Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Forum Mafiosum

Polecane posty

Przepraszam bardzo, jakie siedem tytułów? Może jednak wypunktuję wszystko aby ludzie mieli jasny obraz sytuacji... Wychodzi pięć.

*) styczeń - Age of Empires 2 - nie znam, nie widziałem na oczy

*) luty - Prince of Persia - owszem, miałem styczność

*) marzec - Operation Flashpoint - zacząłem wiele lat temu grywać, obecnie już nie

*) kwiecień - Team Fortress 2 - całkiem niedawno grywam, nie zacząłem w kwietniu

*) maj - Diablo - na oczy gry nie widziałem

*) czerwiec - Wiedźmin - grałem, ale nie ukończyłem

*) lipiec - Heroes of Might & Magic 3 - niet

*) sierpień - Rome: Total War - seria jest dobra, ale nie ten tytuł

*) wrzesień - Fallout - jak w przypadku HoMM

*) październik - Half-life - dwójka, nie jedynka

*) listopad - Majesty - owszem, też grałem kiedyś

Poza tym, RIPie, muszę przyznać niezła gra aktorska aczkolwiek chyba nie zaryzykujesz numeru z wskazaniem na siebie... Wszystko ma swoje granice. A wyjaśnienie mistera155 uważam za całkiem racjonalne & które pozwoliło mi ostatecznie przekonać się aby na ciebie zagłosować. Nie można tutaj jednak mówić o stricte pewności, bo na podstawie poszlak nie można nigdy być pewnym, ale czas nas goni a morderca, jeśli nie zostanie schwytany, rozochoci się na dobre.

Głos na RIPa1988. Jeśli to nie ten traf, niech marnym pocieszeniem będzie fakt, że najprawdopodobniej mnie uznają za najbardziej wojującego a morderca dalej będzie knuł. Oczywiście, jeśli w takim wypadku, przetrwam noc. Może będzie chciał pozbyć się godnego przeciwnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz użyć swoich małych szarych komórek! No zróbże to, chłopie!

Myślałem nad tym morderstwem. I moje myślenie jednak bardziej wskazuje na RIPa niżeli na Blacka. Drugi w kolejności pod względem dowodów. Tak. To dobra pozycja. Bardzo przebiegła. Tak przebiegła, że nie powstydziłby się jej nawet najlepszy morderca. Wszystkie dowody przeciwko sobie, to obrona nieprzewidywalna. Nie do końca wiadomo czy uda się innym wmówić wrobienie nas. Tam samo żadne dowody przeciwko nam. Również nie wiadomo czy ktoś nie uzna tego za zbyt podejrzane. Ale drugie miejsce jest dobre. Nawet bardzo dobre, Panie "Spoczywaj w pokoju". Jeśli się mylę - znowu ktoś zginie. Jeśli jednak mam rację - nie zginie nikt. Niewiele mam do stracenia. Najwyżej się nie obudzę w razie pomyłki. Ten się nie myli kto nic nie robi. Mój głos pada na RIP1988

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny Cygnus, a tak nie mógł się doczekać spotkania. Ale starczy tych pierdół. Gdzieś tu biega jakiś psychopata, który widać lubi się bawić w kostuchę. Od samego początku Cień wydaje mi się zbyt oczywistym sprawcą. Według mnie za tym morderstwem stoi RIP1988.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, popełniliśmy błąd. Moi drodzy, zapewniam was jednak, że błąd również zostałby popełniony gdybym to ja zawisł. Zresztą, nie wiadomo czy go popełnicie, ale optymistycznie zachowam dobre myśli. Teraz wpadłem na inną rzecz... Morderca naprawdę wiedział jakie ślady nam podać. I to taki, żeby rzucić od razu bądź po namyśle oskarżenie na mnie bądź RIP'a. Oczywiście, muszę zgodzić się z tym, że w liście jest produkcja charakterystyczna dla mnie czyli OFP... ale pomyślcie? Czy dał bym coś aż tak wyróżniającego się? Teraz jestem w gorszej sytuacji, bo jakiekolwiek dalsze & błyskawiczne oskarżenie sprawi, że nabierzecie pewności iż to ja zabijam. Zapewniam, stan faktyczny różni się od podejrzeń większości. Niestety, nie wiem czy przyjdzie mi przetrwać noc...

/me spróbuje, korzystając z chwil... może ostatnich... poszukać wskazówki... może morderca znów postanowił się zabawić...

