Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Forum Mafiosum

Polecane posty

@up: desperackie wołanie o ratunek? Sprawiedliwość zwycięży. Po namyśle stwierdzam, że nie zmienię mojego głosu, wszak poszlaka nie ma bezpośrednio wskazywać na mordercę, a jedynie umożliwić nam logiczne dotarcie do tego, kim jest poszukiwany. Myślę, że dobrze zinterpretowałem zagadkę. Shiva musi być winny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najciekawszy argument jaki przeczytałem :)

Nie głosowałem pierwszego dnia, ponieważ w czasie głosowanie mnie nie było na forum wyjechałem na ważną delegację w sprawach służbowych, cóż, nie mogę teraz tego udowodnić, lecz powinniście mi uwierzyć na słowo :)

Cóż, jak chcecie to mnie skażcie na śmierć, lecz wtedy powiesicie niewinnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie oskarżam JamesaVoo

Przedwczoraj nie głosował, ale zdążył wrócić na noc, o czym świadczy post P_aul o godzinie 0:58

Przy okazji, prosiłbym go o podesłanie kolejnej ofiary

Otworzył w pośpiechu stronę, żeby wyznaczyć ofiarę.

Pierwszy na liście był orzełek, więc wytypował jego.

Następnego ranka przepraszał za nieobecność :)

Koniec James :) !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa głosy na obywatela Shiva. James i niko pogrzebali jego ciało i rozeszli się do domów. James tej nocy spał źle, śniły mu się twarze wszystkich osób które zginęły. Jutro miał przyjechać PKS i zabrać go z opustoszałej wioski. Nagle zbudził się zlany potem, ale koszmar najwyraźniej trwał nadal, gdyż zobaczył nad sobą twarz niko. A potem nastała ciemność na wieki.

Morderca zniknął i nigdy nie odnaleziono jego śladu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowice Zdrój, uzdrowisko słynące przede wszystkim z pięknych, gęstych lasów i ponad stuletniego, ale dobrze utrzymanego budynku hotelu. W sezonie mieszkają tu tłumy i jest dość gwarno. Teraz jednak sezon turystyczny jeszcze nie nadszedł, panuje więc cisza i spokój. Na miejscu jest kilku gości i kilka osób obsługi hotelowej. Krążą plotki, że wśród gości jest znany detektyw ze stołecznej policji, ale nikt nie wie kto to, a sam policjant wolał zachować anonimowość.

Cały tydzień pogoda była fatalna, intensywnie padało. Po kolejnej burzy trwającej całą noc rano okazało się, że kable sieci elektrycznej zostały zerwane przez walące się drzewo. Co gorsza fala powodziowa zniszczyła most. Służby ratunkowe dotarły po kilku godzinach do hotelu by poinformować, że przez jakiś tydzień Forumowice będą odcięte od świata. Na szczęście zapasów jest dość, aby przeżyć nawet miesiąc. Gdy wszystko zostało ustalone strażacy zwinęli się i zniknęli.

Kolejnej nocy znów było burzliwie, ale ranek powitał wczasowiczów pięknym słońcem. Wtedy jednak odkryto morderstwo! Niko22 został zabity we własnym pokoju.

Ofiara została zamordowana profesjonalnymi ciosami broni siecznej. Potem morderca wcisnął w jej dłoń pistolet i przyłożył do głowy w parodii samobójstwa.

Na miejscu znaleziono przerwaną w połowie kartkę papieru z wydrukowanymi słowami:

"Mam w sobie coś z Greka, ale też z greckich mitów.

Mam w sobie cząstkę Boskiego Diego.

Chowam się za maską znaczeń."

Nie mogąc skontaktować się ze światem zewnętrznym mieszkańcy hotelu postanowili sami rozwikłać zagadkę i wymierzyć sprawiedliwość!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziawszy się o śmerci Niko, byłem załamany. Podszedłem do trumny i zacząłem rozpaczliwie wołać czemu, czemu!!! Lecz po zbadaniu dowodów byłem już pewien, że jest w to zamieszany Veldrash, jego zainteresowania kulturą grecką i bronią wskazywały tylko na niego. Lecz zdawało mi się również, że to zbyt oczywiste. Po długich godzinach myślenia, doszedłem do wniosku, że muszę jeszcze raz przestiudiować dowody i tok rozumienia mordercy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzy na zwłoki kolegi i rozlaną dookoła niego krew. Róbi mu się niedobrze i zaczyna się chwiać od patrzenia na krew, jednak utrzymuje poważną postawę.

- No to mamy problem- powiedział zdecydowanie- Profesionalna robota z tymi nacięciami, do tego napis na kartce wskazuje kogoś powiązanego z mitologią grecką...

