Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Forum Mafiosum - temat do dyskusji i zgłoszeń

Polecane posty

Mówiłem że to nie ja :P

Jednak i tak cieszę się, że dotrwałem tak daleko. Mam nadzieję, że uda wam się zwalczyć mordercę ;)

@Treser - czy po sesji będzie podsumowanie? Tzn. objaśnienie poszlak i wyjawienie kto grał role specjalne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po wszystkim. Swoją postawą (nie mówię o wszystkich) zniechęciliście mnie do prowadzenia jakiejkolwiek sesji w przyszłości.

Oto prawidłowe rozwiązanie poszlak:

Physical Address Extension - PAE - EAP - Edgar Allan Poe - Banza96

Cukier - cukier kryształ - Crystalize - Lindsey Stirling - Daedroth

Płyta CD - DC - DarthMetalus

Gdynia CH - Centrum Handlowe Riviera - Rivia - Fiend

To Wasz pechowy dzień - Piątek 13 - film - Gawain

Miniaturka cysterny - benzyna - diesel - Vin Diesel - grz

Zombie - Nieumarły - Undead - Hollywood Undead - Itzalaren

Silna ręka + broń drzewcowa - strong arm + lanca - Lance Armstrong - Pro Cycling Manager - Kaktus

Conan - Arthur Conan Doyle - Sherlock - podbiel & Daedroth

Zorro 1998 - serial Maska Zorro - Maska - Jim Carrey - Sermaciej

Najbardziej pożądany dekadentyzm - NFS Most Wanted (2005), a konkretniej ścieżka dźwiękowa - Decadence - Disturbed - Ponczek

Bugatti - bug - królik bugs - Daedroth

Terminator + Arnold PL - Arnold Boczek - Rzeźnik - Slaugterhouse - Daedroth

Taka była jej wola - Wola - Wish - Nightwish - Deadroth

Morze Karaibskie 3 - 3 wyspy na tymże morzu tworzące Kajmany - krokodyl - Daedroth to krokodylogłowy stwór z serii TES - Daedroth

Activision vs EA - CoD vs Battlefield - wojna shooterów - strzelać - strzała - Arrow - Daedroth

DNA - łańcuch DNA - chain - Django: Unchained - Daedroth

Miniaturka łódki - Miasto Łódź - Bełchatów - Daedroth

Role specjalne:

Morderca - Daedroth

Twardziel - Itzalaren

Lekarz - podbiel

Policjant - grz

Asystent policjanta - Sermaciej

Z mojej strony to tyle. Gratulacje dla mordercy, podziękowania dla pozostałych za wzięcie udziału w mojej sesji. heej.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sesja naprawdę była ciekawa i piekielnie trudna do rozgryzienia :-)

Już na początku zabiliście mnie czyli policjanta. Mam nadzieję, że w przyszłości ktoś zorganizuje jeszcze jedną sesję :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Activision vs EA - CoD vs Battlefield - wojna shooterów - strzelać - strzała - Arrow - Daedroth
Morze Karaibskie 3 - 3 wyspy na tymże morzu tworzące Kajmany - krokodyl - Daedroth to krokodylogłowy stwór z serii TES - Daedroth
Silna ręka + broń drzewcowa - strong arm + lanca - Lance Armstrong - Pro Cycling Manager - Kaktus

No ja się nie dziwię, że nie znaleźliśmy mordercy :/ Ale i tak było fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie dziwię się, że morderca nie został odkryty. Takie poszlaki dla samego Holmesa byłyby problemem.

Trochę też nie podobało mi się to, że czasami nikomu nie chciało się nawet zagłosować (w jednym momencie Daedroth sam wydał wyrok).

Wracając do poszlak. Pierwszy raz chyba zdarzyło się, że żadna podpowiedź nie została poprawnie odgadnięta (chociaż mogę się mylić).

