Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gamemen97510

Czytasz ? To pokaż.

Polecane posty

Witajcie kamraci ! Założyłem ten temat, abyście mogli "pochwalić" się swoją "kolekcją" (jeżeli zbiór książek można nazwać kolekcją) książek. Temat jest podobny do tematu "Wasza kolekcja gier". Obowiązują tu podobne zasady czyli: nie tworzymy list przeczytanych (lub nie) książek, tylko zdjęcia (ewentualnie lista ze zdjęciem), można oczywiście dyskutować tu o "kolekcjach" innych użytkowników, lecz proszę o nie pisanie postów typu "bardzo fajowska kolekcja". Mam nadzieję że temat się podoba i mam również nadzieję, iż zostanie zatwierdzonych przez naszych moderatorów :]. Pozdrawiam :D.

MSaint>>>dodatkowe zasady:

- posty nie zawierające zdjęć bądź nie komentujące wcześniej wrzuconych kolekcji będą usuwane,

- starajcie się wrzucić 1-2 zdjęcia całej kolekcji (np. cała półka, regał), nie wrzucajcie wielu zdjęć pojedynczych książek,

- zdjęcia wstawiajcie w postaci miniaturek (thumbnaili) bądź linków (nim forum automatycznie zmniejszy wielgachne zdjęcie, to i tak musi się ono załadować w całości).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ciemno w pokoju, nie chciało mi się bawić w robienie ostrego zdjęcia, po prostu pstryknąłem fotkę:

zdjcie0044y.th.jpg

Terry Pratchett: Nacja

Piotr Głuchowski i Marcin Kowalski: Odwet

Michaił Bułhakow: Mistrz i Małgorzata

Stephen King: Cmętarz Zwieżąt

Bryan Burrough: Wrogowie Publiczni

Dmitrij Głuchowski: Metro 2033

J. R. R. Tolkien: Hobbit

Podsumowując: Po co płacić, skoro można mieć za darmo? Wszystkie te książki, z wyjątkiem Mistrza i Małgorzaty, kupiłem tylko dlatego, że nie mieli ich jeszcze, bądź już w bibliotece. MiM kupiłem dlatego, że tak wspaniałą książkę po prostu trzeba mieć na własność.

PS: Nie pytajcie o okładkę Metra...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

No to i ja się pochwalę :P

Niektóre książki czytała moja mama, gdy miała mnie jeszcze pod serduchem. Pewnie domyślacie się po okładkach, które to :P

Mam jeszcze maskę słowników i encyklopedii. Znajdą się również lektury z podstawówki, ale postanowiłem pochwalić się bardziej "poważnymi" książkami :)

http://img517.imageshack.us/img517/9175/dscn02821.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mała kolekcja książek ^^

Troszkę się tego nazbierało. I znaczna większość przeczytana. Teraz tylko muszę upolować "Trylogię Husycką" do kolekcji. Genialna seria, a ja jej nie mam. Ale nadrobi się ;D

img0066g.th.jpg

A tu moja ulubiona półka :tongue:

Chyba nie trzeba niczego wyjaśniać.

Najczęściej przeze mnie odwiedzana ;D

img0065hj.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kolekcja jest na razie dość skromna gdyż bardzo aktywnie korzystam z dobra jakim jest biblioteka. Ale ostatnio kupuję coraz więcej książek. :) Chociaż (jak dla mnie) w Polsce książki są drogie, ale cóż...

A oto i moja kolekcja:

KLIK!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooł ! To właśnie powiedziałem kiedy zobaczyłem twoją kolekcję Draciu. Mi od razu rzucił się w oczy POTĘŻNY zbiór książek Terrego Pratchetta i po Polsku i po Angielsku :P. Moja jedna półeczka różnego rodzaju fantasy itp, nawet nie umywa się do twojej. Ale ja tak bardzie na poważnie czytaniem zająłem się dopiero w tym roku. Nie wiem co mnie natchnęło, po prostu kupiłem książek i zacząłem czytać :P. Dotąd czytałem tylko prawie same lektury, a teraz, już "aż" 6 książek Pratchetta, parę fantasy i 2 podróżnicze. Sam nie wiem skąd mi się to wzięło. Uderzyło jak grom i czytam i czytam i czytam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do Dav1da - czy wszystkie książki są twoje (czy może część to książki rodziców) i cóżeś tam zamazał na zdjęciu? ;)