[edit] Mam moi drodzy. Morderca uknuł "podpowiedź" korzystając z informacji zgromadzonych w profilach & dotyczących ulubionych gier. Jednakże sprytnie pomieszał fałszywe tropy z prawdziwymi... OFP jest ew. zerżnięte z mojego profilu, ale kilka pozycji np. Diablo, Half-life (nie dwa a jeden) pasuje do HacKNSlasHMonsteR21. Tylko w drugą stronę też to działa... Szanowny gentleman może stwierdzić, iż morderca z jego profilu zerżnął tytuły. Jednak, byłaby to dobra linia obrony dla mordercy. Tak, bardzo dobra nawet...

A czy ona pasuje do mnie? Nie, bo tylko JEDNA pozycja jest dla mnie charakterystyczna a co mogło by rzucić cień podejrzeń na mnie.

@down - Cóż, w takim razie twoje najprostsze rozwiązanie sprawi, że trzecia niewinna osoba pójdzie w cholerę... o ile nie dorwie jej morderca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcisz, Cieniu. Powtarzam, najprostsze rozwiązania. Patrzcie, jak nasz kombinowanie sprawiło, że już dwóch niewinnych ludzi zginęło. Teraz gubimy się w domysłach stopniowo odpływając od tego, co najprostsze, czyli winy Czarnego Cienia. Ten ciągle powtarza, że to za proste, ale czy nie chce zwyczajnie odciągnąć od siebie podejrzeń? Nie ma znaczenia czy gra w dane gry obecnie, ale że w ogóle to robił. Nie przywiązywałbym też zbytniej wagi do konkretnej daty rozpoczęcia gry w daną produkcję. Trwam przy oskarżaniu go, więc nie zdziwcie się jeśli następnej nocy znajdziecie mnie martwego, jako niewygodne zagrożenie.

@up

Może będę teraz okrutny, ale... trudno. Jesteś, drogi Cieniu, najbardziej podejrzany, przynajmniej według mnie. Można gmerać i dopasowywać fakty na siłę, ale mówi się, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Nawet jeśli zginiesz niesłusznie, to ciągle jest tu wiele osób, które będą miały szansę złapać mordercę. Oczywiście metodycznie eliminując podejrzanych, do czego namawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z niejakim niepokojem i dużym zaskoczeniem, acz nikt tego nie okazał, przyjęliście wiadomość o kolejnym morderstwie. Tym razem ofiarą jest HacKNSlasHMonsteR21. Mordercę trzeba dopaść!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie, drugi na mej liście, tuż po Cieniu, którego mimo wszystko podejrzewałem jakby bardziej. Requiescat in Pace, przyjacielu. Znajdziemy mordercę.

Niestety, mój kolejny głos zmierza ku prostocie. Może Cień jest niewinny, jednak na razie wskazuje na niego bardzo dużo. Morderca faktycznie może się z nami bawić, ale mam nadzieję, że prostota go powstrzyma. Głosuję na Cienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdzę, że ktoś tutaj z nami się bawi & to wcale nie jestem ja. Przez noc przemyślałem sobie sprawę i zastanawiałem się czy morderca załatwi mnie bądź Aidena. Drugie rozwiązanie byłoby na pewno prostsze, bo ludzie mieli by kolejną cegiełkę do podejrzeń względem mnie & myśląc, że robią dobry obowiązek powiesiliby i mnie. Tylko, że zabicie osoby, która ciebie oskarża jest sporym błędem - jeśli byłbym mordercą a nim nie jestem. Ludzie, to jest zapewne ostatnia szansa. Odkryłem, jestem pewien, że mam, patent na rozwikłanie śladu - rubryka "ulubione gry". Są w nim też fałszywe tropy, ale inspekcja waszych profilów pozwoliła mi stwierdzić co następuje:

styczeń - Age of Empires 2

luty - Prince of Persia - mister155, HacKNSlasHMonsteR21

marzec - Operation Flashpoint - ja (choć na dobrą sprawę w ulubionych grach nie mam nic wpisane...)

kwiecień - Team Fortress 2

maj - Diablo - HacKNSlasHMonsteR21

czerwiec - Wiedźmin - Aiden

lipiec - Heroes of Might & Magic 3 - Xysiu, HacKNSlasHMonsteR21

sierpień - Rome: Total War - Lukass (sam ma napisane w profilu, że to jego ulubiona część)

wrzesień - Fallout - Aiden

październik - Half-life - mister155, HacKNSlasHMonsteR21

listopad - Majesty

Jedynie mafiozo nie ma nic wpisane więc wyłączam go z podejrzeń. Tak samo Cruadin.

