Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Warhammer 40.000: Dawn of War (seria)

Polecane posty

Cwany Lis napisał:

mnóstwo przekłamań co do uniwersum W40K [blood Angelsi ponoszący identyczne straty co orki ? to jakaś kpina ?]

Faktycznie dziwne przekłamanie bo to są Blood Ravens nie Blood Angels :wink:(nawet pod koniec jest taki sztandar Blood Ravens) a dlaczego padają tak szybko? może zostało im mało HP? :wink:. to tylko intro...

Postacie jakieś klockowate i nabuzowane

One takie właśnie są. Kanciaste . Marines mają wyglądać realistycznie a nie pięknie, oni tak właśnie wyglądają ze względu na proces ich tworzenia.

i w ogólne widać brak fachu odnośnie montażu i dynamiki.

Jak dla mnie to ostatnie co mozna o tym intrze powiedzieć. Jakie znasz bardziej dynamiczne intro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dziwne przekłamanie bo to są Blood Ravens nie Blood Angels :wink:(nawet pod koniec jest taki sztandar Blood Ravens) a dlaczego padają tak szybko? może zostało im mało HP? :wink:. to tylko intro....

Masz rację, to tylko intro bo sama gra jest mega-miodna, nie mogę się doczekać aż pogram na swoim kompie ^^

One takie właśnie są. Kanciaste . Marines mają wyglądać realistycznie a nie pięknie, oni tak właśnie wyglądają ze względu na proces ich tworzenia.

Siły Adeptus Astartes mają po trzy metry wyskokości a szerocy są na dwa, na filmiku wyglądają jak kurduple a pierwsi lepsi Orkowie dorównują im masą (?) i wzrostem.

Jak dla mnie to ostatnie co mozna o tym intrze powiedzieć. Jakie znasz bardziej dynamiczne intro?

Oi, dużo by wymieniać - seria MGS, wspomniany juz Mark of Chaos [imo majersztyk !], Ghost Recon II itp. ale wiesz co ? obejrze sobie ten wstęp do Danw of war jeszcze raz, może coś przeoczyłem ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siły Adeptus Astartes mają po trzy metry wyskokości a szerocy są na dwa, na filmiku wyglądają jak kurduple a pierwsi lepsi Orkowie dorównują im masą (?) i wzrostem.

OK. Racja, orkowie są zbyt wielcy, zwłaszcza że to zwykli boyz a nie żadne większe sztuki. Ale jak już mówiłem to tylko intro.

Oi, dużo by wymieniać - seria MGS, wspomniany juz Mark of Chaos [imo majersztyk !],

Niewiem czy masz na myśli to samo "intro" co ja ale to intro/trailer co ja widziałem (zaczyna się od artworka demona, a potem są wstawki na engine gry) wcale mnie bardzo mnie nie zachwyciło(ma klimat ale to tylko pourywane scenki)... No chyba że mówimy o różnych filmikach. Jak tak to daj link do właściwego.

sama gra jest mega-miodna

Dokładnie. Właśnie się zorintowałem że gram w DOW codziennie (z okazjonalnymi przerwami bez dostępu do kompa) od prawie 2 lat! I zupełnie mi się nie nudzi, doszły patche, Winter Assault ale gra jest taka sama jeśli chodzi o grywalność. Polecam wszystkim kombinację: WA+ patch 1.5 + AI mod 1.8 http://dawnofwar.filefront.com/file/Dawn_o...sh_AI_Mod;66139 Niemożna się oderwać.

P.S czy ktoś zna adres z sensownymi mapami do DOW poza http://www.warhammermaps.com/ i http://dawnofwar.filefront.com ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że mówimy o różnych filmikach. Jak tak to daj link do właściwego.

spróbuj tego :] Mark of Chaos

Wzorowo ukazane siły Wojowników Krwawego Boga która masakruje ludzi bez strat własnych, fanatyczny Kapłan Sigmara z powergamerskim młotkiem (imo trochę przegięta ta finałowa scena ale pasuje do formy trailera) i Elf na wzór skocznego Legolasa, no i Greater Demon (ciekawe skąd on się tam wziął ...), to jest dopiero niezłe kino ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie! Szkoda że sama scena starcia taka krótka, ale i tak może się równać z intrem DOWa. Inna sprawa dlaczego znowu Khorne? Czy ludzie robiący adaptacje WH/WH40k do gier nie mogą się wysilić i ukazać inne formy chaosu niż tą, co by nie mówić, najprostszą? Mam nadzieję że w samej grze pojawi się zróżnicownie sił chaosu, bo tu akurat DOW nie podołał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było widać gobliny, khorna i tych żołnierzy(nazwy nie pamiętam). Czyli są już 3 jednostki. :) Intro trzyma poziom, choć rzeczywiścia walka mogłaby być dłuższa. Pytanie: czy mark of chaos też robi relic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydawcą będzie bandai namco [japońska konsolowa firma !] a developerem black hole - tyle można wywnioskować z początkowych napisów trailera :?