To co pokazałem w poprzednim poście to moje, wszyściutko (znaczna większość kupiona za własne, ciężko zarobione pieniądze) :)

Zamazałem... ach no wstyd się przyznać, błędy młodości... Paulo Coelho :P

A tu reszta książek w domu - część moja, część od rodziców:

ksiak.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@47

Całkiem ładna kolekcja. Nie jest może za dużo tych książek, ale każda z nich jest zapewne interesująca (trochę z nich osobiście znam). Trzeba będzie niedługo półeczkę powiększyć bo się nie będą mieścić, czyż nie? ;] Fajnie że też masz książki (a właściwie jedną - tą samą co ja :D) z KDC. Całkiem fajna sprawa z tym, choć mogliby więcej książek fantastycznych dawać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrYoshi, trochę mało widać na zdjęciu (nie dałem rady odczytac tytułów), ale rozpoznałem "Siewcę Wiatru" i "Zbieracza Burz" Kossakowskiej (te drugą posiadam we własnym zbiorze) :smile:

Ilość książek imponujaca, tym bardziej, że, jak mówisz, to tylko część twojej kolekcji :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ostatnio zrobiłem porządek na półce, też chciałbym zaprezentować moją kolekcję - to taka "półka podręczna", książki (i kilka komiksów), które w większości są dla mnie istotne (pozytywnie lub negatywnie - vide "Prawo Śmierci" Dąbały);

Ważni nieobecni, znajdujący się na wypożyczeniu u Mojej Lepszej Połówki: "Amerykańscy Bogowie" Gaimana i "Krwawy Południk" McCarthy'ego [edit: ach, i oczywiście mojego ukochanego "Hrabiego Monte Christo", który to znajduje się na półce poniżej zdjęcia :) ]

img0846n.th.jpg

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To część mojej kolekcji książki, z których jestem dumny :D :

Klik 1

Tutaj w sumie zakątek fantasy i w sumie sci-fi bo chyba tak można zaszufladkować Metro:

-Saga Wiedźmina +2 tomy opowiadań + "Coś się kończy, coś się zaczyna"

-Trylogia Husycka

-Metro 2033 i 2034

-Eragon, Najstarszy, Brisingr (żałuję, że mam te książki, bo nie spełniają wymagań ale lubię mieć wszystko całą serią)

Klik 2

Tutaj z kolei moja w miarę świeża pasja czyli II Wojna Światowa:

-Europa Walczy 1939-45 N. Daviesa

-Druga Wojna Światowa M. Gilbert

-Kampania Polska 1939 roku C. Grzelak, H. Stańczyk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image016eg.th.jpg

-Ojciec Chrzestny

-Swiat wedlug Garpa

-Kod Leonarda Da Vinci

-4 czesci Harry'ego Pottera

-Mroczna Polowa

-Misery

-Lsnienie

-Lot Nad Kukulczym Gniazdem

-Dzien Smoka

-Trylogia Klingi Lowcy (na zdjeciu jedynie Samotny Drow, 2 pozostale pozyczylem)

