Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Forum Mafiosum

Polecane posty

A jednak to nie Morfoneusz... myślałem, że szybko zakończymy zbrodniczy proceder zabójcy. Niestety, myliłem się.

Hmm... po namyśle również stawiam na Shivę. Przede wszystkim dlatego, że wprowadza nadmierne zamieszanie, często zmienia zdanie. No i pasują poszlaki:

Mam w sobie coś z Greka - cały czas udaje niewiniątko i strasznie go korci do wieszania wszystkich innych. Jamesa też chciał wieszać...

...ale też z greckich mitów - być może okrelenie mitów "greckimi" to podobna zagrywka co wyżej. Być może chodzi o zainteresowanie mitologią bardzo skomplikowaną (udającą greka), niezrozumiałą dla wielu ludzi. Shiva pasuje.

Mam w sobie cząstkę Boskiego Diega - skojarzenie z boską ręką, to o czym wspominał Brylant, Goloman. Zgadzam się z nimi krótko mówiąc.

Chowam się za maską znaczeń - tutaj jak w przypadku Morfoneusza. Też kryje się za bardziej prostymi skojarzeniami i zarzeka się, że do niego nic nie pasuje. Zresztą... Shiva, jeśli mówimy o bogu, nosi bardzo wiele imion...

Przy okazji: czy Wy też zauważyliście pewną systematykę...? Być może to tylko takie wrażenie, ale zabójca wybiera kolejno tych, którzy w poprzedniej grze żyli najdłużej. Niko jako pierwszy, James jako drugi... Dziwne. Choć może mi się tylko wydawać - Morfoneusza też byłem bardzo pewien. I się pomyliłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej kolejce zmieniłem typowanie z Veldrasha na Shivę. teraz widzę, że zaczęliście myśleć podobnie. To podejrzane jak aktywnie Shiva stara się oskarżać zwykłych turystów odwiedzających Forumowice Zdrój. Zdecydowanie ucieszył się z powieszenia niewinnego Morfoneusza, i palcem mordercy wskazywał na Veldrasha jako drugiego w kolejce do zawiśnięcia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jezeli jestem morderca, to tez maczam palce w zagadkach (chyba) i raczej nie wpadlbym na Boga Shive, bo nawet nie wiedzialem kto to :D

Udaje greka brylant i filo, ale przyjzyjcie sie profilowi tego pierwszego ;)

BTW 4 glosy na mnie, 2 na szejka ahhh

You are fool!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Ja jak mówiłem stawiam teraz na Rorschacha, bo to on moim zdaniem jest mordercą. Te wszystkie cytaty w jego profilu idealnie pasują do stwierdzenia:

Mam w sobie coś z Greka, ale też z greckich mitów.

Mam w sobie cząstkę Boskiego Diego.

Chowam się za maską znaczeń.

Patrzy na swoje ręce.

- Ja niemógłbym zabić... no może w ostateczności, lecz czemu Jamesa, z którym tak się zgadzam i lubi moje komiksy z bloga :D Po co zabijać fanów ;] - uśmiecha się.

- Rorschach jest mordercą!- mówi stanowczo.

@3xdown

-Wiesz, jakbym był mordercą, to już byś nieżył xD Żart...- krzywy uśmiech- Zginę następny... zapewne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Shaker, tak mi się odwdzięczasz, że nie typuję cię do bycia mordercą ? mam swoją prywatną listę podejrzanych, ale pewne poszlaki wskazują żeś niewinny. Jam niewinny, gdyż konia z rzędem temu, co przypasuje wskazówki do mnie, bez uciekania się do skojarzeń dalekich jak droga do Australii Podtrzymuję swój głos na Shivę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shiva, nikt o mnie nie zapomniał :wink: poprostu nie ma na mnie dowodów, poza moimi ulubionymi grami. Zobaczymy jutro jakie będzie posunięcie mordercy, i to nam rzuci pewnie inne spojrzenie na sprawę. Noc się zbliża...

"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie co to będzie, co to będzie?"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chowa się za maską znaczeń.

maska w profilu

i plakat w domu na ścianie :

bohaterowie umierają.

