Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gamemen97510

Czytasz ? To pokaż.

Polecane posty

@8azyliszek

Wiem, wiem, dlatego na początku września już kupuje dwie części "Tańca".

A co do zamiany - to nie wiem, książkę kupiłem dobre kilka lat temu i jest już w obdrapanym stanie. Odezwij się na PW to jutro wyślę Ci zdjęcia.

@Up

No ja myślę, żeby sobie przez neta zamówić i tego dnia odebrać w Empiku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również postanowiłem pochwalić się swoją kolekcją - nie jest może największa i ilościowo odstaje od większości Waszych zbiorów, ale jestem z niej niesamowicie dumny i ciągle ją powiększam smile_prosty.gif

Trzy książki na pierwszym zdjęciu w dolnym rzędzie od prawej to kolejno Hyperion Simmonsa oraz Blade Runner i Ubik Dicka

post-62147-0-91629500-1342180862_thumb.j

post-62147-0-10403500-1342180898_thumb.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na aktualizację. Jako, że od ostatniej minęło dość sporo czasu, sam już nie ogarniam, co doszło, a co było już wcześniej. Tak więc dodaję zdjęcia całej fantastyki.

Półki:

Pierwsza

Druga

Trzecia

Czwarta

Piąta

Szósta

To, co się nie zmieściło:

Dwie wieże

Brakuje również Kronik Czarnej Kompanii Cooka, drugiego tomu Kronik Amberu Zelaznego oraz Drugiej Burzy Marcina Mortki.

Szósta półka jest dość nieczytelna, niedługo wrzucę lepsze zdjęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki z Fabryki, które są niewarte posiadania? Oj tak, zdecydowanie. Chociażby taki leżący w trzech czwartych stosika Sztejer II. Dawno nie czytałem tak słabej książki. Poza nim, jest tego dość dużo. Część książek z FS to, nie oszukujmy się, chłam. Niekiedy złodziejski, bo podzielony na dwa tomy.

A dlaczego mam aż tyle fantastyki z tego wydawnictwa? Powodów jest kilka. Wolę polską fantastykę od zagranicznej. Czasem znajdą się perełki, jak chociażby Czarna Kompania, ale takiej na przykład Canavan nie trawię. Fabryka do niedawna wydawała głównie książki polskich pisarzy. Niektórzy z nich są według mnie świetni. Piekara, Komuda, Kossakowska, Grzędowicz i Mortka - kupuję prawie każdą ich książkę w momencie, gdy tylko się ukaże. Pilipiuka kupuję z sentymentu. Ostatnio nie wydał nic dobrego, ale ma u mnie ogromny plus za Wędrowycza, moją pierwszą fantastykę. Homo bimbrownikus był pierwszą książką z tego gatunku, jaką przeczytałem. Ostatnio do tej grupki doszedł Jakub Ćwiek, za Kłamcę. Jest jeszcze pan Zamboch, u którego w każdej książce główni bohaterowie są niemalże tacy sami, ale i tak jego twórczość bardzo przypadła mi do gustu.

Kolejną sprawą są wyprzedaże i promocje. Wszystkie książki nie należące do wspomnianych wyżej autorów, kupiłem okazyjnie lub też dostałem. Niekiedy za dziesięć złociszy, niekiedy z rabatem 70%, a jeszcze innym razem kupowałem używane książki z FS przez Alledrogo albo nasze forum. Jakieś sześć pozycji mam z Kompanii Graczy, gdzie można dostać je za punkty dostawane za kupowanie gier Cenegi. Co prawda, wysyłka kosztuje piętnaście złotych, ale po podzieleniu przez sześć daje to 2,50 złotego za nową książkę. Lub też promocja w Fabryka.pl, gdzie po zamówieniu przecenionych książek za minimum stówę, dostawało się AC: Brotherhood za darmo. I to w jakiś niecały miesiąc po jego premierze, a sama gra kosztowała ze 120 złotych.

