Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wizardius

Cyfrowa Dystrybucja gier

Polecane posty

Ja wolę edycje pudełkowe, chyba że na Steam/Origin jest znacznie taniej, a nie o np. 5 zł, tylko ze 30% i jednak cyfrowo jest większa wygoda, bo nie trzeba z domu wychodzić po grę, wiadomo że jak się kupi to zaraz się ściągnie i gramy, a w sklepie zawsze może nie być, jak się oczywiście wcześniej nie spytamy. Wg mnie to w ogóle CDA powinno dawać klucze do Steama, mniej problemu z płytami i problemami. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka informacja dla zainteresowanych.

Gry zakupione na Steam nie mają ograniczeń regionalnych. Nie, nie chodzi o to, że ruski czy tajwański klucz bedzie smigał aż miło. Chodzi o to, że jeśli ktoś zakupił gry bezpośrednio przez Steam, we wszystkich regionach będzie mógł je uruchomić. Nie tyczy się to retaili wymagających podpiecia pod Steam, te mogą (i w 99% przypadków to zrobią) przestać działać. Niestety Steam blokad regionalnych zdjąć nie może, nawet indywidualnym graczom w uzasadnionych przypadkach.

Taką informację otrzymałam na zapytanie co się stanie z moimi grami, jeśli przetransferuję sie do innego regionu. Informacja mnie bardzo ucieszyła :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka informacja dla zainteresowanych.

Gry zakupione na Steam nie mają ograniczeń regionalnych. Nie, nie chodzi o to, że ruski czy tajwański klucz bedzie smigał aż miło. Chodzi o to, że jeśli ktoś zakupił gry bezpośrednio przez Steam, we wszystkich regionach będzie mógł je uruchomić. Nie tyczy się to retaili wymagających podpiecia pod Steam, te mogą (i w 99% przypadków to zrobią) przestać działać. Niestety Steam blokad regionalnych zdjąć nie może, nawet indywidualnym graczom w uzasadnionych przypadkach.

Taką informację otrzymałam na zapytanie co się stanie z moimi grami, jeśli przetransferuję sie do innego regionu. Informacja mnie bardzo ucieszyła smile_prosty.gif

Nie zawsze, zwłaszcza, gdy chodzi o gry dotykane przez Bethesdę. W np. Łotwie nie można grać w rosyjskie kopie w ogóle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... mi Steam napisał jak powyżej. Wkelję oryginalnego maila smile_prosty.gif

In some cases, while Steam purchases will be available, retail purchases

will not be available in other countries.

The message "Steam Error: Game not available in your territory", indicates

that the CD Key you have purchased is restricted to the territory where it

was sold.

Territory restrictions are noted on the packaging of the game.

Unfortunately, Steam Support cannot make changes to territory

restrictions.

Note: Purchases made directly through Steam are not restricted by

territory. (pogrubienie moje)

Pytanie było co się stanie z moimi grami, jeśli sie wyniosę z regionu, w którym były zakupione.

A tak apropos tych oznaczeń na pudełkach... często jest napisane, że "Gra może byc aktywowana tylko na terytorium Polski". Jest to nieprecyzyjne sformułowanie i daje możliwość zwrotu zakupionej gry na podstawie niezgodności towaru z umową, gdyż nawet w grę aktywowaną w PL nie pogra się poza granicami kraju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mieszkam na wsi i mam bardzo wolny internet w mojej częsci wsi ale za to w drugiej części wsi jest internet mega szybki,więc dlatego kupuje gry w pudełkach ostatnią gre jaką kupiłme był COD 4 wte wakacje.Teraz nawet kupie pudełko i musze sciągać a z moim internetem to mega problem.Raz od rodziców dostałem FIFE 12 i nie mogłem jej zainstalować bo jest przez orgin.Teraz mam pytanie Czy mogę zainstalować Fife 12 oraz inne gry w trybie offline nic nie ściągając z internetu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda na półce. Kiedyś nie było wyboru i się, szczerze mówiąc, przyzwyczaiłem, że przy zakupie gry na półce ląduje kolejne pudełeczko.

Jednak ceny cenami - jeśli mam do wyboru grę w wersji cyfrowej za 20 zł, a w pudełkowej za 50, to nawet się nie zastanawiam i biorę tę tańszą. Chyba, że zależy mi na języku polskim, to bywa różnie. Gdy ceny są zbliżone, to wolę jednak pudełkową edycję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hardkory zostanę przy pudełkach smile_prosty.gif Ja obecnie pudełkowe gry kupuję tylko takie, które nie wymagają niczego innego do instalacji poza płytkami. To co wymaga Steam kupuję przez Steam. Wiąże się to głównie z tym, że dużo się przemieszczam, także pomiędzy regionami, a coraz więcej retaili ma blokady nawet nie tylko odnośnie regionu, a odnośnie kraju, w którym zostały zakupione. Innych Originów czy Uplayów w ogóle nie biorę pod uwagę - mam Anno 2070 i strasznie mnie irytowało, że kiedy Uplay padał, albo się zapychał, nie mogłam sobie pograć w singleplayerową grę.

Tak czy siak, pudełek mam sporo. Łapię się na tym, że jeśli mam jakąś ulubioną grę na Steam a później znajdę pudełko za tanioche typu 5-20 pln w koszu w MM, biorę, żeby mieć na półce i nawet nie patrzę, czy to wymaga jakichś kont czy nie smile_prosty.gif Blizzarda wszystko mam w pudełkach. D3 nawet niejako podwójnie, bo wystraszona anulowaniem zamówień na kolekcjonerki, domówiłam normalną i przyszły obie biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...