Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Forum Mafiosum - temat do dyskusji i zgłoszeń

Polecane posty

Hmm. Jak widać muszę napisać posta w temacie, aby dołączyły kolejne osoby tongue_prosty.gif

podbiel - spokojnie, teraz będzie mniej skomplikowanie ^^

Darth - jak znajdą się chętni w tym czasie i będzie wszystkim pasowało to zapewne tak.

Gawaiin - zapraszamy smile_prosty.gif

PS. Ogłoszenia parafialne: o potrzebie uzupełnienia swojego profilu przypominać chyba nikomu nie muszę, co nie? wink_prosty.gif

EDIT: Mamy siódemkę, więc jeszcze trójka i można myśleć o starcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoł hoł hoł Panowie - wolniej.. :D

Widzę że zrobiło się nieco tłumnie, toteż czas podsumować sytuację.

Mamy 11 graczy (przewidziałem udział co najmniej 10 - już mamy sukces), potrzebujemy parzystej liczby, więc albo znajdziemy jeszcze jedną osobę, albo ktoś zrezygnuje (żatowałem).

Tak więc prosiłbym teraz zapisanych do zabawy o podanie jakiegoś terminu startu sesji oraz tego, ile czasu potrzebujecie na przeanalizowanie dowodów. Wpisy mogą pojawiać się codziennie w okolicach 20-22, tak więc czasu na wskazanie zabójcy możecie mieć dzień lub dwa. Dla mnie - obojętne. Potrzebujecie więcej czasu? Zdecydujcie się na dwa dni - bo nie chcę mieć "strzelania na oślep" w losowe osoby. Proszę o głos w tej sprawie.

Co więcej: ilość postaci specjalnych, ich funkcje oraz ogólny klimat sesji podam Wam jeszcze dziś. Ponadto: role specjalne przydzielę osobiście w sposób losowy. Jak komuś nie pasuje - sorry, life is brutal.

Co by tu jeszcze... To chyba wszystko. Potrzebujemy jeszcze jednego gracza + głosów w sprawie "kiedy zaczynamy" oraz "ile potrzeba dni na analizę dowodów i głosowanie".

PS. Rada dla początkujących graczy: przejrzyjcie dowolną sesję z wcześniejszych stron wiadomego tematu aby dowiedzieć się "o co kaman" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam każdy termin odpowiada, choć bezpiecznie jest zacząć w piątek lub sobotę.Jestem za dwudniową analizę dowodów. Będzie więcej czasu na analizę i spokojny wybór zabójcy. Inna kwestia- dwa dni to jest większa szansa że każdy odpisze, bo kogoś może nie być na forum lub nie mieć czasu.

Sam jestem codziennie, ale zdarzają się dni, że net mi siadł, nie mam czasu na wejście na forum itd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Mamy 11 graczy (Banza96, Daedroth, DarthMetalus, Fiend, Gawain, grz, Itzalaren, Kaktus, podbiel, Ponczek, Sermaciej)

Role specjalne:

1. Morderca - postać główna, która działa w pojedynkę i stara się wyeliminować pozostałych. Warunkiem jego zwycięstwa jest pozbycie się wszystkich.

2. Policjant - stara się zidentyfikować postać mordercy.

3. Asystent policjanta - w przypadku trafionego zapytania o mordercę, także poznaje jego tożsamość.

4. Lekarz - ma możliwość uratowania jednej postaci.

5. Twardziel - ma dwa życia. Zaatakowany przez mordercę nie ginie. Przy drugim podejściu już nie ma tyle szczęścia, podobnie jak w przypadku śmierci "z woli ludu".

Pozostałe osoby nie mają żadnych przywilejów, chcą jedynie przeżyć chytry.gif

Morderca, policjant oraz lekarz wysyłają mi po każdym głosowaniu PW. Morderca wskazuje kolejną ofiarę, policjant pyta o tożsamość mordercy, a lekarz typuje osobę, którą chce ratować. W przypadku wybrania tej samej osoby przez mordercę oraz lekarza, rano obudzicie się w takim samym składzie. Asystent policjanta poznaje tożsamość mordercy tylko wtedy, gdy policjant go zidentyfikuje. Do tego czasu nie otrzyma ode mnie żadnego PW. Co więcej, asystent nie wie kim jest policjant i odwrotnie. Lekarz może chronić samego siebie, lecz nie może typować tej samej osoby dwa razy z rzędu.

Fabuła: Francja, rok 1898. Pan X, podczas swoich wieloletnich podróży po świecie, poznał wielu ciekawych ludzi i rozkręcił wiele obiecujących interesów. Obecnie, leżąc już na łożu śmierci, postanowił zaprosić byłych kontrahentów do swojej rezydencji, aby przekazać w ich ręce przyszłość swego ostatniego przedsięwzięcia. Po dotarciu wszystkich na miejsce okazuje się, że rezydencja wydaje się być opuszczona, a Pan X zdążył już wyzionąć ducha. Po wstępnych oględzinach nasunęły się pierwsze podejrzenia, że śmierć nie nastąpiła z przyczyn naturalnych. Celem przyjezdnych staje się rozwikłanie zagadki tajemniczego zgonu Pana X.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prosiłbym także o jakiekolwiek wyróżnienie tekstu w Waszych postach, w których głosujecie na daną osobę, aby uniknąć niejasności.

A jako że brakuje nam jednego gracza, to powiedzmy że do jutra do godziny 20:00 czekamy na ostatnie zgłoszenie. Jeśli nic z tego nie wyjdzie, skorzystamy z opcji Sermacieja, w której to Panem X będzie postać sterowana przez komputer. trollface.gif No i jeszcze jedno: do jutra do godziny 20:00 czekamy na ostatnie zgłoszenie, a także na wprowadzenie ostatnich zmian w profilach. Po tym czasie zacznę losowanie postaci specjalnych, a także obmyślanie dowodów. Myślę że na te działania wystarczy mi jeden dzień, więc zabawę będzie można zacząć (jak dla mnie) w czwartek. A odnośnie czasu na rozwiązywanie poszlak - powiedzmy że zgadzam się na te dwa dni.

To by było na tyle w kwestii spraw organizacyjnych. Jeśli macie jakieś pytania/niejasności/sugestie względem powyższych informacji - piszcie śmiało.

EDIT:

Daedroth - może być i przyszły czwartek, niech tylko reszta się wypowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...