Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gamemen97510

Czytasz ? To pokaż.

Polecane posty

@maxyman42

Książka ciekawa, ale nie porywa, w czym nie wina tematyki, a autora, który czasami zamiast skupiać się na faktach, wali patriotyczne dygresje, zahaczające o patos(książkę czytałem dość dawno, więc dobrej recenzji Ci nie zdam). Przed zakupem bym się wstrzymał(ja dostałem w prezencie) ale jak znajdziesz w bibliotece to bierz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze na te posty i... jestem zadowolony. Tyle osób wrzuciło już swoje kolekcje, że aż miło patrzeć. Nie ważne czy wielka czy mała kolekcja - ważne, że ktoś czyta książki, a to cieszy w dzisiejszych czasach, w których wg mnie książki są skazane na pożarcie przez TV, Internet itd. Sam spotykam się z ludźmi, którzy śmieją się z ludzi czytających książki, sorry, że użyję tego słowa, ale LOL. To chyba świadczy o poziomie ich inteligencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego razu, gdy wrzucałem swoją kolekcję, minęło trochę czasu i przybyło nieco książek, więc postanowiłem zrobić remake zdjęć tongue_prosty.gif

http://img713.images...p1501130041.jpg

http://img407.images...50113004501.jpg

Tu w sumie bez zmian:

http://img204.images...p0705122139.jpg

A tu manga + moje całe CDA w tle:

http://img856.images...50113010901.jpg

@maxyman42

Niby ludzie nie czytają, bo nie mają czasu, chęci, pieniędzy, ale tak naprawdę czytelnictwo trzyma się nieźle (choć mogłoby być lepiej) i książki tak łatwo nie dadzą się wyprzeć. Przynajmniej mam taką nadzieję wink_prosty.gif A ludziom, którzy śmieją się z czytania, mogę tylko współczuć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmiany - wyprzedałem niemalże całą kolekcję fantasy i s-f [ostał mi się jeno dorobek literacki Gene Wolfe'a] a jutro kurier przywiezie mi Amazon Kindle 5. Zostały mi "tylko" publikacje historyczne i trochę ulubionych powieści i wydań książek do których mam sentyment. I oczywiście kieszonkowa kolekcja star wars + kilka przepięknych albumów i przewodników z tego uniwersum. Fantastyka mnie trochę nudzi i coraz częściej sięgam po literaturę faktu. A sporo książek to tytuły do jednokrotnej lektury albo takie których po przeczytaniu nie chciałbym trzymać na półce - gdybym chomikował wszystko co czytam to utonąłbym w zalewie tomów, tomisk i tomiszczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dodam moja kolekcję, bo od bardzo dawna mam wszystkie swoje książki w domu :)

Tutaj moje najukochańsze perełki, czyli A Song of Ice and Fire oraz czterotomowa seria Pan Lodowego Ogrodu, którą uważam za najlepszą polską serię, jaką kiedykolwiek czytałem. (moja genialna zakładka w Feast for Crows! :D)

http://img839.imageshack.us/img839/6245/zdjcie0064ai.jpg

Tutaj duża część kolekcji, choć ze wstydem dodam, że Achai i Trylogii Husyckiej jeszcze nie czytałem... Jedne pozycje są lepsze, inne gorsze, a niektóre beznadziejne (wcale nie wskazuje palcem na Inkwizytora...).

http://img24.imageshack.us/img24/8043/zdjcie0066b.jpg

Tu książki, które mam, choć nie specjalnie polubiłem. Raczej miernoty i trzymam je raczej w tyle.

http://img203.imageshack.us/img203/3971/rzdjcie0067y.jpg

Jakość zdjęć jest beznadziejna - wiem i przepraszam. Nie mam porządnego aparatu więc posłużyłem się telefonem, który też robi słabe foty. Książkową sesję zdjęciową robiłem na biurku, bo książki nie mieszczą mi się na mojej malutkiej półeczce :) (w tle ForumActionum, a jak!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Zakładka faktycznie genialnaicon_biggrin.gif

