Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gamemen97510

Czytasz ? To pokaż.

Polecane posty

Skromnie, ale cóż:

1. Klik!

2. Klik!

3. Klik!

4. Klik!

5. Klik!

6. Klik!

7. Klik!

8. Klik!

9. Klik!

10. Klik!

@Arturzyn12

Wstawiaj tak duże zdjęcia w postaci linków lub miniaturek. Te, które dodałeś, zamieniłem na linki. Jeśli taka forma ich przedstawienia Ci nie odpowiada, możesz oczywiście zmienić "Kliki" na cokolwiek innego - Yoshi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem kolekcjonerem książek ale ostatnio nadarzyła się okazja aby kupić 4 tomy z serii Assassins Creed za 90zł, praktycznie nówki. Nie miałem serca nie wziąć zwłaszcza, że książki mają całkiem dobrą opinię.

Jak na razie czytam "Renesans" i jest całkiem fajnie choć tak jakby czytało się samą grę. Wydarzenia z gry przeniesione praktycznie 1:1 łącznie z takimi akcjami jak odwiedzenie lekarza czy wyprawa do gołębnika po wiadomość. Czasami uśmiecham się gdy to czytam i widzę jak mechanizmy z gry zostały oddane na kartach książki.

1

2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło odkąd ostatnio tu pisałem. Pora się pochwalić smile_prosty.gif

WYkLiuWs.jpg

Od czego by tu zacząć... Może od Kinga. Salem mam już od dość dawna (i nawet ją zdążyłem przeczytać), ale jakoś nie miałem okazji, czytaj miałem za mało nowych książek, aby się pochwalić (no bo przecież nie będę walić posta z jedną książką). Oba tytuły od Kinga i Kronika ptaka nakręcacza Murakamiego to Biedronka edition smile_prosty.gif

Placówka Basilisk. Moje pierwsze podejście do prozy Webera, i to zdecydowanie udane. Na pewno sięgnę po dalsze przygody Honor Harrington. Trochę się naczekałem bo książka była przez pewien czas niedostępna...

... ale to i tak nic w porównaniu z Book Girl and the Famished Spirit. Na ten tytuł czekałem długo. Bardzo długo. Używki były wystawiane po kilkaset dolarów, więc czekałem. A gdy Yen Press wznowił książkę od razu zamówiłem.

Nowy wspaniały świat, Ziarna Ziemi, i Tancerzy Burzy kupiłem na ostatniej Empikowej promocji 3za2. Po książkę Huxleya planowałem sięgnąć już od dawna, ale jakoś nigdy nie było mi po drodze. Początek cyklu Ogień Ludzkości... zainteresował mnie opis, a że nadarzyła się okazja, to skorzystałem. Pierwszy tom trylogii Wojny lotosowej... Mitologia Japońska i steampunk. Takiego połączenia po prostu nie mogłem przegapić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sefnir - Bardzo fajne zakupki, może nie moje klimaty ale za Kinga masz odemnie dużego plusa ;) Reszty pozycji niestety nie znam, ja też muszę zrobić zdjęcie i wrzucić tutaj. Bo od ostatniej aktualizacji troszkę książek mi wpadło do kolekcji. Tylko muszę znaleźć jakiś aparat, bo telefon mi się popsuł ;/

Zlociutki - Widzę dużo Lema, Diuna też jest i Prachet ;) Bardzo fajna kolekcja, Pracheta to bym ci chętnie skradł :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tego że topic się trochę ożywił, a mnie nie było tu sporo czasu - aktualizacja z mojej strony smile_prosty.gif.

post-167242-0-07649600-1381330801_thumb.

Zdjęcie pierwsze, trochę lżejszych czytadeł, głównie fantastyki, wszystkie kupione w taniej książce w Zakopcu po 5 - 15 zł za sztukę. Jedne lepsze, drugie gorsze ale myślę że i tak się opłacało wink_prosty.gif

post-167242-0-35769000-1381330933_thumb.

No i foto numer dwa, mój nowy "konik", Stefan Król. Drogi to biznes, biorąc pod uwagę jaki dorobek ma już autor, jednakże na ratunek dla mojego portfela przychodzą Biedronka (choć ostatnio przystopowali z książkami Kinga sad_prosty.gif) i internet, dzięki czemu za te wszystkie książki zapłaciłem około 180 zł. Jestem dopiero w trakcie czytania i kompletowania jego dzieł, także nie dziwcie się że mam np. Doktora Sen (Sna? tongue_prosty.gif), a Lśnienia nie. Oprócz tego idzie do mnie od wczoraj jeszcze "nowa" Carrie, wydana z okazji premiery nowej wersji filmu.