Jak widzicie, nasz zmarły kolega pasował aż do czterech produkcji więc miałem zamiar jego oskarżyć po nocy o ile jeszcze miałbym dychać a tutaj okazało się, że jest jeszcze inna możliwość... Nikt w ulubionych nie ma wpisanych trzech tytułów - zresztą TF2 możemy pominąć ze względu na to, że sporo z nas, panowie, w to gra. Na takiej samej zasadzie jak próbuje oskarżać się mnie można podejrzewać Lukassa, bo na niego wskazuje ewidentnie tylko jeden tytuł. Twierdzę jednak, że jest niewinny. Zastanawiam się między Aidenem a mister'em155. Ostatecznie głosuję na drugiego z wymienionych. Dzielił dwie ulubione produkcje z HNSM, poza tym profil mówi również o ulubionym Assassins Creed a jak wiemy to jest bractwo zabójców. Posłuchajcie mnie ten ostatni raz...

Jeśli znów nie dopadniemy mordercy mój honor wystarczająco zostanie splamiony & nie trzeba nawet będzie stawiać stryczka. Palnę sobie w łeb, skocze do ognia... bo dla mnie to ostatnia szansa nim resztki wiarygodności zostaną wyczerpane przez złą - oby nie - decyzję. Głos na mistera155.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gentlemens, zgadzam się z Cieniem. Głosuję na mister155. Tropy na niego wskazują, a na dodatek chce on się pozbyć Cienia, który zrobił wiele w odkrywaniu znaczenia śladu (prawdziwego lub nie), a jego złość z powodu rzucania mu niesłusznych oskarżeń jest widoczna. Ktoś się po prostu chce pozbyć Gentlemena Shadowa z jakiegoś powodu. Albo to ja daję się ciągnąć za nos, a jego złość pochodzi nie z poczucia niesprawiedliwości, a tak szybkiego zdemaskowania go... Tak czy inaczej głosuję na mistera155, ale jeśli, uchowaj Boże, się pomylę to Cień będzie następny. Przykro mi, ale nie dostaniesz drugiej szansy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzież bym śmiał prosić o drugą szansę? Przyznaję, dałem ponieść się emocjom wobec - choć faktu to nie zmienia - nagłego ataku RIPa na moją skromną personę & nie zauważyłem jak należy odczytać ślad. Zapewniam, że jest dobry, bo wszystkie elementy do siebie pasują a cała dedukcja opiera tylko na tym. Wszystkie tytuły poza trzema da się przypasować do danej osoby. Niech los nad tobą czuwa Cruadin, bo ty wraz z mafiozo jesteście poza podejrzeniami & może to wy, w ostateczności, rozprawicie się z mordercą. Wierzę, że sprawę wyjaśniłem. Reszta w rękach sił wyższych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Wasze obawy, choć to mimo wszystko zły strzał. Nie tyle chcę się pozbyć Cienia, lecz po prostu uważam, że to on jest mordercą. Pierwotnie moim kandydatem był HNSM, lecz przeglądając posty ŚP. RIPa, wynalazłem, że udzielał się w większości tematów, zagłosowałem na niego. A teraz HNSM zmarł śmiercią nagłą, pozostawiając mnie z kolejnym uczestnikiem na mojej liście podejrzanych. Przykro mi, Gentlemen, lecz jeśli powiesicie mnie, kolejna, niewinna ofiara zginie. Ja sam też nie mam stuprocentowej pewności co do winy Shadowa, lecz po prostu wydaje mi się on najbardziej podejrzany. Obyście nie popełnili tego samego błędu, jaki popełniłem ja co do RIPa. Bo to ja byłem właściwie motorem napędowym jego śmierci, a teraz sumienie mi ciąży.

Poza tym, Cień wielokrotnie wyrzekał się jakiegokolwiek związku z Falloutem. A przecież na jego profilu na XFire pisze jak byk: Fallout: Tactics i sam Fallout, grany ledwie przez kilka godzin, fakt, lecz to nie zmienia oczywistego faktu, iż wg mnie, Black Shadow coś ukrywa. Oto moje oficjalne stanowisko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, panowie, naszły mnie teraz wątpliwości. Spójrzmy jeszcze raz na kalendarz, który stanowi wskazówkę. "Na kolejnych stronach są kolejne miesiące oraz postaci z gier". Może to ma jakieś znaczenie? Wiem, mówiłem o najprostszych rozwiązaniach, ale przeszłość udowodniła, że czasami umysły morderców są naprawdę chore i pokręcone. W każdym razie moje oskarżenie pana Shadowa nie jest już takie pewne. Możliwe też, że źle robimy pomijając obrazek świętego Mikołaja. Kojarzy się on nam z kimś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt więcej się nie wypowie? Została mi prawdopodobnie niecała już godzina życia i nikt nie przekona pozostałych panów, że popełniają błąd, stawiając na mnie?