Dawno mnie tu nie było, więc warto by się pochwalić. W ostatnim czasie parę książeczek mi przybyło.

b7NtH2Ss.jpg

Blade Runner jest rewelacyjny, szkoda tylko, że Rebis skopał okładkę, te srebrne napisy mają niestety tendencję do wycierania się, co później nie za specjalnie wygląda. Oczywiście nie był bym sobą, gdybym nie skorzystał z empikowej promocji 2za1, czego efekt widać na powyższym zdjęciu. IMO książki z serii Uczta Wyobraźni są bardzo ładnie wydawane.

VDbNSz7s.jpg

Jak zwykle trochę japońszczyzny. Baśnie radośnie dołączyły do mitologii. Samurajów, zamawiałem przez neta, co mi się całkiem opłaciło, trafiłem na przecenę, a dodatkowo w paczce znalazłem czekoladę (Alpen Gold z lekko słonymi chrupkami - dobra)icon_biggrin.gif Wojciechowska kupiona w Realu za 7zł.

Na koniec jeszcze jedna fotka.

AF5lDQts.jpg

MAG trochę tutaj skopał sprawę, bo w ramach jednej serii mógł umieszczać napisy w tę samą stronę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAG trochę tutaj skopał sprawę, bo w ramach jednej serii mógł umieszczać napisy w tę samą stronę.
To jest znak rozpoznawczy tego wydawnictwa. Zawsze muszą pokręcić coś z grzbietami. :) Jak widać, nawet seria UW się nie uchowała.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to ogólnie denerwuję te napisy we wszystkich książkach, na przykład u Stephena Kinga. Większość jego książek mają napisy w prawą stronę, a kilkanaście w drugą. Ale mam sposób po prostu odwrotnie kładę książki, przy okazji mam pytanie do Senfira. Chodzi mi o te baśnie japońskie i Japonie z National Geographic, czytałeś już może? Warto? Bo również interesuję się kulturą Japonii ale nie miałem okazji nic czytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest znak rozpoznawczy tego wydawnictwa. Zawsze muszą pokręcić coś z grzbietami

Pewnie nie marudził bym gdyby te książki nie należały do tej samej serii. Cóż, da się przeżyć, mam nadzieję, że tytuły mi to zrekompensują.

Senfira

Sefniraicon_biggrin.gif

O książce Wojciechowskiej już wyraziłem zdanie na swoim blogu. Jeśli interesuje cie tematyka gejsz to możesz spróbować. Tylko uprzedzam, książeczka jest króciutka, jakieś 12 stron i format kieszonkowy.

Baśnie to pozycja całkiem ciekawa. Według opisu można tam znaleźć 220 opowieści. Tyle, że niektóre zajmują pół stronyicon_biggrin.gif Bardzo ciekawy wstęp wyjaśniający trochę o religiach, społeczeństwie, itp.

Możesz zobaczyć jeszcze Mitologię Japońską Agnieszki Kozyry. IMO wydanie rewelacyjne. Duży format, dobry papier, niezłe ilustracje, dodatkowo trochę odniesień do popkultury.

również interesuję się kulturą Japonii ale nie miałem okazji nic czytać.