Chyba wystarczająco wyjaśniłem pochodzenie tej kolekcji wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też niemalże wszystkie książki kupuję poprzez allegro albo korzystając z rozmaitych promocji - na przełomie ostatniego roku zdarzyło mi się kupić ponad 60 tytułów z czego niespełna jeden tak normalnie w salonie empik płacą okładkową cenę. Największą gratką ostatnio jest dla mnie strona wydawnictwa ZNAK tudzież ich konto na allegro właśnie - niektóre książki są objęte promocją rzędu 50-75% ! Jak tylko dostanę w tym tygodniu zamówione lektury to chyba zamieszczę w końcu zdjęcia mojej kolekcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się tak wam wcinam w temat. Postanowiłem, że też pokażę swoje książki. Co prawda to raczej wstyd się z czymś takim pokazywać, no ale...

Sporo książek przeczytałem z biblioteki, a teraz planuję najlepsze kupić na własność. Moich prywatnych, do których miałem dobre przeczucie jest mało. Oto moja mizerna kolekcja:

Najlepsza seria którą dotychczas czytałem:

P8010006.jpg

To co obecnie czytam / kupuję.

P8010007.jpg

Tutaj reszta moich książek i z 4 brata.

P8010008.jpg

Planuję obecnie kupować Malazańska Księga Poległych. No i oczywiście najnowszy tom Miecza Prawdy. A i muszę dokupić pierwszy tom Kłamcy bo mam go tylko z EK Lokiego :D

Wiem że bieda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no CriX, nie jest tak źle znowu. Są ludzie, którzy omijają książki szerokim łukiem. Łowca Snów z Biedronki? trollface.gif Też kupiłem, a prócz niego mam jeszcze kilka innych książek składających się na nową aktualizację:

TYiCx.jpg

Idąc po kolei:

Łowca Snów - Biedronka

Pełnia Księżyca - konkurs internetowy

Stan Wstrzymania - jw.

Stop Prawa - jw.

Wygnana Królowa - jw.

Mój Ojciec i Dęby - jedna z nagród za drugie miejsce w wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Wielkopolsce trollface.gif

Cały drugi stosik - Biedronka

Niestety nie udało mi się skompletować całej serii 'Century', ponieważ mimo codziennego odwiedzania Biedronki przez jakieś 5 dni nigdy nie natknąłem się na drugi tom. Przepuściłem również 'wiedźma.com.pl', bo pierwszego dnia miałem przy sobie tylko 2 dychy, za które kupiłem dwie książki Perry'ego, a gdy już wróciłem z pieniędzmi wiedźma zniknęła :|

Btw., to jeden z najlepszych dla mnie książkowych rzutów Biedronkowych. Zazwyczaj interesuje mnie jedna, góra dwie - trzy pozycje, a teraz kupiłem osiem (80 zł? W kochanym przez nas Empiku, która nie spuści grosza z ceny detalicznej, kupiłbym dwie, maksymalnie trzy książki za tą kwotę tongue_prosty.gif). Choć to głównie spowodowane Fabryką Słów biggrin_prosty.gif)

EDIT: Zapomniałem o kilku rzeczach:

Crix, Ty masz Metro 2033 w pudełku? Z tego, co wiem, masz ją z EK? Bo w normalnej sprzedaży niczego takiego nie było.

A ja muszę jeszcze sporo wydać by uzupełnić ostatnie braki. Zacząłem kilka serii, teraz powychodziły kontynuacje, a ja nie mam kasy :P (Przykładowo: Kłamca, Metro, Dom Nocy, Assassin's Creed). No i jeszcze muszę wreszcie nabyć swojego Wiedźmina, bo jak na razie czytałem na pożyczonych egzemplarzach. No i wypadało by wreszcie zaznajomić się z Zambohem (wybaczcie potencjalne błędy, nie wiem jak pisze się jego nazwisko), Pilipiukiem, Piekarą... Nie! Mam lepszy pomysł! Yoshi, podaj adres, wykorzystam Cię jako bibliotekarza :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

To ty się tylko jednej u mnie z biedronki dopatrzyłeś mimo że są tam dwie? :D

Gildii magów nie kupiłem z jednego powodu - kupię je potem wszystkie trzy w jednym formacie.

Łowca snów mnie zainteresował to kupiłem, ale najpierw muszę i tak skończyć Zew Cthulhu (książkę i grę :D).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyję ,,nieco'' krócej od Ciebie, więc możliwe, że kupowałeś książki w Biedronce, gdy ja byłem jeszcze dzieckiem. Dobra, wciąż jestem :P. Ale siłą rzeczy nie mogę pamiętać wszystkich książek z Biedronki, bo maniakalnie czytać zacząłem dopiero w wieku 9 lat, czyli gdzieś 3 lata temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gildii magów nie kupiłem z jednego powodu - kupię je potem wszystkie trzy w jednym formacie.