-Komandosi Republiki: Potrojne Zero

-Darth Bane: Droga Zaglady

-Christine

-Jaki Sherlock Holmes otrzymany w gimnazjalnym konkursie

-Bazil Zlamany Ogon

-Artemis Fowl

-Ksiazka maturalna do biologii

-Ksiazka maturalna do fizykii

-Ksiazka maturalna do historii

-Metro 2033

-Metro 2034

Ogolnie kolekcja jest przecietna, wiele z tych ksiazek kupilem za czasow mlodzienczej fascynacji fajntasy (ktorego to swiata wyjatkowo nie lubie), ktora juz dawno mi minela. Kilka ksiazek zostalo nie uchwyconych, poniewaz albo leza przy moim lozku, albo je pozyczylem (min. wszystkie wydane ksiazki Jeremy'ego Clarksona, w tym kilka rowniez w wersji anglojezycznej oraz Trylogia Ciagu). Ostatnio zakupione ksiazki to Obie czesci Metra, nic wiecej ciekawego nie udalo mi sie wypatrzyc, choc wkrotce moze wybiore sie po jakas ksiazke Kinga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, pisałem już tu, ale w moim zbiorku zaszło sporo zmian. I teraz wstawiam wyraźniejsze zdjęcia całej biblioteczki.

Całość - img2060lq.th.jpg

I połowa - img2061p.th.jpg

II połowa - img2062.th.jpg

Sama fantastyka - img2063f.th.jpg

Osobne zdjęcia każdej półki z fantastyką (na ostatniej nie tylko fantasy):

I - img2064xz.th.jpg

II - img2065j.th.jpg

III - img2066mj.th.jpg

IV - img2067y.th.jpg

V - img2068y.th.jpg

Oczywiście nie wszystko jest moje. Kilka półek zajmują różne podręczniki i książki do polskiego (matka jest nauczycielką). Część to albumy i komiksy (które to zbierałem całe wczesne dzieciństwo).

I, wzorem Dav1da, muszę się pochwalić, że w książkach Delikatne uderzenie pioruna i Aksamitny dotyk nocy mam autografy autora (Dariusza Domagalskiego).

W książkach Gringo wśród dzikich plemion i Rio Anaconda także mam autografy, w tym przypadku Wojciecha Cejrowskiego.

EDIT: O, załapała się moja kolekcja figurek :)

@Fanat1c

Żadnych książek z Rebisu nie mam, gdyż jest ich dość dużo w bibliotece i nie muszę kupować (Czarna kompania, na przykład). Książki, które wydaje MAG mnie odrzucają. Może dla tego, że większość książek, które wydaje to literatura zagraniczna, do której mam pewne niczym nie uzasadnione uprzedzenia. Jedyne, co mnie kusi to Trylogia Mrocznego Anioła Brenta Weeksa. Cała reszta jest jakaś taka... Nie w moim stylu. Co do Amberu, muszę zaprotestować. Mam prawie wszystkie książki Strugackich wydane przez to wydawnictwo :) Poza tym, Amber wydaje ostatnio setki książek napisanych na fali Zmierzchu, same wampiry, jakich to szczerze nienawidzę. Został jeszcze Prószyński i S-ka. Wydaje prawie samego Pratchetta, którego nigdy nie czytałem i nie wiem, czy kiedykolwiek przeczytam. Niby to niezłe i słyszałem o tym tyle dobrego, ale boję się, że nie spełni moich ogromnych oczekiwań i się od Pratchetta odbiję. Z Prószyńskiego też mam kilka książek Strugackich.

I nie wspomniałeś o Runie, która także wydaje całkiem niezłą fantastykę.

PS A co do cytatu z Twojej sygnaturki, myślę, że w rzeczywistości jest na odwrót :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól, że skomentuję tylko część fantastyczną. Całkiem niezły zbiorek pod tym względem kilka (!) tytułów sam chciałbym mieć, ale... Czemu tutaj tylko jest Fabryka Słów?! : O Przecież inne wydawnictwa mają bardzo dobre tytuły (a nawet lepsze). Dajmy tutaj np. Rebis, Prószyński i S-ka, MAG, Amber... No ale powtarzam - kolekcja imponująca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mała kolekcja, tytułów jest mało ale jestem z nich bardzo dumny. Najnowsza aktualizacja kupiłem S.King - Bastion, S.King - Czarna Bezgwiezdna Noc, Droga - Cormac Mccarthy i S.King - Sklepik z Marzeniami. Następny zakup to wyżej wspomniany 5 tom "Pieśń Lodu i Ognia", "Trylogia Milennium" i "Martwy aż do Zmroku"

Tutaj wystawiłem wszystkie moje książki.

ksikiakt1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...