Czy ludzie robiący adaptacje WH/WH40k do gier nie mogą się wysilić i ukazać inne formy chaosu niż tą, co by nie mówić, najprostszą? Mam nadzieję że w samej grze pojawi się zróżnicownie sił chaosu, bo tu akurat DOW nie podołał.

No ale sam wiesz że Khorne to wojownicy, Tzentch to mistrz intryg i machinacji, Slanesh to rozpusta i perwera a Nurgle to bóg rozkładu. Poza krawym Bogiem cieżko byłoby pokazać w sposób charakterystyczny siły Chaosu - Tzentch np. posługiwał się siłami barbarzyńców z północy, Slanesh szerzył korpucję w Imperium a Nurgle kombinował ze skavenami ostatnio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza krawym Bogiem cieżko byłoby pokazać w sposób charakterystyczny siły Chaosu - Tzentch np. posługiwał się siłami barbarzyńców z północy, Slanesh szerzył korpucję w Imperium a Nurgle kombinował ze skavenami ostatnio.

W Mark of Chaos jest bardzo prawdopodobne(jeśli nie pewne) że będą skaveni. A więc i nurgle prawdopodobnie, więc być może panowie z Black Hole zdecydują się wystawić cały panteon(chociażby jako pomniejsze, niegrywalne rasy, jak necroni w DoW)? To by było coś, choć pewnie i tak spora częsć fanów War Hammera pozostanie niezadowolona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franiu kto to jest Khain? Wg i tak powinni przynjamniej troche bardziej do figurkowego wh40k, albo niech chociaż wszystkie bronie (albo prawie wszystkie) dodadzą. Brakuje Pazórków i budowania własnego bohatera, żaby mógł dołączyć np do assault squadu, albo biagał w terminatorce albo to co najlepsze zasuwał na motorku. Mam nadzieję, że w DC to zmienią.

NIECH ŻYJE IMPERATOR!!!

Dark Angels Chaplain Ezekiel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literówka. Chodziło mi o Khaine'a (lub też Awatara), tego płonącego ultimate eldarów. A propos śmigających na motorkach marines to chętnie bym ich w DoW zobaczył, ale myślę że możemy liczyć na to najwcześniej w sequelu (jeśli taki sequel powstanie ofkoz.).

PS.Czy tylko mi się wydaje, czy Company of Heroes (kompania braci, dobre sobie.) będzie gameplayowo podobny do DoW?

STO LAT!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos śmigających na motorkach marines to chętnie bym ich w DoW zobaczył, ale myślę że możemy liczyć na to najwcześniej w sequelu (jeśli taki sequel powstanie ofkoz.).

Moim zdaniem sequela albo wogule nie będzie, albo nie powstanie tak szybko(może za kiiilllka lat), bo i po co zmieniać to, co jest dobre?Co do Marines na motorkach, to może dodadzą ich w jakimś dodadku :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dark Crusade będziemy mogli modyfikowac nieco swojego bohatera. Motorki widzialem w jakimś modzie do W40K - możecie poszukac na tej stronie. Natomiast na sequel nie ma co liczyc przynajmniej przez następne kila lat. Aktualnie brakuje jeszcze kilka ras do podstawki DoW(m.in. Tyranidzi i Mroczni Eldarowie, o różnych łowcach nie wspominając), a i nowe jednostki do reszty powinny zostac dodane. Kolejna częśc niewiele by zmieniła(prócz grafy) - a jak już to na gorsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że uniwersum W:40k skrywa aż tyle ras. Myslałem że z dodatkiem Dark Crusade DoW będzie zawierał już komplet. A tak to ilość dodatków może zbliżyć się do tej simsowej. Brrrrrr :) . Przy tak dużej liczbie dodatków każda rasa będzie zawierać o wiele za dużo jednostek(zakładając że każdy doda po 1 jednostce/rasa). Choć w gruncie rzeczy takie szlifowanie jest dobre bo może sprawic ze gra urośnie do rangi legendy. I może przy 16 dodatku zrobią wreszcie porządną kampanię :wink: ?

