 z 3 częścią w zasadzie nie można (zbyt duża przepaść technologiczna, gameplay też inny), ale pod względem zawartości i "doomowości" jak najbardziej. Doom (będę pisał po prostu Doom mając na myśli Doom 1 i 2) na mega klimat i piekielną grywalność. W tej grze nie ma nic co by mi się nie podobało. Do Dooma 3 mogę się już przyczepić (do broni, do tego, że Demon ma mechaniczne nogi, Imp zachowuje się jak dziki kot, Cacodemon jest brązowy i nie ma rogów i kolców, Hell Knight jest fantastyczny, ale nie ma prawie nic wspólnego z tym demonem z Doom, itd.). Jednak gra ma fantastyczną grafikę (nie czepiając się tekstur w trochę zbyt niskich rozdzielczościach), ma bump-mapping, specular lighting i dynamiczne oświetlenie/cieniowanie, a co najważniejsze jest to bardzo dobrze wykorzystane. Do Doom 3 powstało mnóstwo modów poprawiających grafikę (niektóre są bardzo dobre), jest też bardzo dobry edytor map (co dla modderów jest bardzo ważne - RAGE, dlaczego nie mogę robić własnych map, grrr). Jako fan wszystkich Doomów zrobiłem też mod dla samego siebie, który profesjonalnie podmienia dźwięki potworów (wysokiej jakości a nie 128 bitowe mp3, czy 16khz wav'y), przeorganizowałem kod broni, by lepiej strzelało się z broni (pod tym względem RAGE jest fantastyczny - kapitalny dźwięk i działanie broni). Niestety na enginie Doom 3 nie da się robić dużych map z Doom 2 (np Citadel), gdzie będzie horda potworów przy poprawnym oświetleniu mapy (oświetlenie w Doom 3 nadaje się głównie do technicznych baz i ciemnego piekła). Dlatego ja traktuje Doom i Doom3 jako gry ogólnie dziejące się w świecie Doom. Co do Doom, to używam Skulltaga i gram zawsze z filtrowaniem gl_nearest, tak żeby było widać pixele, a nie rozmyte "błoto" - maniacy tak mają :D

Wybaczcie mi trochę chaotycznego posta, ale bardzo się spieszyłem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, widzę, że ogólnie nic się tu w związku z DOOM nie dzieje i jak na złość to ja napisałem ostatniego posta, ale jeszcze się czymś chciałem ogólnie podzielić. Instalnąłem wczoraj na powrót Far Cry 1, bo chciałem odwiedzić pewne miejsce. Rany, ależ się ta gra zestarzała - dżungla wygląda jakoś tak sztucznie, broń plastikowo, a na modele przeciwników, które kiedyś pod względem technicznym mi się podobały nie można patrzeć. Do czego zmierzam? Odpalam DOOM i gra jest tak dobra jak te prawie 20 lat temu :D Graficznie jest tak archaiczna, że nie można powiedzieć, że teraz wygląda gorzej - nie - to zupełnie inna epoka i gra jest nieśmiertelna. Odpalam i gram. Wiem, że wyszedł Quake, Unreal i BF3, ale ta gra dla mnie cały czas wygląda doskonale. To jak z tetris - nie można się przyczepić grafiki, bo taki jest jej styl. Nawet Quake 1 świetnie się broni, a Quake 2 wygląda strasznie przestarzale. Wolfenstein, DOOM i Quake mają swoją duszę, która żyje w graczach. Tak na prawdę dotyczy to też innych gier - jak z resztą wiadomo. Jedni widzą piksele, rozmyte tekstury, a inni pamiętają czasy i emocje jakie przywołują w nich stare gry (do tej pory pamiętam Ishara 3 na amidze, w którego grałem tylko raz w życiu :) ). Chętnie zobaczyłbym totalmod na enginie BF3 (na obecną chwilę) traktujący o DOOM. Liczę jednocześnie, że dożyję czasu kiedy w końcu ktoś stworzy fotorealistyczną wersję DOOM z piękną fizyką, wiernymi modelami i wielkim światem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DoomMarine95

Może to kwestia tego, że dawniej ze względu na poważne ograniczenia (np. gry się robiło pod dostępny sprzęt a nie odwrotnie, na maszyny, które wyjdą dopiero za pół roku albo później) twórcy musieli być bardziej kreatywni, wkładać więcej serca w swoją pracę no i byli to prawdziwi zapaleńcy a nie rzemieślnicy "nine-to-five". Mnie do dziś zachwycają levele z Unreala (te niesamowite budowle) czy pierwszego Quake'a (ciemno wszędzie, aż strach się bać ;)) a jak już próbuję sobie przypomnieć jakiś poziom z którejś z nowszych gier (względem Unreala i Quake'a), np. AvP2 czy Red Faction, to czuję pustkę w głowie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro mamy już (prawie) tego DOOM 3 BFG, to jeżeli już ktoś grał to podzielcie się wrażeniami. Na YT jest już trochę filmików z gameplay, który nie różni się praktycznie niczym od oryginalnego DOOM 3, ale co zauważyłem to DOOM 2 (odpalany prosto z gry DOOM 3 BFG - więc nie trzeba żadnych dosboxów) nie ma rozmytych tekstur (całe szczęście, jak dla mnie, są normalne piksele), ale muzyka nie wykorzystuje OPL i brzmi fatalnie (jak w Windoomie), inny jest też dźwięk przeładowywania strzelby dwulufowej, przypomina mi ten bodajże z Cytadeli 3d :) To nie jest dla mnie stary DOOM, tylko taki jeszcze bardziej spaprany windoom. Co myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze ciekawe w DOOM 3 BFG levele z DOOM 2 są ocenzurowane - zapomnijcie o obrazach z Adolfem H., krzyżami i wieńcami i nie ma też SS-Wolfów (sic!), a najlepsze jest to, że poznikały czerwone krzyże z apteczek (SIC!). Dzięki temu panowie z id nie mogą na mnie liczyć (apteczek im nie daruje smile_prosty.gif )

EDIT:

Co jeszcze ciekawego znalazłem: te same pomieszczenia w LOST MISSION co w oryginalnym DOOM 3 :) Czyli zróbmy coś na szybko, byle by było :D

[ciach]

Zapoznaj się z zasadami pisania postów - Bethezer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na boga, nie pisz trzech postów pod rząd w tak krótkim czasie. Korzystaj z opcji "Edytuj".

W ogóle nie musisz odpisywać moderatorowi na dopisek czy jakąkolwiek inną działalność. Zrozumiałeś przekaz - dobrze. Chcesz się dyskutować czy działanie moderatora było zasadne - idziesz do tematu "Uwagi do moderatorów" albo piszesz PW do konkretnego moda. - Bethezer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem ponownie w Dooma 1(po jakiś 10 latach) z modem "Brutal Doom" ta gra daje dużo większej przyjemności niż dzisiejsze gry :D Graficznie no wiadomo ale z tym dodatkiem się na to nie patrzy ^^ Dla tych co grali w dooma a nie próbowali tego moda serdecznie polecam :> W żadnej grze nie odczułem takiej mocy broni jak w Brutal Doom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, co zakupili Doom 3 BFG na Steamie:

Czy w tej edycji BFG są zwykłe wersje dwóch pierwszych części, czy to są Ultimate Doom oraz Doom 2 z dodatkiem?

A jak to pierwsze - to czy przy zakupie BFG nie będę już mógł zakupić Ultimate Doom oraz drugiej części plus Final Doom?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...