Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Warhammer 40.000: Dawn of War (seria)

Polecane posty

no w końcu go mam grafa fajna i te bitwy niezapomniane ale chciałem sie zapytać weteranów ile jest misji w kampani single mariens??

Dokładnie jedenaście... jak dla mnie to o jedenaście za mało;))) Nie ma to jak walka w środkowych misjach przeciwko eldarom... Szczególnie wredne te ich patykowatonożne walkery;). A tu kazdy punkt req istotny;)

Pzdr...

k_T

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zagrałem w pełnego Winter Assault. Gra jeszcze lepsza niż podstawka. Oczywiscie ma w sobie wszystkei patche wydane do podstawki, ponadto ma lepsze AI i znacznie ciekawszą kampanię (a nawet dwie, ale ja na razie gram po stronie tych "dobrych"). Multi zapewne tak samo świetne jak w podstawce.

Zagrałem potyczkę po stronie SM i oto zmiany:

- zmniejszono cap Land Raidera do 3 (ale może być tylko w tym samym czasie)

- zmniejszono cap Terminatorów do 3

- zabrano możliwość ulepszeń Predatorów - teraz od razu pojawiają się ze wszystkimi działami (czyli koniec z robieniem z nich rzeźników pojazdów i piechoty - teraz są super tylko na pojazdy).

- aby móc zwiększyć ilość cieżkiego uzbrojenia piechoty trzeba mieć Klasztor.

- teraz można wyposażyć w lepszą broń każdego Zwiadowcę.

- pojawiła się nowa technologia - Szkolenie snajperskie. Bez niej Zwiadowcy nie mogą mieć karabinów snajperskich

- Samo wybudowanie Zbrojowni daje dostęp tylko do miotaczy ognia. Reszta wymaga Klasztoru.

- Bionika i ulepszenie celności mają już tylko 1 poziom, ponadto potrzeba Klasztoru, aby móc rozpocząć badania. Dodatkowo badania nad lepszą celnościa wymagają Bioniki.

- po wybudowaniu Kultu maszyny ma się dostęp do obu Dreadnotów, transportowca, Whirlwinda oraz Ścigacza Landa. Aby pojawiły się Predatory i Land Raider trzeba wybudować Ufortyfikowany klasztor i dodatkowo ulepszyć Kult Maszyny (nowa opcja - kosztuje to 400 rekwizycji i 400 energii).

- Maskimum 5 Marines może mieć ciężkie uzbrojenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tu z problemem dotyczącym... nowego patcha. Otóż poprzednie ładowałem FreeDownloadMenagerem (FDM) kopiując linka z gry i ładowało się poprawnie.

Niedawno ściągnąłem patcha 2 RAZY(!) bo napisano: "Uwaga błąd" i, że błąd aktualizacji bo pobrany plik jest uszkodzony...

Pytanie do tych którym patcha udało się ściągnąć: mój FDM ściągał poprzednie a teraz nie może? Próby ściągania za pomocą downloadera gry (gdzie notabene jest nie 188MB a 197MB) są skazane na porażkę (bo coś rozłącza a ja mam słaby net). Co można w tej sytuacji zrobić?

Mi FDM tak sie zachowywal gdy go przelaczylem na Light Mode.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi FDM tak sie zachowywal gdy go przelaczylem na Light Mode.

Ta sprawa straciła na aktualności - WA zawiera w sobie patch 1.40 więc... :twisted:

Do graczy, którzy mają JUŻ (ja zamówiłem, musi jeszcze dojść) Winter Assault:

- Jak rozwiązano problem "kolorowania" Gwardii Imperialnej? Z tego co widzę na screenach przeważa stalowy i ciemnobrązowy. I czy kolorki z podstawki przechodzą do dodatku? (Wiem, że dziwnie to brzmi)