Treser - ludziom przestało zależeć na graniu, ponieważ jest to tylko zabawa, a nie naśladowanie Einsteina i Poriota razem wziętych. Poziom zagadek powinien być trochę skomplikowany, ale nie uprzykrzający naszej głowy i będący czymś co zmusza nas do pogłówkowania, a nie do wytężania mózgownicy. Przez to zapewne ludzie wracający ze szkoły/pracy byli i tak dobici codziennymi obowiązkami, a do tego musieli jeszcze siedzieć i rozkminiać zagadki na poziomie "ekspert"

W przyszłości z chęcią zagrałbym jeszcze raz twoją sesję, ale z nieco zaniżonym poziomem łamigłówek ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom trudności zagadek faktycznie był wysoki, choć przyznam się, że do kilku dowodów na mnie miałem pewne podejrzenia. Lepiej jednak było tego nie ujawniać i zwrócić uwagę na kogoś innego :). Co do rozgrywki i braku zaangażowania. Nie wiem nawet, czy wszyscy zgłoszeni choć raz odezwali się w temacie, więc z tym jest coś nie tak. Nie mam pojęcia z czego to wynikło, ale wyglądało słabo. No i oczywiście końcówka, w której żaden z pozostałych przy życiu graczy, nie wypowiedział się na temat ewidentnego dowodu przeciwko mojej osobie i decyzja została podjęta przeze mnie...

Bawiłem się dobrze, choć miałem nadzieję na większe zaangażowanie. Również z mojej strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiend - zauważ, że mi nie zależało na "uprzykrzaniu życia" graczom. Dla mnie wiadomym faktem jest, że biorąc udział w sesji FM, należy spodziewać się mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek. Najbardziej boli mnie to, że w ostatnich dniach zabawy frekwencja w głosowaniach była ______ (wpisać właściwe słowo). Zdecydowałem się dać taki a nie inny zestaw poszlak, ze względu na ilość postaci specjalnych. Chciałem wyrównać szanse mordercy i ludu - i jak się okazało - przesadziłem. Dałem dwa dni na rozszyfrowanie poszlak - czy to mało? Czy to za mało, aby chociaż spróbować je rozwiązać? W mojej opinii główną przyczyną wygranej mordercy była bierność pozostałych graczy. Daedroth nawet nie musiał się wysilać, aby wygrać. Rozkład sił w sesji nie przedstawia się w postaci "Morderca + prowadzący vs Lud" tylko "Morderca vs Lud". Nie zależało mi na wygranej mordercy - wynik sesji był mi obojętny, Dla mnie, jako dla prowadzącego, liczyły się chęci i próby rozwiązania poszlak - i to głównie z powodu ich braku, mam takie a nie inne odczucia po zakończonej sesji. Dodam także, że Lud został poważnie osłabiony na samym początku zabawy (pierwszy zgon to zgon policjanta), a stan ten utrzymywał się do końca zabawy, przez całkowitą bierność lekarza (podbiel). Co więcej, po każdym głosowaniu odwiedzałem profile wszystkich graczy i niejednokrotnie, z przykrością stwierdzałem, że byłem ostatnim odwiedzającym dany profil. Co to może oznaczać? Ano chociażby to, że żaden z graczy nawet nie próbował rozwiązać poszlak.

Gawain - przed rozpoczęciem zapisów na sesję napisałem

- zapewne żaden z uczestników sesji prowadzonych niegdyś przeze mnie już nie odwiedza tego wątku, więc się nie dowiecie, na co się teoretycznie porywacie

, więc kto chciał - mógł sprawdzić na co się porywa.

Daedroth - no widzisz. Niech się wypowiedzą osoby, które frekwencją nie grzeszyły - wtedy będzie można coś więcej powiedzieć o przyczynach takiego stanu rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja mógłbym. Ale zrobiłbym taką sesję w tradycyjnym stylu - bez tworzenia postaci (co najwyżej pozwoliłbym wam wybrać imię i zawód swojego charakteru). Czas akcji to współczesność. Mam ochotę na klimat grozy, w głowie mam pomysły na kilka niekonwencjonalnych zabójstw. Jak ktoś brał udział w moich poprzednich sesjach, wie, jaki jest poziom zagadek, długość wpisów itp. Myślę, że z powinien być zadowolony każdy - od amatorów po weteranów. Na ewentualne zgłoszenia czekam do piątku, w sobotę moglibyśmy już ruszyć. Byłby jeden policjant i jeden morderca. I jeszcze kwestia odpisów - w przyszłym tygodniu pracuję na drugą zmianę, także moglibyśmy trzymać się konwencji - sobota rano - mój wpis - do nocy wy typujecie ofiarę - na drugi dzień rano ja dodaję wpis itd. Pasuje? Liczba graczy obojętna, byleby sesję skończyć do 24.06, potem mogę być zbyt zajęty, żeby regularnie dodawać odpisy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...