PS.Te mody działają z PL versją?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frakcje w uniwersum Warhammera 40K są takie:

- Marines Chaosu

- Kosmiczni Marines

- Eldarowie

- Gwardia Imperialna

- Orkowie

- Tau

- Nekroni

- Mroczni Eldarowie

- Tyranidzi

- Łowcy Demonów

- Łowcy Wiedźm

Jak więc widac materialów na dodatki jest jeszcze trochę. Osobiście nic do tego nie mam - Warhammer 40k DoW jest gra świetną, a dodatki mogą ją tylko ulepszyc. Tak btw. wszystkim fanom gry polecam wygooglowac sobie informacje na temat historii świata warhammera 40k - aktualnie nie pamiętam gdzie, ale znalazłem kiedyś raczej ogólną historię tego uniwersum - jest bardzo ciekawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frakcje w uniwersum Warhammera 40K są takie:

- Marines Chaosu

- Kosmiczni Marines

- Eldarowie

- Gwardia Imperialna

- Orkowie

- Tau

- Nekroni

- Mroczni Eldarowie

- Tyranidzi

- Łowcy Demonów

- Łowcy Wiedźm

Space Marines to tysiąc różnych zakonów o odmiennych specufikacjach, zwyczajach i kulturze że wspomnę najbardziej znane :

Space Wolves - wojownicy Ragnara, dzikusy i barbażyńcy ^^ w bitewniaku doskonali w walce bronią białą.

Ultramarines - najliczniejszy i najbardziej znany zakon, ich armory mają granatowy kolor

Blood Angels - uderzająco podobni do zakonu z kampanii Dawn of War, a raczej na odwrót

Potem są jeszcze m.in. Salamandry, Kruki i wiele, wiele innych.

Podobnie ma się sprawa z legionami Imperialnej Gwardii które rekrutowane są z rodzimych planet Imperium ludzkiego a samych systemów planetarncyh są miliony ^^

Marines Chaosu równiez dzielą się na 4 rodzaje - każde podlegające jednemu z bogów Chaosu + spaczone siły ludzi.

Eldarzy j.w.

No i sa jeszcze Sisters of the Battle czyli wojownicze feminy XD

tak więc czarno na białym widać że developer ma olbrzymie pole do manewru

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać Chaośników, którzy nie wierzą w żadnego Boga (Iron Warriors) albo też uznają wszystkich jak np, Word Bearersi (posidają oni Mark of Undivided). I ostanio zauważyłem pewien dziwny drobiazg, dlaczego Land Spoeeder ma linkowany assault cannon i heavy bolec??!! W DC mogli by jednak wprowadzić podział na Legiony, bo wtedy każdy mógłby używać swoje demony, wg mnie to dość ważne, bo każdy znich posiada odmienną naturę i umiejętności (np. demon Nurgla Uncelan One bardzo ładnioe śmierdzi:P).

http://uk.games-workshop.com/chaosspacemar...ture-gallery/5/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda rasa będzie zawierać o wiele za dużo jednostek

Jednostek nigdy za dużo! O ile są dobrze zbalansowne i klimatyczne.

Space Marines to tysiąc różnych zakonów(...)
itd. Już o tym pisałem że gdyby chcieli adoptować do DOWa wszystkie(bardziej znane) Legiony SM/Chaos SM/Typy gwardii itp. to wydając 1 dodatek na rok(z 2 nacjami, jak w DC) to skończyliby gdzieś w 2050 :wink:
PS.Te mody działają z PL versją?

To trudne zagadnienie. Generalnie tak i w najlepszym razie będziesz miał w modzie tekst Polsko/Angielski, jednak w większości modów zamiast tekstu w opisach są ciągi znaków w stylu ff10009, niektóre mody wogle nie działają z wersją PL ale to raczej rzadko się zdarza. Inna sprawa to jakość tych modów, niektóre są zupełnie beznadziejne (zero zbalansowania, uciekanie tekstur i wspomniane problemy z opisami to najczęstsze wady), ja najbardziej polecam już po raz kolejny AI mod 1.8 (linka macie gdzieś wcześniej w temacie) na najwyższym poziomie kompter gra jak gracz sieciowy na dobrym poziomie więc po co komu żywy przeciwnik?. Pozatym fajny jest Pinter Mod(jest wiele wersji) który umożliwia oglądanie w malarzu armii wszystkich jednostek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie sobie dużo poczytać o uniwersum czterdziestego milenium kupcie sobie, Codex Astrates 2003, 2004 i Chapter Aproved 2004

lol, razem zapłacimy za to crica 600 zł. i wszystko jest po brytolsku ^^

polecam w google wpisać "w40k fluff bible" albo coś w tym stylu lub poszperać na gildia.pl - sporo artykułów po polsku a wspomniana fluffowa biblia to bite 120 stron w wordzie za friko o całym uniwersum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...