Bardzo fajną książeczką, którą zresztą też mam, jest Japoński Wachlarz Joanny Bator, w sam raz aby czegoś się dowiedzieć o tym kraju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniej mojej aktualizacji minęło sporo czasu, jakiś miesiąc temu kupiłem regał na książki. Bo już powoli brakowało mi miejsca, teraz to wygląda bardzo ładnie i schludnie. Odnośnie zakupów to głównie Luty i dwie książki z Marca. Poniżej zdjęcie całego regału, na Kwiecień planuje skromniej. Tylko Podpalaczka i Ślepowidzenie w nowych wydaniach. Właśnie sobie przypomniałem brakuje mi dwóch książek Ostatnia Piosenka Nicholasa Sparksa i Snajper Howard'a Wasdina. Kupiłem go w Lutowych zakupach ale pożyczyłem koledze. Odnośnie zbioru to dopiero początek bo w głowie mam większą kolekcję, zwłaszcza Stephena Kinga smile_prosty.gif

Całość - 5gjQlfHs.jpg

Zakup I - h6Sh7xVs.jpg rqNztc6s.jpg

Tutaj powyżej kupiłem parę książek z którymi zwlekałem od dłuższego czasu, na przykład Zaginione Miasto Z. Wielokrotnie polecane a jakoś nie mogłem się zebrać i kupić, Imię Wiatru i Malowany Człowiek dostałem na naszym forum. The Walking Dead Narodziny Gubernatora, mam dość długo ale podczas ostatniej aktualizacji pożyczyłem koledze. Ostatnio dopiero mi oddał i postanowiłem udostępnić razem z najnowszą książką Droga do Woodbury.

Stephen King <3 - TcKbkR7s.jpg 3hRaUQus.jpg

Najważniejszy dla mnie zakup, wpadło mi sporo Kinga. Znalazło się wiele klasyków takich jak Miasteczko Salem czy Lśnienie ale i najnowsze wznowienia od Albatrosa. Worek Kości, Chudszy które wyglądają ślicznie. Jestem bardzo miło zaskoczony jakością wydań smile_prosty.gif

Zakup II - 7kldTk4s.jpg aSqovHks.jpg

Ostatnia część zakupów przede wszystkim 4 i 5 Tom Malazańskiej Księgi Poległych. Kolejna część przygód Jacka Reachera pt. Uprowadzony. Ostatni Tom Trylogii Pogranicza Sodoma i Gomora. Łowcy Głów miałem ochotę już kilkukrotnie kupić ale nie mogłem się zdecydować. Atlas Chmur bardzo chwalony przez sporo ludzi, który może być dla mnie ciekawym wyzwaniem. Ostatnia książka to Dziewczyna z Sąsiedztwa pana Ketchuma, bardzo mocna książka wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się Wielkanoc więc nie mogłem się powstrzymać, i musiałem zrobić drobne zakupy wink_prosty.gif Tak więc oto co przyniósł mi w tym roku zajączek. Tradycyjnie wpadło trochę Kinga Rose Madder, Martwa Strefa i Szkieletowa Załoga. Bardzo się cieszę z tych pozycji, bo mam ogromną ochotę przeczytać książki z Castle Rock. Parę pozycji z gatunku s-fi na początek, Gra Endera i Rozgwiazda. Trochę wojskowej prozy którą nabyłem w świetnej promocji 3 za 2, Saper, Cel Snajpera i nowa książka Czerwony Krąg. Znalazło się też parę klasyków takich jak Zabić Drozda czy Lot Nad Kukułczym Gniazdem, z którymi mam ochotę się zapoznać smile_prosty.gif

gLkH3Uus.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się może też pochwale moim małym dorobkiem ;)

Pierwsza półeczka :

http://img854.imageshack.us/img854/2834/dsc02619ot.jpg

Druga półeczka:

http://img5.imageshack.us/img5/9020/dsc02620r.jpg

Z czego Jedną pożyczyłem koledze "Siewca Wiatru" :)

CO moge o tym powiedzieć ? Kiedyś dostałem Wieśka na urodziny, pożyczyłem i w mega stanie go nie odzyskałem, stąd wieska bym sie pozbył z SuperNovy a chętnie bym zakupił nowe wydanie z ilustracjami z Widzmina 2 ^^

Ale to tak nawiasem mówiąc ^^

Z Kossakowskiej mi tu brak Żarny Niebios i Rudej Sfory ^^

Pozdrawiam innych czytających :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...