Dobrze więc. Wybrano niewinnego. Nie będę więcej się kłócił, ale mam szczerą nadzieję, że uda wam się dostać prawdziwego mordercę. On tu gdzieś jest i manipuluje wami. Obyście więcej nie popełnili tego błędu, jaki popełniłem ja, typując RIPa, obyście więcej nie popełnili tego błędu, który właśnie dokonuje się na waszych oczach. Jutro kolejna osoba zginie. A ja... Ostrzegałem was. Życzę szczęścia, i niech Bóg ma was w opiece.

Niech więc stanie się wasza wola. Odchodzi w ciszy i samotności, bez krzty uczucia od innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedukcja, Drogi Watsonie!

Ja również postawię na Mister155. W końcu jest on bardzo prawdopodobny. Dobrze się maskował i chciał zniszczyć Cienia. Tak. Poza tym HNSM nie żyje, a powiedział:

A ty mister155 czemu mnie oczerniasz o tak zbrodniczy czyn, jakim jest zabójstwo? Czyżbyś się bał, że nie doczekasz jutra? A może to Ty jesteś... sam wiesz kim?

Tak więc był motyw. Chciał się pozbyć niewygodnego oskarżyciela. Więc go zabił.

Bardzo sprytnie to ułożyłeś Misterze! Ale to koniec morderczej działalności. Głosuję na Mister155.

Jeśli się okaże, że jednak powiesiliśmy niewinnego (w co jednak szczerze wątpię) - znów ktoś zginie. Obyśmy się nie mylili, Panowie, oby!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem sobie że jeżeli RIP nie będzie przestępcom to oskarżę Cienia. Jednak nadal coś mi mówi że ten pan jest zbyt oczywistym sprawcą tych zbrodni. Tak więc jeżeli to nie ty Mister zabijałeś to wybacz, ale dzisiaj to ciebie oskarżam.

Możliwe też, że źle robimy pomijając obrazek świętego Mikołaja. Kojarzy się on nam z kimś?

Mi się kojarzy tylko z tradycyjnym dorysowywaniem czapeczek avatarom na święta. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, honorowym, ostatnim słowem rzeknę, że oto stoję przed wami pokonany, upokorzony, bez honoru, niewinny człowiek gotów zawisnąć albo nawet palnąć sobie w łeb. Jeśli macie aż takie podejrzenia... trudno. Nie mam już siły argumentów na ich zmniejszenie ani sam nie wiem kim może być morderca. Z dwojga złego wolę egzekucję niż strach przed śmiercią oraz widok paskudnej gęby mordercy. Głównie to drugie. Gdy minie noc czyńcie waście swoją powinność. Rzekłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były PGR Forumek, blok mieszkalny jest jedynym jeszcze stojącym budynkiem. Nie ma prądu, telefonu, internetu... jedyny kontakt ze światem zapewnia stary, rozklekotany traktor... który właśnie się zepsuł.

Małe społeczności mają bogatą historię. Ktoś komuś przerobił ulubionego kota na kiełbasę, ktoś inny za głośno śpiewał... Każdy ma motyw, każdy ma teraz okazję do zemsty. Lecz tylko jeden korzysta...

Ku zgrozie wszystkich pewnego ranka znaleziono ciało Tresera. Martwe ciało. Trup leżał w piwnicy bloku, gdzie znajdywał się swoisty śmietnik bloku. Treser został zastrzelony. W piwnicy (w której było dość wilgotno, widocznie zawór na jednej z rur przeciekał), rozrzucone było dużo drobnych przedmiotów. Można wymienić na przykład: gogle noktowizyjne zawieszone na wystającym ze ściany gwoździu, tuż obok drewnianej pałki, kilka płyt Carlosa Vivesa, kilka egzemplarzy Playboya, plakat przedstawiający doktora Zoidberga, katalog słuchawek Razer'a, zbiór wszystkich gier z serii GTA, zapalniczkę Zippo oraz pluszową poduszkę z kotem Sylvestrem.

Kogo ukarze wiejska sprawiedliwość rodem z książek Pilipiuka?

---

Dobra... piszemy tak...