Patrzy na JamesVoo...który był niegdyś uczestnikiem Olympus Actionus i zwał się ,,Naczelnym Wiedźminem", a przecież wiadomo, że oni potrafią posługiwać się mieczami. Jednak coś mi tu nie pasuje, lecz czy najprostsze rozwiązanie nie jest najlepsze? Zobaczymy, jak już kogoś powiesimy :D

-Oskarżam Veldrasha o bycie mordercą- choć w skrycie pasuje mi też JamesVoo i jeśli morderca nie ustąpi, to on będzie następnym...

Veldrash ma wszystkie zainteresowania związane z dowodami, jednak czy to może nie jest za proste? Rorschach też mógłby być zabójcą, tak samo jak James i Veldrash...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą co do Veldrasha, ale w pewnym sensie jeden dowód pasuje i do mnie, jestem fanem gry Manhunt 2, a gra jest jedną z najbrutalniejszych ( sami rozumiecie ), ale po namyśle również stawiam na Veldrasha, chociaż wygląda na to, że chce go ktoś wrobić broń przecież zstała podrzucona po morderstwie. HMMM?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzy na zdjęcie Veldrasha

Prostuje się i przeciera pręgi na szyi pozostawione chyba przez gruby sznur.

-Nigdy więcej, żadnych morderstw, nie na moim posterunku- wypluwa wykałaczkę, którą trzymał między zębami i wykrzykuje w niebo- Koniec gry sukinsynu !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nie byłbym tego taki pewien. Niby osobę powieszoną można odciąć, ale trupem nadal będzie. NIe wiem, czemu tak się uczepiliście Veldrasha. Morfoneusz, chodźże tutaj. Prawie jak Morfeusz... Boski bożek z greckiego panteonu. NIe pozwolę, byś kogoś jeszcze zamordował. Jeśli masz kogoś następnego zabić, spróbuj dorwać mnie. NIe dam się tak łatwo. Ale prędzej zawiśniesz, hie hie.

EDIT: Jasna ciasna, "cząstka Diego"(Maradony) to ręka! Ręka boga! Morfoneusz!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- A co jeśli mitologia oznacza, że zabójca ma coś wspólnego z OA? I ta maska? Shaker miał kiedyś zdjęcie jakiegoś kolesia, o ile dobrze pamiętam, z połową maski. Chyba to był shinigami z Bleach, a wiadomo, że oni władają mieczem. Shaker był na dodatek graczem OA. Głosuję na niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu Shakera nadal widnieje plakat z gościem w masce. hmmm to podejrzane.

Goloman w masce chodzi !

JamesVoo z kolei mieczem się posługuje doskonale czyt. sieka na lewo i prawo

Morfoneusz udaje Greka, a co za tym idzie też jest podejrzany.

Brylant też w avku ma maskę: Splinter Cella :)

Lista:

Morfoneusz

Veldrash

pikaz512

brylant

orzelek18

JamesVoo

Goloman

Filo93

Shiva

niko22

Shaker

Rorschach

Skreśleni nie są podejrzani...

Jeżeli cząstka boskiego Diego, to trzeba zakładać, że ten ktoś jest... boski, ergo ma imię BOGA !

Typuję Morfoneusza

@UP,UP

brylant mnie ubiegł :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah! Jakże okrutne są wasze sądy! Niko jest moim przyjacielem, nigdy bym go nie zabił! Oczywistym jest tutaj motyw zemsty.

Maska znaczeń i coś z Greka... greckie mity... Morfeusz to grecki bóg marzeń sennych... brat jego ojca zaś to Tanatos. Bóg śmierci. Maska znaczeń to oczywista lekka zmiana w imieniu. Jak gdyby PARODIA, lekka ironia. No i kryje się za oczywistymi związkami, nie doszukując się ukrytych sensów. BOSKI Diego... cóż, Morfeusz był z pewnością dostatecznie boski.

Na chwilę obecną nie widzę lepszego rozwiązania - wszystko pasuje jak ulał. Morfoneusz, Twoje życie dobiegnie kresu jutro rano.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm? Ciekawa sprawa? Na każdego coś wskazuje? Oto moje ustalenia:

Morfoneusz ? No cóż? Fonetyczne podobieństwo do greckiego boga?

Veldrash ? Zainteresowania kulturą grecką, cytat o dłoni kojarzy się z ręką Maradony. Maska ZNACZEŃ natomiast sugeruje rebusy, w których Veldrash często przedstawia niezwykle długie i skomplikowane wywody.

pikaz512 ? Lubi Splinter Cella, Hitmana, Thiefa. A poszukiwany CHOWA SIĘ za maską znaczeń.

brylant ? Maska Fishera w zdjęciu. Greccy bogowie to może OA

orzelek18 ? To coś z jego awka naprawdę kryło się jako niebieski jednorożec? Chowanie się za maską? OA

JamesVoo ? Wiedźmin mieczem tnie, OA

Goloman ? Maska, kiedyś OA :7

Filo93 ? Fan siekącego wszystkich Wieśka

Shiva ? Maska znaczeń ? na profilu ma swój Nick w wielu językach. Mitologia pasuje hinduska mitologia. Shiva to jeden z tamtejszych bogów.

niko22 ? Interesuje się piłką nożną, co od biedy pasuje do Maradony. Nie żyje.

