Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gamemen97510

Czytasz ? To pokaż.

Polecane posty

Co do Clavella, to przeczytałeś już wszystkie te jego ksiązki ze zdjęcia? Ja po usłyszeniu/przeczytaniu wielu przychylnych opinii kupiłem ostatnio Shoguna, ale jeszcze się za niego nie zabrałem. Co możesz powiedzieć o reszcie jego książek? Coś czytałem że one wszystkie tworzą jakiś cykl Azji czy coś... W takim razie nalezy czytać to w jakiejś kolejnosci czy nie ma żadnego powiazania między nimi?

PS: skąd udało ci się znaleźć w twardych oprawach? Ja szukałem i tylko te czerwono-białe miękkie znalazłem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie z książek Clavella skończyłem Shoguna (jeden z najszybszych maratonów w moim życiu wink_prosty.gif) i Tai-Pana. Obie książki z czystym sercem polecam. Tak, jego książki tworzą cykl azjatycki - ogólnie są dwa główne "nurty" czytania: albo wedle kolejności ich pisania i wydawania, albo wedle czasów, w których się dzieją (osobiście preferuję drugie podejście, które według mnie jest bardziej logiczne). Tutaj masz o tym trochę informacji: http://en.wikipedia..../The_Asian_Saga

W skrócie: nie licząc Shoguna i Króla Szczurów, książki opowiadają historię rodu Struanów (może brzmi to cokolwiek nieciekawie, ale zapewniam, że jest ona naprawdę interesująca). Shoguna więc możesz czytać bez znajomości jakiejkolwiek innej pozycji smile_prosty.gif

Odnośnie twardych opraw: przez dłuuuugie miesiące polowałem na nie na allegro i w końcu się udało (raz czytane, jak nowe, średnio po 35zł sztuka biggrin_prosty.gif )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...