@Down

Pierwszy! :7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny Treser, na naszym osiedlu zdarzały się dziwne sprawy, ale nigdy nie doszło do morderstwa, wszyscy mają coś wspólnego z tą zbrodnią, ale nie wykluczam że na mnie też znajdzie się jakiś dowód, jednak przez playboya, do roli zabójcy pasuje mi Shiva, i trochę Mister, ale to już przez inne dowody. Muszę się zastanowić nad głosem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszlak dużo, ale niewiele z nich można przypasować do konkretnych osób. Na razie mam czterech podejrzanych, trzeba się im przyjrzeć. Na szczęście praktycznie nic nie pasuje do mnie- na siłę można przyczepić jedynie serię GTA. Cóż, trzeba jeszcze trochę pomyśleć. Swój głos w tej sprawie oddam za jakiś czas, kiedy przyjrzę się wszystkim mieszkańcom.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc stało się. W końcu któryś z naszych sąsiadów pokazał swoje prawdziwe oblicze. Nadszedł czas, by go dorwać i wymierzyć mu sprawiedliwość!

Wstępne wyniki śledztwa: Pikaz512 - NV (SC) + kij = Manhunt + Vivez + playboy + Zoldberg + słuchawki? (do muzyki) + GTA + Zippo? + Sylwek?

Tilo - NV + pałka (emotka) + Vivez + playboy + Zoidberg + słuchawki (MMO) + GTA (IV) + Zippo? + Sylwek?

Kruk - NV + pałka? + Vivez? + playboy + Zoidberg? (avatar) + słuchawki (TF2) + GTA + Zippo + Sylwek?

Fivtyen - NV? (CoD) + pałka (Max Payne) + Vivez? (hiszpańsko-brzmiące, jak zawodnicy RM) + Playboy + Zoidberg (Avatar) + słuchawki (sieciowe fpsy) + GTA (VC) + Zippo + Sylwek? (możliwe nawiązanie do Smerfów)

Shiva - NV? (wpisy brylanta z takim zdjęciem) + pałka + Vivez + Playboy + Zoidberg + słuchawki + GTA + Zippo a AC/DC w zdjęciu? + Sylwester (Zagadki kreskówkowo-komiksowe)

HNSM - NV + pałka? (HnS, RPG) + Vivez + playboy + Zoidberg? (lekkie nawiązanie do avka) + słuchawki + GTA + Zippo (Torchlight) + Sylwek?

Oczywiście, wszystko może się zmienić w trakcie głębszego przeglądania profili mych sąsiadów. Jak na razie:

pikaz512: 3 pewne, 3 niepewne, 3 odrzucone

Tiloren: 5 pewne, 0 niepewnych, 4 odrzucone

MathRaven27: 2 pewne, 4 niepewne, 3 odrzucone

Fivtyen: 4 pewne, 3 niepewne, 2 odrzucone

Shiva: 2 pewne, 2 niepewne, 5 odrzuconych

HacKNSlasHMonsteR21: 3 pewny, 1 niepewne, 5 odrzuconych

Po głębszym przejrzeniu profilów stwierdzam, że Tilo można powiązać z Sylwkiem i z Zippo. Pierwsze - udzielał się w Zagadkach Kreskówkowo-Komiksowych, a drugie - wielokrotnie mówił o Metallice. A na koncertach takich klasyków zapalniczki to częsty rekwizyt.

Na pana Fivtyena nie znalazłem nic więcej. Co prawda, stuprocentowej pewności nie można mieć nigdy, ale na mojej liście znalazł się niżej.

Pan Kruk był jedynym, którego dogłębniej sprawdzać nie miałem siły. Po prostu było tego za dużo. Powstrzymam się od komentarza.

HNSM i pikaz, podobnie jak i Tiloren, uczestniczyli w Zagadkach Kreskówkowo-Komiksowych. Plus dla Sylwka.

Na Shivę nie znalazłem nic.

W obecnej sytuacji muszę postawić na Tilorena i mieć nadzieję, że moje wywody okazują się słuszne i ujmiemy mordercę.

@Fivtyen: Zgadzam się z trzema Twoimi zarzutami, aczkolwiek i tak są one bezpodstawne. Raz: Pistolet w avku. Prawda, jestem fanem wszelkiej maści gier akcji, szklanka z sokiem to osobna historia. Dwa i trzy: Zgadzam się. Ale cztery: Pokój 1408 nie ma naprawdę nic do rzeczy, głównie dlatego, że... Nie oglądałem filmu ani nie czytałem Kingowego oryginału (choć, cholera, muszę się za to wziąć, bo mnie to drażni). Po prostu spodobał mi się tytuł i jego tajemniczość (wyczytałem na odwrocie pudełka z płytą opis filmu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...