U mnie to samo, ale ja kupię wszystkie części oddzielnie, bo to wydanie biedronkowe nie przypada mi do gustu confused_prosty.gif

@CriX - "Zombie survival" po Polsku ? Jeśli tak to szacun, bo okropnie trudno ją wyrwać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to postępująca choroba głowy czy co, ale pierwszy raz od bardzo dawna nie kupiłem żadnej gry z okazji po wypłatowych zakupów biggrin_prosty.gif

P8100024.jpg

Co do Ogrodów księżyca to na początku myślałem - dlaczego tak drogo. Jednak gdy już zobaczyłem co to za tomisko to już wiedziałem biggrin_prosty.gif Skończę czytać Zew Cthulhu to biorę się za nią biggrin_prosty.gif

Nawet brat skusił się na książkę z uniwersum Guild Wars 2 - też mam nadzieję, że będzie bardzo fajna.

Oczywiście nie udało m się zdobyć brakującego 11 tomu Star Wars więc trzeba będzie przez neta zamówić...

No i oczywiście śliniłem się jeszcze na widok Kłamcy 4 (1 też bo nie mam tego wydania sklepowego) i książki Terrego Goodkinda - Wróżebna Machina

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja pochwalę się swoim małym zbiorem książek KLIK. Duża to ona nie jest, ale będzie się systematycznie zwiększała ;)

Co do Waszych kolekcji, to niektóre powodują opad szczeny. Tyle książek, co mają poniektórzy to nie ma pewnie w paru bibliotekach xD Jednak ze swojej jestem dumny :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to postępująca choroba głowy czy co, ale pierwszy raz od bardzo dawna nie kupiłem żadnej gry z okazji po wypłatowych zakupów biggrin_prosty.gif

trollface.gif

Ładny UP. Nie miałem nawet pojęcia, że istnieje książka związana ze światem GW.

@ Elesshar: Tak mało to to znowu nie jest, choć Twoja półka nie jest od razu filią biblioteki wink_prosty.gif.

Masz bardzo dużo uznanych klasyków, jak choćby książki Sapkowskiego, Tolkieniena, czy Rowling. To Ci się chwali, bo Ci autorzy sporo napisali i ,,trochę'' wydałeś kupując wszystkie / prawie wszystkie ich książki. A i saga Zwiadowcy, mniej znana, niż wcześniej wymienione to sporo książek. Plusujesz u mnie również Wędrowyczem oraz Kingiem.

I pytanko. Czy Grylls pisze ciekawie a książka jest interesująca i warta przeczytania? Dostałem na Boże Narodzenie (pokerglass.png) min. Urodzony, by Przetrwać i jeszcze nie miałem okazji się zań zabrać, choć i tak prędzej czy później przeczytam. Więc kończyć naprędce obecnie czytaną pozycję, czy też nie spieszyć się do spotkania z książką Pana Misia?

@ chemik: Zbyt wiele tutaj nie widać, ale rzuca się w oczy, że bardzo lubisz książki Trudi Canavan (tak to się pisze?) smile_prosty.gif. Jest też Wiedźmin, oraz Coś się kończy, coś się zaczyna, jak się domyślam? Zacnie, zacnie. Dojrzałem też nazwisko ,,Pilipiuk'', lecz nie wiem co to za książki. No i jest też Achaja Ziemiańskiego. A jak już jest coś od FS, to w moich oczach kolekcja mocno rośnie. Ta imć MrYoshiego jest już na 6 piętrze trollface.gif.

No i oczywiście książki Cejrowskiego, baaardzo je lubię. Facet ciekawie pisze, no i przede wszystkim - ma o czym.

Reasumując: każdy z Panów zgarnia ode mnie +1 smile_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matrix

Tą książkę, którą mam Gryllsa czytało mi się przyjemnie i szybko. Napisana prosto, że tak to ujmę i nie miałem jakichś chwil znużenia, chociaż to "Kurz, pot i łzy" to jego autobiografia. Polecam ;)

chemikKKS, bardzo fajna kolekcja. Widać, że jesteś fanem Pilipkiuka, Sapka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...