Shaker ? Ta nieszczęsna maska, interesuje się teoriami spiskowymi (znowu maska znaczeń), OA

Rorschach ? Fan piłki nożnej ? Mradona

Zamieszczę jeszcze słowa kluczowe.

Broń sieczna

Pozorowane samobójstwo

Grek

Mity greckie

Cząstka Diego - ręka? fonetycznie? wzrost? fryzura?!

Maska znaczeń - rebusy?

No cóż, niko? Znalazłem trochę notatek o twojej przeszłości? Mimo to, szkoda, że umarłeś.

Głosuję na Veldrasha.

Miejmy nadzieję na szebkie rozwiązanie.

Jako bonus zamieszczam moje miejsce pracy.

Klik!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żebyście znowu takiego błędu nie popełnili jak poprzednim razem - powiesiliście mnie, ponieważ dowody pokazywały jasno na mnie. Zbyt jasno. Dowody pokazują na mordercę, ale okrężną drogą.

Shaker, mógłbyś mieć rację, gdybym po byciu policjantem, i pobycie w zaświatach ("Hopkins FBI" ?) wrócił na Ziemię po przeciwnej stronie barykady, z żądzą zemsty i mordu w sercu. Ale tak nie jest.

Głosuję na Veldrasha

1. w sygnaturce ma myśl o dłoniach (ręka Boga/ręka Maradony)

2. interesuje się mitologią, również grecką

3. interesuje się bronią białą i w pewnym stopniu palną

Przypominam, że niko22 został zamordowany bronią sieczną, czyli prawdopodobnie kataną/mieczem/szablą lub maczetą, a nie nożem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie mordercą mogą być tylko dwie osoby, Veldrash albo Morfoneusz, tylko do nich to pasuje. Lecz kogo z tych dwóch wybrać? Bardziej oczywistym satej się być Veldrash, lecz osobiście stawiam na Morfoneusza. Hmmm... jeszcze by trzeba samego siebie oczyścić z zarzutów, znów jestem uważany za mordercą którym nie jestem, trzeba to wyjaśnić.

Najpierw zarzuty imić Shakera

Patrzy na JamesVoo...który był niegdyś uczestnikiem Olympus Actionus i zwał się ,,Naczelnym Wiedźminem", a przecież wiadomo, że oni potrafią posługiwać się mieczami.

Co to to nie, cóż mieczami umiem się posługiwać i to w miarę dobrze, cóż jak każdy wiedźmin, lecz nigdy, powtarzam nigdy, w OA nie nazywałem się Naczelnym Wiedźminem, także na samym forum takiego miana sam sobie nie nadałem, lecz z wiedźminem jak byłem tak i jestem bardzo dobrze na FA kojarzony :)

Ale cóż, z OA odszedłem a nie lubię żyć przeszłością, więc pasują tylko tutaj owe miecze, a to za mało aby skazać na śmierć.

Któż mnie jeszcze oskarżał? Mister Shiva mówiąc

JamesVoo z kolei mieczem się posługuje doskonale czyt. sieka na lewo i prawo
Lecz nigdzie mi z Greka ani z Greckiej mitologi, nie mam także w sobie nic boskiego ani maski nie zakładam.

Został tylko Goloman twierdzący że

JamesVoo ? Wiedźmin mieczem tnie, OA

OA to przeszłość, zresztą to tylko dwie z kilku poszlak.

Możecie to wziąć jako tłumaczenie winnego, lecz jeśli chcecie skazać niewinnego to to zróbcie, będziecie mieli mój żywot na sumieniu, a morderca nadal będzie wśród was.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Celujecie w Morfoneusza, lecz on jest tym niewinnym moim zdaniem, więc jeśli kolejna noc nastanie nie zdziwcie się jeśli, któryś z was już się nie obudzi. A nam zostanie kolejny trup...

w OA nie nazywałem się Naczelnym Wiedźminem,

- W OA się nie zwałeś, lecz pamietam, że pod avatarem przez jakiś czas podobny podpis miałeś...

W domu Shakera nadal widnieje plakat z gościem w masce. hmmm to podejrzane.

-Ciekawy punkt odniesienia, jednak nie ma z tym morderstwem związku... Tak samo OA, bo już nie uczestniczę :D- powiedział z uśmiechem

-Powiadam wam, dziś zginie kolejna osoba i niech mnie diabły wezmą jeśli będzie, to Rorschach lub James...- spoważaniał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...