- Czy wreszcie mogę zobaczyć jak wygląda każda pokolorowana jednostka, czy dalej widzę tylko podstawową jednostkę piechoty + podstawową jednostkę zmechanizowaną? (Na ekranie kolorowania jednostek)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do graczy, którzy mają JUŻ (ja zamówiłem, musi jeszcze dojść) Winter Assault:

- Jak rozwiązano problem "kolorowania" Gwardii Imperialnej? Z tego co widzę na screenach przeważa stalowy i ciemnobrązowy. I czy kolorki z podstawki przechodzą do dodatku? (Wiem, że dziwnie to brzmi)

- Czy wreszcie mogę zobaczyć jak wygląda każda pokolorowana jednostka, czy dalej widzę tylko podstawową jednostkę piechoty + podstawową jednostkę zmechanizowaną? (Na ekranie kolorowania jednostek)

W tej drugiej sprawie to sprawa jest bez zmian, natomiast jeśli chodzi o pierwszą, to w kampanii innych kolorów się nie uświadczy, natomiast dla multi przygotowane jest kilka zestawów, od czerwonego po czarny, aczkolwiek wszystkie jakieś takie dziwne ;))) Ten z kampanii taki najbardziej znośny się wydaje.

Pzdr...

k_T

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawn of War jest najlepszym rtsem, w który grałem. Działa dobrze na standardowych wymaganiach i to na najlepszych detalach.

Mapy, na których odbywa się wojna są bardzo ładnie i realistycznie wykonane. Wygląd i animacja jednostek są fantastycznie zrobione. Fizyka- jednostki w zależnosci od ciężaru po wybuchu lecą w górę, niezła zabawa. Plastyczność terenu- można narobić sporo kraterów. Inteligencja przeciwnika zdumiewająca. Nie atakuje on na chama, potrafi się wycofać, zająć dogodną pozycje stzelecką.

Ta gra to po prostu miód, który pozwal zapomnieć o szarej rzeczywistosci na długi czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolorków to wystarczy samemu zrobić nowy schemat... Ja gram np. błękitno-beżowymi Gwardzistami, całkiem fajni.

Szkoda, że w WA tak zmieniono Chaos... dawniej to była moja ulubiona rasa i siekłem nią niemiłosiernie, ale po zmianach już żadna z mych taktyk nie jest tak efektywna... Teraz miotam się między wszystkimi rasami.... Orkowie całkiem dobzi są, ale za słabe jednostki... Gwardia ma Basiliska ale piechotę można sobie rozbić o kant... monitora... SM są nieźli , ale jakoś nie lubię się z nimi...

A tak na marginesie- ktoś wie po ile misji mają kampanie w WA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie problem w zrobieniu schematu, problem przy robieniu schematu - chodzi o to, że by zobaczyć każdą jednostkę (jak się prezentuje) trzeba włączyć rozgrywkę 1v1. Wcale mi się nie podoba, że mam dostęp tylko do dwóch jednostek na ekranie malowania, po prostu przydałoby się gdybym mógł ocenić kolorystykę dowolnej jednstki nie wychodząc z kreatora armii.

Co do kolorków... Niedawno ściągnąłem sobie naramienniki i sztandary Sardaukarów, podpasowałem Space Marines kolorki i... Przypomina mi się "Emperor: Battle for Dune" z okrzykami Imperialnych Saradukarów: "No retreat! No surrender! For the Emperor!". Brakuje tylko nieśmiertelnego "Hail!" najlepszych żołnierzy Padyszacha Imperatora Corrina IV. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOrki za offtopic, ale czy ktos moglby zapodac pare linkow do patcha 1.41 do podstawki, oczywiscie dla podstawki z wersja 1.00, czyli wazacy cos kolo 300 mb. Mam problem z znalezieniem takowego gdyz wiekszosc to patche z 1.40->1.41.