W zdjęciu zasłania twarz ręką, być może Boską.

Ale najbardziej niepokoi mnie sama nazwa "Shaker".

Może to być Shaker jako Szejker, albo Shaker jako trzęsie czymś, potrząsa.

Możemy też podzielić na Szejk/er

- Muszę cię zawieść :D Mój profil aktualizuję, no i właśnie te książkowe i filmowe sprawy. Dlatego jedyne, co pasuje to ta maska od listy anime... ;] Mordercą nie jestem... Jednak nadal stawiam na Rorschacha i nie zdziwię się jeśli zginę następny :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc na przechadzkę dociera do uzdrowiska, i widzi napis Goloman na każdej ścianie, zaczyna się zastanawiać co to może znaczyć, lecz wpatrując się w napis ciągle dostrzego podobieństwo do pisma Brylanta. Zastanawia się czy ma to traktować jako kolejną poszlakę, czy jako dowcip.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę pustymi ulicami Forumowic. Noc... moja ulubiona pora. Gdyby to były bary i trochę palców do wyłamania, znalazły by się informacje o mordercy... Wciąż jednak mam uzasadnione przeczucie, że morderca grasuje na wolności. Z daleka widzę pikaza i brylanta... coś nabazgrane na ścianach, hmm, Goloman, robot... kto wie, może wdał się w model HK-47 ? Zobaczymy. Wracam do pokoju się położyć na noc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Ech, to tylko podejrzenia... CZytałem kiedyś o takim mieście, 8 osób mieszkało i wszyscy zginęli. Mogli dorwać go szybko, ale przestępca ich zmylił... Nieważne, to tylko poszlaka: znaczenia- znaczki. A on jest ich hobbystą. Cholera, możeemy wszyscy zginąć!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ofiara mordercy! Filo93 jest martwy, a jego ciało również ułożone w parodii samobójstwa.

Na miejscu zbrodni znajdujecie drugą część kartki. Wydrukowane słowa głoszą:

"Wiara kształtuje część mnie.

Mój dzień z małymi istotami dzielę.

Wpatruję się w deski.

Kości zostały rzucone."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Następny trup... A nie mówiłem?- zamyśla się.

Do podejrzeń pasują następujący mieszkańcy:

-Veldrash

-brylant

-orzelek

i minimalnie Rorschach.

-Wszystko pasuje do Veldrasha, prócz jednego małego stwierdzenia: ,,Mój dzień z małymi istotami dzielę." Jednak, to żadna przeszkoda... Oskarżam Veldrasha oto, iż jest mordercą. Jest tu słynne stwierdzenie ,,Kości zostały rzucone" wypowiedziane przez Juliusza Cezara, a kto się interesuje kulturą rzymską? Właśnie Veldrash.- jednak gdzieś w głębi pasuje mu też brylant, a to szczególnie dzięki swojemu avatarowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myliłem się co do Filo, więc bardzo możliwe, że teraz ja zawisnę. Lecz sądząc po faktach starych i nowych obstawiam na Shakera. Osoby zabito z broni białej, Shaker ma w domu plakat z jakimś osobnikiem, a na nim napisane Ostrze ( i coś jeszcze ), a na drugim plakacie jest napisane Killer Spam. On jest killerem ale nie spamu. I jeszcze ta maska znaczeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzdycha.

- Mówiłem, że książki aktualizuję... Wczoraj zaktualizowałem, bo czytam następną część z serii i jej tytuł brzmi ,,Ostrze Tyshalle'a", więc pudło :D- uśmiecha się.

- Widać, że strzelasz na oślep, jednak ja nie jestem mordercą... jeśli zaś zawisnę, to przyjdzie następna noc i kolejny trup :sleep:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna noc, kolejna ofiara. Coś (nie)wesołe to nasze miasteczko. Krąg podejrzanych się zawęża. Na mojej prywatnej liście podejrzanych są już tylko 3 imiona. Waham się między Veldrashem ( czyżby pierwsze tropy były najtrafniejsze ? ) a Golomanem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...