############################

Nie wiem co to za rodzaj czarnej magii, ale w momencie pisania posta przybył do mnie listonosz z Carrie tongue_prosty.gif

Powiem że się zdziwiłem, bo to wydanie różni się całkiem mocno od innych książek Kinga wydanych przez Prószyńskiego: ma lakierowaną okładkę wystającą po za kartki książki o jakieś pół centymetra, inną czcionkę na grzbiecie i jest delikatnie szersza. Plus jest taki że wyrwałem ją (nową) za jedyne 2 dyszki biggrin_prosty.gif

Fotka:

post-167242-0-69845500-1381331172_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja posiadam około 600 ksiażek, przy przeprowadzce do nowego, mniejszego mieszkania połowę musiałem wywieźć do mieszkania babci bo u mnie brak miejsca.Tzn. miejsce by było ale 614 gier sprawia że tego miejsca nie ma:P Tak więc połowa ksiażek jest u babci no i nie musze chyba dodawać że z z 600 ksiażek 500 to ogólnie pojęta fantastyka, reszta to klasyka obca i polska, mitologie, religioznawstwo i śladowo cała reszta:) Nie mam więc możliwości wstawienia tu swoich fotek, ale:

Mój profil na fantasta.pl: http://baza.fantasta.pl/biblioteczka.php?id=842

Mój profil na lubimyczytac.pl : http://lubimyczytac.pl/profil/9502/iselor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie w tym temacie nie było, ostatnio wpadło mi trochę książek. Głównie są to zakupy Jesienno - Zimowe + parę książek dostałem jako prezent.

post-61378-0-99814200-1388137388_thumb.g post-61378-0-86065800-1388137513_thumb.g post-61378-0-57625200-1388137616_thumb.g

Bardzo się cieszę bo nabyłem cztery tomy MKP, i w tej chwili mam zebraną prawie całą sagę. Zostało mi tylko do kupienia w styczniu Okaleczony Bóg i będzie to koniec. Dodatkowo daje wam do pokazania jak całościowo wydanie wygląda i zachęcam do kupienia i czytania wink_prosty.gif

post-61378-0-95100900-1388137727_thumb.g post-61378-0-37020500-1388137815_thumb.g

Długo po premierze nabyłem też Doktor Sen razem z Serca Atlantydów, które szukałem bardzo długo. Wydanie z okładką Vincenta Chonga było prawie niedostępne, ale wydawnictwo sprawiło nam super prezent. Wojenna Narzeczona i Wściekły dostałem od ciotki pod choinkę. Nie znam autorów tych książek ale z tego co czytałem to zapowiada się bardzo ciekawie wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zebrałem się, by kupić ostatni numer CDA, więc po drodze wstąpiłem do księgarni. Padło na ciężki wybór - książka Assassin's Creed: Tajemna Krucjata, czy coś z Sherlockiem. W końcu zdecydowałem się na Sherlocka, jednak znowu padło pytanie: które wydanie? Zdecydowałem się na to tańsze, co zaowocowało zakupem dwóch książek Doyle'a, zamiast jednej. Zabieram się za czytanie.

Niestety, księgarnia Matras (jedyna w moim mieście) nie posiada więcej tomów z tego wydania, więc później będę musiał u nich sobie zamówić.

post-284881-0-07853700-1389093938_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyglądają te Sherlocki, trzeba przyznać. Sam sobie nie kupię, bo szkoda mi pieniędzy na przeczytane już książki, a posiadam Księgę wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa w wersji elektronicznej, więc, jeślibym je chciał sobie powtórzyć, mogę to zrobić na Kindle. Ale zazdroszczę, bo na półce pewnie ładnie się prezentują (choć boków nie widziałem wink_prosty.gif).

EDIT: @down - Grzbiety prezentują się jednak słabo w porównaniu do okładek... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie posiadam tylko dwie książki, więc biednie to wygląda, na szczęście cena za tom nie jest wygórowana, więc pewnie jeszcze w tym miesiącu kupie pozostałe 7 tomów, z darmową wysyłką do księgarni tym bardziej kusi. Sam się zastanawiam nad kupieniem Kindle, bo słyszę o tym wiele pozytywnych opinii, ale posiadanie książki na półce to dla mnie większa satysfakcja niż te kilkadziesiąt megabajtów na urządzeniu. I ten zapach papieru - cudo.