Z gory dzieki za pomoc :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy komuś jeszcze tak odwala jak mi, ale do dziś (po kilku miesiącach od gry) ciągle, gdy przypomnę sobie teksty marines ("For the Emperror!";"Die heretic") to ciarki przechodzą mi po plecach (naprawdę! słowo daję! przysięgam na Imperetora i Świętą Inkwizycję!). Nawet porządnego horroru z potworami nie mogę sobie obejrzeć (gdy widzę monstrum (monstum=potwór=Chaos) na ekranie, powtarzam sobie w duchu "The Emperror protects!" i wyobrażam wpadających marines i robiących czystkę - ku chwale Imperatora oczywiście - i strach mija niczym chaos pod żelaznym butem Świętej Inkwizycji, naprawdę). Myślicie sobie pewnie: co za #$@#%&*# de*il ze zrąbaną psychiką wypisuje takie gupie gupoty. I tu wam powiem: macie rację. Mam zrąbaną psychikę w sposób, jaki mam, i jest mi z tym dobrze. Ale to tajemnica. Nikomu nie mówcie, ok? Ej!!! Chwileczkę! Pan gdzie z tym kaftanem?! Tu się Posty pisze! Ej! Won ode mnie! I co żeś najlepszego narobił?! Nie mogę teraz ruszyć ręką! Poczekaj tylko to wyślę, ok? Gdzie mnie zabieracie, panowie?! Chwileczkę! Muszę to wysłać! Jeszcze tylko nosem w enter <klik> i gotowe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja...te komentarze...Mi szczególnie (poza tymi SM of kors) przypadł do gustu (jak równierz recenzentowi dodatku) "Fera me, but follow!" Komisarzy bodajrze...

Kolejną rzecza którą uwielbiam w DoW są animacje jednostek podczas walki...i wszystko jasne. Kto grał ten wie kto nie grał niech żałuje :twisted:

PS. A najsmieszniejsze jest to że gra działa mi płynnie w max detalach na Athlonie 1700+ z 256 RAM i GeForce 2 MX 400.... :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak... intro było zarąbiświetne. Wiele razy opalałem grę tylko po to, by wyłączyć zaraz po intrze. Szkoda tylko że zakończenie nie było już aż tak świetne. Wyobrażacie to sobie? Końcowa bitwa Space Marines z siłami Chaosu (+Końcowy Boss-Pan Demonów bodajrze). A wszysto to w formie efektownego filmiku. Aż się łezka w oku zakręca...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wami wszystkimi, gierka jest odjechana! Intro- piękne, blizzard niech się schowa :) (chociarz dziwi mnie to, że chyba z 5 orków nie może ustrzelić jednego biegnącego kapitana...). Sama gierka w singlu troszeczkę kuleje, szczególnie kampania pozostawia duuuzy niedosyt, miałem nadzieję na coś w stylu warcrafta3- po jednej kampani dla każdej z ras, a tu ucho... Ale w multi ratuje całą gierkę, sam ciągle w nią cioram...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię przede wszystkim Marines, którymi nauczyłem się grać w singlu i mam nimi większe doświadczenie.

Z pozostałych Orkowie - fajne jednostki, ciekawy system dający dostęp do nowych jednostek, a także fajny język - szczelby example. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Demilisz

WOW!!! Na to włąsnie czekałem :twisted: A co do drugiej nowej nacji to na bank będą to Necroni (tak wynika z ostatniej misji kampanii ładu z dodatku :D).

@Aron

Ja gram Space Marines. Wymiatają po prostu.

@Hawk

Co do języka orków w polskiej wersji gry to faktycznie fajnie to wszystko potłumaczyli...tak jakoś...orkowo :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram Space Marines, lub Choas Space Marines - w zależności od humoru. Obydwiema nacjami dobrze mi się gra, a Eldarów i Orków wolę już tylko zabijać. Imperialna Gwardia? Co Imperialna Gwardia? Oni mają za zadanie tylko umierać i nic poza tym. To robią wszak najlepiej. :twisted:

Zabawne... były mody do TAU i Gwardii... Wniosek nasuwa się sam. Naturalnie był też mod do Daemon Hunters, ale mniejsza o to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...