Proszę, specjalnie zrobiłem zdjęcie grzbietów, jak kupię resztę na pewno zarzucę update.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadanie książki na półce to dla mnie większa satysfakcja niż te kilkadziesiąt megabajtów na urządzeniu. I ten zapach papieru
Wielu nabywców czytników to ludzie, którym już cały dom pachnie papierem i nie mają gdzie nogi postawić, bo wszędzie książki. Wtedy megabajty jakoś bardziej zachęcająco się prezentują.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadła mi dodatkowa kasa, więc miałem okazję i zrobiłem drobne zakupy książkowe smile_prosty.gif Głównie to kupiłem ostatni tom MKP czyli Okaleczony Bóg, i w tej chwili posiadam kompletną Malazańską Księgę Poległych. Rok czasu zbierania ale było naprawdę warto, bo saga i wydanie wygląda fenomenalnie. Do tego Amerykańscy Bogowie które polecił mi Tzar, zobaczymy czy rzeczywiście są tak świetne jak mówią. No i na końcu Podróże po Syberii Ian'a Fraziera, nie znam autora za to uwielbiam Syberię i wszystkie książki z nią związane. Więc nie mogłem odpuścić okazji, a wydanie książki jest naprawdę świetne. Twarda oprawa, dużo stron, szkice autora pokazujące Syberię i zdjęcia.

post-61378-0-12899300-1390314920_thumb.j

post-61378-0-87111200-1390315101_thumb.j

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna kolekcja. Widzę też Cobena, Kinga i Star Warsy.

Co do MKP: nigdy nie czytałem, ale mam nadzieję, że ją zmęczę. :D Choć na razie mam do skończenia inną serię...

Ja niedługo kupię Misery Kinga, mam nadzieję, że będzie tak dobra, jak mówią.

Naprawdę, piękny zbiór. :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło odkąd ostatnio tu byłem. Fotka niezbyt dobra bo jestem za leniwy by wyczyścić kartę pamięci i naładować baterie w aparacie.

LbuXVBJs.jpg

Gra o Tron kupiona w Lidlu. Dycha taniej niż cena okładkowa. Zresztą to i tak prezent smile_prosty.gif Na Łzy Nemezis polowałem od jakiegoś czasu. Jednak przy raczej średnich opiniach jakoś nie widziało mi się wydawać na to 34zł. W Realu znalazłem za złociszków 10. Może być.

Reynolds... Nie skłamię jeśli powiem, że jego książki są raczej ciężko obecnie dostępne. W Realu Diamentowe Psy / Turkusowe Dni znalazłem za 5zł a Prefekta za 7zł, bez grosza oczywiście. Grzechem było by nie wziąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu, trochę czasu minęło odkąd ostatnio tu byłem. Pora się pochwalić.

Najpierw fotki:

1GE67vhs.jpg

0aeTtPNs.jpg

To co mnie cieszy to fakt, że udało mi się nieco przyoszczędzić, bo wszystko zostało zakupione na promocji. Książki Bourdaina były dla mnie oczywistością jak tylko je zobaczyłem. a 15zł za sztukę to naprawdę tanio, tym bardziej, iż normalnie kosztują 40 i 45 zł. Ubolewam tylko, że nie dorwałem trzeciej części Kill Grilla. Z książkami GIbsona jest troszkę śmieszna sprawa. Idoru znalazłem w Realu za 15zł, ale pomyślałem, nie będę kupować środkowej części. Jednak w tym samym czasie była akcja 3za2 w Empiku, a że i tak kupowałem książkę dla kogoś z domowników to postanowiłem od razu skompletować Trylogię Mostu.

Witaj, Ameryko, Wyznania chińskiej kurtyzany i Perła Chin pochodzą z tej samej Realowskiej wyprzedaży co Idoru i Kill Grill.

Twórczości Canavan chciałem spróbować już od jakiegoś czasu, a że nadarzyła się okazja dostać Gildię Magów za dychę to skorzystałem.

Za STALKERa nie płaciłem nic. Wygrałem go w konkursie smile_prosty.gif

Na koniec jeszcze piramidka (tak wiem, że w złej kolejności książki Gibsona).

I3eqax0s.jpg

O ile okładka Ołowianego Świtu mi się podoba, tak jej grzbiet uważam za mało udany. Serio, to książka, czy tablica u okulisty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliżają się święta, więc ma nadzieję, że trochę ten temat się ożywi smile_prosty.gif W takim razie samemu spróbuję rozpocząć: od mojej ostatniej aktualizacji minęło trochę czasu, więc i książek trochę się uzbierało.

post-62147-0-92230500-1418486873_thumb.j

Jak widać, wciąż dążę do posiadania wszystkich pozycji ze Świata Dysku i jestem coraz bliżej osiągnięcia tego celu. Poza tym, wprost zakochałem się w sposobie pisania Murakamiego i Clavella smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...